Jump to content

Xperia X8 : Ξεκλειδώστε τον bootloader & kernels


iliadelo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει ξανά αναφερθεί το ίδιο πρόβλημα από κάποιον άλλο χρήστη αλλά δε μου έρχεται η λύση τώρα.... Δοκίμασε να κάνεις αυτό που είπες. Ξαναφλάσαρε τον kernel..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 88
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει ξανά αναφερθεί το ίδιο πρόβλημα από κάποιον άλλο χρήστη αλλά δε μου έρχεται η λύση τώρα.... Δοκίμασε να κάνεις αυτό που είπες. Ξαναφλάσαρε τον kernel..

Καλώς.Το δοκιμάζω.;)

 

Θα το ψάξω ακόμα λιγάκι γιατί είδα οτι και άλλοι το είχαν αυτό το πρόβλημα αλλά σε παλαιότερη έκδοση. Θα είναι πρόβλημα αν το ξαναφλασάρω και δεν έχει απότέλεσμα.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα σε ολους! εχω την gingeDX 25, και γενικα εχω παρατηρησει οτι κολλαει καμια φορα, ή αργει. οχι κατι φοβερο. τωρα ειδα για τους κερνελ και σκεφτηκα μηπως αν βαλω εναν custom θα διορθωθει το προβλημα.. ?? κι επισης τι γινεται στη περιπτωση που κατι παει στραβα?
Link to comment
Share on other sites

Κλείσε το κινητό, βγάλε τη μπαταρία και κοίτα στο πίσω μέρος πάνω αριστερά νομίζω. Θα δεις μια ημερομηνία με ένα W στο κέντρο (πχ 11W28). Εσένα ποια ημερομηνία έχει;
Link to comment
Share on other sites

και εσυ ποιον προτεινεις? γιατι ειδα οτι υπαρχουν πολλοι και διαφοροι..και μπερδευομαι. :Ρ
Link to comment
Share on other sites

θα βαλω τον αλφς, οχι τπτ αλλο απλα επειδη αυτο το λινκ βρηκα πρωτο πρωτο στον οδηγο εδω ;)

επισης, πρεπει να κανω κανα backup τιποτα τετοιο πριν? ή δε χανονται τα δεδομενα?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς backup πριν περάσεις τον kernel; Όχι. Δε χάνεις τίποτα. Μόνο αν αλλάξεις rom που θα πρέπει να κάνεις full wipe για να δουλέψει, θα χρειαστεί backup..
Link to comment
Share on other sites

3. Κατεβαστε το RAR αρχειο που περιεχει το S1tool και τα αρχεια για το σπασιμο και καντε αποσυμπιεση.

 

...ομως οταν παω να κατεβασω αυτο το ραρ μου λεει οτι το αρχειο δεν υπαρχει. δεν εχουν ανανεωθει τα λινκς?

Link to comment
Share on other sites

ουτε αυτο δυστυχως..για το S1 μου λεει...

"FileServe can only be used to download and retrieve files that you have uploaded personally.

If this file belongs to you, please login to download it directly from your file manager."

 

-------

ακυρο..το βρηκα ;)

-------

και να σε ρωτησω κατι τελευταιο, πριν ξεκινησω.. το 11w03 που γραφει κατω απ τη μπαταρια σημαινει οτι δε θα μπρικαρει ειπες,,,δηλαδη δεν υπαρχει πιθανοτητα λαθους ή να μου χαλασει ετσι? αν τα κανω ολα οπως τα λεει ο οδηγος φυσικα.

 

σορι που στελνω παλι αλλα πριν που ελεγα οτι και απ τον οδηγο του τζιμ δε δουλευει το λινκ για το ραρ αρχειο ειχα δικιο...οντως δε δουλευει. νομιζα πως το κατεβαζα, αλλα ειχα κατεβασει το αλλο τελικα.. οποτε τωρα?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

σορι που στελνω παλι αλλα πριν που ελεγα οτι και απ τον οδηγο του τζιμ δε δουλευει το λινκ για το ραρ αρχειο ειχα δικιο...οντως δε δουλευει. νομιζα πως το κατεβαζα, αλλα ειχα κατεβασει το αλλο τελικα.. οποτε τωρα?

 

Θα δοκιμάσω να το ανεβάσω εγώ κάπου και θα σου δώσω το Link..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα.

Έβαλα τον alfs και μετά κατέβασα την Shin (SEMC 3) και κάνω τα wipes και όταν την περνώ το τηλέφωνο κολλά στην Free Xperia οθόνη.

Τι κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πόσα μπορεί να γίνει overclock η CPU χωρίς να πάθει brick το τηλέφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα το κινητό. Σου το γράφω και στο επίσημο, ότι δεν είναι σταθερό το όριο που φτάνει ένα κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πόσα μπορεί να γίνει overclock η CPU χωρίς να πάθει brick το τηλέφωνο;

 

διαβασα πως μια καλη συχνοτητα ειναι τα 710. Τωρα δεν ειμαι σιγουρος. Στο xda αυτο προτεινουν οι περισσοτεροι :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
υπαρχει περίπτωση με αλλαγη kernel να μην εχω δικτυο?εβαλα τα original παλι και παλι δεν ανοιγει καν το wifi το χαλασα?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ανάλογα το κινητό. Σου το γράφω και στο επίσημο, ότι δεν είναι σταθερό το όριο που φτάνει ένα κινητό...

 

ηα

 

καταφερα κ το ξεκλειδωσα το bootloader 11w37 με το προγραμμα x8 toolbox final χωρις να μπρικαρει.δν μπορω να εγκαταστησω τον kernel.πρωτα βαζεις την ginger dx κ μετα τον custom kernel?η το αναποδο?κ κατι ακομα,η prime hd9 δν μπορω να την εγκαταστησω με τπτ.καμια βοηθεια?????

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
υπαρχει περίπτωση με αλλαγη kernel να μην εχω δικτυο?εβαλα τα original παλι και παλι δεν ανοιγει καν το wifi το χαλασα?

Μπορει ο kernel να εχει εξτρα wi-fi modules αρχειο zip και να χρειαστει να το φλασαρεις.Αλλιως φλασαρεις τον kernel ξανα.

Edited by jorz21

2.3.7-nAa14- AnTuTu score 2335-E10i mini

lite ics rom kozbar666-kamarush kernel v3 AnTuTu score 5282-st15i smultron

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μετά απο προσπάθεια unlock του bootloader, και μετα την ολοκλήρωση της διαδικασίας......δεν ανοιγει το κινητο !! :confused::O:X:cry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...