Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Οποτε μεχρι 4GB στικακια?

 

 

Όχι .Απλά πρέπει να είναι φορμαρισμένα σε fat32

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πρόβλημα είναι ότι δεν είμαι ρουτ. Έβαλα ένα στικακια 32γιγα και δεν το διαβάζει ενώ το s2 το διαβάζει κανονικά. Πρόκειται να λυθεί με καμιά μελλοντική αναβαθμιση; είναι πρόβλημα λογισμικου;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι δεν είμαι ρουτ. Έβαλα ένα στικακια 32γιγα και δεν το διαβάζει ενώ το s2 το διαβάζει κανονικά. Πρόκειται να λυθεί με καμιά μελλοντική αναβαθμιση; είναι πρόβλημα λογισμικου;

 

Είναι θέμα λογισμικού.Δεν γνωρίζω αν θα λυθεί στο μέλλον

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εχεις δοκιμασει ποτε Anti Glare ζελατινα? Κανει δουλεια, δεν βλεπεις καθολου αντανακλαση στην οθονη, αλλα την θολωνει αρκετα.

οχι, για αυτο ρωτησα και δεν ειμαι φαν των screen protector για αυτο το λογο, νομιζω οτι την ιδια εικονα με γυμνη οθονη δεν προκειται να εχεις με κανενα protector. πηρα αυτο με 2,75£ κι αν δε μ'αρεσει(το πιθανοτερο) θα το βγαλω :p

Link to comment
Share on other sites

οχι, για αυτο ρωτησα και δεν ειμαι φαν των screen protector για αυτο το λογο, νομιζω οτι την ιδια εικονα με γυμνη οθονη δεν προκειται να εχεις με κανενα protector. πηρα αυτο με 2,75£ κι αν δε μ'αρεσει(το πιθανοτερο) θα το βγαλω :p

 

Εγω με απλο protector δεν ειχα προβλημα στην εικονα ποτε. Πιστεψε με, η (μικρη) απωλεια στην ποιοτητα της απεικονησης δεν συγκρινεται με την εικονα μιας μεγαλοπρεπους γρατσουνιας. ;)

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Και δυστυχώς γίνονται εύκολα οι άτιμες στο nexus.Από πρώτη μέρα ζελατίνα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Φοράω στο Nexus την sgp neo hybrid και το πρόβλημα με τα περισσότερα screen protector είναι πως επειδή καλύπτουν όλη την οθόνη η θήκη ανασηκωνει τις άκρες του screen protector και γεμίζει αέρα με αποτέλεσμα να ξεκολλάει και να φαίνεται άσχημα. Πρέπει να δοκιμάσω το sgp ultra oleophobic που αφήνει λίγο κενό περιμετρικά της οθόνης ακριβώς για να μην δημιουργείτε αυτό το πρόβλημα. Το έχεις δοκιμάσει κάποιος αυτό το screen protector της sgp;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Φοράω στο Nexus την sgp neo hybrid και το πρόβλημα με τα περισσότερα screen protector είναι πως επειδή καλύπτουν όλη την οθόνη η θήκη ανασηκωνει τις άκρες του screen protector και γεμίζει αέρα με αποτέλεσμα να ξεκολλάει και να φαίνεται άσχημα. Πρέπει να δοκιμάσω το sgp ultra oleophobic που αφήνει λίγο κενό περιμετρικά της οθόνης ακριβώς για να μην δημιουργείτε αυτό το πρόβλημα. Το έχεις δοκιμάσει κάποιος αυτό το screen protector της sgp;

 

Αυτη φοραω.Εχεις το κενο περιμετρικα(δεν θα το ελεγα λιγο) αλλα κατα τα αλλα ειναι μια χαρα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Nexus-Screen-protector-Super-Clear-diafano-film-othonis-X2-tem.539224.html

Galaxy Nexus Screen protector*

φιλε δεσ εδω αυτο εχω εδω και κανενα μηνα και ειναι καλο,,

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Φοράω στο Nexus την sgp neo hybrid και το πρόβλημα με τα περισσότερα screen protector είναι πως επειδή καλύπτουν όλη την οθόνη η θήκη ανασηκωνει τις άκρες του screen protector και γεμίζει αέρα με αποτέλεσμα να ξεκολλάει και να φαίνεται άσχημα. Πρέπει να δοκιμάσω το sgp ultra oleophobic που αφήνει λίγο κενό περιμετρικά της οθόνης ακριβώς για να μην δημιουργείτε αυτό το πρόβλημα. Το έχεις δοκιμάσει κάποιος αυτό το screen protector της sgp;

 

Η XO skin έχει μια έκδοση προστατευτικών οθόνης που αφήνει περιθώριο για τις θήκες, αλλά είναι υγρής εφαρμογής.

Εγώ χρησιμοποιώ την κανονική έκδοση που καλύπτει όλη την οθόνη αφού δεν χρησιμοποιώ θήκη, και είμαι πολύ ευχαριστημενος.

iPhone 8+
Link to comment
Share on other sites

παιδια σας ευχαριστω πολυ ολους για τις προτασεις, τωρα παρηγγειλα την ecell ματ. εξαλλου φθηνη ειναι, οποτε αν δε μ' αρεσει, ισως δω και κατι αλλο :)
Link to comment
Share on other sites

Σε ματ screen protector είχα πάρει της case mate αλλά η ποιότητα ήταν άθλια, το έβγαλα στο 10λεπτο. Πολύ καλά για στεγνή εφαρμογή είναι της sgp αλλά ακόμα δεν έχουν βγάλει για το Nexus τα ultra crystal, έχουν βγάλει τα ultra oleophobic και τα flex όπου τα τελευταία είναι με υγρή τοποθέτηση. Το ultra crystal το έχω στο s2 και είμαι κάτι παραπάνω από ικανοποιημενος.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

O οδηγός που αναρτήθηκε στις προηγούμενες σελίδες για το φλασάρισμα του firmware 4.0.4 δεν μου φάνηκε πολύ καταννοητός. Ενώ εγκατέστησα τους drivers και το CWM κανονικά δεν μπόρεσα με τίποτα να κάνω εγκατάσταση του zip με το firmware. Αντίθετα ακολούθησα τον οδηγό από εδώ:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1391881

 

και όλα πήγαν μια χαρά!

 

Επίσης άνοιξα bug report για την έλλειψη Ελληνικού πληκτρολογίου στο ICS εδώ:

 

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=28386&thanks=28386&ts=1333703535

 

Όποιος μπορεί ας κάνει comment/star μπας και το ενσωματώσουν κάποια στιγμή στο λειτουργικό

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας κάνω μια ερώτηση θέλω. Όσοι έχετε το κινητό στοκ, όταν πηγαίνετε να ξεκλειδώσετε το κινητό λαγκάρει καθόλου; Γιατί εμένα κάποιες φορές το κάνει. Δεν ξέρω αν καταλάβατε τι θέλω να πω.

 

Αυτό το εμφάνισε μόλις έβαλα την 4.0.4.

:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας κάνω μια ερώτηση θέλω. Όσοι έχετε το κινητό στοκ, όταν πηγαίνετε να ξεκλειδώσετε το κινητό λαγκάρει καθόλου; Γιατί εμένα κάποιες φορές το κάνει. Δεν ξέρω αν καταλάβατε τι θέλω να πω.

 

Αυτό το εμφάνισε μόλις έβαλα την 4.0.4.

 

Αν απενεργοποιησεις την αυτοματη φωτεινοτητα το κανει ακομα;

Link to comment
Share on other sites

Αν απενεργοποιησεις την αυτοματη φωτεινοτητα το κανει ακομα;

 

Δείχνει να έφτιαξε!! Θα το δουλέψω και αύριο και θα επανέλθω.

 

Ευχαριστώ!

:D
Link to comment
Share on other sites

παιδια και εμενα κολλαει μερικεσ φορεσ στο ξεκλειδωμα..γιατι;;κατα τα αλλα η μπαταρια τα σπαει..ειναι στο 75 με ιντερνετ και λιγο σερφαρισμα, και εχουν περασει και 14 ωρεσ απο την φορτιση..
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

παιδια και εμενα κολλαει μερικεσ φορεσ στο ξεκλειδωμα..γιατι;;κατα τα αλλα η μπαταρια τα σπαει..ειναι στο 75 με ιντερνετ και λιγο σερφαρισμα, και εχουν περασει και 14 ωρεσ απο την φορτιση..

 

Κάνε αυτό που είπαν και σε μένα πιο πάνω. Απενεργοποίησε την αυτόματη φωτεινότητα αν την έχεις ενεργοποιημένη και θα στρώσει. Σε μένα έστρωσε!

:D
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και οι 2 δυνατοτητες.

 

Στην stock εφαρμογή της κάμερας δεν υπάρχει καμία επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...