Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφού είχες ήδη το τρίγωνο ήσουν root. Περνά με cwm manager μια official (δες στο 3.2) και μετά ξανά ακόλουθα το 1.2 Edited by gvala
Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα τον kenrel 2.5 GT του siyah... Σαν πρωτη εικονα δειχνει πιο smooth απο τον cf-root (σε σχεση με τον 2.4 δε ξερω γιατι τον εβγαλα αμεσως λογω battery draining). Επισης δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου αλλα και το market πλεον μου φαινεται πιο γρηγορο. Α ξεχασα να πω οτι πηρα και +200 score στο quadrant σε σχεση με τον 2.4 (αυτο ηταν για τους λατρεις των benchmarks). Αν εχει προσεξει κανεις καποιο bug ας μας πει.
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε αυτό τον οδηγό (περίπτωση 1.2). Θα βρεθείς με rooted τηλέφωνο, CWM και χωρίς τρίγωνο και ο flash counter δεν θα έχει γράψει τίποτα.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=19030729&postcount=2

 

Kernel κατεβάζω από εδώ, έτσι;

Αν ναι ποιον απ'όλους; Ο αριθμός κατασκευής του κινητού μου είναι GINGERBREAD.XWKI4.

Έχει τρεις: 1)CF-Root-SGS2_XW_NEE_KI4-v4.1-CWM4.zip - [Click for QR Code] (6.01 MB, 26018 views)

2)CF-Root-SGS2_XW_NEE_KI4-42-v4.2-CWM4.zip - [Click for QR Code] (6.29 MB, 12720 views)

3)CF-Root-SGS2_XX_XEO_KI4-v4.4-CWM4.zip - [Click for QR Code] (6.37 MB, 47055 views)

 

Τι διαφορά έχουν;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος θελει να αλλαξει τη stock Splash Screen Με καποια της επιλογης του, pm me!

δειτε εδω τι εννοω

 

Εγώ πρόσεξα κάτι άλλο...

Έχεις Htc Sense???

Καλά άμα το galaxy sii πήρε κ το Sense... Είναι χωρίς αντίπαλο την στιγμή που μιλάμε...

 

Sent from DHD with Mixed Theme

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Έχω τα εξής 2 προβλήματα τα οποία δεν μπορώ να τα λύσω για να πω την μαύρη αλήθεια!

 

1) Ενώ έχω βάλει το αρχείο του allshare στο system/app το DLNA.apk δεν το βλέπει στις εφαρμογές (ναι έκανα restart)....

 

2) Έχω θέμα με το GPS. Χρησιμοποιώ το Sygic αλλά ακόμα και όταν είμαι έξω πεζός βλέπω το πολύ 2-3 μπάρες σήματος GPS και δεν αρκεί όμως αυτό για πλοήγηση προφανώς γιατί απλά μου βγάζει τον χάρτη της τελευταίας μου θέσης... τον πλοηγό τον θέλω ανυπερθέτως στο κινητό μου γιατί πολλές φορές το έχω χρειαστεί και με έχει βγάλει από δύσκολη θέση (είχα Navigon στο μηλόφωνο...) Μου είχε στείλει ο StratosGR ένα fix αλλά δεν έκανε τίποτα... τι άλλο να κάνω?

 

Το κινητό είναι cfroot με stock rom....δείτε και photos...Ευχαριστώ! ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρόσεξα κάτι άλλο...

Έχεις Htc Sense???

Καλά άμα το galaxy sii πήρε κ το Sense... Είναι χωρίς αντίπαλο την στιγμή που μιλάμε...

 

Sent from DHD with Mixed Theme

 

Καλη σου μερα! οχι δεν εχω Sense! Εχω το θεμα του Sense στη lockscreen μεσω του widgetLocker.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Έχω τα εξής 2 προβλήματα τα οποία δεν μπορώ να τα λύσω για να πω την μαύρη αλήθεια!

 

1) Ενώ έχω βάλει το αρχείο του allshare στο system/app το DLNA.apk δεν το βλέπει στις εφαρμογές (ναι έκανα restart)....

 

2) Έχω θέμα με το GPS. Χρησιμοποιώ το Sygic αλλά ακόμα και όταν είμαι έξω πεζός βλέπω το πολύ 2-3 μπάρες σήματος GPS και δεν αρκεί όμως αυτό για πλοήγηση προφανώς γιατί απλά μου βγάζει τον χάρτη της τελευταίας μου θέσης... τον πλοηγό τον θέλω ανυπερθέτως στο κινητό μου γιατί πολλές φορές το έχω χρειαστεί και με έχει βγάλει από δύσκολη θέση (είχα Navigon στο μηλόφωνο...) Μου είχε στείλει ο StratosGR ένα fix αλλά δεν έκανε τίποτα... τι άλλο να κάνω?

 

Το κινητό είναι cfroot με stock rom....δείτε και photos...Ευχαριστώ! ! ! !

 

1) Αφου εισαι με stock odexed rom πρεπει να περασεις κ το Dlna.odex στο system/app για να δουλεψει.

2) Το Gps fix καποιες φορες εμενα μου κανει δουλεια απο το market.

 

Εγω με το τελευταιο maps παντως αντιμετωπιζω αποκλιση 100-200 μετρα, προβλημα που δεν ειχα στις προηγουμενες εκδοσεις (με data on για να κλειδωνει γρηγορα).

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1) Αφου εισαι με stock odexed rom πρεπει να περασεις κ το Dlna.odex στο system/app για να δουλεψει.

2) Το Gps fix καποιες φορες εμενα μου κανει δουλεια απο το market.

 

Εγω με το τελευταιο maps παντως αντιμετωπιζω αποκλιση 100-200 μετρα, προβλημα που δεν ειχα στις προηγουμενες εκδοσεις (με data on για να κλειδωνει γρηγορα).

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Δλδ περνάω και το Dlna.odex εκεί και δουλεύει... θα το κάνω να δω... για το GPS fix λες να το κατεβάσω από market και να το βάλω?

 

Δλδ περνάω και το Dlna.odex εκεί και δουλεύει... θα το κάνω να δω... για το GPS fix λες να το κατεβάσω από market και να το βάλω?

 

Βρήκα το αρχειάκι Dlna.odex το κατέβασα, το έκανα paste στο system/app αλλά τζίφος... μάλλον κάτι δεν κάνω εγώ καλά

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποιος που έχει βάλει cyanogenmod rom να μας πει εντυπώσεις?Αξίζει το φλασαρισμα γιατί όσες φορές εχω βάλει custom rom την εχω αλλάξει γιατί όλο και κάτι θα με χαλούσε!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποιος που έχει βάλει cyanogenmod rom να μας πει εντυπώσεις?Αξίζει το φλασαρισμα γιατί όσες φορές εχω βάλει custom rom την εχω αλλάξει γιατί όλο και κάτι θα με χαλούσε!

Σε ποια custom rom αναφερεσαι? γενικα η cyanogen συγγεκριμενα? cyanogen οχι δεν εχω βαλει αλλα custom, δεν θυμαμαι να ειχα ποτε το κινητο με official εκτος απ την πρωτη - δευτερη μερα αγορας.

Βαλε omega 9 δεν θα θελεις να την αλλαξεις παρα μονο με τη 10 :lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω πει άλλες 2 φορές για το GPS αλλά δεν ακούτε μάλλον μερικοί, GPS Aids (Donate) από το μάρκετ.

 

http://dl.dropbox.com/u/17413068/SC20111213-233631.png

 

(modem KI4)

Link to comment
Share on other sites

Έχω πει άλλες 2 φορές για το GPS αλλά δεν ακούτε μάλλον μερικοί, GPS Aids (Donate) από το μάρκετ.

 

http://dl.dropbox.com/u/17413068/SC20111213-233631.png

 

(modem KI4)

 

και αυτό τι κάνει? προσδίδει καλύτερο "κλείδωμα" της θέσης δορυφόρων ή μεγαλύτερη ακρίβεια?

Link to comment
Share on other sites

Kernel κατεβάζω από εδώ, έτσι;

Αν ναι ποιον απ'όλους; Ο αριθμός κατασκευής του κινητού μου είναι GINGERBREAD.XWKI4.

Έχει τρεις: 1)CF-Root-SGS2_XW_NEE_KI4-v4.1-CWM4.zip - [Click for QR Code] (6.01 MB, 26018 views)

2)CF-Root-SGS2_XW_NEE_KI4-42-v4.2-CWM4.zip - [Click for QR Code] (6.29 MB, 12720 views)

3)CF-Root-SGS2_XX_XEO_KI4-v4.4-CWM4.zip - [Click for QR Code] (6.37 MB, 47055 views)

 

XW_NEE_KI4: 2.3.4XW_NEE_KI4-42: 2.3.4,

CF-Root v4.2, SU 3.0, "insecure"XX_XEO_KI4: 2.3.5,

CF-Root v4.4, SU 3.0.5, "insecure"

 

 

Τι διαφορά έχουν;

 

Ρε παίδες μπορεί κάποιος να με βοηθήσει για να μην κάνω καμία κοτσάνα; Τι διαφορά έχουν αυτοί οι Kernels; Ποιον να κατεβάσω; :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια custom rom αναφερεσαι? γενικα η cyanogen συγγεκριμενα? cyanogen οχι δεν εχω βαλει αλλα custom, δεν θυμαμαι να ειχα ποτε το κινητο με official εκτος απ την πρωτη - δευτερη μερα αγορας.

Βαλε omega 9 δεν θα θελεις να την αλλαξεις παρα μονο με τη 10 :lol::lol::lol:

 

Omega είχα βάλει αλλά δεν μου έκανε κάτι το τρομερό για να την κρατήσω!Και την έβγαλα γιατί μου έκανε κάτι drain battery και ξενερωσα.Είμαι τόσο καιρό με official και λέω μήπως δοκιμαζα cyanogen γιατί την βλέπω πολύ smooth και δεν εχω διαβάσει για προβληματα!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μπορεί κάποιος να με βοηθήσει για να μην κάνω καμία κοτσάνα; Τι διαφορά έχουν αυτοί οι Kernels; Ποιον να κατεβάσω; :confused:

 

Τον 2 θα κατεβασεις.

Ο 1ος ειναι ιδιος με το 2ο απλα εχει παλαιοτερη εκδοση στο cwm recovery κ νομιζω πιο παλια binaries στο superuser.

Ο 3ος κερνελ ειναι για αλλο λογισμικο.

 

Βαλε τον 2ο.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τον 2 θα κατεβασεις.

Ο 1ος ειναι ιδιος με το 2ο απλα εχει παλαιοτερη εκδοση στο cwm recovery κ νομιζω πιο παλια binaries στο superuser.

Ο 3ος κερνελ ειναι για αλλο λογισμικο.

 

Βαλε τον 2ο.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Thanks!! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Omega είχα βάλει αλλά δεν μου έκανε κάτι το τρομερό για να την κρατήσω!Και την έβγαλα γιατί μου έκανε κάτι drain battery και ξενερωσα.Είμαι τόσο καιρό με official και λέω μήπως δοκιμαζα cyanogen γιατί την βλέπω πολύ smooth και δεν εχω διαβάσει για προβληματα!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

H cyanogen δεν μ αρεσει γιατι ειναι aosp δηλαδη χωρις εικονιδια στις ρυθμισεις και γενικα πολυ μουντη κατ εμε.

οσο για omega.. απ τις7.30 το πρωι με 3g συνεχεια, bt, και ραδιοφωνο μεχρι τωρα.. battery drain? τι ειναι αυτο? :lol::lol:

http://i253.photobucket.com/albums/hh64/emperor4her/SC20111214-132656.png

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απ' ότι ξέρω υπάρχει κάποια δυνατότητα τροποποίησης των λειτουργιών της κάμερας. πχ απόχρωση vivid (έντονα χρώματα), λήψη φωτογραφιών και βίντεο ανεξαρτήτως επιπέδου μπαταρίας, βελτίωση της ποιότητας ήχου στο βίντεο κλπ. Αυτά γίνονται με κάποια εφαρμογή ή με κάποιο patch?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απ' ότι ξέρω υπάρχει κάποια δυνατότητα τροποποίησης των λειτουργιών της κάμερας. πχ απόχρωση vivid (έντονα χρώματα), λήψη φωτογραφιών και βίντεο ανεξαρτήτως επιπέδου μπαταρίας, βελτίωση της ποιότητας ήχου στο βίντεο κλπ. Αυτά γίνονται με κάποια εφαρμογή ή με κάποιο patch?

 

Pach. Camera mod με 48000kh ηχο, 2% μπαταρια και hardware button για τις φωτο

 

Send from Galaxy sII :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H cyanogen δεν μ αρεσει γιατι ειναι aosp δηλαδη χωρις εικονιδια στις ρυθμισεις και γενικα πολυ μουντη κατ εμε.

οσο για omega.. απ τις7.30 το πρωι με 3g συνεχεια, bt, και ραδιοφωνο μεχρι τωρα.. battery drain? τι ειναι αυτο? :lol::lol:

http://i253.photobucket.com/albums/hh64/emperor4her/SC20111214-132656.png

 

Φίλε μου δεν ειναι κάτι το εξαιρετικό αυτο που βλέπω στο screen shot. Η χρήση της οθόνης ειναι ελάχιστη.

Ειναι απλα μια καλη διαχείριση που την έχουν ολες οι συσκευές με official rom και προσεκτικό στήσιμο.

 

Μην περιμένετε θαύματα απο τις custom rom. Ενδέχεται να καλυτερευσουν τα πράγματα αλλα όχι να τα χειροτερεύουν αφου δοκιμάζονται πριν δοθούν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

και αυτό τι κάνει? προσδίδει καλύτερο "κλείδωμα" της θέσης δορυφόρων ή μεγαλύτερη ακρίβεια?

 

Αν έκανες τον κόπο να την ψάξεις στο μάρκετ θα σου λυνόταν η απορία καθώς επίσης και να διάβαζες τα reviews από τους χρήστες που την κατέβασαν...

 

H cyanogen δεν μ αρεσει γιατι ειναι aosp δηλαδη χωρις εικονιδια στις ρυθμισεις και γενικα πολυ μουντη κατ εμε.

 

Μάλλον δεν ασχολήθηκες και πολύ με την Cyanogen γιατί προφανώς σου ξέφυγε ο Theme chooser που είναι και μαμω τα theming engines :p

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη κάμερα που μιλούσαμε στις προηγούμενες σελίδες, άρχισα να τραβάω βίντεο είτε με lgcamera με όποια μικροπροβλήματα υπάρχουν, είτε με stock με ανάλυση στα 720x480 κ είμαι κ πάλι απόλυτα ευχαριστημένος χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

@efthimis31 Κάνε Wipe Dalvik Cache κ Φλάσαρε αυτό μέσω recovery κ πες μου αν δούλεψε το DLNA.

 

@Stinger μάλλον έχασα το post σου, θα το δοκιμάσω.

 

@OculatusAbis το πρώτο με τα χρώματα το κάνεις με apps από το market απ'όσο γνωρίζω. Τα άλλα που είπες με κάποιο mod, άρα πρέπει να είσαι rooted.

 

Φαντάζομαι όλοι είδατε τον tw στο beta ics που βγήκε για το SGS2.. Είχα την ελπίδα ότι πλέον θα είχε κ landscape αλλά που..

Γνωρίζω ότι οι περισσότεροι χρησιμοποιείτε άλλον Launcher κ όχι τον stock αλλά ειλικρινά έχω κόλλημα με αυτόν..

 

TwLauncher ή Landscape ? :p

Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες τον κόπο να την ψάξεις στο μάρκετ θα σου λυνόταν η απορία καθώς επίσης και να διάβαζες τα reviews από τους χρήστες που την κατέβασαν...

 

Φίλε δεν είχα όσο ελεύθερο χρόνο προφανώς απαιτείται. Αν θες να βοηθήσεις βοηθάς όπως πάμπολλα άλλα μέλη του forum αλλιώς μην βοηθάς αλλά μην μας την λες οκ? Έιναι απλό νομίζω... Επίσης τα review τα διάβασα και πιο πολύ με μπέρδεψαν όπως κάθε λογικός άνθρωπος μπορεί να καταλάβει

Link to comment
Share on other sites

 

Μάλλον δεν ασχολήθηκες και πολύ με την Cyanogen γιατί προφανώς σου ξέφυγε ο Theme chooser που είναι και μαμω τα theming engines :p

Ακριβώς.Εγώ προσωπικά δεν ξαναγυρνάω σε κάτι άλλο.Από την άλλη όμως για κάποιον που του είναι απαραίτητο το fm radio και η native βιντεοκλήση η cyanogen δεν είναι γιαυτόν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...