Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού γράφει ότι για να δουλέψεις το οντιν πρέπει να είσαι ρουτ

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

Οχι, δεν ισχυει αυτο. Το odin το δουλευεις και χωρις να εισαι ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω το αγόρασα από το γερμανό και μου ήρθε τωρα η αναβάθμιση 4.0.3? και είχε και εικονίδιο cosmote για το internet (αντί για το κλασικό μπλέ ήταν πράσινο)

Ναι, εφοσον την πηρες απο τον τοπικο παροχο. Εμεις που φοραμε την 4.0.4 και την εχουμε περασει μεσω odin δεν εχουμε αυτο το εικονιδιο αλλα δεν πειραζει. :)

Link to comment
Share on other sites

ο φορτιστης του s2 ειναι ο ιδιος με του galaxy s;

το ρωτω επειδη τους εχω και τους 2, οπτικα ειναι ιδιοι, και οι δυο στα 0,7A απλα ρωτω αν εσωτερικα εχουν διαφορά και αλλαζει κατι.

Δηλαδη μπορω να φορτιζω με ασφαλεια το s2 με τον φορτιστη του galaxy s;

TCe
Link to comment
Share on other sites

Ναι, εφοσον την πηρες απο τον τοπικο παροχο. Εμεις που φοραμε την 4.0.4 και την εχουμε περασει μεσω odin δεν εχουμε αυτο το εικονιδιο αλλα δεν πειραζει. :)

 

ναι αλλα δεν εβγαλε και τον κάθετο αξονα στις επαφες στα ελληνικα!

 

Στα αγαπημένα αλλάζει το μέγεθος από την εικόνες των επαφών

Για να το κάνεις 9 επαφες και οχι 6 σχεδόν που έχει τώρα?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

ο φορτιστης του s2 ειναι ο ιδιος με του galaxy s;

το ρωτω επειδη τους εχω και τους 2, οπτικα ειναι ιδιοι, και οι δυο στα 0,7A απλα ρωτω αν εσωτερικα εχουν διαφορά και αλλαζει κατι.

Δηλαδη μπορω να φορτιζω με ασφαλεια το s2 με τον φορτιστη του galaxy s;

 

ΌΛΟΙ οι usb φορτιστές φορτίζουν ΟΛΑ τα κινητά με το ανάλογο βύσμα...

αυτό ήταν απαίτηση της Ε.Ε για να περιοριστεί το φαινόμενο να πετιούνται κάθε χρόνο εκατομμύρια φορτιστές επειδή δεν ταίριαζαν με το κάθε επόμενο κινητό που αγόραζε ο καθένας μας....

Χάρη σε αυτό, έχω ξενοιάσει, φορτίζω το κινητό μου στην δουλειά με όποιον usb φορτιστή βρω συναδέλφου ασχέτως μάρκας

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν εβγαλε και τον κάθετο αξονα στις επαφες στα ελληνικα!

 

Στα αγαπημένα αλλάζει το μέγεθος από την εικόνες των επαφών

Για να το κάνεις 9 επαφες και οχι 6 σχεδόν που έχει τώρα?

Ειδες; Και αυτοι δεν το βλεπουν πλεον σημαντικο αυτο με την μπαρα...:p

 

Ρυθμισεις>Προβολη πλεγματος>και γινονται 12!

Link to comment
Share on other sites

Ειδες; Και αυτοι δεν το βλεπουν πλεον σημαντικο αυτο με την μπαρα...:p

 

Ρυθμισεις>Προβολη πλεγματος>και γινονται 12!

 

 

ευχαριστω

 

αυτοί? ποιοι εννοείς, την εταιρία?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Ειδες; Και αυτοι δεν το βλεπουν πλεον σημαντικο αυτο με την μπαρα...:p

 

Ρυθμισεις>Προβολη πλεγματος>και γινονται 12!

 

δε νομίζω να το έχει αυτό σε μένα? στην αρχική οθόνη ρυθμίσεις ή κάπου αλλου?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω σε βίντεο χρειάζεται και το cmw για να φλασαρω ρομ μέσω mobile Odin.άρα πάλι θέλει να βάζω το αρχείο tpt image στην κάρτα κτλπ

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω να το έχει αυτό σε μένα? στην αρχική οθόνη ρυθμίσεις ή κάπου αλλου?

 

Ο φιλος πιο πανω ενδιαφεροταν για την προβολη των αγαπημενων, και σε σχεση με αυτο του απαντησα.

 

Dialer>Αγαπημενα>Ρυθμισεις>Προβολη πλεγματος=12 αγαπημενα στο πλεγμα, απο 6 που εμφανιζονται στην λιστα.

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να εισαι root για να περασεις rom με odin.

 

Καλα ...εγω τωρα μπερδευτηκα.....Εχω την 4.0.3 xwlp7 που την περασα απο εδω και θελω την 4.0.4 (αγγλικη) .Αν την περασω με odin χανω το root;;και πως θα επαναφερω μεσω titanium;;;Γα...το δεν θυμαμαι πως το εκανα την πρωτη φορα...

Βοηθεια χριστιανοι......

Link to comment
Share on other sites

Καλα ...εγω τωρα μπερδευτηκα.....Εχω την 4.0.3 xwlp7 που την περασα απο εδω και θελω την 4.0.4 (αγγλικη) .Αν την περασω με odin χανω το root;;και πως θα επαναφερω μεσω titanium;;;Γα...το δεν θυμαμαι πως το εκανα την πρωτη φορα...

Βοηθεια χριστιανοι......

 

Το root είναι βέβαιο ότι χάνεται με το φλασάρισμα της νέας rom, τώρα για την επαναφορά με το Titanium στη νέα rom που δεν θα έχει root είναι κάτι που ενδιαφέρει και μένα..:p

 

Πάντως αυτά που έχεις κρατήσει backup εξακολουθούν να παραμένουν στην SD σου και μετά το φλασάρισμα..

Link to comment
Share on other sites

Αρα πρωτα φλασαρω την νεα ρομ και μετα κανω ρουτ;;;;;

 

Σαφώς, αρκεί βέβαια η rom που θα περάσεις να έχει και τρόπο για root. Καλύτερα θα ήταν να βεβαιωθείς πριν αρχίσεις το φλασάρισμα..;)

Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος πιο πανω ενδιαφεροταν για την προβολη των αγαπημενων, και σε σχεση με αυτο του απαντησα.

 

Dialer>Αγαπημενα>Ρυθμισεις>Προβολη πλεγματος=12 αγαπημενα στο πλεγμα, απο 6 που εμφανιζονται στην λιστα.

 

12 εχει κι εμένα αλλά ειναι μεγάλα τα εικονίδια.

Αυτό δεν αλλάζει απ ότι φαίνεται,

Κάτι άλλο λες.

στην 4.0.3 δεν υπάρχει πλέγμα και λιστα

 

στο σημείο 9

http://www.careace.net/2012/03/22/tip-list-of-1-important-changes-for-galaxy-s-ii-with-android-4-0-ice-cream-sandwich-update/

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Στους xda βλεπω οτι υπαρχει για την xwlpt...αρα προχωραω;;;;

Πριν λίγο μου την πρότεινε κι εμένα ο FJ-12 εδώ κι εγώ προσωπικά τον εμπιστεύομαι γιατί επιμένει γι'αυτήν μέρες τώρα,΄αφού βρήκες και τρόπο για root δεν βλέπω τον λόγο να μην προχωρήσεις.. την σκέφτομαι κι εγώ πάντως και με την πρώτη ευκαιρία μάλλον..:p

 

Πες μας εντυπώσεις αν και όταν τη δουλέψεις λίγο..:)

Link to comment
Share on other sites

Στους xda βλεπω οτι υπαρχει για την xwlpt...αρα προχωραω;;;;

 

Προχωρα, αυτο εκανα εγω χθες...

 

 

 

 

 

Καλα ...εγω τωρα μπερδευτηκα.....Εχω την 4.0.3 xwlp7 που την περασα απο εδω και θελω την 4.0.4 (αγγλικη) .Αν την περασω με odin χανω το root;;και πως θα επαναφερω μεσω titanium;;;Γα...το δεν θυμαμαι πως το εκανα την πρωτη φορα...

Βοηθεια χριστιανοι......

 

Δες ενα μεγαλουτσικο post που εχω κανει λιγο πιο πισω, ισως παρεις καποιες απαντησεις!!! Με 2 κουβεντες το root το χανεις και πρεπει να ξαναγινει... Εγω πριν το φλασαρισμα εκανα (απο τις ρυθμισεις) Επαναφορα Εργ. Ρυθμισεων με τικαρισμενη ομως την Αυτοματη Επαναφορα και μετα το φλασαρισμα και τo τελικο reboot του τηλεφωνου, το βρηκα οπως το αφησα με την νεα rom ομως... και δεν μου εχει απαντησει κανενας στο post μου... κλαψ!!!!!

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου την πρότεινε κι εμένα ο FJ-12 εδώ κι εγώ προσωπικά τον εμπιστεύομαι γιατί επιμένει γι'αυτήν μέρες τώρα,΄αφού βρήκες και τρόπο για root δεν βλέπω τον λόγο να μην προχωρήσεις.. την σκέφτομαι κι εγώ πάντως και με την πρώτη ευκαιρία μάλλον..:p

 

Πες μας εντυπώσεις αν και όταν τη δουλέψεις λίγο..:)

 

Βιαζεσαι και νομιζεις οτι ειμαι και σχετικος......Εχω τον cwm manager cf-root 5.4 μπορω να περασω την νεα ρομ μεσω αυτου;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ειδες; Και αυτοι δεν το βλεπουν πλεον σημαντικο αυτο με την μπαρα...:p

 

Ρυθμισεις>Προβολη πλεγματος>και γινονται 12!

 

εκτος απο το προβλημα με την μπαρα που εχει τα γραμματα λατινικα εχετε παρατηρισει κατι αλλο στην αγγλικη 4.0.4?σκεφτομαι να την βαλω και εγω.....ααα και κατι αλλο(μπορει να ειναι και βλακια) εχω κατεβασει αυτην την ρομ I9100XWLPT_I9100XEULPA_XEU.Θα χριαστω και karnel η' θα χριαστω καποιον καλητερο?

Edited by als2008
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η αναβάθμιση χάλασε και μερικές επαφές και δεν βγάζει τις εικόνες τους σωστά... σαν να μην υπάρχουν στο sms go

 

ανω στο sms του συστήματος δουλεύουν όλα καλα.

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

νεος κατοχος του galaxy s2 και θα ηθελα να ρωτησω εαν μπορω να περασω kernel semaphore οπως στο galaxy 1 και αν ναι ποιον?

το τηλ εχει τα εξης στοιχεια 4.0.3 Ι9100XXLPX ΑΡ ΚΑΤ.IML74K.XWLPI (το τηλ μερικες φορες lagαρει)

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

φορτωνω την CM9 και ειναι στην αρχικη οθονη με το ανθρωπακι κανα 25λεπτο.... το αφηνω ή πειραζω κατι?

 

Βγάλε του τη μπαταρία και δοκίμασε να το ανοίξεις ξανά. Στη χειρότερη 7 λεπτά να σου κάνει να φορτώσει μια πολύ βαριά rom, μην το αφήνεις τόσο θα ζεματάει.

Αν δεν δουλεύει και πάλι κάνε cache/dalvik Wipes και ξανά εγκατάσταση, να θυμηθείς και Cm9 gapps μετά.

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το μια φορά να δεις αν το κινητό ανοίγει και δουλεύει κανονικά και μετά αν θες αλλάζεις και kernel. Ήδη η κάθε rom έχει μέσα τον δικό της default kernel για να δουλέψει το κινητό.

 

*Τα gapps είναι Google applications, το κινητό θα έπρεπε να δουλεύει και χωρίς αυτά, απλά στο πρότεινα για να μην ψάχνεσαι και σου λείπουν βασικές λειτουργίες που ίσως χρειαζεσαι*

*Τα gapps δεν χρειάζονται σε επίσημες stock roms*

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου την πρότεινε κι εμένα ο FJ-12 εδώ κι εγώ προσωπικά τον εμπιστεύομαι γιατί επιμένει γι'αυτήν μέρες τώρα,΄αφού βρήκες και τρόπο για root δεν βλέπω τον λόγο να μην προχωρήσεις.. την σκέφτομαι κι εγώ πάντως και με την πρώτη ευκαιρία μάλλον..:p

 

Πες μας εντυπώσεις αν και όταν τη δουλέψεις λίγο..:)

 

Ολα καλα αφου ταλαιπωρηθηκα λιγο γιατι κοιταζα τον οδηγο ΄΄Οδηγός Εγκατάστασης Custom Rom΄΄αντι για τον σωστο με τα firmwares....

Περασα μεσω odin το αρχειο και μετα απο xda βρηκα το αντιστοιχο cf-root και το τηλ.εχει τωρα την 4.0.4 και οτι ειχε πριν μεσα τα κρατησε κανονικα και σημειωτεον δεν εκανα κανενα wipe κλπ.Περαστηκαν καποιες εφαρμογες της Samsung τις οποιες και θα σβησω αφου δεν με ενδιαφερουν.Το θεμα με την μπαρα επαφων επισης-γιατι εχω το exdialer- τον tw launcher επισης γιατι εχω τον Apex.

Πρωτη εντυπωση η ταχυτητα του μενου η οποια μου φαινεται αρκετα πιο γρηγορο...αναμενουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...