Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιοι λένε ακόμα και 800mb, αλλά εξαρτάται από τη χρήση και πόσα apps έχεις βάλει/ δοκιμάσει

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάποιοι λένε ακόμα και 800mb, αλλά εξαρτάται από τη χρήση και πόσα apps έχεις βάλει/ δοκιμάσει

Αλλάζοντας ROM αυτά πάνε περίπατο, ε; ή μένουν κάπου και μόνο με delete log διαγράφονται;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

μόλις το έκανα και από 339 ελεύθερα πήγε σε 517, όχι και άσχημα!

 

edit: είδα και θυμήθηκα το fast dormancy. Vodafone να το κρατήσω enabled ή όχι; Κερδίζω τίποτα;

Edited by yiazoo
Link to comment
Share on other sites

edit: είδα και θυμήθηκα το fast dormancy. Vodafone να το κρατήσω enabled ή όχι; Κερδίζω τίποτα;

 

Σε cosmote δεν έχω δει καμιά ιδιαίτερη διαφορά, δεν έχεις παρά να δοκιμάσεις και να κρίνεις μόνος σου. Λογικά σε λίγες ώρες θα έχεις βγάλει τα πρώτα συμπεράσματα..:)

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζοντας ROM αυτά πάνε περίπατο, ε; ή μένουν κάπου και μόνο με delete log διαγράφονται;

 

Σωστά. Σβήνονται

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Σβήνονται

Ε, τότε δεν ανησυχώ γιατί κάθε τόσο αλλάζω / δοκιμάζω νέες roms

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά το S2 μετά από 1,5 χρόνο έβγαλε βλάβη, δεν ξέρω για ποιο λόγο, δεν συνδέεται σε κανένα δίκτυο με wifi.. μου έκανε και παλιότερα "νερά" αλλά πλέον τα δοκίμασα όλα. Factory reset κλπ κλπ, ξανά πέρασμα από πάνω την ελληνική XWLSW καθαρά και ξάστερα.. τίποτα. Reboot το router, προσπάθεια να συνδεθώ σε άλλο δίκτυο.. κι όμως βγάζει το χαρακτηριστικό εικονίδιο με τα βελάκια πάνω δεξιά ότι είναι συνδεδεμένο κανονικά. Όμως δεν μπαίνει πουθενά, όσο κι αν δοκίμασα.

 

Για καλή μου τύχη έχω ακόμα εγγύηση μέχρι τον Αύγουστο και θα το πάω στις 09:00 το πρωί στη Smartec στο Χαϊδάρι, πάω για πλακέτα λογικά; Να τους πω με την ευκαιρία ότι και η οθόνη κάνει "διάφορα" όταν βρίσκομαι σε χώρο με χαμηλό φωτισμό (αλήθεια είναι-έχω μόνιμα απενεργοποιημένο τον αισθητήρα φωτεινότητας..) να μου την αλλάξουν κι αυτή με την ευκαιρία;

Ότι πρέπει νομίζω και η πλήρης ανανέωση στα χρώματα της Amoled μετά από τόσους μήνες χρήσης..

 

Πρέπει να προσέξω κάτι; Πόσο χρόνο λέτε να μείνω χωρίς συσκευή; Λόγω δουλειάς μου χρειάζεται άμεσα το τηλέφωνο..

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά το S2 μετά από 1,5 χρόνο έβγαλε βλάβη, δεν ξέρω για ποιο λόγο, δεν συνδέεται σε κανένα δίκτυο με wifi.. μου έκανε και παλιότερα "νερά" αλλά πλέον τα δοκίμασα όλα. Factory reset κλπ κλπ, ξανά πέρασμα από πάνω την ελληνική XWLSW καθαρά και ξάστερα.. τίποτα. Reboot το router, προσπάθεια να συνδεθώ σε άλλο δίκτυο.. κι όμως βγάζει το χαρακτηριστικό εικονίδιο με τα βελάκια πάνω δεξιά ότι είναι συνδεδεμένο κανονικά. Όμως δεν μπαίνει πουθενά, όσο κι αν δοκίμασα.

 

Για καλή μου τύχη έχω ακόμα εγγύηση μέχρι τον Αύγουστο και θα το πάω στις 09:00 το πρωί στη Smartec στο Χαϊδάρι, πάω για πλακέτα λογικά; Να τους πω με την ευκαιρία ότι και η οθόνη κάνει "διάφορα" όταν βρίσκομαι σε χώρο με χαμηλό φωτισμό (αλήθεια είναι-έχω μόνιμα απενεργοποιημένο τον αισθητήρα φωτεινότητας..) να μου την αλλάξουν κι αυτή με την ευκαιρία;

Ότι πρέπει νομίζω και η πλήρης ανανέωση στα χρώματα της Amoled μετά από τόσους μήνες χρήσης..

 

Πρέπει να προσέξω κάτι; Πόσο χρόνο λέτε να μείνω χωρίς συσκευή; Λόγω δουλειάς μου χρειάζεται άμεσα το τηλέφωνο..

Εγω πριν λιγες μερες πηγα στο service στο χαιδαρι κ εδωσα το ταμπλετ μου με προβλημα οθονης.σε 2 ωρες πηρα τηλ. Κ μου ειπανε οτι αλλαξανε οθονη κ ειναι ετοιμο!μην ανησυχεις,λογικα θα το παρεις αυθημερον!

Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν λιγες μερες πηγα στο service στο χαιδαρι κ εδωσα το ταμπλετ μου με προβλημα οθονης.σε 2 ωρες πηρα τηλ. Κ μου ειπανε οτι αλλαξανε οθονη κ ειναι ετοιμο!μην ανησυχεις,λογικα θα το παρεις αυθημερον!

 

Κοίτα να δεις που μετά από δεύτερη επανεκκίνηση του router μου συνδέθηκε τελικά, τώρα δεν ξέρω τι να κάνω! Πραγματικά φοβάμαι ότι θα το ξανακάνει κάποια στιγμή αν και έχω ακόμα χρονικά περιθώρια.. είναι κι αυτά τα διάφορα που μου κάνει με την οθόνη κατά καιρούς, σαν γραμμές στο λευκό χρώμα όταν η συσκευή βρίσκεται σε σκοτεινό δωμάτιο φανταστείτε, μόλις όμως αυξομειώνω την ένταση στη φωτεινότητα σταματάει..

Μπήκα σε δίλημμα μόλις, να το αφήσω ως έχει η να τους το δώσω να το σκαλίσουν τώρα που το πήρα απόφαση;

Σίγουρα κάποια εξαρτήματα θα αντικατασταθούν με καινούργια κι αυτό υποθέτω ότι είναι καλό.. είναι όμως ή καλύτερα να το αφήσω όπως βγήκε απ'το εργοστάσιο και βλέπουμε;

Είναι και το άτιμο όπως τη μέρα που το αγόρασα τον Αύγουστο του '12..

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα s2 κ χωρις λογο σημερα ενω ημουν στο ιντερνετ(δεν προλαβα να κανω ανοιξω καν σελιδα) μου κανει επανεκινηση κ μετα μου κολαει στο λογοτυπο samsung που εχει τη μπλε γραμμη διπλα,περιμενα αρκεετη ωρα κ δεν εκανε τπτ,εβγαλα μπαταρρια την ξαναβαζω,ανοιγω κ τωρα κολαει στο λογοτυπο samsung galaxy s2 gt-i9100

δεν κανει τπτ!

εχω βαλει εχω συμφωνα με τις οδηγιες απο το σιτε το τελευταιο επισημο fireware 4.1.2 XWLSW κ το εεχω ρουταρι κανονικα εδω και καιρο κ δουλευε κανονικα χωρις προβλημα!

προσπαθησα να του ξαναπερασω το fireware μπενοντας σε download mode μπενει κανονικα ξεκιναει η διαδικασια κανονικα αλλα δεν ξεκιναει καθολου ουτε η γραμμη που δειχνει στο κιν οτι προχοραει ουτε στο odin και στο παραθυρακι κατω αριστερα που εχει στο odin σταματαει στο <ID:0/0004>NAND write Start!! και δεν κανει τπτ αλλο!

προσπαθησα να του κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων πατοντας volume up/home/power με αυτην την σειρα απο κλειστο το κιν αναβει το samsung galaxy s2 gt-i9100 ξανασβηνει κ μετα μου βγαζει μια μαυρη οθονη που οταν την ακουμπαω με το δαχτυλο δονητε σαν να ειναι ανοιχτο το κιν αλλα κ παλι δεν κανει κατι αλλο?

τι να κανω ρε παιδια ας με βοηθησει καποιος! τι μπορει να επαθε στα καλα καθουμενα??

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

καμια βοηθεια ρε παιδια,εχω γραψει ακριβως οτι εγινε! μπορω να κανω κατι ? η εστο τι πιστευετε οτι επαθε?

λετε να εχει παθει κατι απο το hardware? κ αν ναι τι μπορει να ειναι αυτο? καποιο καλο μαγαζι που να μπορω να το παω εστο να μου πει τι εχει? μενω νεα σμυρνη

ας με βοηθησει παρακαλω καποιος που γνωριζει!!!

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

καμια βοηθεια ρε παιδια,εχω γραψει ακριβως οτι εγινε! μπορω να κανω κατι ? η εστο τι πιστευετε οτι επαθε?

λετε να εχει παθει κατι απο το hardware? κ αν ναι τι μπορει να ειναι αυτο? καποιο καλο μαγαζι που να μπορω να το παω εστο να μου πει τι εχει? μενω νεα σμυρνη

ας με βοηθησει παρακαλω καποιος που γνωριζει!!!

 

Αν είσαι εντός εγγύησης δεν το πας μέχρι την smartec στο Χαϊδάρι να το δουν.. Αφού δεν ανοίγει που δεν ανοίγει, δεν έχεις να χάσεις τίποτα..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι εντός εγγύησης δεν το πας μέχρι την smartec στο Χαϊδάρι να το δουν.. Αφού δεν ανοίγει που δεν ανοίγει, δεν έχεις να χάσεις τίποτα..

 

δυστυχώς δεν ειμαι, ειναι αγορασμενο απο το πλαισιο 7/2011 γι αυτο θελω πρωτα τη γνωμη σας αν μπορω να κανω κατι εγω πρωτα να το επαναφερω,εστω κ με εργοστασιακες ρυθμησεις αλλιως που μπορω να το παω για να το δουνε??

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

κανεις αλλος να βοηθησει?? τι μπορει να ειναι η τι μπορω να κανωω??:confused:

 

Το μόνο που μπορώ να σου προτείνω αυτή τη στιγμή (εκτός του να το πας στη Smartec να δουν μήπως μπορούν να το επαναφέρουν χωρίς να χρειαστεί να πληρώσεις πολλά) είναι το να δοκιμάσεις να ξανακάνεις τη διαδικασία της εγκατάστασης του firmware συνδέοντας το τηλέφωνο σε άλλη θύρα usb του υπολογιστή σου.

 

Η μπαταρία είναι σίγουρα σε καλή κατάσταση; Επίσης είναι πλήρως φορτισμένη όταν κάνεις τη διαδικασία της εγκατάστασης;

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να σου προτείνω αυτή τη στιγμή (εκτός του να το πας στη Smartec να δουν μήπως μπορούν να το επαναφέρουν χωρίς να χρειαστεί να πληρώσεις πολλά) είναι το να δοκιμάσεις να ξανακάνεις τη διαδικασία της εγκατάστασης του firmware συνδέοντας το τηλέφωνο σε άλλη θύρα usb του υπολογιστή σου.

 

Η μπαταρία είναι σίγουρα σε καλή κατάσταση; Επίσης είναι πλήρως φορτισμένη όταν κάνεις τη διαδικασία της εγκατάστασης;

 

η μπαταρια ειναι πληρως φορτησμενη,δεν ειναι καινουργια αλλα ειναι σε καλη κατασταση πιστευω,δεν εχει φουσκωσει κ κραταει μια μερα με αρκετη χρηση ιντερνετ κ τηλ.

τωρα για την θυρα usb εχω δοκιμασει να περασω το firmware απο αλλο pc αλλα δεν εγινε τπτ παλι ξεκιναει την διαδικασια αλλα δεν προχωράει.

πιστευω οτι δεν ειναι κατι ααπο αυτα τα δυο.λετε να εχει καποιο προβλημα στην πλακετα ? κ αν ναι πως το καταλαβενω? αλλα κ παλι αν ειχε θα ανοιγε ?εστω μεχρι το samsung galaxy s2 ?

αν βρω καποιο αλλο κιν που δουλεευει κανονικα αλλα με σπασμενη οθονη θα μπορεσω να κανω την αλλαγη πλακετας η οτι αλλο εχει προβλημα αν ειναι κατι απο το hardware? η δεν αξιζει να μπω καν στον κοπο να το κανω λογο κ τις μικρης αξιας του κιν πλεον?

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

αν βρω καποιο αλλο κιν που δουλεευει κανονικα αλλα με σπασμενη οθονη θα μπορεσω να κανω την αλλαγη πλακετας η οτι αλλο εχει προβλημα αν ειναι κατι απο το hardware? η δεν αξιζει να μπω καν στον κοπο να το κανω λογο κ τις μικρης αξιας του κιν πλεον?

 

Ναι. Αλλάζουν όλα και πολύ εύκολα μάλιστα. Είναι όλα με καλωδιοταινίες που κουμπώνουν και ξεκουμπώνουν με ευκολία. Βγάζεις και 2 μικρές βιδούλες και έχεις μητρική στα χέρια σου.

Ψάξου όμως στο YouTube πρώτα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια ειναι πληρως φορτησμενη,δεν ειναι καινουργια αλλα ειναι σε καλη κατασταση πιστευω,δεν εχει φουσκωσει κ κραταει μια μερα με αρκετη χρηση ιντερνετ κ τηλ.

τωρα για την θυρα usb εχω δοκιμασει να περασω το firmware απο αλλο pc αλλα δεν εγινε τπτ παλι ξεκιναει την διαδικασια αλλα δεν προχωράει.

 

Να ρωτήσω κάτι ακόμα, με ποια έκδοση του Odin προσπαθείς να κάνεις την εγκατάσταση; Γιατί παλιότερα παρουσιάζονταν πρόβλημα σε αρκετές περιπτώσεις όταν προσπαθούσαν να κάνουν τη διαδικασία σε s2 με διαφορετική έκδοση του Odin από την 1.85, στις περισσότερες περιπτώσεις βέβαια δούλεψαν κι άλλες εκδόσεις αλλά μήπως σε εσένα έφταιξε κάτι τέτοιο και δεν ολοκληρώνεται η διαδικασία;..

 

Επίσης το Odin το ανοίγεις στο pc σου με δεξί κλικ και επιλογή στο "εκτέλεση ως διαχειριστής"; Ίσως και να'χει να κάνει και αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ακόμα, με ποια έκδοση του Odin προσπαθείς να κάνεις την εγκατάσταση; Γιατί παλιότερα παρουσιάζονταν πρόβλημα σε αρκετές περιπτώσεις όταν προσπαθούσαν να κάνουν τη διαδικασία σε s2 με διαφορετική έκδοση του Odin από την 1.85, στις περισσότερες περιπτώσεις βέβαια δούλεψαν κι άλλες εκδόσεις αλλά μήπως σε εσένα έφταιξε κάτι τέτοιο και δεν ολοκληρώνεται η διαδικασία;..

 

Επίσης το Odin το ανοίγεις στο pc σου με δεξί κλικ και επιλογή στο "εκτέλεση ως διαχειριστής"; Ίσως και να'χει να κάνει και αυτό..

 

δοκιμασα κ την odin 1.85 πρωτα κ δεν εγινε τπτ κ μετα κατεβασα κ την 3.09 αλλα κ παλι τπτ!

το odin το ανοιγω κανονικα με διπλο κλικ? εκανα κατι λαθος?κ παλιοτερα firmware ετσι τα ειχα βαλει!χωρις προβλημα

το οτι δεν μπορω να μπω στις ρυθμησεις κ να κανω επαναφορα εγροστασιακων ρυθμησεων με το volume up/home/power μου βγαζει μια μαυρη οθονη που οταν παταω πανω δονιτε το κιν? αυτο λεει κατι?/

τι να πω δεν ξερω!οποιαδηποτε αλλη δοκιμη ας μου πει κανεις μπας κ βρουμε καμια λυση!

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα κ την odin 1.85 πρωτα κ δεν εγινε τπτ κ μετα κατεβασα κ την 3.09 αλλα κ παλι τπτ!

το odin το ανοιγω κανονικα με διπλο κλικ? εκανα κατι λαθος?κ παλιοτερα firmware ετσι τα ειχα βαλει!

 

Δοκίμασε να του εγκαταστήσεις ξανά το firmware αλλά όταν έρθει η ώρα να ανοίξεις το Odin πάτησε πάνω του με δεξί κλικ και επέλεξε το "εκτέλεση ως διαχειριστής".. Δεν είμαι σίγουρος ότι θα δουλέψει αλλά σίγουρα δεν έχεις να χάσεις κάτι.

 

Είσαι 100% σίγουρος ότι έχεις κατεβάσει και ξεζιπάρει το σωστό firmware για το GT-i9100 και η συσκευή σου ΔΕΝ είναι η GT-i9100G σωστά;:)

 

Θα σου πρότεινα το Odin 1.85 πάντως, όχι ότι το έχω στα άκρως απαραίτητα αλλά ποτέ δεν ξέρεις, ίσως και να παίζει ρόλο στη περίπτωσή σου..

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Απορια. Ειχα custom rom (jellybam AOKP) και επανηλθα στην τελευταια official 4.1.2 XMS4 που βρηκα στο sammobile. O λογος ειναι οτι ειχα αρκετα επεισοδια restart στα καλα καθουμενα με την custom. Η εγκατασταση εγινε με full wipe, cache κλπ. Ενα 24ωρο+ με την official δεν εχω προβλημα με restart.

 

Το μονο που παρατηρησα ειναι οτι εχω αρκετα χειροτερο wifi, οχι σε εμβελεια, αλλα ειναι σα να κατεβαζει απο 56αρι μοντεμ. Δεν αλλαξε τιποτα στο ρουτερ μου, το πισι δουλευει κανονικα, οι αλλες wifi συσκευες οπως πριν και καθομαι στο ιδιο σημειο.

 

Καμια ιδεα?

Screw you guys,I'm going home.........
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να του εγκαταστήσεις ξανά το firmware αλλά όταν έρθει η ώρα να ανοίξεις το Odin πάτησε πάνω του με δεξί κλικ και επέλεξε το "εκτέλεση ως διαχειριστής".. Δεν είμαι σίγουρος ότι θα δουλέψει αλλά σίγουρα δεν έχεις να χάσεις κάτι.

 

Είσαι 100% σίγουρος ότι έχεις κατεβάσει και ξεζιπάρει το σωστό firmware για το GT-i9100 και η συσκευή σου ΔΕΝ είναι η GT-i9100G σωστά;:)

 

Θα σου πρότεινα το Odin 1.85 πάντως, όχι ότι το έχω στα άκρως απαραίτητα αλλά ποτέ δεν ξέρεις, ίσως και να παίζει ρόλο στη περίπτωσή σου..

 

 

το δοκιμασα κ ''ως διαχειριστης'' αλλα τπτ! :( οσο για το σωστο firmware ειμαι σιγουρος κ οτι εχω το GT-i9100

τπτ αλλο?

οπως βλεπω το συνεργειο δεν το γλυτονω αλλα κ απο εκει περιμενω να ακουσω κανα εξοφρενικο ποσο κ να παει για αποσυρση μαλλον! κριμα, κ εγινε κ σε πολυ χαλια περιοδο!

κανα καλο ''συνεργειο'' κ με λογικες τιμες ξερει κανεις να μου προτινει κοντα στη νεα σμυρνη?

αν καποιος αλλο εχει καποια προταση-ιδεα στο τι να κανω φυσικα ευπρόσδεκτη

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

κανα καλο ''συνεργειο'' κ με λογικες τιμες ξερει κανεις να μου προτινει κοντα στη νεα σμυρνη?η εστω καπου εδω κοντα?

αν καποιος αλλο εχει καποια προταση-ιδεα στο τι να κανω φυσικα ευπρόσδεκτη

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Επειδή είχε γεμίσει σχεδόν η μνήμη του τηλεφώνου μου έκανα εκκαθάριση μνήμης από τον διαχειριστή εφαρμογών και κατά λάθος είδα ότι έχω σβήσει και τις φωτογραφίες και τα βίντεο που είχα.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα ξαναβρώ;

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν κατάλαβα ακριβώς πως τα διέγραψες δεν νομίζω πως υπάρχει τρόπος επαναφοράς τους.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...