Jump to content

[Galaxy S] Ice Cream Sandwich


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά πέρασα jvu και νομίζω είναι καλύτερο. Στο jvt δε δούλευε το 3G

 

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με το jvt

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ είναι σαν cm. Περνάς μοντεμς που είναι για cm απο cwm και όχι αυτά τον στοκ απο Odin.

 

Εδώ θα βρεις ότι μόντεμ θέλεις

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=15443678

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

 

φιλε μου εκει λεει για ραδιο.τι ακριβος διορθωνει?

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω δοκιμάσει κάτι πέρα από τα modem των στοκ, διορθώνει την λήψη και γενικά την διαμεταγωγή των δεδομένων.
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω δοκιμάσει κάτι πέρα από τα modem των στοκ, διορθώνει την λήψη και γενικά την διαμεταγωγή των δεδομένων.

 

εγω εχω περασει την build 13 και δουλευει μια χαρα οπως ειναι.γιαυτο ρωτησα.και κατι αλλο που το χω απορια.απο καινουργιο που το χα παρει εως και σημερα με τοσες εκδοσεις ποτε δεν ειδα το σηματακι 3g επανω στην οθονη και ας επιανε η βιντεοκληση.μηπως γνωριζει κανεις το γιατι?

Edited by magiver1908
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εκει λεει για ραδιο.τι ακριβος διορθωνει?

 

Radio είναι το μοντεμ

Σήμα,gps,wifi

Το gps εξαρτάται κυρίως από την ρομ βέβαια. Όπως και το wifi.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς τη νέα doctor ics? είναι τροποποίηση της build 13 με glitch kernel και παει σφαίρα. Πολύ καλή. Δουλεύει και το sygic σε αυτή τη rom
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς τη νέα doctor ics? είναι τροποποίηση της build 13 με glitch kernel και παει σφαίρα. Πολύ καλή. Δουλεύει και το sygic σε αυτή τη rom

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1188838 συγνωμη αυτο ειναι που ειπε η samsung οτι δεν θα δουλευει γιαυτο δεν βγαζει official ics rom?

Link to comment
Share on other sites

ειπαμε αυτα εναι φτηνες δικαιολογιες της samsung,απλα πρεπει να σε βαλουν να αγορασεις νεο κινητο η να βαλεις με το ζορι custom rom,το οποιο δεν ειναι κακο.απλα το θεμα ειναι τι κανεις αν η συσκευη σου δεν ειναι δημοφιλης και δεν βγαινουν custom rom?

και μαλλον απο αυτη την ελλειψη υποστηριξης θα ερθει αργα η γρηγορα η πτωση για το android γενικως αφου και οι αλλες εταιριες τα ιδια κανουν, με την ανοχη της google

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

ειπαμε αυτα εναι φτηνες δικαιολογιες της samsung,απλα πρεπει να σε βαλουν να αγορασεις νεο κινητο η να βαλεις με το ζορι custom rom,το οποιο δεν ειναι κακο.απλα το θεμα ειναι τι κανεις αν η συσκευη σου δεν ειναι δημοφιλης και δεν βγαινουν custom rom?

και μαλλον απο αυτη την ελλειψη υποστηριξης θα ερθει αργα η γρηγορα η πτωση για το android γενικως αφου και οι αλλες εταιριες τα ιδια κανουν, με την ανοχη της google

 

μηπως ξερουμε ποτε θα βγει μια σταθερη ρομ?:rolleyes:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1418099 αυτη ξερουμε τι λεει?καλη φαινεται.

Edited by magiver1908
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τελικά το go keyboard είναι μια χαρά στην doctor s ics μιας και θέλω πληκτρολόγιο τηλεφώνου και της htc έχει προβλήματα . Το λεξικό του είναι λίγο αθλιο αλλά σε γενικές γραμμές είναι μια χαρά.

Ποιος kernel είναι καλύτερος αυτή τη στιγμή για τη build 13 ? Με τον glitch v14 έχω κάποιες επανεκκίνησεις

Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τελικά το go keyboard είναι μια χαρά στην doctor s ics μιας και θέλω πληκτρολόγιο τηλεφώνου και της htc έχει προβλήματα . Το λεξικό του είναι λίγο αθλιο αλλά σε γενικές γραμμές είναι μια χαρά.

Ποιος kernel είναι καλύτερος αυτή τη στιγμή για τη build 13 ? Με τον glitch v14 έχω κάποιες επανεκκίνησεις

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1363593 κατι λεει για καινουργιο κερνελ

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα αυτόν τον kernel αλλά πάλι είχα reboot στην αναπαραγωγή βίντεο 720 p από την κάμερα. Παρεμπιπτόντως πολύ καλός ο Nova launcher Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά θα πρότεινα να περιμένουμε λίγο ακόμη. Προσωπικά το δικό μου το έχω ξεσκίσει αλλάζοντας συνέχεια ROM αλλά για ICS λέω να περιμένω.
Τι κινητό έχω; Ένα που παίρνει και τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά θα πρότεινα να περιμένουμε λίγο ακόμη. Προσωπικά το δικό μου το έχω ξεσκίσει αλλάζοντας συνέχεια ROM αλλά για ICS λέω να περιμένω.

 

Επειδή θέλεις να περιμένεις εσύ πρέπει να περιμένουν όλοι δηλαδή?

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλεις να περιμένεις εσύ πρέπει να περιμένουν όλοι δηλαδή?

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

 

Δεν νομιζω οτι χρειαζοταν να του τι μπεις ετσι την αποψη του ειπε και οχι απαρετητα λαθος και γω το χω σκισει.ας ειμαστε ευγενικοι.ολοι περιμενουμε μια σταθερη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι χρειαζοταν να του τι μπεις ετσι την αποψη του ειπε και οχι απαρετητα λαθος.ας ειμαστε ευγενικοι.ολοι περιμενουμε μια σταθερη ρομ.

 

Ήμουν αγενής, την είπα σε κανέναν ή κάτι τέτοιο?

Δεν νομίζω..

 

Άλλο να πεις "πιστεύω είναι νωρίς ακόμα για ics" και άλλο" παιδιά μην την περνάτε είναι νωρίς" για παράδειγμα.

 

και γω το χω σκισει

 

Έλα ρε παιδιά τώρα..

Δεν είναι τα 10-20 φλασαρισματα σκίσιμο..

Μερικοί εδώ αν είχαμε flash counter στο κινητό θα τον είχαμε τερματίσει. Λέει κάτι αυτό ή μας ανεβάζει σε κύρος?

 

Ας μην χαλάμε με τέτοιες λαλακιες το κλίμα του subforum μας που εδώ και 1μιση χρόνο είναι best of the best.

 

Anyway

Δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσουμε το offtopic.

peace

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με stock JVK και Cyanogen Mod 13,ύστερα από ένα συνηθισμένο backup από clockword mod,και δίνοντας εντολή reboot now άρχισε τα απίστευτα boot loop χωρίς την δυνατότητα να επανέλθει στο μενού του recovery με τα vol up-κεντρικό πλήκτρο-power.Ως εκ τούτου δεν μπορώ να το επαναφέρω σε προηγούμενο backup.Τί να κάνω; :wacko:
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με stock JVK και Cyanogen Mod 13,ύστερα από ένα συνηθισμένο backup από clockword mod,και δίνοντας εντολή reboot now άρχισε τα απίστευτα boot loop χωρίς την δυνατότητα να επανέλθει στο μενού του recovery με τα vol up-κεντρικό πλήκτρο-power.Ως εκ τούτου δεν μπορώ να το επαναφέρω σε προηγούμενο backup.Τί να κάνω; :wacko:

 

Περνάς μια 2.3.6 με repartition, περνάς semaphore, περνάς την build 13 και στο καπάκι επαναφέρεις το backup σου.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά θα πρότεινα να περιμένουμε λίγο ακόμη. Προσωπικά το δικό μου το έχω ξεσκίσει αλλάζοντας συνέχεια ROM αλλά για ICS λέω να περιμένω.

 

Και ομως φιλε....και εγω ετσι σκεφτομουνα...αλλα απο χτες, που ειμαι με build 13, ειμαι απολυτα ικανοποιημενος! Πολυ γρηγορη και σταθερη, και το εχω σκισει απο το πρωι! Ουτε ενα fc . Πιστευω θα μεινω με ics.

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το χω χάσει λίγο αυτό με τα repartition και τα συναφή,θυμήστε μου λίγο απλά πως κάνουμε repartitionαπλά το κρατάμε τσεκαρισμένο στο odin;(τόσο καιρό με backup από clockwordmod το γυρνούσα!).Ποια 2.3.6 να περάσω;I9000XWJVW ή I9000XWJVZ;Επειδή τόσον καιρό με clockwordmod δουλεύω,υπάρχει κάποιο για τις 2.3.6 να περάσω αντί του semaphore;
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Τικάρεις το repartition στο Odin και βάζεις pit. Βάλε την JVZ που είναι πιο καινούργια. Ο Semaphore σου δίνει CWM.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα το devil kernel ο οποίος έχει και deep sleep mode και voodoo color( αν και νομίζω ότι το stock color είναι καλυτερο). Καλύτερος απο τον glitch δουλεύει και σταθερά στα 1200 αν και είχα κάποια reboot ακόμα και στα 1000. Αν κόλλησεις τελικά σε ice δεν επιστρέφεις εύκολα σε gingerbread παρόλα τα bugs.

Μόλις παρατήρησα ότι στην ics έχει αλλάξει το imei της συσκευής μου .είναι φυσιολογικό αυτό?

Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Εδώ και 4 ημέρες κατάφερα και flashαρα με Onecosmic's ICS Port Android 4.0.3 RC. Πάει πολύ ομαλά, δεν έχει το παραμικρό κόλλημα. Είναι αρκετά ελαφριά και η ελεύθερη μνήμα είναι από 70ΜΒ - 120ΜΒ. Δεν έχω παρατηρήσει κάποια δυσλειτουργία μέχρι στιγμής αλλά δεν έχω δοκιμάσει όλες τις εφαρμογές. Ίδωμεν...

xiaomi note 4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Ice Cream Sandwich

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...