Jump to content

Gingerbread στο HTC Desire.


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαίνεται ότι τελικά η HTC έβγαλε μία έκδοση Gingerbread μετά από τις πιέσεις που δέχτηκε, η οποία είναι για "expert users".

Μπορείτε να τη βρείτε στο developer centre της HTC, πιο συγκεκριμένα: http://htcdev.com/devcenter/downloads

 

Εδώ επίσης υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες (που θα μεταφραστούν κάποια στιγμή στα Ελληνικά από εμένα ή κάποιον πιο γρήγορο...), για το πώς γίνεται η εγκατάσταση.

 

Η HTC λόγω προβλημάτων μνήμης έχει αφαιρέσει εφαρμογές και διάφορα άλλα από τη rom, ώστε να χωρέσει στην περιορισμένη μνήμη του Desire.

 

To έχει κάνει κάποιος μέχρι τώρα με επιτυχία;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Old news is old και αλλες 50 σελιδες εκτοτε...:p

 

Έχεις δίκιο δεν το είδα τότε. Αρχίζω διάβασμα. Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν πρέπει να κάνω κάτι που έχω root και s-off, ή φλασάροντας αυτό το ruu θα σβηστούν όλα; Αν θέλεις απαντάς, και οι mods μπορούν να το σβήσουν... αν και νομίζω ότι αξίζει δικό του θέμα, τόσο καιρό περιμένει το desire για htc ginger :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι οτι, ειδικα μετα και την κυκλοφορια του source code απο την HTC, υπαρχουν πολυ καλες GB roms στο xda, απειρως πιο βελτιωμενες σε σχεση με την εργοστασιακη. Παρολ' αυτα, αν εισαι με stock hboot και θελεις, μπορεις να τρεξεις κατευθειαν το RUU. Εχε υποψιν σου παντως οτι θα σου διαγραψει τα παντα (σα να κανεις wipe), οποτε φροντισε να εχεις και το καταλληλο backup. Θα σου αλλαξει ομως το hboot οποτε χανεις s-off και τα σχετικα, αρα μετα χρειαζεσαι το Revolutionary για να γινεις ξανα s-off.
Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι οτι, ειδικα μετα και την κυκλοφορια του source code απο την HTC, υπαρχουν πολυ καλες GB roms στο xda, απειρως πιο βελτιωμενες σε σχεση με την εργοστασιακη. Παρολ' αυτα, αν εισαι με stock hboot και θελεις, μπορεις να τρεξεις κατευθειαν το RUU. Εχε υποψιν σου παντως οτι θα σου διαγραψει τα παντα (σα να κανεις wipe), οποτε φροντισε να εχεις και το καταλληλο backup. Θα σου αλλαξει ομως το hboot οποτε χανεις s-off και τα σχετικα, αρα μετα χρειαζεσαι το Revolutionary για να γινεις ξανα s-off.

 

Οκ κατάλαβα, ευχαριστώ. Ναι είμαι με το stock, απλά είχα κάνει root με Unrevoked και s-off με alpharev. Επειδή το τηλέφωνο είναι της κοπέλας μου δε χρειάζομαι supercustom rom, απλά είπα να βάλω την gingerbread για καλύτερη μπαταρία και επειδή μπορώ. Οπότε απλά φλασάρω από πάνω απ'αυτό που έχω, έτσι; Δεν πειράζει που έχω το s-off?

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αυτό το θέμα υπάρχει ακόμα και δεν βλέπω τους παρακάτω οδηγούς στην πρώτη σελίδα (ακόμα), όποιος θέλει να κάνει update το stock Desire του σε Gingerbread επίσημο, καθώς και να κάνει root, ας ακολουθήσει τις αναλυτικότατες οδηγίες του Darkpain, εδώ για το upgrade και εδώ για το root / s-off. :)
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Υπάρχει κάπου το αρχείο για την αναβάθμιση σε 2.3 γιατί δεν το βρίσκω κάπου?

 

Όλες τις rom θα τις βρεις εδώ: http://www.shipped-roms.com/index.php?category=android&model=Bravo

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...