Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εξακολουθει να με τρελενει το κινητο....πριν που ειχα την Omega 4.1.2 οταν πηγαινα στο download μου ελεγε οτι εχω official binary και το counter ηταν 0..τωρα του περασα την 4.1.2 nordic και το counter εχει γινει 1 μου λεει οτι εχω custom binary και μου εμφανιζει και το κιτρινο τριγωνο οταν ξεκιναει το κινητο!!πως θα το βγαλω??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εξακολουθει να με τρελενει το κινητο....πριν που ειχα την Omega 4.1.2 οταν πηγαινα στο download μου ελεγε οτι εχω official binary και το counter ηταν 0..τωρα του περασα την 4.1.2 nordic και το counter εχει γινει 1 μου λεει οτι εχω custom binary και μου εμφανιζει και το κιτρινο τριγωνο οταν ξεκιναει το κινητο!!πως θα το βγαλω??

με αυτο εδω φιλε μου http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1494114 ενοειται εισαι ρουτ ετσι?ΤriangleAway

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την 4.1.2 μόλις χθες.

Παρατήρησα κάτι πολύ καλό το οποίο περίμενα ότι και η 4.0.3 θα το έκανε αλλά δεν το έκανε.

Ξέχασα χθες το βράδυ ανοικτό το wifi πριν κοιμηθώ και το πρωί που το διαπίστωσα είδα επίσης ότι η μπαταρία δεν άδειασε κατά τη διάρκεια της νύκτας! Στα στατιστικά της μπαταρίας φαινόταν σαν να μην είχα ανοικτό το wifi τις τελευταίες ώρες.

 

Τη ρύθμιση στο wifi του να ενεργοποιείται μόνο όταν χρησιμοποιείται την είχα ενεργοποιημένη από την 4.0.3 αλλά εκεί ποτέ δε δούλεψε με αυτό τον τρόπο.

Αρκετά καλό αυτό, μπορείς έτσι να αφήνεις το wifi ανοικτό όλη μέρα και να ξοδεύει μπαταρία όταν όντως συνδέεσαι να δεις κάτι :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι ενω παταω συγχρονισμο επαφων απο το κινητο ΔΕΝ παει καμια επαφη στο λογαριασμο gmail που εχω ενωσει με το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί προφανώς δεν έχεις αποθηκεύσει τις επαφές ως επαφές Google αλλά τις έχεις περάσει στο κινητό ή στην SIM.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις?

Και για να αποθηκευτουν σαν επαφες google πρεπει να τις παρει απο το λογαριασμο gmail αυτες οι επαφες αποθηκευονται σαν επαφες google με ενα μπλε g διπλα σε καθε επαφη ετσι δεν ειναι?

 

Τις εχω αποθηκεύσει στο κινητο χειροκινητα απο το κινητο.

 

Λογικα με το που παω στο μενου ρυθμισεις -> λογαριασμοι και συχρονισμος -> παω στο μειλ και παταω συχρονισμο επαφων δεν θα επρεπε να τις στελνει στο λογαριασμο gmail που εχω ενωσει με το κινητο ρε φιλε?

Αυτος δεν ειναι ο σκοπος του συχρονισμου(Περα απο το αντιστροφο....)?

 

αλλα τιποτα....

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Αν τις έχεις στο Gmail πρέπει να περαστούν στο κινητό. Αν τις έχεις περάσει μόνο σου στο κινητό πρέπει να τις αποθηκεύσεις ως επαφές Google για να περαστούν στο Gmail.

Έλεγξε στις ρυθμίσεις μήπως και έχεις βάλει να μην εμφανίζονται οι επαφές του Gmail.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Οχι ολες οι επαφες εχω να εμφανιζονται.

 

Μα καλα αν δεν τις κανω αποθηκευση σαν επαφες google δεν τις στελνει στο gmail μου???

 

Μα καλα αυτο δεν ειναι μεγα βλακεια ρε παιδια ομως?

 

Η απλη λογικη δεν λεει οτι με το που κανει συχρονισμο των επαφων πρεπει το gmail να ενημερωνετε για ολες τις επαφες του κινητου και ΟΧΙ μονο γι' αυτες που εχεις δηλωσει σαν google accounts?

 

Παντως μια επαφη που δοκιμασα μολις να τη δηλωσω σαν google επαφη μια χαρα την εστειλε στο gmail οταν πατησω συχρονισμο.

 

Αλλα κατα την ταπεινει μου γνωμη αυτο το κοβω πολυ κουλο και εντελως παραλογο και εξηγησα ποιο πανω το λογο....

 

Ο μονος τροπος δηλαδη για να ανεβασεις τις επαφες που εχεις στο κινητο στο gmail σου ειναι να τις κανεις εξαγωγη απο το κινητο σαν .vcf αρχειο και να τις στειλεις χειροκινητα απο το gmail?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Αρκετοί δεν θέλουν να περάσουν τις επαφές τους στο Gmail και θέλουν να τις έχουν μόνο στο κινητό. Με αυτόν τον τρόπο σου δίνεται η δυνατότητα να κάνεις ότι σου αρέσει οπότε κατά την άποψή μου είναι σωστό.

 

Τις κάνεις εξαγωγή σε .vcf και όταν πας να κάνεις εισαγωγή θα σε ρωτήσει που θες να γίνει η εισαγωγή οπότε δηλώνεις στο Gmail.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετοί δεν θέλουν να περάσουν τις επαφές τους στο Gmail και θέλουν να τις έχουν μόνο στο κινητό. Με αυτόν τον τρόπο σου δίνεται η δυνατότητα να κάνεις ότι σου αρέσει οπότε κατά την άποψή μου είναι σωστό.

 

Τις κάνεις εξαγωγή σε .vcf και όταν πας να κάνεις εισαγωγή θα σε ρωτήσει που θες να γίνει η εισαγωγή οπότε δηλώνεις στο Gmail.

 

Μια και κανουμε κουβεντα γι'αυτο, δεν υπαρχει αλλος τροπος εκτος απο το vcf?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις έχει και μια επιλογή που λέει, συγχώνευση με google και έτσι όλες οι επαφές συγχωνεύονται με το gmail αμέσως (στην 4.1.2 τουλάχιστον το έχει αυτό)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως γίνετε η μαμησια εφαρμογή ίντερνετ που έχει το κινητό να μπορεί να δείξει σε κάποιεςσελίδες τα φλας σημεία ενώ με το chrome να μην τα δείχνει????

 

Και όσο αφορά το μαμα πρόγραμμα ίντερνετ σε μια άλλη ελληνική σελίδα κολλαει και με πετάει έξω από το πρόγραμμα

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

αυτο το sleepofdeath,δεν λεει να σταματησει ουτε με την 4.0.4.

στην αρχη(πριν κανα μηνα) οταν την περασα ολα οκ.

ενδιαμεσα μου το εκανε αλλες 3 φορες.

τελευταιες 3 ημερες μου εχει κλεισει 2 φορες.

την μια απο αναμονη που ανοιξε με παρατεταμενο το on

και εχθες,που ενω μιλαγα κανα 5λεπτο,με το που κανω να το κλεισω,μαυρη μαυριλα.

πηρε μονο με βγαλσιμο μπαταριας....

Link to comment
Share on other sites

Δες αν θέλεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4578136# όπου συζητάμε το θέμα αποκλειστικά. Και η δική σου εμπειρία μπορεί να βοηθήσει να βρούμε μια άκρη...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Δες αν θέλεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4578136# όπου συζητάμε το θέμα αποκλειστικά. Και η δική σου εμπειρία μπορεί να βοηθήσει να βρούμε μια άκρη...

 

σωστος-παω απο κει..;)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι , στο galaxy s 2 μεχρι πριν μερικες 2 μερες οταν το κινητο φορτιζε πληρως δεν εκανε καποιο ηχο , απο χτες δεν ξερω αν εχω αλλαξει καποια ρυθμιση το κινητο μολις φορτιζει κανει τωρα καποιο ηχο. Μπορω να το αλλαξω αυτο απο καπου ? να το κανω οπως πριν, να μην εχει ηχο οταν φορτιζει. Εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι. Ευχαριστω
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι υπαρχει ασυμφωνια στην ελευθερη μνημη του app partition των 2 GB, μεταξυ του μενου storage από το κεντρικο μενου και του ποσου που βγαζει διαθεσιμο αν το δουμε από το "All" του application manager???

Αυτη την στιγμη πχ εχω 1,2GB used / 761 MB free στο app manager και 1,2GB used / 363MB free από το μενου του storage

To ειχα παρατηρησει και στο προηγουμενο nexus S αλλα απαντηση δεν βρεθηκε όταν ειχα ρωτησει σχετικα...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτο το sleepofdeath,δεν λεει να σταματησει ουτε με την 4.0.4.

στην αρχη(πριν κανα μηνα) οταν την περασα ολα οκ.

ενδιαμεσα μου το εκανε αλλες 3 φορες.

τελευταιες 3 ημερες μου εχει κλεισει 2 φορες.

την μια απο αναμονη που ανοιξε με παρατεταμενο το on

και εχθες,που ενω μιλαγα κανα 5λεπτο,με το που κανω να το κλεισω,μαυρη μαυριλα.

πηρε μονο με βγαλσιμο μπαταριας....

 

Αν το είχες στην 4.0.3 τοτε ουτε στην 0.4 λύνεται. Σε μένα μονο με την 4.1.2 σταμάτησε!!

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια καπιος χερει ας μου απαντησει.στου φιλο μου το κινιτο τιν ορα που μπενεις στης εφαρμογες και αλαζεις σελιδες το κινιτο μιλαει στα αγκλικα και του λεει σε πια σελιδα βρισκετε ειναι πολι σπαστικο.πως απενεργοπιοιτε αφτο....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως γίνετε η μαμησια εφαρμογή ίντερνετ που έχει το κινητό να μπορεί να δείξει σε κάποιεςσελίδες τα φλας σημεία ενώ με το chrome να μην τα δείχνει????

 

Και όσο αφορά το μαμα πρόγραμμα ίντερνετ σε μια άλλη ελληνική σελίδα κολλαει και με πετάει έξω από το πρόγραμμα

Eγώ δοκίμασα πάντως όλους τους γνωστούς browsers (dolphin, chrome, opera, firefox) και βρήκα τον προεγκατεστημένο πιο γρήγορο και εύχρηστο απ'τους άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ δοκίμασα πάντως όλους τους γνωστούς browsers (dolphin, chrome, opera, firefox) και βρήκα τον προεγκατεστημένο πιο γρήγορο και εύχρηστο απ'τους άλλους.

 

Καλος ειναι ο μαμα, αλλα δεν παιζει live streaming σε ολες τις ιστοσελιδες. Κατεβασε τον miren απο το XDA και θα δεις καλυτερη εμπειρια, εγω εχω μεινει ικανοποιημενος.!!

Link to comment
Share on other sites

Αν το είχες στην 4.0.3 τοτε ουτε στην 0.4 λύνεται. Σε μένα μονο με την 4.1.2 σταμάτησε!!

 

χμμ..καλο νεο αυτο...:)

Link to comment
Share on other sites

Αν το είχες στην 4.0.3 τοτε ουτε στην 0.4 λύνεται. Σε μένα μονο με την 4.1.2 σταμάτησε!!

 

Εγω το ειχα μονο στην 4.0.3. Στην 4.0.4 δεν ειχε κλεισει ουτε μια φορα. Και τωρα με 4.1.2 κανενα προβλημα!!

Link to comment
Share on other sites

Αν το είχες στην 4.0.3 τοτε ουτε στην 0.4 λύνεται. Σε μένα μονο με την 4.1.2 σταμάτησε!!

 

Εγω το ειχα μονο στην 4.0.3. Στην 4.0.4 δεν ειχε κλεισει ουτε μια φορα. Και τωρα με 4.1.2 κανενα προβλημα!!

 

καλα νεα αυτα παιδια,αλλα νομιζω οτι ακομα δεν εχουμε βρει τι ακριβως το προκαλει.

ειναι και καποια παιδια με 4.0.3 μαμα,που εχουν αναφερει οτι δεν ειχαν ποτε θεμα sod.

οπως και με το θεμα της επιστροφης του συνομιλητη.επισης περιεργο.

δηλαδη θα πρεπει να κλεισουμε το cancelnoise για να μην εχει προβλημα ο συνιμιλητης μας.τρελλα πραγματα..!!

γενικως αλλοπροσαλα θεματα..

πιστευω με την 4.1 να λυθουν να ξεμπερδευουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειχα μονο στην 4.0.3. Στην 4.0.4 δεν ειχε κλεισει ουτε μια φορα. Και τωρα με 4.1.2 κανενα προβλημα!!

 

Τι να σου πω, εμενα μπορώ να πω οτι χειροτέρεψε οταν έβαλα 4.0.4!!! Τουλάχιστον σε 4.1.2 έχει όντως λυθεί, δεν μου το έχει κάνει ποτέ μέχρι στιγμής και την έχω βάλει απο τη μέρα που βγήκε η Ισπανική....

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...