Jump to content

[Galaxy S] Ice Cream Sandwich


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις παρατήρησα ότι στην ics έχει αλλάξει το imei της συσκευής μου .είναι φυσιολογικό αυτό?

 

Όχι, δεν είναι φυσιολογικό αυτό. Ελπίζω να έχεις πάρει backup τον φάκελο efs πριν περάσεις την ics.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι δεν πήρα. Σημείωσαν μόνο το imei της συσκευής. Υπάρχει πρόβλημα ?

 

παιδια παρατηρησατε κατι ειμαι build 13 και περασα τον καινουργειο κερνελ που μας εδωσε.προσπαθουσα να βρω διαφορα

το κοιταγα το ξανακοιταγα,και τελικα ανοιγω την καμερα και στα 720π εγγραφης που ηταν ενα χαλι τωρα ειναι πεντακαθαρη

και πιστευω με τελεια αναληση:lol::lol::lol:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1363593

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν πήρα. Σημείωσαν μόνο το imei της συσκευής. Υπάρχει πρόβλημα ?

 

Στην λειτουργία της συσκευής όχι, απλά αν δεν τον επαναφέρεις με κάποιον τρόπο χάνεις εγγύηση από εδώ και πέρα ακόμα και αν φοράς την επίσημη rom.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Στην λειτουργία της συσκευής όχι, απλά αν δεν τον επαναφέρεις με κάποιον τρόπο χάνεις εγγύηση από εδώ και πέρα ακόμα και αν φοράς την επίσημη rom.

 

και τι βρηκα ψαξε ψαξε?build 14 ξεκιναω δουλεια http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1363593

New Feature: Gamma tuning (equivalent to Voodoo Color's "v1 gamma hack"):lol::p:p

δεν μπορω να πω οτι ειδα τρελες αλλαγες.μια ερωτηση πιος εχει κανει overclock ,με πιο προγραμμα,και μεχρι που φτανει το δικο μας?

Edited by magiver1908
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια λεω να ξαναπερασω ics.Να βαλω rc 3.1 ή build 14?

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Γούστα είναι αυτά. Και οι δύο έχουν τα θετικά και τα αρνητικά τους. Γιατί δεν δοκιμάζεις και τις δύο ώστε να αποφασίσεις ποια είναι καλύτερη προς το παρόν;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δες τι δεν λειτουργεί σε κάθε ρομ και διάλεξε αυτή που σου φαίνεται πληρέστερη με βάση την χρήση που εσύ κάνεις στο κινητό.

 

EDIT όχι που δεν θα με προλάβαινε ο Superuser :)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

και τι βρηκα ψαξε ψαξε?build 14 ξεκιναω δουλεια http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1363593

New Feature: Gamma tuning (equivalent to Voodoo Color's "v1 gamma hack"):lol::p:p

δεν μπορω να πω οτι ειδα τρελες αλλαγες.μια ερωτηση πιος εχει κανει overclock ,με πιο προγραμμα,και μεχρι που φτανει το δικο μας?

 

Βαλε devil kernel δουλεύει κάπως σταθερά στα 1200με 1350mv

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια λεω να ξαναπερασω ics.Να βαλω rc 3.1 ή build 14?

 

για μενα build 14 μου φενεται πιο γρηγορη και πιο σταθερη για την ωρα

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν όλοι οι kernels overclock. Χρειαζετσι και το nstools

 

Και εγω ειμαι με build 14 , και μπορω να πω ειναι πολυ σταθερη...ουτε ενα fc...και απ οτι φαινεται και καλη μπαταρια.

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Περνώντας την 14 πάνω από την 13,χάνεται τπτ σε ρυθμίσεις και εφαρμογές ή όλα ο.κ;

 

εγω φιλαρακι επειδη ηθελα να καθαρισει λιγο απο τις συνεχεις ρομ εκανα ολες τισ εφαρμογες με το titanium backup,ekana reboot

format wipedata και το απο κατω του ,περασα την 14,το facelock,googleapp,gappfix.ξεκινησε μια χαρα επανεφερα τα παντα απο το titanium,και ολα κομπλε.:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν όλοι οι kernels overclock. Χρειαζετσι και το nstools

 

το κατεβασα αλλα δεν παει πανω απο 1000:(

Link to comment
Share on other sites

Για όσους χρησιμοποιούν builds της teamhacksung (ή αλλιώς την ics της cyanogenmod).

 

Κυκλοφόρησε beta έκδοση της εφαρμογής για μουσική που θα φοράει η τελική cm9. Αν και beta αυτή η έκδοση είναι σταθερή και πολύ πιο παραμετροποιήσιμη από την εφαρμογή που έχει ήδη εγκατεστημένη η κάθε build.

Μπορείτε να την κατεβάσετε από εδώ.

 

Οδηγίες εγκατάστασης:

1. Απεγκαθιστούμε την εφαρμογή "μουσική" που υπάρχει ήδη στο κινητό μας χρησιμοποιώντας titanium backup.

2. Κάνουμε επανεκκίνηση.

3. Κάνουμε εγκατάσταση το .apk που κατεβάσαμε.

 

Πέρα από τα παραπάνω θα ήθελα να ρωτήσω όσους φοράνε στο κινητό τους build της teamhacksung:

Ο προεγκατεστημένος browser σας παίζει και εσάς τα flash videos με διακοπές και σπασίματα;

Ο opera mobile σας παίζει καθόλου flash videos; Γιατί σε εμένα δεν βγάζει καν την επιλογή - εικονίδιο για να επιλέξω το video για αναπαραγωγή.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

 

Πολύ ενδιαφέρον. Θυμάμαι ότι ο pawitp είχε αναφέρει ότι υπήρχε η δυνατότητα αυτή για το galaxy s αλλά ότι το μόνο πρόβλημα ήταν η αδυναμία του κινητού να δώσει ρεύμα στο usb flash drive. Χαίρομαι που κάποιος μπήκε στον κόπο να το ενεργοποιήσει, ελπίζω βέβαια να συμπεριληφθεί και επίσημα κάποια στιγμή στην cm9. Τώρα, αυτό που μένει είναι να βρεθεί και η κατάλληλη εφαρμογή για την χρησιμοποίηση και του wi-fi direct που έχει ενεργοποιηθεί και είμαστε έτοιμοι. Νέο κινητό με παλιά υλικά. Η δύναμη του android development στα καλύτερά της :).

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον. Θυμάμαι ότι ο pawitp είχε αναφέρει ότι υπήρχε η δυνατότητα αυτή για το galaxy s αλλά ότι το μόνο πρόβλημα ήταν η αδυναμία του κινητού να δώσει ρεύμα στο usb flash drive. Χαίρομαι που κάποιος μπήκε στον κόπο να το ενεργοποιήσει, ελπίζω βέβαια να συμπεριληφθεί και επίσημα κάποια στιγμή στην cm9. Τώρα, αυτό που μένει είναι να βρεθεί και η κατάλληλη εφαρμογή για την χρησιμοποίηση και του wi-fi direct που έχει ενεργοποιηθεί και είμαστε έτοιμοι. Νέο κινητό με παλιά υλικά. Η δύναμη του android development στα καλύτερά της :).

 

Εντομεταξυ ολο μυστηριοι τυποι βοηθουν τους developers τελευταία... Λες να τους βαζει επιτηδες η sammy για να μην γκρινιαζουμε :-P

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Εντομεταξυ ολο μυστηριοι τυποι βοηθουν τους developers τελευταία... Λες να τους βαζει επιτηδες η sammy για να μην γκρινιαζουμε :-P

 

Κάτι τέτοιο υποψιάζομαι και εγώ. Σαν να υπάρχει μια ομάδα μέσα στη samsung που έκανε δουλειά πάνω στο project αλλά πριν τελειώσει της τράβηξαν την μπρίζα και τώρα διαρρέουν (επίσημα - ψιλοεπίσημα) τη δουλειά τους :lol:.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς παρακαλώ να ανεβάσει τα email.apk και browser.apk από το τελευταίο build της CM9 (teamhacksung) γιατί έκανα μια βλακεία και δεν θέλω να φλασάρω και να στήσω απο την αρχή τη rom.

Ευχαριστώ πολύ! :-)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς παρακαλώ να ανεβάσει τα email.apk και browser.apk από το τελευταίο build της CM9 (teamhacksung) γιατί έκανα μια βλακεία και δεν θέλω να φλασάρω και να στήσω απο την αρχή τη rom.

Ευχαριστώ πολύ! :-)

 

Ανοιξε την build 14 που κατέβασες στον υπολογιστή σου με το winrar, μπες στον φάκελο system μετά στον φάκελο app και εκεί είναι όλα όσα χρειάζεσαι.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS ειμαι με cyanogen build 14 ics σχεδον δυο βδομαδες και ολα κομπλε.εχω whatsup καρτα.σημερα λοιπον εκανα cosmote συνδεση και παρελαβα καινουργια sim

την εβαλα αλλα γραφει κλησεις εκτακτης αναγκης μονο.τι γινεται ρε ****το?:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS ειμαι με cyanogen build 14 ics σχεδον δυο βδομαδες και ολα κομπλε.εχω whatsup καρτα.σημερα λοιπον εκανα cosmote συνδεση και παρελαβα καινουργια sim

την εβαλα αλλα γραφει κλησεις εκτακτης αναγκης μονο.τι γινεται ρε ****το?:mad::mad::mad:

 

μηπως δεν εχει ενεργοποιηθει ακομα?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Ice Cream Sandwich

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...