Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά,

Έχω κατεβάσει 15 εφαρμογές για το φακό απο το play αλλά όλες εμφανίζονται πρώτες στο μενού και ας αρχίζουν απο F (Flashlight)

έχετε καμια ιδέα τι μπορεί να φταίει;

τα θέλω τακτοποιημένα:D

 

Στις ρυθμίσεις του launcher, έχει επιλογές, με πια σειρά θες να σου εμφανίζονται, πρόσφατες, αλφαβητικά κ.α, αν έχεις κάποιον όπως nova/apex.

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στις ρυθμίσεις του launcher, έχει επιλογές, με πια σειρά θες να σου εμφανίζονται, πρόσφατες, αλφαβητικά κ.α, αν έχεις κάποιον όπως nova/apex.

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση φίλε μου, δεν χρησιμοποιώ launcher

Αυτή την εφαρμογή έχω τώρα https://play.google.com/store/apps/details?id=the.flashlight.plus&hl=en

αλλά όπως είπα το κάνει και με αλλες,

δεν μπορω να καταλάβω τι μπορεί να φταίει

Edited by cost3225
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση φίλε μου, δεν χρησιμοποιώ launcher

Αυτή την εφαρμογή έχω τώρα https://play.google.com/store/apps/details?id=the.flashlight.plus&hl=en

αλλά όπως είπα το κάνει και με αλλες,

δεν μπορω να καταλάβω τι μπορεί να φταίει

 

την κατέβασα και εγώ και όντως το κάνει.. κουλό μου φαίνεται.. πρέπει να έχουν πειράξει κάτι οι developers στο όνομα και το βγάζει πρώτο

κατέβασε αυτή δεν το κάνει

Link to comment
Share on other sites

την κατέβασα και εγώ και όντως το κάνει.. κουλό μου φαίνεται.. πρέπει να έχουν πειράξει κάτι οι developers στο όνομα και το βγάζει πρώτο

κατέβασε αυτή δεν το κάνει

 

Την κατέβασα και δεν το κάνει, έχει και περισσότερες επιλογές

Ευχαριστώ

 

 

 

 

Εγω εχω φακο στο power toggles και δεν εχω καθολου εφαρμογη στο μενου :D

 

Σωστός!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μπορώ να βγάλω μια οθόνη από galaxy nexus της verizon (SCH-I515) και να την βάλω σε I9250 galaxy nexus του οποίου η οθόνη έχει σπάσει;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μπορώ να βγάλω μια οθόνη από galaxy nexus της verizon (SCH-I515) και να την βάλω σε I9250 galaxy nexus του οποίου η οθόνη έχει σπάσει;

Ευχαριστώ.

 

Έιδες και εσύ την αγγελία ε;;

 

Δεν νομιζω να μην γίνεται,η κεραία αλλάζει μονο...Περίμενε και κάποιον να σου απαντήσει με σιγουριά..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μπορώ να βγάλω μια οθόνη από galaxy nexus της verizon (SCH-I515) και να την βάλω σε I9250 galaxy nexus του οποίου η οθόνη έχει σπάσει;

Ευχαριστώ.

 

πρεπει να ξεκολλησεις την οθονη απο τη μητρικη και ειναι αρκετα δυσκολο να το κανεις. Κατα τα αλλα, κατα πασα πιθανοτητα μπορεις

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχω το συγκεκριμένο κινητό εδω και 10 μήνες περίπου και την τελευταία βδομάδα μου παρουσιασε το εξης πρόβλημά , όποτε το βαζω να φορτίσει ενω ξεκινάει κανονικά και δείχνει οτι φορτίζει μετά απο 1% με 2% σταματάει και πρέπει να το βγάλω απο την μπριζα και να το ξαναβάλω για να φορτίσει αλλο 1 με 2 % .

Έψαξα εδω στο forum αλλα και στο google αλλα δεν βρήκα κατι συγκεκριμένο και μου φαινετε περιεργο να εχει συμβει μονο σε μενα.

Έχετε καμιά ιδέα;

Λεω να παραγγείλω μια μπαταρία μπας και..... Δυστυχώς το κινητό αγοράστηκε μτχ απο πρώην συνάδελφό οπότε δεν εχω απόδειξη για να το πάω στο service.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν κανει καλη επαφη η υποδοχή micro USB.δοκίμασε μαλακά και προσεκτικά να σηκωσεις την μικρή γλώσσα που υπάρχει μέσα,λίγο όμως.απλα όταν το βγαζεις και το ξαναβαζεις στιγμιαία πιάνει,μάλλον.θεωρητικά παντα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν κανει καλη επαφη η υποδοχή micro USB.δοκίμασε μαλακά και προσεκτικά να σηκωσεις την μικρή γλώσσα που υπάρχει μέσα,λίγο όμως.απλα όταν το βγαζεις και το ξαναβαζεις στιγμιαία πιάνει,μάλλον.θεωρητικά παντα

 

Αυτο που παρατήρησα είναι οτι όσο το έχω συνδεδεμένο μπορεί να μην φορτίζει αλλα το επίπεδο της μπαταρίας δεν πέφτει οπότε λογικά περνάει ρεύμα στο τηλέφωνο , απλώς δεν φορτίζει η μπαταριά.

Link to comment
Share on other sites

με αλλο φορτιστη - καλωδιο δοκιμασες; και αυτο με τη γλωσσα του microUSB δες. πιστευω οτι κατι απο αυτα φταιει
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος προβλήματα τις τελεύταίες μέρες; Ας πούμε, κολάει το gps κάποια εφαρμογή να χρησιμοποιεί πολύ cpu και να ζεσταίνεται, δε παίζουν video, πρόβλημα στη ρύθμιση έντασης; Μπορεί να φταίει κάποιο update;

Είμαι με στοκ 4.2.2 yakju.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ακουσα το Σάββατο στην Vodafone ότι η 4.3 στα Nexus θα κατέβει μέχρι τις 10 Ιουνίου.

Λέτε???????

 

Υπάρχει μια μεγάλη πιθανότητα στις 10 του μήνα να κάνει την εμφάνισή της. Δεν σημαίνει ότι μέχρι τότε θα έχει φτάσει στις συσκευές μας. Λογικά θα την λάβουμε στις δύο τρεις επόμενες βδομάδες από την ημερομηνία που θα ανακοινωθεί.

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Αντιμετωπίζω με την συσκευή μου (Samsung goolge nexus) το εξής περίεργο και ταυτόχρονα σπαστικό. Μόλις πέσει η μπαταρία κάτω από το 50% η συσκευή "θέλει¨να έχει αναμμένη την οθόνη. Την σβήνεις πάλι μέσα λίγα δευτερόλεπτα ανάβει.

Κλείνω το wifi, 3g, δεδομένα και πάλι τίποτα. Στην υπόνοια οτι ίσως κάποιο πρόσθετο κάνει την ζημιά κάνω επαναφορά του τηλεφώνου στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις αλλά και πάλι τίποτα.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

το κλέβω για ποιο γρηγορα...

Μάλλον δεν κανει καλη επαφη η υποδοχή micro USB.δοκίμασε μαλακά και προσεκτικά να σηκωσεις την μικρή γλώσσα που υπάρχει μέσα,λίγο όμως.

 

Ας το βαλει καποιος στο πρωτο ποστ, ειναι κλασικο προβλημα που μπορει να σε παιδεψει πολυ μεχρι να βρεις...και μονο εγω το εχω απαντησει 4-5 φορες

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θυμίστε μου πως βρίσκουμε στις ρυθμίσεις το επιλογή για προγραμματιστές;

 

Θα πατήσεις 7 φορες επανω στο build number.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θυμίστε μου πως βρίσκουμε στις ρυθμίσεις το επιλογή για προγραμματιστές;

 

 

και από την στιγμή που θα ενεργοποιήσουμε αυτήν την δυνατότητα τι κερδίζουμε και τι συμβαίνει στο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

και από την στιγμή που θα ενεργοποιήσουμε αυτήν την δυνατότητα τι κερδίζουμε και τι συμβαίνει στο κινητό?

 

Στο τηλέφωνο δεν συμβαίνει τίποτα απολύτως. Δηλαδή δεν κάνει κάτι έτσι ώστε να καταλάβεις καποια διαφορα. Απλά είναι κάποιες ρυθμίσεις που οταν τις κάνεις (οταν ξερεις ακριβως τι κανει η καθεμια) βλέπεις διαφορα. Το σημαντικό ειναι το usb debugging. Εγω το εχω μόνιμα ενεργοποιημενο.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

μια μικρή ερώτηση...κάθε φορά που διαλεγα να πάρω τηλ μια επαφή μου εβγαζε ένα μικρό παραθυράκι για το αν θα καλέσω με τηλεφωνο η με viber....πάτησα κατα λάθος να μην ξανακάνει αυτην την ερώτηση κ παίρνει κατευθειαν τηλεφωνο κανονικό....Σε ποια εφαρμογή πρέπει να κανω clear data για να μου ξαναβγάλει αυτην την επιλογη??????
Link to comment
Share on other sites

Πας στην διαχείριση εφαρμογών, βρίσκεις την εφαρμογή του τηλεφώνου και κάνεις "Διαγραφή Προεπιλογών" και όχι "Εκκαθάριση Δεδομένων".

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Πας στην διαχείριση εφαρμογών, βρίσκεις την εφαρμογή του τηλεφώνου και κάνεις "Διαγραφή Προεπιλογών" και όχι "Εκκαθάριση Δεδομένων".

Σε ευχαριστώ :up: και εγώ πατουσα το άλλο και δν εστρωνε!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...