Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

SiyahKernel GT Edition v2.5

http://www.gokhanmoral.com/

 

 

Αύριο, το πολύ μεθαύριο πιστέυω να ανέβει.

Με πολλά καλούδια.

...

...

...

lowered the min GPU frequency from 160MHz to 100MHz and enabled aggressive scaling policy (it lowers the up_threshold for GPU freq scaling from 65 to 55)

...

...

deep sleep entering frequency is 500MHz (1000MHz on stock, 800MHz on most of other custom kernels)

...

...

...

Μάλλον πάει για πρωτιά σε μπαταρία!

Edited by kostasza
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

εγκατέστησα το androidlost απο το market αλλά δεν μου δουλεύει στο κινητό... το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος με την v.9 ?

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

απο τοτε που εβαλα τον darkknight kernel το κινητο κατα την διαρκεια της κλησης κανει αντιλαλο , δηλαδη οτι λεω επεναλαμβανεται .

Το παρατηρησε κανεις που τον εχει?? τον εβγαλα , εβαλα siyah και ολα μια χαρα .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

εγκατέστησα το androidlost απο το market αλλά δεν μου δουλεύει στο κινητό... το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος με την v.9 ?

 

το είχα εγώ φίλε μου, αλλά μετά έβαλα το cerberus και βρήκα την υγειά μου..

Δες εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308315&page=5

από το ποστ 68 και κάτω..:)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

Επειδή βλέπω ότι ειστε γενικά πολύ ψαγμένοι με το κινητό μας θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να γίνει κάτι με τις κλήσεις από απόκρυψη...

Υπάρχει κάποιος τρόπος μήπως να εμφανίζουμε τον αριθμό? Θέλει κάποιο mod μήπως?

Γνωρίζει κανείς?

Όσο για τους 160 χαρακτήρες στα μηνύματα πρέπει να ενεργοποιήσουμε κάτι γιατί στην 8 στέλνει με 70...

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ αγιε,

Μήπως θα μπορούσες αφού ήμουν καλό παιδί φέτος να μου φέρεις ένα mod για τα contacts ώστε να μπορώ να έχω το τηλέφωνο στα αγγλικά και να δουλεύει το αλφαβητικό index για τα contacts που έχω στα ελληνικά;

Πολλά ζητάω;

Νομίζω μετά η Ω θα άγγιζε την τελειότητα....

 

Μάλλον ο Άγιος είναι λίγο απασχολημένος αυτές τις μέρες.

Οπότε αποφάσισα να το φτιάξω μόνος μου.

Έχω κάνει μια τροποποίηση του Contacts.apk για να κάνει αυτό που θέλω. Σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κανείς να το δοκιμάσει πείτε το.

Επίσης Γιάννη αν θές πες μου να στο στείλω σε περίπτωση που θες να φτιάξεις κάνα mod για το Omega.

 

Υ.Γ. Σαν βάση χρησιμοποίησα το Contacts.apk του Omega v9 close to stock.....

Edited by BAFH
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

Επειδή βλέπω ότι ειστε γενικά πολύ ψαγμένοι με το κινητό μας θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να γίνει κάτι με τις κλήσεις από απόκρυψη...

Υπάρχει κάποιος τρόπος μήπως να εμφανίζουμε τον αριθμό? Θέλει κάποιο mod μήπως?

Γνωρίζει κανείς? .

Για αυτο να σου πω οτι δεν εχει να κανει με το τηλεφωνο αλλα με το κεντρο.

εξηγω: οταν εγω σε καλεσω με αποκρυψη, στελνει το κινητο μου των κωδικο της αποκρυψης στο κεντρο (#31#) και επειτα σε σενα το κεντρο τον αριθμο με αποκρυψη.

αποτελεσμα: οτι και να πειραξεις στο κινητο σου, δεν προκειτε να δεις ποιος σε καλει με αποκρυψη.

 

ο μονος τροπος ειναι με εισαγγελικη παρεμβαση και δικαστικη εντολη εφοσον συντρεχει σοβαρος λογος!

 

 

Όσο για τους 160 χαρακτήρες στα μηνύματα πρέπει να ενεργοποιήσουμε κάτι γιατί στην 8 στέλνει με 70...

 

Ευχαριστώ.

 

στην 9 νομιζω πως δεν υπαρχει τετοιο θεμα αν και δεν μπορω να σου πω με σιγουρια μιας και την μαμισια εφαρμογη την εχω πεταξει απ το τηλεφωνο αφου χρησιμοποιω μονιμα το handcent SmS.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ο Άγιος είναι λίγο απασχολημένος αυτές τις μέρες.

Οπότε αποφάσισα να το φτιάξω μόνος μου.

Έχω κάνει μια τροποποίηση του Contacts.apk για να κάνει αυτό που θέλω. Σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κανείς να το δοκιμάσει πείτε το.

Επίσης Γιάννη αν θές πες μου να στο στείλω σε περίπτωση που θες να φτιάξεις κάνα mod για το Omega.

 

Υ.Γ. Σαν βάση χρησιμοποίησα το Contacts.apk του Omega close to stock.....

Καλα εχουμε φτασει σε αλλο επιπεδο λεμε... ποιο xda να'ουμε!!!!

 

 

 

Καλημέρα παιδιά...

Επειδή βλέπω ότι ειστε γενικά πολύ ψαγμένοι με το κινητό μας θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να γίνει κάτι με τις κλήσεις από απόκρυψη...

Υπάρχει κάποιος τρόπος μήπως να εμφανίζουμε τον αριθμό? Θέλει κάποιο mod μήπως?

Γνωρίζει κανείς?

Όσο για τους 160 χαρακτήρες στα μηνύματα πρέπει να ενεργοποιήσουμε κάτι γιατί στην 8 στέλνει με 70...

 

Ευχαριστώ.

 

Ειπαμε ειμαστε σε αλλο επιπεδο αλλα μην το παραχεσουμε....:lol::lol: αυτο γινεται μονο με εισαγγελικη παρεμβαση!!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλα εχουμε φτασει σε αλλο επιπεδο λεμε... ποιο xda να'ουμε!!!!

 

Σκεφτόμουν να το βγάλω και στο xda αλλά μάλλον το συγκεκριμένο μόνο τους Έλληνες μπορεί να ενδιαφέρει.

Αν και μπορεί να γίνει και για τις υπόλοιπες 2-3 γλώσσες που ενδεχομένως να έχει νόημα. (Όσες δεν έχουν το λατινικό αλφάβητο γενικά)

Edited by BAFH
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν να το βγάλω και στο xda αλλά μάλλον το συγκεκριμένο μόνο τους Έλληνες μπορεί να ενδιαφέρει.

Αν και μπορεί να γίνει και για τις υπόλοιπες 2-3 γλώσσες που ενδεχομένως να έχει νόημα. (Όσες δεν έχουν το λατινικό αλφάβητο γενικά)

 

Τι ακριβώς κάνει φίλε BAFH γιατί δεν έχω καταλάβει;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια !! πειτελουσ καταφερα να αναγνωρισω την καρτα μνημης μετα απο φορματ αναγκαστικα ... να σας ρωτησω και κατι αλλο ... στην v9 ice cream sandwich το fancy rotation υπαρχει ?? επειδη δεν μου δουλευει .. πρεπει να κανω κατι αλλο ?? :):)
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς κάνει φίλε BAFH γιατί δεν έχω καταλάβει;

 

Ούτε εγώ.

 

γεια σας παιδια !! πειτελουσ καταφερα να αναγνωρισω την καρτα μνημης μετα απο φορματ αναγκαστικα ... να σας ρωτησω και κατι αλλο ... στην v9 ice cream sandwich το fancy rotation υπαρχει ?? επειδη δεν μου δουλευει .. πρεπει να κανω κατι αλλο ?? :):)

 

Υπάρχει στο Omega Files post στα Animation > Gingerbread Screen Rotation Animation

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο να σου πω οτι δεν εχει να κανει με το τηλεφωνο αλλα με το κεντρο.

εξηγω: οταν εγω σε καλεσω με αποκρυψη, στελνει το κινητο μου των κωδικο της αποκρυψης στο κεντρο (#31#) και επειτα σε σενα το κεντρο τον αριθμο με αποκρυψη.

αποτελεσμα: οτι και να πειραξεις στο κινητο σου, δεν προκειτε να δεις ποιος σε καλει με αποκρυψη.

 

ο μονος τροπος ειναι με εισαγγελικη παρεμβαση και δικαστικη εντολη εφοσον συντρεχει σοβαρος λογος!

 

Απλα σκεφτόμουν μήπως υπήρχε κάποιος τρόπος να αποκωδηκοποιηθεί αυτό το σήμα.... :O

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς κάνει φίλε BAFH γιατί δεν έχω καταλάβει;

 

Εγώ κατάλαβα αυτό.

Στις επαφές στο πλάι υπάρχει η αλφαβήτα που είναι στη γλώσσα του κινητού.

Απ' ότι κατάλαβα το μod αυτό επιτρέπει αλφαβήτα σε διαφορετική γλώσσα, από αυτήν που είναι επιλεγμένη στο κινητό.

Π.χ. Έχεις επιλεγμένη γλώσσα στο κινητό Ελληνικά και στο πλάι στις επαφές τα γράμματα αναζήτησης είναι Αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Απλα σκεφτόμουν μήπως υπήρχε κάποιος τρόπος να αποκωδηκοποιηθεί αυτό το σήμα.... :O

 

Θα υπηρχε τροπος αν στο κινητο σου εφτανε το τηλεφωνο κανονικα με τον αριθμο και παραλληλα ερχοταν και η πληροφορια οτι ειναι με αποκρυψη και το κινητο σου εκανε το επομενο βημα δηλαδη να συνδιασει αυτα τα 2 και να μην σου δειξει τον αριθμο.

ομως δεν γινετε ετσι απο το κεντρο δεν φευγει καθολου το σημα με κωδικοποιημενο αριθμο.

 

σορρυ αν δεν γινομαι πληρως κατανοητος λογω ελλειψη τεχνολογικων ορισμων και γνωσεων, οπως μου το ειχαν εξηγησει πριν καποια χρονια προσπαθω να το εκφρασω. :lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατάλαβα αυτό.

Στις επαφές στο πλάι υπάρχει η αλφαβήτα που είναι στη γλώσσα του κινητού.

Απ' ότι κατάλαβα το μod αυτό επιτρέπει αλφαβήτα σε διαφορετική γλώσσα, από αυτήν που είναι επιλεγμένη στο κινητό.

Π.χ. Έχεις επιλεγμένη γλώσσα στο κινητό Ελληνικά και στο πλάι στις επαφές τα γράμματα αναζήτησης είναι Αγγλικά.

 

Ακριβώς αυτό.

Το ανάποδο δηλαδή. Εγώ έχω το κινητό στα Αγγλικά αλλά οι επαφές είναι στα Ελληνικά. Kai to index που έχει δεξιά ήταν στα Αγγλικά στην stock εφαρμογή οπότε δεν με εξυπηρετούσε.

 

Δείτε το screenshot.

[ATTACH]22963[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,κανω την διαδικασια για να βαλω το omega 9, και μου βγαζει e:signature verification failed και κολαει καμια βοηθεια.Επισης στο clockwork recovery δεν μου βγαζει επιλογη install zip from sdcard αλλα apply update from sdcard και μολις το επιλεξω κολαει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,κανω την διαδικασια για να βαλω το omega 9, και μου βγαζει e:signature verification failed και κολαει καμια βοηθεια.Επισης στο clockwork recovery δεν μου βγαζει επιλογη install zip from sdcard αλλα apply update from sdcard και μολις το επιλεξω κολαει

 

Έχεις κάνει cf-root στην συσκευή σου?

Αν ναι πια έκδοση CWM Recovery έχεις?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει root αν αυτο θες να πεις.με το odin,πρεπει να κανω cf root?

 

Όταν μπαίνεις στο recovery πάνω πάνω λέει την έκδοση του π.χ. CWM-Based Recovery v5.0.2.7

Εσένα ποια είναι;

Μάλλον δεν έχεις κάνει CF-root

Link to comment
Share on other sites

εχετε καποιο προβλημα με dropbox? μου βγαζει ερρορ 5χχ, αν και τα files τα δειχνει, αυτο το κανει, αφου το ανοιξω δυο φορες,,,:mad::(

αν κανω rebot , επανερχεται, αλλα την 2 φορα βγαζει εκ νεου error

Edited by giannis42
Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

εχετε καποιο προβλημα με dropbox? μου βγαζει ερρορ 5χχ, αν και τα files τα δειχνει, αυτο το κανει, αφου το ανοιξω δυο φορες,,,:mad::(

αν κανω rebot , επανερχεται, αλλα την 2 φορα βγαζει εκ νεου error

 

Κ εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα...

Καθώς είσαι μέσα στα αρχεία φορτώνει ένα παραθυρο κ πετάει το error....Μετά επανέρχετε όμως δέν σε αφήνει να κατεβάσεις τπτ...

Edited by paris_rx8
Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα λειτουργεί κανονικά, απλώς όταν ρίξω μέσα ένα αρχείο (στο pc), μερικές φορές αργεί να το εμφανίσει στο κινητό. Πάντως γενικά δεν έχω προβλήματα με το drop box...
Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ δέν έιχα τουλάχιστον μέχρι προχθές......

Σήμερα το είδα που έκανε την παρατήρηση ο giannis42..

Γιάννη τα φώτα σου...

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...