Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι εννοεις φιλε ?παω για αντικατασταση? :)

 

Πολύ δύσκολο.Με sammy hellas που είχα μιλήσει τότε μου είχανε πει οτι έτσι είναι η λειτουργία του ηχειου.Όταν ζήτησα να το δουν με παρεπεψαν στο service τούς κάπου στο χαϊδάρι.Δεν ξανασχοληθηκα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οποτε λες δεν ειναι κατι σημαντικο να μην ασχοληθω ετσι?κατι διαβασα οτι αν βαλεισ τους ηχους αφης στο off δεν ακουγεται...ισχυει?
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

bili_xatzi σου προτείνω να χαλαρώσεις λίγο, να μην ψάχνεις βελόνα στα άχυρα και να ευχαριστηθείς την συσκευή σου, χωρίς να μπαίνεις στο τρυπάκι συνέχεια ότι κάτι τρέχει, κάτι είναι χαλασμένο και κάτι δε πάει καλά.!

διάβασε το μάνιουαλ, ψάξε στο δίκτυο να βρεις πράγματα και πάνω απ'όλα ζήσε με την συσκευή χωρίς να αγχώνεσαι...μια χαρά είναι και με τα updates θα γίνει ακόμα καλύτερη..:)

Link to comment
Share on other sites

bili_xatzi σου προτείνω να χαλαρώσεις λίγο, να μην ψάχνεις βελόνα στα άχυρα και να ευχαριστηθείς την συσκευή σου, χωρίς να μπαίνεις στο τρυπάκι συνέχεια ότι κάτι τρέχει, κάτι είναι χαλασμένο και κάτι δε πάει καλά.!

διάβασε το μάνιουαλ, ψάξε στο δίκτυο να βρεις πράγματα και πάνω απ'όλα ζήσε με την συσκευή χωρίς να αγχώνεσαι...μια χαρά είναι και με τα updates θα γίνει ακόμα καλύτερη..:)

 

φιλε νικο εχεις δικιο και σε ευχαριστω για τι συμβουλη ...απλα επεσα σε 5 διαφορετικα iphone 4s προβληματικα με τη βουλα στη σειρα και απο τοτε τρεμει το φιλοκαρδι μου :)το μονο που με ενδιαφερει ειναι αυτος ο ηχος και ενα θεματακι με το multitouch που παρατηρησα με ενα προγραμματακι tester αφου επαιξα κανα 2 παιχνιδια και απλα θελω να ξερω αν ολα τα nexus εχουν αυτο και αν δε χρειαζεται να ασχοληθω με αντικατασταση συσκευης ..με απλα λογια αν ειναι hardware προβλημα αυτα τα 2 πραγματα

το χουν και αλλοι απο αυτο το φορουμ?

sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

bili_xatzi σου προτείνω να χαλαρώσεις λίγο, να μην ψάχνεις βελόνα στα άχυρα και να ευχαριστηθείς την συσκευή σου, χωρίς να μπαίνεις στο τρυπάκι συνέχεια ότι κάτι τρέχει, κάτι είναι χαλασμένο και κάτι δε πάει καλά.!

διάβασε το μάνιουαλ, ψάξε στο δίκτυο να βρεις πράγματα και πάνω απ'όλα ζήσε με την συσκευή χωρίς να αγχώνεσαι...μια χαρά είναι και με τα updates θα γίνει ακόμα καλύτερη..:)

 

με στο μυαλο μου εισαι! εμενα δεν εχει τπτ απο ολα αυτα που ακουω.

 

για τα ακουστικα δε θα σχολιασει κανεις κατι; σας αρεσουν δλδ;

Link to comment
Share on other sites

εγω αγορασα τα ακουστικα απο iPhone4./4s

 

μια χαρα λειτουργουν απλα δεν μπορω να αυξομειωσω την ενταση.

 

Ολα τα in ear δεν μπορω να τα χρησιμοποιησω.

 

Εχω το κινητο για 2 μερες (ενα μικρο review για ιταλικο site ) και πρεπει να πω οτι μου αρεσει πολυ...

επισης δεν ξερω γιατι αλλα αυτο το gnex δεν εχει σχεση με το gnex που ειχα αγορασει οταν πρωτοβγηκε.

Εχουν αλλαξει τιποτα;

Μου φαινεται καλυτερο και σε αποκριση.

Τοσο μεγαλη διαφορα κανει η 4.0.2;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα in ear θεωρουνται μακραν τα σωστοτερα ακουστικα για μουσικη, μετα τα κλειστου τυπου(αν τα λεω σωστα). και μενα στην αρχη(προς 6ετιας) με ξενισαν γιατι μπαινουν στο αυτι αλλα οταν τα συνηθησα δε μπορουσα να χρησιμοποιησω τα αλλα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα in ear θεωρουνται μακραν τα σωστοτερα ακουστικα για μουσικη, μετα τα κλειστου τυπου(αν τα λεω σωστα). και μενα στην αρχη(προς 6ετιας) με ξενισαν γιατι μπαινουν στο αυτι αλλα οταν τα συνηθησα δε μπορουσα να χρησιμοποιησω τα αλλα.

 

και γω το ιδιο μακραν τα καλυτερα τα αλλα πλεον μου πεφτουν και εκτος απο αυτο τα in ear δεν εχουν και απωλεια ηχου ...κατευθειαν στο τυμπανο :)...τωρα εχω αγορασει κατι phillips με απιστευτο μπασο με 18 ευρω

sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα in ear θεωρουνται μακραν τα σωστοτερα ακουστικα για μουσικη, μετα τα κλειστου τυπου(αν τα λεω σωστα). και μενα στην αρχη(προς 6ετιας) με ξενισαν γιατι μπαινουν στο αυτι αλλα οταν τα συνηθησα δε μπορουσα να χρησιμοποιησω τα αλλα.

 

οταν λες τα σωστοτερα εννοεις οτι ειναι και πιο καλα για το αφτι; μουσικη δεν ακουω τα θελω για τις κλησεις, τωρα χρησιμοποιω του iphone γιατι καθονται πολυ καλα στο αφτι.

 

οταν λες τα σωστοτερα εννοεις οτι ειναι και πιο καλα για το αφτι; μουσικη δεν ακουω τα θελω για τις κλησεις, τωρα χρησιμοποιω του iphone γιατι καθονται πολυ καλα στο αφτι.

 

Δεν δουλεψα το τηλεφωνο πριν τα updates και δεν ξερω αν τοτε ειχε προβλημα εντασης ηχου. ειτε με το volume+ paid ειτε χωρις, το τηλεφωνο παιζει στην ιδια ενταση, η οποια ειναι ικανοποιητικη. ισως μετα updates να εφτιαξαν τον ηχο. δεν βλεπω να εχει καποιο προβλημα.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

οταν λες τα σωστοτερα εννοεις οτι ειναι και πιο καλα για το αφτι; μουσικη δεν ακουω τα θελω για τις κλησεις, τωρα χρησιμοποιω του iphone γιατι καθονται πολυ καλα στο αφτι.

 

 

 

Δεν δουλεψα το τηλεφωνο πριν τα updates και δεν ξερω αν τοτε ειχε προβλημα εντασης ηχου. ειτε με το volume+ paid ειτε χωρις, το τηλεφωνο παιζει στην ιδια ενταση, η οποια ειναι ικανοποιητικη. ισως μετα updates να εφτιαξαν τον ηχο. δεν βλεπω να εχει καποιο προβλημα.

ναι για μουσικη λεω. ενταξει αν απλα τα θες για κλησεις οκ :p

 

δυσκολευομαι να πιστεψω οτι η ενταση ειναι μια χαρα. δοκιμασε λιγο και το volume+ να δεις αν υπαρχει διαφορα και πως το βλεπεις.

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα κι εγω το κινητο και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης.Το volume+ που αναφερετε ειναι για μονο για συσκευες rooted?Γιατι κατι τετοιο γραφει στο μαρκετ
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν πρεπει να ειναι root το κινητο γιατι δεν ειναι το δικο μου.

 

εβαλα το free δεν ειδα διαφορα. αλλαξα βεβαια και το απο sound τις ρυθμισεις για ειναι volume controller το volume+ αλλα τπτ.

μετα εκανα clear τα data του app και εβαλα το paid. εβαλα το volume στο +10 και το bass στο +5. εκανα και restart το κινητο. αλλα παλι δεν ειδα καμια διαφορα. μηπως φταιει οτι δεν ειναι root;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα επιτέλους παρήγγηλα και εγώ το κινητό από τον γερμανό. Θα ήθελα να ρωτήσω αν καποιος ξέρει αν αλλάξανε τις θήκες η Case-Mate γιατί θυμάμε καποιος που την είχε παρει είπε οτι δεν έκανε καλή εφαρμογή ενδιαφέρομαι για την http://www.clove.co.uk/samsung-galaxy-nexus-case-mate-tough-case-black

Επίσης για Screen protector υπάρχει κάποιο που να πιάνει όλη την οθόνη ή όλα αφήνουν ένα μικρό κενό;

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε.να τη βροημε σε καποιο.μαγαζι.να παμε.να τη παρουμε η ειναι μονο μεσω ιντερνετ?
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα επιτέλους παρήγγηλα και εγώ το κινητό από τον γερμανό. Θα ήθελα να ρωτήσω αν καποιος ξέρει αν αλλάξανε τις θήκες η Case-Mate γιατί θυμάμε καποιος που την είχε παρει είπε οτι δεν έκανε καλή εφαρμογή ενδιαφέρομαι για την http://www.clove.co.uk/samsung-galaxy-nexus-case-mate-tough-case-black

Επίσης για Screen protector υπάρχει κάποιο που να πιάνει όλη την οθόνη ή όλα αφήνουν ένα μικρό κενό;

 

την ιδια απορια ειχα και εγω. τελικα πηρα απο ebay μια με 4.5€ και 10 screen protector με αλλα τοσα. Oι πιο παλιοι χρηστες λενε οτι οι πρωτες θηκες που βγηκαν (touch) ειχαν προβληματα. Aυτες που πουλανε απο τα Ελληνικα e-shop δεν ξερω αν ειναι οι καλες ή οι παλιες. Aν μαθεις πες μου.

 

Οταν ερθουν τα πραγματα απο το ebay θα σου πω για την εφαρμογη των screen protector.

Link to comment
Share on other sites

απιστευτα ομορφο κινητο..με υπεροχη αισθηση στο χερι και φοβερη αφη..πολυ ωραια καμερα με φοβερες λειτουργιες.δεν το εχω ψαξει πολυ αλλα με ψιλοχαλασε που δεν εχει ελληνικο πληκτρολογιο..ή ακομα δεν το εχω βρει;;
Ειμαι :ninja:!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα ωραιο wallpeper.....:)

 

Υπάρχει και στην Ελλαδα. Δες εδώ

 

απο εδω αγορασα εγω,, πολυ καλη..

http://www.extreme-mobile.gr/search?q=galaxy+nexus+

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Nexus-I9250-hydro-lux-tpu-Grey-i-black.540938.html

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

απιστευτα ομορφο κινητο..με υπεροχη αισθηση στο χερι και φοβερη αφη..πολυ ωραια καμερα με φοβερες λειτουργιες.δεν το εχω ψαξει πολυ αλλα με ψιλοχαλασε που δεν εχει ελληνικο πληκτρολογιο..ή ακομα δεν το εχω βρει;;

θα ψαξεις στο μαρκετ. προσωπικα χρησιμοποιω το perfect keyboard και με εχει βολεψει παρα πολυ. επισης το μονταρισμενο απο τον Lionheart στοκ πληκτρολογιο αλλα θελει ρουτ για να δουλεψει, οποτε απλα ψαξε στο μαρκετ προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites

απιστευτα ομορφο κινητο..με υπεροχη αισθηση στο χερι και φοβερη αφη..πολυ ωραια καμερα με φοβερες λειτουργιες.δεν το εχω ψαξει πολυ αλλα με ψιλοχαλασε που δεν εχει ελληνικο πληκτρολογιο..ή ακομα δεν το εχω βρει;;

 

και εγω ζοριστηκα λιγακι στην αρχη να βαλω το ελληνικο keyboard αλλα μπορω να πω καλυτερα που δεν ειχε γιατι ειδα ποσο ευκολο ειναι να αλλαξεις το keyboard να προσθεσεις γλωσσες λεξικα και να παραμετροποιησεις τις επιλογες. οποτε μπορει ναι μεν να ηταν μειονεκτημα που δεν ειχε στην αρχη αλλα τωρα ξερω οτι μπορω να επιλεγω τι ακριβως θελω.

 

εβαλα αρχικα το multiling keyboard το οποιο ειναι αρκετα advanced θα ελεγα σε λειτουργιες και interface. πιο απλο και καθημερινο θα ελεγα οτι ειναι το GO keyboard

 

επειδη ερχομαι απο iphone μου φαινεται πολυ ωραιo οταν θελει λιγο ψαξιμο.

Edited by hlekat
Link to comment
Share on other sites

απιστευτα ομορφο κινητο..με υπεροχη αισθηση στο χερι και φοβερη αφη..πολυ ωραια καμερα με φοβερες λειτουργιες.δεν το εχω ψαξει πολυ αλλα με ψιλοχαλασε που δεν εχει ελληνικο πληκτρολογιο..ή ακομα δεν το εχω βρει;;

Εγω έχω το Multiling πληκτρολόγιο που εχει παρα πολλές γλώσσες και βέβαια Ελληνικά,αλλα για τα μήνυμα δε χρησιμοποιώ τη stock εφαρμογη γιατί δε στέλνει 160 χαρακτήρες.

Έχω κατεβάσει το Go SMS Pro...Και τα δυο προγράμματα είναι free και μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα πρόβλημα.Συνεργάζονται άψογα...:)

 

Edit:Μόλις έβαλα και το Go keyboard και είναι μια χαρα...Μάλλον θα το κρατησω γιατί εχει και πολυ ωραία themes ώστε να το ταιριαξω με τα themes του Go SMS pro...

Edited by djdog

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ..βοηθησαν πολυ οι εγαρμογες..εχω ενα θεμα με τα αρχεια απο τον υπολογιστη --> στο κινητο..ενω περασα καποια ωιδεο και καποιες εικονες τωρα δν τις αντιγραφει και μου βγαζει οτι ειναι ή αποσυνδεδεμενο ή δεν επικοινωνει, ενω και απο κινητο και απο υπολογιστη φαινονται μια χαρα.εκανα και αντιμετωπιση σφαλματων αλλα τιποτα..ξερει κανεις τι παιζει;

 

παρατηρησα οτι για να μην κολησει πρεπει να κανεις με δεξι αποστολη στο Nexus.να μην ανοιξεις το φακελο εικονες ή μουσικη ξερω γω..

 

edit

ηχο κλησης καποιο τραγουδι απο τα δικα μου πως βαζω;;θα τρελαθω..

το πηρα χθες..φοβερο κινητο σε ολα του.

φοβηθηκα λιγο το βραδυ γτ στο σκοταδι οταν πατησα το πληκτρο του ηχου βγαζει ενα ανεπαισθητο φωσ(οτι και καλα δουλευει λογικα) αλλα φανηκαν τα pixel(λογικα ηταν) και αγχωθηκα με την οθονη..αλλα σε φως και ειδικα μερα δεν φαινεται οποτε ελπιζω οτι δεν ειναι κατι..

Edited by sakiss
Ειμαι :ninja:!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...