Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε επίσημο firmware XWKL1 ή κάνω λάθος;

 

Βγήκε ναι. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1075278

Αν και το πόσταρες σε λάθος section :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγήκε ναι. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1075278

Αν και το πόσταρες σε λάθος section :happy:

 

Ποστάρισα σε σχέση με την Omega 9.3 :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά εάν μόλις φτάσει το όριο (~4GB) διαγράφει το αρχείο γιατί δεν μπορεί να το διαβάσει, ή απλά υπάρχει ακόμα στην SD απλά δεν διαβάζεται στο κινητό. Ίσως μπορείς να το σώσεις μέχρι το σημείο που έγραψες, (είναι στην Internal Sd ή στην εξωτερική?) Σε πρώτη φάση δοκίμασε την τύχη σου με κάποιο λογισμικό ανάκτησης δεδομένων (στο pc εννοώ), εάν δεν το κατέχεις και πολύ πήγαινέ το σε κάποιον που κάνει αυτήν την δουλειά εφόσον το βίντεο είναι σημαντικό..

 

Επειδη προσφατα τραβηξα βιντεο τοσο μεγαλο, στα 37 λεπτα μου εβγαλε μηνυμα κατι σαν καρτα μνημης πληρης και σταματησε την εγγραφη.. το βιντεο ομως το αποθηκευσε κανονικα και ειναι 3,9 giga..

 

Και σε μένα το ίδιο έκανε σταμάτησε σχεδόν στα 44 λεπτά με μέγεθος σχεδόν 4 GB. Mετά έκανα αναπαραγωγή το video και είδα ένα μέρος του video. Έμεινα απο μπαταρία και το έβαλα για φόρτιση και όταν τελείωσε το άνοιξα. Να σας πω την αλήθεια δεν κοίταξα αμέσως την συλλογή των video αλλά σήμερα που ήθελα να το γράψω σε DVD βρήκα μέσα στο DCIM ένα αρχείο με 0 ΚΒ μέγεθος και σαφέστατα δεν παίζει και ούτε εμφανίζεται στην συλλογή. Η αποθήκευση έγινε στην εσωτερική μνήμη οχι στην sdcard

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι εχω προβλημα με τις κλησεις δεν με ακουνε καλα... Τελικα κατεληξα στο οτι φαινετε πως ειναι βουλωμενη η τρυπα του κατω μικροφωνου! Αυτο μπορειτε να το ελεγξετε και εσεις αν κατα την διαρκεια της κλησης πατησετε με το δακτυλο σας τη μικρη τρυπιστα διπλα και δεξια στην usb. Για παραδειγμα σε εμενα δεν φαινεται να αλλαζει ο ηχος... Αν κλεισω με το δακτυλο μου ομως την τρυπα του usb ο ηχος γινεται ακομα χειροτερος... Ετσι κατεληξα πως ουσιατικα ο ηχος περναει απο την τρυπα του usb .. Επισης δοκιμασα να βαλω καρφιτα απο την τρυπα του μικροφωνου και δεν εμπαινε μεσα παρα μονο 1 χιλιοστο!...

 

Απο οτι ειδα σε αλλα forum πανω απο το μικροφωνο εχει ενα λαστιχενιο καπακι με μια οπη προς την τρυπα του μικροφωνου. Φαινεται πως με στραβο κουμπωμα το case πιεζει αυτη την τρυπα και την κλεινει γιαυτο και σε αλλα forum ειδαν βελτιωση οταν ανοιγουν το κινητο και κοβουν το λαστιχενιο καπακι η το αφαιρουν τελειως...

 

Μαλλον το βλεπω για σερβις το κινητο.. Θα μπορουμε καποιος να επιβεβαιωσει πως υπαρχει διαφορα οταν κατα την διαρκεια της κλησης βουλωσει την τρυπα του μικροφωνου; η οτι μια καρφιτσα μπαινει πιο βαθεια;... Προσοχη στην καρφιτσα μην τη βαλετε πολυ μεσα!

 

Ευχαριστω..

 

Το ξερω πως ειναι ασχετο με την omega rom.. Αλλα αν μπορειτε να βοηθησετε σας ειμαι ευγνωμων!

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι εχω προβλημα με τις κλησεις δεν με ακουνε καλα... Τελικα κατεληξα στο οτι φαινετε πως ειναι βουλωμενη η τρυπα του κατω μικροφωνου! Αυτο μπορειτε να το ελεγξετε και εσεις αν κατα την διαρκεια της κλησης πατησετε με το δακτυλο σας τη μικρη τρυπιστα διπλα και δεξια στην usb. Για παραδειγμα σε εμενα δεν φαινεται να αλλαζει ο ηχος... Αν κλεισω με το δακτυλο μου ομως την τρυπα του usb ο ηχος γινεται ακομα χειροτερος... Ετσι κατεληξα πως ουσιατικα ο ηχος περναει απο την τρυπα του usb .. Επισης δοκιμασα να βαλω καρφιτα απο την τρυπα του μικροφωνου και δεν εμπαινε μεσα παρα μονο 1 χιλιοστο!...

 

Απο οτι ειδα σε αλλα forum πανω απο το μικροφωνο εχει ενα λαστιχενιο καπακι με μια οπη προς την τρυπα του μικροφωνου. Φαινεται πως με στραβο κουμπωμα το case πιεζει αυτη την τρυπα και την κλεινει γιαυτο και σε αλλα forum ειδαν βελτιωση οταν ανοιγουν το κινητο και κοβουν το λαστιχενιο καπακι η το αφαιρουν τελειως...

 

Μαλλον το βλεπω για σερβις το κινητο.. Θα μπορουμε καποιος να επιβεβαιωσει πως υπαρχει διαφορα οταν κατα την διαρκεια της κλησης βουλωσει την τρυπα του μικροφωνου; η οτι μια καρφιτσα μπαινει πιο βαθεια;... Προσοχη στην καρφιτσα μην τη βαλετε πολυ μεσα!

 

Ευχαριστω..

 

Το ξερω πως ειναι ασχετο με την omega rom.. Αλλα αν μπορειτε να βοηθησετε σας ειμαι ευγνωμων!

 

Όταν λες δε σε ακούνε καλά μήπως εννοείς ότι σε ακούνε με echo ή σα να μιλάς από πηγάδι;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες δε σε ακούνε καλά μήπως εννοείς ότι σε ακούνε με echo ή σα να μιλάς από πηγάδι;

 

Ναι ολοι μου λενε πως με ακουνε σαν μεσα απο πιγαδι... Το συγκρινα με ενα αλλο sgs2 ενος φιλου και εχουν δικιο σε αυτον ο ηχος ειναι πεντακαθαρος και οσους πηρα απο το κινητο του με ακουγαν μια χαρα...

Αλλα ακουγομαι και πιο μπασα και πιο χαμηλα... Ειδικα αν θελω να ψυθυρισω κατι δε με καταλαβαινουν... Πραμα που δε συμβαινει στο κινητο του φιλου μου...

 

Ακουγετε και echo το οποιο σταματαει αν απενεργοποιησω το noise reduction... Δεν φοραω καμια θηκη...

 

Την καλυτερη ποιοτητα την πετυχα μετα τις αλλαγες που εκανα στον dialler για να ξεκιναει χωρις noise reduction... Αλλα απο τι στιγμη που του φιλου ακουγεται κανονικα οπως και να το δοκιμασεις δε θελω να το αφησω ετσι... Στο κατω κατω εχουμε και εγγυηση!

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Ναι ολοι μου λενε πως με ακουνε σαν μεσα απο πιγαδι... Το συγκρινα με ενα αλλο sgs2 ενος φιλου και εχουν δικιο σε αυτον ο ηχος ειναι πεντακαθαρος και οσους πηρα απο το κινητο του με ακουγαν μια χαρα...

Αλλα ακουγομαι και πιο μπασα και πιο χαμηλα... Ειδικα αν θελω να ψυθυρισω κατι δε με καταλαβαινουν... Πραμα που δε συμβαινει στο κινητο του φιλου μου...

 

Ακουγετε και echo το οποιο σταματαει αν απενεργοποιησω το noise reduction... Δεν φοραω καμια θηκη...

 

Την καλυτερη ποιοτητα την πετυχα μετα τις αλλαγες που εκανα στον dialler για να ξεκιναει χωρις noise reduction... Αλλα απο τι στιγμη που του φιλου ακουγεται κανονικα οπως και να το δοκιμασεις δε θελω να το αφησω ετσι... Στο κατω κατω εχουμε και εγγυηση!

 

Αν στο αλλάξουν καλώς, αλλά την καλύτερη λύση την έδωσες εσύ με το noise reduction.Είναι από τα πιο γνωστά προβλήματα του S2.

Και μην είσαι σίγουρος ότι και να στο αλλάξουν , δε θα έχει το καινούριο το ίδιο θέμα.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... Ισως να μην ασχολιομουν αλλο με το θεμα αν δεν ειχα μιλησει με το κινητο του φιλου μου... Το δικο του ακουγεται τελεια χωρις καμια αλλαγη!

Αν δοκιμασεις τιποτα απο αυτα που ρωταω πες μου... Ευχαριστω

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... Ισως να μην ασχολιομουν αλλο με το θεμα αν δεν ειχα μιλησει με το κινητο του φιλου μου... Το δικο του ακουγεται τελεια χωρις καμια αλλαγη!

Αν δοκιμασεις τιποτα απο αυτα που ρωταω πες μου... Ευχαριστω

 

Πολλά μπορεί να φταίνε και δε βγάζεις άκρη.

Έφτιαξα mod που απενεργοποιεί μόνιμα το nοise reduction και τέλος :)

Link to comment
Share on other sites

@vitriolis

Λουκα σ' ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για το donate :)

 

Μπορείς να βάλεις στην νέα έκδοση και το νέο Swype?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Έχεις κάποιο link για να το δοκιμάσουμε?

 

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα.Εχοντας τους τελευταιους μηνες την ομεγα κανονικα στο κινητο μου(συγκεκριμενα την 9.1 αυτην την στιγμη) ξαφνικα και μαλλον λογω ενος update που μου εβγαλε το μαρκετ για το ICS 4.0 launcher μου εμφανιζει συνεχως το μηνυμα ''υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη του ICS 4.0 launcher διαδικασια android.process.acore'' και ουσιαστικα μου αχρηστευει το μενου καθως δεν μπορω να χρησιμοποιησω το τηλεφωνο.κλησεις και μηνυματα δεχομαι κανονικα παντως.πρωτη κινηση που εκανα ειναι να ξαναφλασαρω την 9.1 αλλα παλι τιποτα.φλασαρω την 8.0 και παλι τα ιδια.εχει καποιος καμια προταση ή λυση στο προβλημα μου?

 

Βάλε την Omega χωρίς full wipe και θα είσαι οκ!

 

οκ και από εμένα με το νέο fix για τα Deluxe Settings για Omega Black Blue. Απλά παρατήρησα ότι τα Deluxe Settings δεν εμφανίζονται πλέον στη διαχείρηση εφαρμογών ούτε μπορείς πλέον να τα σβήσεις. Πως λοιπόν θα τα κάνουμε uninstall σε ενδεχόμενη αναβάθμιση της Omega?

 

Το Deluxe settings είναι από αυτή την νέα εκδοση εφαρμογή συστήματος και δεν μπορούμε να την επαγκατεστησουμε,

το καλό είναι ότι δεν θα χρειάζεται επίσης σε κάθε νέα Omega να το καταργούμε πριν την εγκατάσταση :)

 

παιδια υπαρχει fix για το deluxe settings για ICS εκδοση?

 

Όχι ακόμα δεν πρόλαβα παρά την βοήθεια του Στράτου να το τελειώσω.

 

Βγήκε ναι. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1075278

Αν και το πόσταρες σε λάθος section :happy:

Βγήκε επίσημο firmware XWKL1 ή κάνω λάθος;

 

Αυτά το post είναι πολύτιμα για μένα πολλές φόρες μαθαίνω από εσάς τα νέα firmware κτλ..

Το νέο XWKL1 θα μπει στην Omega v10

έχω και την Omega v9.3 έτοιμη, μόλις φτιάξω το fix για το ICS θα την ανεβάσω.

 

Πολλά μπορεί να φταίνε και δε βγάζεις άκρη.

Έφτιαξα mod που απενεργοποιεί μόνιμα το nοise reduction και τέλος :)

 

Στράτο πολύ καλή δουλειά!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Απο το section του android το βρηκα και εχεις πολλες αλλαγες σε σχεση με την προηγουμενη εκδοση . ασε που δειχνει και πιο ομορφο.

Και επειδη ειναι λιγο φασαρια να το βαλεις στο κινητο εκ τον υστερων (επειδη sto κινητο μας το swype ειναι system application ) καλο θα ηταν να το εχει η rom απο την αρχη .

οριστε το λινκ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313102

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει fix για το deluxe settings για ICS εκδοση?

 

Έτοιμο και αυτό

Omega_v9.2_ICS_Fix_JKay_v13.3.8.zip

Δοκιμάστε το και ενημερώστε με :)

 

Σύντομα θα ανεβάσω την Omega v9.3 Με τα πιο πάνω fix και όλα τα τελευταία Update.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο και αυτό

Omega_v9.2_ICS_Fix_JKay_v13.3.8.zip

Δοκιμάστε το και ενημερώστε με :)

 

Σύντομα θα ανεβάσω την Omega v9.3 Με τα πιο πάνω fix και όλα τα τελευταία Update.

 

Τώρα κάτσε Γιάννη και ξανακάνε τα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1154278 :lol:

Μας έχει τσακίσει ο jkay

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κάτσε Γιάννη και ξανακάνε τα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1154278 :lol:

Μας έχει τσακίσει ο jkay

 

:lol:

και για να να μην έχει πάει σε 13.4 θα έχουμε και νέο update :)

 

Απο το section του android το βρηκα και εχεις πολλες αλλαγες σε σχεση με την προηγουμενη εκδοση . ασε που δειχνει και πιο ομορφο.

Και επειδη ειναι λιγο φασαρια να το βαλεις στο κινητο εκ τον υστερων (επειδη sto κινητο μας το swype ειναι system application ) καλο θα ηταν να το εχει η rom απο την αρχη .

οριστε το λινκ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313102

 

Αυτό δεν ειναι παλιότερη εκδοσή?

Το έχει δοκιμάσει κανένας?

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega Series v9.3

 

Changelog Omega Series v9.3:

Πριν την εγκατάσταση αφαιρέστε το Deluxe settings του jKay από Ρυθμίσεις > Εφαρμογές > Διαχείριση εφαρμογών > Deluxe settings > Κατάργηση εγκατάστασης. Μονο για όσους έχουν έκδοση πριν την v9.2

Based on firmware XWKK5 Android 2.3.6 (Date: 23/11/2011)

Modem: XXKP1

Kernel: SiyahKernel v2.6.1

Fixed:

JKay Deluxe Settings v13.3.8

New - Updated:

Tiny Flashlight LED v3.9.9.15.apk

hosts

Mods:

StartingAlertService Wakelock (TouchWizCalendar.apk)

Omega Files updates:

Apps: Handcent SMS v3.9.9.8

Kernel: CF-Root-SGS2_XW_OXA_KK5-v5.0-CWM5

Kernel: SiyahKernel v2.6_S99 Scripts

Modem: XXKL1 + XXKI4

Η Rom είναι No full wipe

 

Διαβάστε με προσοχή πριν φλασσαρετε την νέα Omega v9.3

1.Αν φλασσαρετε χωρίς Full Wipe, πριν το φλασσαρισμα αφαιρέστε το Deluxe Setting του jKay από Ρυθμίσεις > Εφαρμογές > Διαχείριση εφαρμογών > Deluxe settings > Κατάργηση εγκατάστασης. - Μονο για όσους έχουν έκδοση πριν την v9.2

2. Μετά το φλασσαρισμα πρέπει στην sdcard να σβηστεί ο παλιός Omega Files φάκελος και να αντιγράφει ο νέος Omega Files v9.3 αυτόματα,

αν αυτό δεν γίνει σβήστε μόνοι σας τον παλιό Omega Files φάκελο από την sdcard και αντιγράψτε τον νέο Omega Files v9.3 κατεβάζοντας τον από εδω.

3.Αν δοκιμάσετε την νέα Omega v9.3 και σας αρέσει, βοηθήστε στην περαιτέρω ανάπτυξη της με το donate σας.

 

Το Omega Files post θα αναβαθμιστεί στην έκδοση v9.3 σύντομα

Το Omega Files Dropbox θα αναβαθμιστεί στην έκδοση v9.3 σύντομα

Περισσότερες πληροφορίες και download στα πρώτα post.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη ευχαριστούμε για την αναβάθμιση! Γενικά με τους kernel τι γίνεται; Εγώ πάντως έχω "κολλήσει" με τον SpeedMod γιατί οι άλλοι μου φαίνεται ότι τρώνε πολύ μπαταρία. Τα άλλα παιδιά τι εμπειρία έχουν με τρίτους kernel μέσα στην Omega?
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη ευχαριστούμε για την αναβάθμιση! Γενικά με τους kernel τι γίνεται; Εγώ πάντως έχω "κολλήσει" με τον SpeedMod γιατί οι άλλοι μου φαίνεται ότι τρώνε πολύ μπαταρία. Τα άλλα παιδιά τι εμπειρία έχουν με τρίτους kernel μέσα στην Omega?

 

Καταρχήν ο κέρνελ δεν έχει να κάνει με το ρομ.. όπως θα σου αποδώσει στην ομέγα έτσι θα σου αποδώσει και στο mitsos revamped v12 :p Από εκεί και πέρα προσωπική μου άποψη επειδή οι γνώμες είναι σαν τους κ@λους, όλοι έχουν από μία, με 2 μέρες χρήσης στον καθένα μπορείς να βγάλεις το δικό σου συμπέρασμα σύμφωνα με τις δικές σου ανάγκες! Οι 3ις επικρατέστεροι είναι

 

1. Siyah

2. Speedmod

3. Void

 

τον CF δεν τον βάζω μέσα, είναι ο στοκ με ροοτ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ολοι μου λενε πως με ακουνε σαν μεσα απο πιγαδι... Το συγκρινα με ενα αλλο sgs2 ενος φιλου και εχουν δικιο σε αυτον ο ηχος ειναι πεντακαθαρος και οσους πηρα απο το κινητο του με ακουγαν μια χαρα...

Αλλα ακουγομαι και πιο μπασα και πιο χαμηλα... Ειδικα αν θελω να ψυθυρισω κατι δε με καταλαβαινουν... Πραμα που δε συμβαινει στο κινητο του φιλου μου...

 

Ακουγετε και echo το οποιο σταματαει αν απενεργοποιησω το noise reduction... Δεν φοραω καμια θηκη...

 

Την καλυτερη ποιοτητα την πετυχα μετα τις αλλαγες που εκανα στον dialler για να ξεκιναει χωρις noise reduction... Αλλα απο τι στιγμη που του φιλου ακουγεται κανονικα οπως και να το δοκιμασεις δε θελω να το αφησω ετσι... Στο κατω κατω εχουμε και εγγυηση!

 

Αυτό το πρόβλημα το έχω κι εγώ και δεν το έχω αναφέρει, όταν ανοίγει η γραμμή περιμένω 3 δευτερόλεπτα περίπου και μετά μιλάω. Τώρα αν θέλω να ψηθυρισω κάτι δεν παίζει πρέπει να φωνάζω να με ακούει όλος ο κόσμος. Βελτίωση είχα δει αν θυμάμαι καλά με το modem ki3. Ξέχασα να αναφέρω πως το τηλέφωνο δεν έχει βρώμα στο μικρόφωνο και έχω αλλάξει 3 θήκες για αυτόν τον λόγο

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα το έχω κι εγώ και δεν το έχω αναφέρει, όταν ανοίγει η γραμμή περιμένω 3 δευτερόλεπτα περίπου και μετά μιλάω. Τώρα αν θέλω να ψηθυρισω κάτι δεν παίζει πρέπει να φωνάζω να με ακούει όλος ο κόσμος. Βελτίωση είχα δει αν θυμάμαι καλά με το modem ki3. Ξέχασα να αναφέρω πως το τηλέφωνο δεν έχει βρώμα στο μικρόφωνο και έχω αλλάξει 3 θήκες για αυτόν τον λόγο

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Έχει συζητηθεί εκτενώς στο θέμα με τα αξεσουάρ παιδιά, δεν φταίνε οι θήκες σας.. είναι θέμα hardware. Διαβάστε τις τελευταίες σελίδες στο θέμα με τα αξεσουάρ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα το έχω κι εγώ και δεν το έχω αναφέρει, όταν ανοίγει η γραμμή περιμένω 3 δευτερόλεπτα περίπου και μετά μιλάω. Τώρα αν θέλω να ψηθυρισω κάτι δεν παίζει πρέπει να φωνάζω να με ακούει όλος ο κόσμος. Βελτίωση είχα δει αν θυμάμαι καλά με το modem ki3. Ξέχασα να αναφέρω πως το τηλέφωνο δεν έχει βρώμα στο μικρόφωνο και έχω αλλάξει 3 θήκες για αυτόν τον λόγο

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

τελικά το προβλημά μου λύθηκε το πήγα στο service το άνοιξαν και απο ότι μου είπαν είχε ένα σκουπιδάκι στο μικρόφωνο.... Αν και δύσκολο να το πιστεψω γιατι το κινητό το έχω απο 5/12...

Πάντως ότι και να έκαναν τωρα ακούγομαι μια χαρά.... :D

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Πάντως καλό θα ήταν εκτός από το νέο Swype να συμπεριλάβεις στην νέα σου ROM και το google maps με την πλοήγηση ενεργοποιημένη και τα διάφανα widget

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις εγκατέστησα την 9.3 stock και θέλω να χρησιμοποιήσω τον μαμά TW Launcher με 3 οθόνες αλλά δεν μπορώ να βάλω την κύρια οθόνη στο κέντρο! :lol: Μα τι συμβαίνει επιτέλους; :mad: Οποιαδήποτε ρύθμιση/προσθήκη/αφαίρεση οθόνης κι αν κάνω, πάντα αλλάζει η θέση της κύριας οθόνης! :mad:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις εγκατέστησα την 9.3 stock και θέλω να χρησιμοποιήσω τον μαμά TW Launcher με 3 οθόνες αλλά δεν μπορώ να βάλω την κύρια οθόνη στο κέντρο! :lol: Μα τι συμβαίνει επιτέλους; :mad: Οποιαδήποτε ρύθμιση/προσθήκη/αφαίρεση οθόνης κι αν κάνω, πάντα αλλάζει η θέση της κύριας οθόνης! :mad:

 

Το έχω πάθει κι εγώ .Τελικά αναγκάστηκα να βάλω παραπάνω οθόνες ,αν και κενές, για να μου βγει αυτή που ήθελα στο κέντρο.:)

Και μετά έβαλα τον ADW EX και ησύχασα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάθει κι εγώ .Τελικά αναγκάστηκα να βάλω παραπάνω οθόνες ,αν και κενές, για να μου βγει αυτή που ήθελα στο κέντρο.:)

Και μετά έβαλα τον ADW EX και ησύχασα.

Εμένα αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχω τα μαμά εικονίδια σε σχήμα και μέγεθος και με τον ταχύτερο δυνατό launcher και απ' ό,τι είδα, ο μαμά είναι ο ταχύτερος όλων...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχω τα μαμά εικονίδια σε σχήμα και μέγεθος και με τον ταχύτερο δυνατό launcher και απ' ό,τι είδα, ο μαμά είναι ο ταχύτερος όλων...

 

Στο Omega Files post υπάρχει και ο stock TouchWiz30Launcher XWKK5 αν δεν θέλεις τους modded.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...