Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί να μας διαφωτίσει κάποιος πως περνάμε τη νέα έκδοση JKay?

απεγκατάσταση το Deluxe Settings , από ρυθμίσεις//Εφαρμογές/Διαχείριση εφαρμογών

αν δεν υπάρχει εκεί , απεγκατάσταση από Titanium Backup/Αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά/

κατεβάζουμε από τον Γιάννη το Fix

JKay v13.3.8 fix για την Omega....

και το φλασάρουμε όπως την rom

Με CWM Recovery (αν έχεις το κινητό κλειστό , με τα τρία κουμπιά)

κάντε και πριν το φλασάρισμα wipe cache, και dalvin

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά ο Γιάννης έδωσε το fix και όχι την κυρίως εφαρμογή. Κάνω λάθος; (εκτός κι αν έχει προσαρμόσει την κυρίως εφαρμογή στην Omega...)
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά ο Γιάννης έδωσε το fix και όχι την κυρίως εφαρμογή. Κάνω λάθος; (εκτός κι αν έχει προσαρμόσει την κυρίως εφαρμογή στην Omega...)

 

Αν βάλεις το fix μπαίνουν και τα Deluxe Settings. Είναι μέσα στο Fix

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσουμε ότι στις προϋποθέσεις της αλλαγής έκδοσης JKay πρέπει να έχουμε CF-Root Kernel...
Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσουμε ότι στις προϋποθέσεις της αλλαγής έκδοσης JKay πρέπει να έχουμε CF-Root Kernel...

Δεν έχει σχέση με τον Kernel (έχω το Siyah που είναι προ εγκατεστημένο στην omega), με Firmware ναι (Open phone app and call: *#1234#)

όποιος έχει omega μπορεί να εγκαταστήσει το Fix του Γιάννη άφοβα

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια .

σαν νεος χρήστης με s ii ήθελα προς το παρόν ερωτήσεις.

1) με titanium backap αν εχουμε παρει πχ σημερα και κανουμε καποιες αλλαγές στο τηλ αυριο και θελουμε να ξαναπαρουμε backap ενημερώνετε αυτόματα η πρεπει να σβήσουμε το παλιό backap πρώτα. επισης η επαφές μπαίνουν στο titanium backap η οχι γιατι δοκιμασα και επανήλθαν ολα εκτός τις επαφες.

2) αν εχω πχ την 9,1 Ωμεγα και θέλω να περάσω την 9,2 αν καταλαβα υπάρχουν 2 τροποι δηλαδη μπορώ απο CWM Recovery να κανω install zip from sdcard και ετσι δεν χανω τιποτα και δεύτερος τροπος με 1. Wipe data/factory reset 2. Wipe cache partition κτλ και γίνετε καθαρη εγκατασταση.

ειναι ετσι η κανω κάποιο λαθος;

 

ευχαριστω πολυ

κωστας

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια .

σαν νεος χρήστης με s ii ήθελα προς το παρόν ερωτήσεις.

1) με titanium backap αν εχουμε παρει πχ σημερα και κανουμε καποιες αλλαγές στο τηλ αυριο και θελουμε να ξαναπαρουμε backap ενημερώνετε αυτόματα η πρεπει να σβήσουμε το παλιό backap πρώτα. επισης η επαφές μπαίνουν στο titanium backap η οχι γιατι δοκιμασα και επανήλθαν ολα εκτός τις επαφες.

2) αν εχω πχ την 9,1 Ωμεγα και θέλω να περάσω την 9,2 αν καταλαβα υπάρχουν 2 τροποι δηλαδη μπορώ απο CWM Recovery να κανω install zip from sdcard και ετσι δεν χανω τιποτα και δεύτερος τροπος με 1. Wipe data/factory reset 2. Wipe cache partition κτλ και γίνετε καθαρη εγκατασταση.

ειναι ετσι η κανω κάποιο λαθος;

 

ευχαριστω πολυ

κωστας

1) To Titanium Backup σου δίνει τη δυνατότητα περισσοτέρων του ενός (1) backup για κάθε ρύθμιση ή εφαρμογή. Εσύ επιλέγεις μέσα από το μενού πόσα backup θα κρατά ανά εφαρμογή (προρυθμισμένο είναι στο "1"). Τις επαφές μπορείς να τις κρατήσεις backup είται ως "Contacts" μέσω Titanium Backup, είται πας στη λίστα επαφών και με αριστερό πλήκτρο (μενού) επιλέγεις Εισαγωγή/Εξαγωγή > Εξαγωγή στην κάρτα SD (Θα σου φτιάξει ένα νέο αρχείο με όνομα "00001.vcf")

 

2) Σωστά τα γράφεις. Εγώ πάντως προτιμώ να κρατήσω backup ό,τι μου χρειάζεται μέσω Titanium και μετά προχωρώ σε καθαρή εγκατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

1) To Titanium Backup σου δίνει τη δυνατότητα περισσοτέρων του ενός (1) backup για κάθε ρύθμιση ή εφαρμογή. Εσύ επιλέγεις μέσα από το μενού πόσα backup θα κρατά ανά εφαρμογή (προρυθμισμένο είναι στο "1"). Τις επαφές μπορείς να τις κρατήσεις backup είται ως "Contacts" μέσω Titanium Backup, είται πας στη λίστα επαφών και με αριστερό πλήκτρο (μενού) επιλέγεις Εισαγωγή/Εξαγωγή > Εξαγωγή στην κάρτα SD (Θα σου φτιάξει ένα νέο αρχείο με όνομα "00001.vcf")

 

2) Σωστά τα γράφεις. Εγώ πάντως προτιμώ να κρατήσω backup ό,τι μου χρειάζεται μέσω Titanium και μετά προχωρώ σε καθαρή εγκατάσταση...

 

ωραία να μαθαίνουμε σιγα σιγα .

ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

α αν ειναι προρυθμισμενο για ενα backap καθε φορα που θα κάνω θα ενημερώνετε;

επίσης όποτε βαλω νεα ρομ πρεπει να κατεβάζω το τιτανιουμ εκ νεου απο το μαρκετ για να επαναφέρω τισ ρυθμίσεις μου;

Edited by kostas71-
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και Χρόνια Πολλά,

 

Παιδιά SOS έχω την omega v9.0 και σήμερα τράβαγα το βίντεο ενός γάμου σε Full HD. Ήταν ένα βίντεο διάρκειας 45 λεπτών και το βίντεο το είδα μετά στο κινητό μου. Άνοιξα τώρα την συλλογή και δεν το βρίσκω πουθενά απολύτως!!!!!

Το σύνδεσα με το PC και επίσης δεν το βρίσκω πουθενά!!! Πώς χάθηκε ξαφνικά ένα βίντεο σχεδόν 4 GB; Σας παρακαλώ πολύ καμιά ιδέα; Το μόνο που έγινε κατά την διάρκεια αυτήν ήταν ένα μόνο reboot τίποτα άλλο. Είναι το μοναδικό βίντεο του γάμου........ :confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και Χρόνια Πολλά,

 

Παιδιά SOS έχω την omega v9.0 και σήμερα τράβαγα το βίντεο ενός γάμου σε Full HD. Ήταν ένα βίντεο διάρκειας 45 λεπτών και το βίντεο το είδα μετά στο κινητό μου. Άνοιξα τώρα την συλλογή και δεν το βρίσκω πουθενά απολύτως!!!!!

Το σύνδεσα με το PC και επίσης δεν το βρίσκω πουθενά!!! Πώς χάθηκε ξαφνικά ένα βίντεο σχεδόν 4 GB; Σας παρακαλώ πολύ καμιά ιδέα; Το μόνο που έγινε κατά την διάρκεια αυτήν ήταν ένα μόνο reboot τίποτα άλλο. Είναι το μοναδικό βίντεο του γάμου........ :confused::confused::confused:

 

Στο φάκελο DCIM κοίταξες;

Link to comment
Share on other sites

α αν ειναι προρυθμισμενο για ενα backap καθε φορα που θα κάνω θα ενημερώνετε;

επίσης όποτε βαλω νεα ρομ πρεπει να κατεβάζω το τιτανιουμ εκ νεου απο το μαρκετ για να επαναφέρω τισ ρυθμίσεις μου;

Το backup μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για να επαναφέρεις εκ νέου την εφαρμογή που αποθήκευσες. Θυμήσου μόνο να κάνεις restore app+data. Όσο για την εγκατάσταση νέας ROM, εξαρτάται από τον τύπο της εγκατάστασης. Υπάρχουν ROM που σβήνουν τα πάντα όταν τις εγκαθιστάς και άλλες που απλώς "κάθονται" πάνω από την προηγούμενη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και Χρόνια Πολλά,

 

Παιδιά SOS έχω την omega v9.0 και σήμερα τράβαγα το βίντεο ενός γάμου σε Full HD. Ήταν ένα βίντεο διάρκειας 45 λεπτών και το βίντεο το είδα μετά στο κινητό μου. Άνοιξα τώρα την συλλογή και δεν το βρίσκω πουθενά απολύτως!!!!!

Το σύνδεσα με το PC και επίσης δεν το βρίσκω πουθενά!!! Πώς χάθηκε ξαφνικά ένα βίντεο σχεδόν 4 GB; Σας παρακαλώ πολύ καμιά ιδέα; Το μόνο που έγινε κατά την διάρκεια αυτήν ήταν ένα μόνο reboot τίποτα άλλο. Είναι το μοναδικό βίντεο του γάμου........ :confused::confused::confused:

 

H sdcard δεν είναι υποτίθετε σε VFAT file system το οποίο έχει περιορισμό μεγέθους αρχείου τα 2GΒ; Για σύνδεσε σε USB mode και δες αν υπάρχει το αρχείο για να κάνεις αναπαραγωγή απο PC

Link to comment
Share on other sites

Στο φάκελο DCIM κοίταξες;

 

H sdcard δεν είναι υποτίθετε σε VFAT file system το οποίο έχει περιορισμό μεγέθους αρχείου τα 2GΒ; Για σύνδεσε σε USB mode και δες αν υπάρχει το αρχείο για να κάνεις αναπαραγωγή απο PC

 

Το έκανα ήδη και το μόνο περίεργο που βρήκα είναι ότι υπάρχει ένα βίντεο με την σωστή ημερομηνία και ώρα αλλά με μέγεθος 0....

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει fix για το deluxe settings για ICS εκδοση?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει fix για το deluxe settings για ICS εκδοση?

 

Νομίζω ότι θα είναι έτοιμο σήμερα :)

Link to comment
Share on other sites

Κανείς ρε παιδιά;

:(:(:(:(:(

 

Φίλε μου έτσι όπως τα λες, εγώ καταλαβαίνω ότι το βίντεο είναι αυτό με το 0 μέγεθος και είναι κατεστραμμένο.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα ήδη και το μόνο περίεργο που βρήκα είναι ότι υπάρχει ένα βίντεο με την σωστή ημερομηνία και ώρα αλλά με μέγεθος 0....

 

Αν ξεπέρασες τα 4GB τότε... δυστυχώς δεν μπορεί να το αποθηκεύσει το τηλέφωνο..

Link to comment
Share on other sites

Αν ξεπέρασες τα 4GB τότε... δυστυχώς δεν μπορεί να το αποθηκεύσει το τηλέφωνο..

 

Δεν θα έπρεπε όμως να του βγάλει μήνυμα ελάχιστης μνήμης και να σταμάταγε την εγγραφή;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε όμως να του βγάλει μήνυμα ελάχιστης μνήμης και να σταμάταγε την εγγραφή;;;

 

Όχι δεν έχει να κάνει με το πόση ελεύθερη μνήμη έχεις διαθέσιμη, έχει να κάνει με την αδυναμία του συστήματος αρχείων να σώσει αρχεία >4GB

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει να κάνει με το πόση ελεύθερη μνήμη έχεις διαθέσιμη, έχει να κάνει με την αδυναμία του συστήματος αρχείων να σώσει αρχεία >4GB

 

Καταστράφηκα....... :cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Καταστράφηκα....... :cry::cry::cry:

 

 

Δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά εάν μόλις φτάσει το όριο (~4GB) διαγράφει το αρχείο γιατί δεν μπορεί να το διαβάσει, ή απλά υπάρχει ακόμα στην SD απλά δεν διαβάζεται στο κινητό. Ίσως μπορείς να το σώσεις μέχρι το σημείο που έγραψες, (είναι στην Internal Sd ή στην εξωτερική?) Σε πρώτη φάση δοκίμασε την τύχη σου με κάποιο λογισμικό ανάκτησης δεδομένων (στο pc εννοώ), εάν δεν το κατέχεις και πολύ πήγαινέ το σε κάποιον που κάνει αυτήν την δουλειά εφόσον το βίντεο είναι σημαντικό..

Link to comment
Share on other sites

Επειδη προσφατα τραβηξα βιντεο τοσο μεγαλο, στα 37 λεπτα μου εβγαλε μηνυμα κατι σαν καρτα μνημης πληρης και σταματησε την εγγραφη.. το βιντεο ομως το αποθηκευσε κανονικα και ειναι 3,9 giga..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...