Jump to content

Xperia X10 mini / pro : [ROM] MiniCM7-2.1.1 && nAa-02 kernel


DaRk_dOg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ψαχνοντας το κινητο και ψαχουλευοντας το παρατηρησα οτι δεν εχει κανεναν πλοηγο η συγκεκριμενη ρομ,εχετε να προτινετε κατι καλο ελαφρυ και τζαμπα*?

 

 

 

 

*τζαμπα εννοω να μην ζηταει λεφτα για να το κατεβασεις και μετα αλλα 50 ευρω για να το εχεις για παντα,καθε φορα που θα θελω να μετακινηθω να ξοδευει ειτε τα mb που εχω ειτε να συνδεετε με τον gps δεκτη του κινητου.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 522
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για πειτε αυτη ειναι η σωστη σειρα μετα απο ροοτ.

Unlocking bootloader, xrecovery, ClockwordMod recovery, εγκατασταση το MiniCM7-2.1.9 και μετα gapps;

Edited by harisalex
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα τα εκανα με την εξης σειρα:

 

1) root

2) xrecovery

3) ClockwordMod recovery

4) Unlocking bootloader

5) MiniCM7-2.1.9

6) gapps

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

gapps-gb-20110613-signed.zip

αυτο δουλευει σιγουρα,ο,τι αλλο και να εχω δοκιμασει δεν δουλεψε...:(

2.3.7-nAa14- AnTuTu score 2335-E10i mini

lite ics rom kozbar666-kamarush kernel v3 AnTuTu score 5282-st15i smultron

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

 

δυστυχώς έχω το xperia x10 mini pro και έκανα αυτή την διαδηκασία και δεν είχα διαβάσει ότι είναι μόνο για mini...

 

μετά από επιτυχημένο flash tool η συσκευή έκανε επανεκκίνηση, και μετά την δόνηση όταν το ανοίγω, πάει σε μια οθόνη με μπλε οριζόντιες γραμμές κάπως...τι μπορώ να κάνω για αυτό;

 

Απαντήστε μου όσο πιο γρήγορα γίνεται αν μπορείτε...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το κατεβάσω... γράφει αυτό: Sorry! You have exceeded your daily allowed download amount.

 

Το κατέβασα από αλλού...θα σου πω αποτελέσματα... :)

 

όλα οκ...ευχαριστώ

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα. εβαλα την rom και τον kernel αλλα δεν αναγνώριζει την sim και το wifi. εκανα restore με το pccompanion αλλά και πάλι δεν αναγνρίζει την sim και το wifi . πώς μπορώ να το διορθώσω?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια πως λεγετε η εφαρμογη που ειναι ενσωματωμενη στην ρομ και σβηνει το κινητο σαν τηλεωραση οταν πατας το κουμπι και το κλειδωνεις?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως λεγετε η εφαρμογη που ειναι ενσωματωμενη στην ρομ και σβηνει το κινητο σαν τηλεωραση οταν πατας το κουμπι και το κλειδωνεις?

 

Εμενα τουλαχιστον σε custom ρομ δεν ειναι εφαρμογη.Απλα πας σε ρυθμισεις cyanogen και το βρισκεις

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

θελω να το βαλω σε αλλη συσκευη που δεν ειναι καν ροοτ γιαυτο ρωταω μηπως και μπορω να την κατεβασω

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

θελω να το βαλω σε αλλη συσκευη που δεν ειναι καν ροοτ γιαυτο ρωταω μηπως και μπορω να την κατεβασω

 

μαλλον ψαχνεις το screen off and lock :) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5rYXRlY2NhLnNjcmVlbm9mZmxvY2siXQ..

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είχα κάνει αυτό που γράφει στην πρώτη σελίδα στο κινητό της αδερφής μου. Τώρα που θέλω να του περάσω αυτό, θα περάσω μόνο το update.zip. Πρέπει να περάσω τον τελευταίο kernel "E10_nAa-11_2.6.29.6-nAa-11" μέσω του flashtool και μετά το update.zip;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες είχα κάνει αυτό που γράφει στην πρώτη σελίδα στο κινητό της αδερφής μου. Τώρα που θέλω να του περάσω αυτό, θα περάσω μόνο το update.zip. Πρέπει να περάσω τον τελευταίο kernel "E10_nAa-11_2.6.29.6-nAa-11" μέσω του flashtool και μετά το update.zip;

 

Θα περασεις τον τελευατιο κερνελ που εχει βγει δηλαδη αυτον που εγραψες και μετα σαν update ναι.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑς παιδ.ια εχω ενα μινι και το εχω με 2.3.7 και ροοτ.κολαει ομως η ics einai komple για να την βαλω η εχει bugs?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει γίνει διαθέσιμη η ICS για το κινητό σου. Συνεχίζουμε εδώ ώστε να μην είμαστε off topic.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
τα περμισσιονς τα αλλαζουμε και στο χ10 μινι προ η μονο στο χ10 μινι?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορουμε να κανουμε για να εχουμε κανονικο πληκτρολογιο στο x10 mini pro? ακολουθησει ολους τους οδηγους εχω φλασαρει αρχεια δεν γινεται τιποτα, τωρα εχω μονο αγγλικα και αυτα ανακατεμενα στο εξωτερικο πληκτρολογιο. Η διαδικασια ισχυει και για το προ αλλα κατεβαζεις την αλλη ρομ
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να ενημερώσω όλους τους user της MiniCM πως υπάρχει πλέον thread για την ολοκαίνουρια MiniCM9 εδώ

 

:)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τι εννοητε οταν λετε << Flashάρετε το nAa-03 kernel >>

 

Για να λειτουργήσει η rom, θέλει τον δικό της συγκεκριμένο kernel.

 

Η διαδικασία εγκατάστασης του kernel, ονομάζεται flash. Ακολούθησε τις οδηγίες που περιέχουν οι επόμενες γραμμές, δλδ:

 

Flashάρετε το nAa-03 kernel. Για να το κάνετε αυτό:

-Απενεργοποιείτε την συσκευή

-Κάνετε download το E10_nAa-03_2.6.29-nAa-03.ftf από εδώ και το τοποθετείτε στον φάκελο Flashtool/firmwares, διαγράφοντας την προηγούμενη έκδοση που προϋπάρχει εκεί (E10_nAa-02_2.6.29-nAa-02.ftf)

-Κάνετε εκκίνηση του X10FlashTool.exe (Flashtool\X10FlashTool.exe), πιέζετε “Flash” και

επιλέγετε E10_nAxxx kernel firmware (αυτό θα φλασάρει το kernel.sin και το loader.sin)

-Το Flashtool θα βγάλει popup που θα σας ζητήσει να συνδέσετε την συσκευή σε usb. Πιέζοντας

το πλήκτρο “back” τοποθετείτε το usb και μόλις το Flashtool ανιχνεύσει την συσκευή ξεκινά την

διαδικασία.

Μόλις το flashtool τελειώσει την διαδικασία (παίρνει λίγα δευτερόλεπτα), αποσυνδέετε το usb και ενεργοποιείτε την συσκευή.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγω εφτασα μεχρι εδω <<Μόλις εμφανιστεί το παραμορφωμένο splashscreen (πλέον δεν υπάρχει το γνωστό Sony Ericsson logo) πιέζετε επανειλημμένα το πλήκτρο “back” για να μπείτε στο ClockworkMod Recovery.>> και δεν μπορω να μπω στο clockworkmod recovery τι να κανω? ΒΟΗΘΕΙΑ!! Edited by peter11

Sony Ericsson Xperia Arc

Cyanogenmod 11 - android 4.4

Link to comment
Share on other sites

εγω εφτασα μεχρι εδω <<Μόλις εμφανιστεί το παραμορφωμένο splashscreen (πλέον δεν υπάρχει το γνωστό Sony Ericsson logo) πιέζετε επανειλημμένα το πλήκτρο “back” για να μπείτε στο ClockworkMod Recovery.>> και δεν μπορω να μπω στο clockworkmod recovery τι να κανω?

 

Στις τελευταίες εκδοχές ΔΕΝ έχει παραμορφωμένο splashscreen αλλά κανονικό (είναι ένα Logo σε κόκκινο και γκρί χρώμα).

Μόλις κάνει εκκίνηση λοιπόν και δεις αυτό το screen απλά ξεκίνα να πατάς επανειλημμένα το "back" (πολλαπλές φορές) μέχρι να σε βγάλει στο menu.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...