Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το πήγα στο σερβις της samsung στη Θεσσαλονίκη γιατί έτριζε και μου είπαν ότι η συσκευή υπάρχει και μάλιστα μου γράφουν σε μήνυμα τους τα παρακάτω

 

" Βλάβη: ΟΤΑΝ ΔΟΝΕΙΤΑΙ ΣΕ ΚΛΗΣΗ ΤΡΙΖΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ

Σχόλιο Τεχνικού: ANAMONH ANTΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥ ΓΙΑ ΠΕΡΕΤΑΙΡΩ ΕΛΕΓΧΟ "

 

Για να περιμένουν ανταλλακτικό πάει να πει ότι υπάρχει η συσκευή.Εκτός και αν με κοροιδεύουν.

Βγάλτε συμπεράσματα και πείτε μου και μένα πότε θα το πάρω..

:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κάτι μου λέει ότι μου είπαν για τον άλλο μήνα, απλά για να μην τους ζαλίζω, εγώ ή κάποιος άλλος..

όχι τίποτα άλλο. αλλά παρήγγειλα και pouch :O (ίδιο με αυτό του Nexus One) ...το τηλέφωνο μετά..:p

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον μας δουλευουν Νικο.... Μιλησα και εγω ΣΗΜΕΡΑ με την Samsung Hellas και μου ειπαν "εεεε.... Το περιμενουμε μεσα στον μηνα...." Δε ξερω τι να πιστεψω.... Το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παω σε Galaxy S II...Ειναι και πολυ πιο φθηνο

 

Αληθεια μπορει καποιοσ που εχει δουλεψει ΚΑΙ ΤΑ 2 να μου πει αν κατα την γνωμη του αξιζει να παω σε S2 αν δε μπορω να περιμενω???

 

Αν σκέφτεσαι τα παραπάνω χρήματα ναι πήγαινε στο GS2 :)

 

Οτι άλλο θες περί Vs το ποστάρεις/διαβάζεις εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Link to comment
Share on other sites

ειναι κατι που δεν καταλαβαινω;;

το συνολο ολων των εφαρμογων για το ιδιο διαστημα ειναι πολυ μεγαλυτερο απο το ποσο που μου δειχνει οτι εχω καταναλωσει...

 

http://img225.imageshack.us/img225/977/screenshot2012010922070.png

http://img860.imageshack.us/img860/9761/screenshot2012010922071.png

Link to comment
Share on other sites

Στους καταλογους της vodafone υπαρχει το κινητο στα 599 ευρω και αναμενεται μεσα στο μηνα.(ειχαν ερθει καποιες συσκευες στις 16 Δεκεμβρη αλλα ηταν πολυ λιγες,νομιζς τρεις, τισ οποιες τις καταπιαν..)
Ειμαι :ninja:!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Στην πρώτη σελίδα αναφέρει το εξής:

- Aπό τα 16GB τα 13GB είναι της external και τα 3 δεσμεύονται από το σύστημα.

Τι σημαίνει αυτό? Ό,τι έχουμε 3gb για να αποθηκεύουμε εφαρμογές? Αν ναι οι εφαρμογές έχουν επιλογή "move to sd card" παρόλο που δεν υπάρχει κάρτα sd στο κινητό?

Ρωτάω γιατί έχω nexus one και έχω "καεί" με την εσωτερική μνήμη για τις εφαρμογές...

Link to comment
Share on other sites

Άρα ουσιαστικά απομένουν 13gb για να τα χρησιμοποιήσεις όπως θες... apps,music,photos etc Edited by adamspir
Link to comment
Share on other sites

14MB για τι?

 

 

Νομιζω αυτο σου απανταει :)

 

http://img12.imageshack.us/img12/5381/screenshot2012011015020.png

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδια απλα ειναι τα πραγματα η συσκευη λεει οτι ειναι 16gb απλα αυτα που μπορεις να χρησιμοποιησεις ειναι τα 13 οπως παντα τα υπολοιπα 3 δεσμευονται απτο συστημα
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

δειτε λιγο κι εσεις αν εχει διαφωνια τα data usage στο κινητο..ειμαι πολυ περιεργος.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω πορωθει και θελω να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο σα τρελος και να φανταστειτε ειχα iphone gia 4 χρονια.το μονο που με χαλαει ειναι καποια βιντεο που εχω δει στο youtube με το προβλημα στο multitouch..ειναι hardware η software το προβλημα ξερει κανεις?το εχουν ολα η οχι?
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα εγώ με multitouch στη συσκευή... και ούτε έχω ακούσει άλλους να έχουν.
Link to comment
Share on other sites

δειτε λιγο κι εσεις αν εχει διαφωνια τα data usage στο κινητο..ειμαι πολυ περιεργος.

 

Χωρίς να έχω τη συσκευή και απλά από όσα έχω δει κ έχω διαβάσει πιστεύω ότι η συσκευή σου εμφανίζει ταυτόχρονα και τη χρήση δεδομένων από wifi στο κάτω μέρος ενώ στο διάγραμμα εμφανίζει απλά τη χρήση 3g... Με κάθε επιφύλαξη βέβαια, τσέκαρε να δεις αν έχεις επιλεγμένη την επιλογή "show wifi usage" στο μενού...

Link to comment
Share on other sites

adobe flash τελικα αναβαθμιστηκε ετσι;;παιζει κανονικα video απο youtube; και ταινιες πρεπει να τις κανω μετατροπη ή τις παιζει κανονικα απλα περνοντας τες μεσα..;;
Ειμαι :ninja:!!
Link to comment
Share on other sites

adobe flash τελικα αναβαθμιστηκε ετσι;;παιζει κανονικα video απο youtube; και ταινιες πρεπει να τις κανω μετατροπη ή τις παιζει κανονικα απλα περνοντας τες μεσα..;;

 

1. Nαι

2. Kαι πριν έπαιζε βίντεο από youtube.

3. Για ταινίες ο καλύτερος player είναι ο mxplayer.

Link to comment
Share on other sites

1. Nαι

2. Kαι πριν έπαιζε βίντεο από youtube.

3. Για ταινίες ο καλύτερος player είναι ο mxplayer.

 

ευχαριστω πολυ..το flash θα το κατεβασω απο το store του κινητου;; και απο που ειναι καλυτερο να κατεβαζω εφαρμογες για το κινητο απο μεσα ή απο site και να τα κανω install μετα..;;:O

Ειμαι :ninja:!!
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω τη συσκευή και απλά από όσα έχω δει κ έχω διαβάσει πιστεύω ότι η συσκευή σου εμφανίζει ταυτόχρονα και τη χρήση δεδομένων από wifi στο κάτω μέρος ενώ στο διάγραμμα εμφανίζει απλά τη χρήση 3g... Με κάθε επιφύλαξη βέβαια, τσέκαρε να δεις αν έχεις επιλεγμένη την επιλογή "show wifi usage" στο μενού...

Τελικα σημερα διαπιστωσα οτι μεχρι 5-6 Ιανουαριου ειχε φαει καποιο κολλημα(αλλαζα και ρομς) και δε μετραγε σωστα. Γι' αυτο στο γραφημα φαινεται μηδενικη χρηση τις πρωτες μερες ενω δεν ειναι ετσι. μετα επανηλθε. Ευχαριστω για την απαντηση. :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ..το flash θα το κατεβασω απο το store του κινητου;; και απο που ειναι καλυτερο να κατεβαζω εφαρμογες για το κινητο απο μεσα ή απο site και να τα κανω install μετα..;;:O

 

Aπ' όπου θες.

Ρίξε μια ματιά στην πρώτη σελίδα περί Android..... γενικά για εφαρμογές ποστάρεις εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Link to comment
Share on other sites

Αποφασισα να αγοράσω το nexus. Αφου δεν υπαρχει Ελλαδα λεω να το παρω απο αμαζον αφου ειναι και πολυ φτηνοτερα στα 506ευρω. το σιτε λεει οτι περιμενουν σε 1 εβδομαδα.

 

1.Μπορουν να μου κόψουν τιμολόγιο απο το αμαζον;

2.Φυσικα εχει εγγυηση στην Ελλαδα;

3.Θα εχει tracking code? υπαρχει περιπτωση να χαθει; ποσα ειναι τα μεταφορικα;

4.Tο μονο μειονεκτημα αγορας απο Γερμανια ειναι σε περιπτωση που θα θελει doa οτι δε θα προλαβω τις ημερομηνιες;

Edited by hlekat
Link to comment
Share on other sites

Αποφασισα να αγοράσω το nexus. Αφου δεν υπαρχει Ελλαδα λεω να το παρω απο αμαζον αφου ειναι και πολυ φτηνοτερα στα 506ευρω. το σιτε λεει οτι περιμενουν σε 1 εβδομαδα.

 

1.Μπορουν να μου κόψουν τιμολόγιο απο το αμαζον;

2.Φυσικα εχει εγγυηση στην Ελλαδα;

3.Θα εχει tracking code? υπαρχει περιπτωση να χαθει; ποσα ειναι τα μεταφορικα;

4.Tο μονο μειονεκτημα αγορας απο Γερμανια ειναι σε περιπτωση που θα θελει doa οτι δε θα προλαβω τις ημερομηνιες;

φιλαρακι μαλλον δεν εχεις διαβασει τα τελευταια posts..(με ολο το σεβασμο).σημερα υποτιθεται οτι θα ειναι διαθεσιμα στις αποθηκες της vodafone και απο βδομαδα στα καταστηματα..αυτο με ενημερωσαν μεσω τηλεφωνου..οποτε καλυτερα να περιμενεις λιγακι..

Ειμαι :ninja:!!
Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι μαλλον δεν εχεις διαβασει τα τελευταια posts..(με ολο το σεβασμο).σημερα υποτιθεται οτι θα ειναι διαθεσιμα στις αποθηκες της vodafone και απο βδομαδα στα καταστηματα..αυτο με ενημερωσαν μεσω τηλεφωνου..οποτε καλυτερα να περιμενεις λιγακι..

 

δεν τα εχω διαβασει ολα αλλα ναι το εχω διαβασει οτι θα το εχει η vodafone συντομα.

σημερα ρωτησα σε καταστηματα wind + vodafone και μου ειπαν οτι δεν το εχουν οποτε δε μπορουν να μου πουν τιμη. ομως εφοσον ισχυουν αυτα που εγγραψα για το αμαζον τοτε δεν υπαρχει λογος να δωσεις τα +80 που θελει η vodafone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...