Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 εβδομάδα χωρίς πόστ... Έσβησε η Omega GB? :rolleyes: Γιάννη θα υπάρξει κάποια ενημέρωση-αναβάθμιση;

 

Μόλις βρω χρόνο θα κάνω την νέα έκδοση Omega v11.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις βρω χρόνο θα κάνω την νέα έκδοση Omega v11.

 

Το ενδιαφέρον πάντως και στο XDA έχει περάσει πια στις ICS roms.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το ενδιαφέρον πάντως και στο XDA έχει περάσει πια στις ICS roms.

 

Θεωριτικα λιγες μερες μεινανε!!!

Και αν κρινω απο την resurrection v9.5 που εβαλα χθες το ics απλα θα το απογειωσει το τηλ...

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Θεωριτικα λιγες μερες μεινανε!!!

Και αν κρινω απο την resurrection v9.5 που εβαλα χθες το ics απλα θα το απογειωσει το τηλ...

 

Την Omega ICS την δοκίμασες?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ναι.. Την δοκίμασα.. Και πιστεύω πως θα κανείς υπεροχή δουλειά και μετέπειτα,με την official.. Αν και πιστεύω φίλε Γιάννη, μέχρι οι devs και οι διάφορες εφαρμογές (Android) προσαρμοστούν στα νέα δεδομένα... Η GB θα υπερτερεί έναντι της ICS.. Αν και τελικά η δίκη μου άποψη πλέον είναι... Ότι όσο αφορά το λειτουργικό κομματι και τις δυνατότητες αυτού, η GB θα υπερτερει καθ 'όλη την διάρκεια,της παραμονης της ICS στις συσκευές μας.

Επιπλέον εκτίμηση μου είναι, ότι η Google πολύ πιο γρήγορα θα αλλάξει την ICS,σε σχέση με την GB (όσο αφορά τον χρόνο παραμονής τους,στις συσκευές μας) και θα προχωρήσει σε κατι καλύτερο από την ICS στο μέλλον... Και με τελείως διαφορετικό τρόπο,έναντι των διαφόρων σχεδιαστών (Android app). Η Google έχει αποδείξει και στο παρελθον, ότι μαθαίνει από τα λάθη της....

 

Καλές Roms + δοκιμές σε όλους...

Link to comment
Share on other sites

εχω την omega 10.3 και δε δουλευει το μεσαιο κουμπι του κινητου..προβλημα της ρομ η του κινητου?

 

Δεν είναι απο την ρομ,

σου προτείνω να βάλεις και πάλι την ρομ με full wipe και αν έχεις το ίδιο πρόβλημα μάλλον είναι από το κουμπί.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω προσωπικα δεν αλλαζω ακομα σε ics μεχρι να γινει ανταξια του GB σε mods ταχυτητα και αλλα.

Περιμενω Γιαννακη την V 11 :)

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω προσωπικα δεν αλλαζω ακομα σε ics μεχρι να γινει ανταξια του GB σε mods ταχυτητα και αλλα.

Περιμενω Γιαννακη την V 11 :)

 

 

Με την Σιβιριανή τίγρη θα συμφωνήσω κι εγώ! δοκίμασα την leaked stock ICS, την omega 3.1 & 3.2 black blue και... επέστρεψα ολοταχώς στην αγαπημένη μου 10.4!

Γιάννη πιάσε δουλειάααααα :lol: να πάρουμε την 11 και θα πέσει και η σχετική μπυρίτσα :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Με την Σιβιριανή τίγρη θα συμφωνήσω κι εγώ! δοκίμασα την leaked stock ICS, την omega 3.1 & 3.2 black blue και... επέστρεψα ολοταχώς στην αγαπημένη μου 10.4!

Γιάννη πιάσε δουλειάααααα :lol: να πάρουμε την 11 και θα πέσει και η σχετική μπυρίτσα :)

 

Σ ευχαριστώ πολύ, θα αρχίσω το συντομότερο δυνατό :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Με την Σιβιριανή τίγρη θα συμφωνήσω κι εγώ! δοκίμασα την leaked stock ICS, την omega 3.1 & 3.2 black blue και... επέστρεψα ολοταχώς στην αγαπημένη μου 10.4!

Γιάννη πιάσε δουλειάααααα :lol: να πάρουμε την 11 και θα πέσει και η σχετική μπυρίτσα :)

 

Με την τίγρη και με εσένα,θα συμφωνούσε και το 75% προς το παρόν... Θα τολμησω να πω... Αλλά το θέμα είναι να το πουν και άλλοι,εκτός από εμάς... Και τότε βλέπουμε τι θα γίνει...GB vs ICS = 1 προς το παρόν και ας λιώνουν κάποιοι να το δοκιμάσουν ... Και αυτό θα συνεχιστεί και μετά από την official... Για να δούμε τι θα δούμε... (Κατι μου λέει ότι θα συμφωνήσει και η Google στο τέλος... χα.. χα..!!)

Link to comment
Share on other sites

Με την τίγρη και με εσένα,θα συμφωνούσε και το 75% προς το παρόν... Θα τολμησω να πω... Αλλά το θέμα είναι να το πουν και άλλοι,εκτός από εμάς... Και τότε βλέπουμε τι θα γίνει...GB vs ICS = 1 προς το παρόν και ας λιώνουν κάποιοι να το δοκιμάσουν ... Και αυτό θα συνεχιστεί και μετά από την official... Για να δούμε τι θα δούμε... (Κατι μου λέει ότι θα συμφωνήσει και η Google στο τέλος... χα.. χα..!!)

 

Όντως, έτσι είναι :)

θα περάσει καιρός δυστυχώς μέχρι η ICS να ξεπεράσει τις "παιδικές ασθένειες" και να φτάσει την ωριμότητα της GB ενώ ακούγεται ήδη έντονα το jelly bean.....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

και εγω μετα απο ενα περασμα απο σχεδον ολες τις ics,ξαναγυρισα omega gb,το τηλεφωνο χανει παντου με ics (so far)

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις, που θα πέσω μέσα πάλι, στο ποσοστό μου.. Στους πρώτους 10 οι 7 θα πουν όχι στην ICS και ο 0.5 θα είναι μισομπερδεμενος... χα...! χα...! Πόιος είμαι ρε γ@μοτι μου... Η Λίτσα Πατέρα...?? Την Καλησπέρα μου σε ολους τους Μόρτες...!!! Edited by giorikaspontios
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις, που θα πέσω μέσα πάλι, στο ποσοστό μου.. Στους πρώτους 10 οι 7 θα πουν όχι στην ICS και ο 0.5 θα είναι μισομπερδεμενος... χα...! χα...! Πόιος είμαι γ@μοτι μου... Η Λίτσα πατέρα...?? Την Καλησπέρα μου σε ολους τους Μόρτες...!!!

 

Να σου ενισχύσω λίγο το ποσοστό..προς το παρόν είμαι και εγώ υπέρ των GB λόγω του ότι είναι πια ολοκληρωμένες όσο δεν πάει..το ics το δοκίμασα λίγο στις εκδόσεις που κυκλοφορούν τριγύρω και γνώμη μου είναι ότι για να ολοκληρωθεί θα χρειαστεί λίγους καιρός..είμαι ακόμα στην ω 10.2..ούτε καν update της δεν δοκιμάζω λόγω του ότι είμαι ήδη πολύ ευχαριστημένος και δεν βλέπω λόγο για update και σε official ics προς το παρόν..άσε που έχω την αίσθηση ότι δεν την τρώει τυχαία την google να βγάλει το επόμενο update του ics πιο σύντομα από ότι συνήθως..

 

Keep walking Greece...

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από μέρους μου αν και δοκίμασα τα "σάντουιτς" δεν με ικανοποίησαν καθόλου,πολλά bugs και ατελείωτα restart...κι έτσι παραμένω πιστός στη σταθερή και κορυφαία 10.4 του φίλου μας Γιάννη.Έχει καιρό ακόμα μπροστά του το "σάντουιτς" να γίνει ολοκληρωμένο "πιάτο".....

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα όμως είναι ότι όλοι ασχολούνται με το παγωτοσάντουϊτς και έχουν αφήσει τα άλλα.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα όμως είναι ότι όλοι ασχολούνται με το παγωτοσάντουϊτς και έχουν αφήσει τα άλλα.

 

Αυτό ίσως δείχνει και την τελειότητα που έχουν φτάσει οι ginger..τι άλλο να φτιάξει κανείς; Από την άλλη το ics είναι πολύ λογικό να εξιταρει μιας και είναι κάτι καινούριο και όλοι θέλουν να ασχοληθούν με αυτό;)

 

Keep walking Greece...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια ρομ αλλα θελω να αλλαξω το dialer απο την κουζινα αλλα δεν χερω τι πρεπει να κανω μετα κατεβαζω αυτο που θελω αλλα μετα?
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια ρομ αλλα θελω να αλλαξω το dialer απο την κουζινα αλλα δεν χερω τι πρεπει να κανω μετα κατεβαζω αυτο που θελω αλλα μετα?

 

Κατέβασε το mod που θελεις, θα το βρεις στον φάκελο sdcard/download και κανε το εγκατάσταση με το πρόγραμμα

CWM manager > Flash update

Να κάνεις backup πριν :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Όταν παίρνουμε backup που ακριβώς βρίσκεται στην κάρτα? Θέλω να το πάρω backup και στον υπολογιστή!
Rogers
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Όταν παίρνουμε backup που ακριβώς βρίσκεται στην κάρτα? Θέλω να το πάρω backup και στον υπολογιστή!

 

clockworkmod\backup (στη μνήμη της συσκευής).

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θελω μια βοηθεια ειχα τιν ωμεγα και εβαλα το ics cyprus αλλα ειναι πολυ βλακεια δεν ειναι καλο υπαρχει κανενας τροπος να ξαναγυρισω πισω στην ωμεγα?

ειχα το 2.3.5

baseband i9100xxki4

kernel 2.6.35.7-i9100xwkj1-cl647431 root@dell150#2

 

εκανα ρrestore to backup και ολα ειναι μια χαρα 10.4 για παντα ics kai m..... εκανε το τιλεφονο να σερνεται αργοτερα θα βαλω την ωμεγα ics

keep up the good work guys.

 

thanks

Edited by snoop9
Link to comment
Share on other sites

Καπου εχει αναφερθει δεν θυμαμαι που ομως ,με το που κοβω το 3G οταν παω να κανω κληση μετα απο λιγο μου βγαζει οτι δεν εχει σημα ενω εχω κανονικα,το τηλ δεν δεχεται κλησεις ουτε μνμ και μετα για να ισιωσει θελει restart καμια ιδεα κανεις? Καποιο update μου φαινεται πρεπει να το εκανε αυτο
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...