Jump to content

Ελληνική τηλεοπτική Σεζόν 2011/12 - Post Season


NetSurfer_g7
 Κοινοποίηση

Ποιό κανάλι πιστεύετε ότι έχει το καλύτερο πρόγραμμα για τη φετινή σεζόν;  

43 members have voted

  1. 1. Ποιό κανάλι πιστεύετε ότι έχει το καλύτερο πρόγραμμα για τη φετινή σεζόν;

    • Ant1
    • Mega
    • Alpha
      0
    • Star
    • Κρατικά Κανάλια (ΝΕΤ, ΕΤ3)
    • Άλλο ( ποιό; )


Recommended Posts

την αλλη εβδομαδα αρχιζει το champions league και europa..τριτη ιδικα εχει πολυ μπαλα σε ΑΝΤ1 και MEGA

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 279
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από τις φετινές ελληνικές σειρές βλέπω μόνο την "κλινική περίπτωση" και την καθημερινή του ΑΝΤ1, "είναι στιγμές". Τους "βασιλιάδες" και το "με λένε Βαγγέλη" τις θεωρώ μετριότατες...:down: Η πρώτη έχει ακόμα το κοινό που έβλεπε mega λόγω της "ζωής της άλλης" και, αν έπαιζε σε άλλο κανάλι, θα κοβόταν πολύ γρήγορα. Όπως και να το κάνουμε, το mega έχει μαζί του φανατικό κοινό όλα αυτά τα χρόνια και οι τηλεθεατές του παραμένουν πιστοί σε αυτό. Ο ΑΝΤ1 δεν έχει καταφέρει κάτι ανάλογο.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

μονο οι βασιλιαδες δυστιχως

 

Ουτε αυτο μου αρεσει. Μετριο...

 

Υπαρχουν ακομα 2 καλες.Το Με λενε Βαγγελη και οι Βασιλιαδες.Γενικα μονο το mega κανει για σειρες.Το ant1 δεν.Τοσο το steps,οσο και το Ελευθερος κι ωραιος και το Ειναι στιγμες μου φανηκαν μεγαλες πατατες.Ασε που οι 2 πρωτες ειναι σειρες που εχουν μεινει για 2-3 χρονι στο συρταρι.Αντιθετα το Galileo μου αρεσε αρκετα.Το εχουνε καψει ομως λογο του κακου προγραμματισμου,αφου το εβαλαν απεναντι απο τους Βασιλιαδες.Θα ταιριαζε καλυτερα να παιζει απογευμα στις 17:00 οπως ηταν αρχικα προγραμματισμενο ή στις 18:00.Ή εστω να παιζει σε επαναληψη το μεσημερι ή το απογευμα οπως κανει το mega με τις καθημερινες του σειρες,για να μπορουν να το δουν και οσοι το χανουν το βραδυ επειδι βλεπουν βασιλιαδες.Εγω το βλεπω απο το web tv αφου εχω smart tv που συνδεεται στο internet,ομως δεν εχουν ολοι προσβαση στο web tv.

 

Oντως αρχικα ηταν να παιζει απογευμα. Αν παρατηρησες στο κλεισιμο ο Λιανος ειπε καλο απογευμα αντι για καλο βραδυ!:p

 

την αλλη εβδομαδα αρχιζει το champions league και europa..τριτη ιδικα εχει πολυ μπαλα σε ΑΝΤ1 και MEGA

 

Αυτο περιμενω πως και πως Γιωργο!!;)

Link to comment
Share on other sites

Οι Βασιλιάδες μ'αρέσουν, αν και έχουν αρχίσει να επαναλαμβάνονται..... το Με λένε Βαγγέλη καλό είναι, ενώ και το Είναι Στιγμές μου φαίνεται ότι έχει αρχίσει να αποκτάει ενδιαφέρον. Η Κλινική περίπτωση και το Πίσω στο Σπίτι δεν μου αρέσουν... και εγώ από τον Μπέζο περίμενα κάτι καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο περιμενω πως και πως Γιωργο!!;)

 

και εγω τα ιδια:D

 

Υπαρχουν ακομα 2 καλες.Το Με λενε Βαγγελη και οι Βασιλιαδες.Γενικα μονο το mega κανει για σειρες.Το ant1 δεν.Τοσο το steps,οσο και το Ελευθερος κι ωραιος και το Ειναι στιγμες μου φανηκαν μεγαλες πατατες.Ασε που οι 2 πρωτες ειναι σειρες που εχουν μεινει για 2-3 χρονι στο συρταρι.Αντιθετα το Galileo μου αρεσε αρκετα.Το εχουνε καψει ομως λογο του κακου προγραμματισμου,αφου το εβαλαν απεναντι απο τους Βασιλιαδες.Θα ταιριαζε καλυτερα να παιζει απογευμα στις 17:00 οπως ηταν αρχικα προγραμματισμενο ή στις 18:00.Ή εστω να παιζει σε επαναληψη το μεσημερι ή το απογευμα οπως κανει το mega με τις καθημερινες του σειρες,για να μπορουν να το δουν και οσοι το χανουν το βραδυ επειδι βλεπουν βασιλιαδες.Εγω το βλεπω απο το web tv αφου εχω smart tv που συνδεεται στο internet,ομως δεν εχουν ολοι προσβαση στο web tv.

 

δεν ειδα λιανο..θα το δω σημερα στο ιντερνετ..ελπιζω να ειναι ωραιο..ο αντ1 εχει πολυ καιρο να κανει καλη σειρα..οι στιγμες δεν μου αρεσουν γιατι δεν ειναι το ειδος μου που βλεπω..

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

δεν ειδα λιανο..θα το δω σημερα στο ιντερνετ..ελπιζω να ειναι ωραιο..ο αντ1 εχει πολυ καιρο να κανει καλη σειρα..οι στιγμες δεν μου αρεσουν γιατι δεν ειναι το ειδος μου που βλεπω..

 

Δεν ειναι ακριβως σειρα. Ειναι εκπομπη η οποια μου θυμιζει πολυ Brainiac η λιγοτερο Mythbusters. Εχουν κλεψει στοιχεια και απ τις δυο εκπομπες, τα πειραματα τα κανουν καποιοι Γερμανοι (πιθανοτατα αλλη εκπομπη) και ο Λιανος απλα παρουσιαζει το καθε πειραμα. Μπορει να μην καταλαβες πολλα ετσι οπως το λεω, αλλα αν το δεις θα καταλαβεις..

Link to comment
Share on other sites

Εχουν κλεψει στοιχεια και απ τις δυο εκπομπες, τα πειραματα τα κανουν καποιοι Γερμανοι (πιθανοτατα αλλη εκπομπη) και ο Λιανος απλα παρουσιαζει το καθε πειραμα.

H ιδια εκπομπη ειναι,απλως επειδι προβαλλεται και στην Γερμανια (με αλλους παρουσιαστες) απο το pro-sieben, ο ant1 για να μειωσει το κοστος της παραγωγης αντι να κανει δικα του πειραματα στην Ελλαδα προβαλλει τα πειραματα που γινονται στην Γερμανια.

Link to comment
Share on other sites

H ιδια εκπομπη ειναι,απλως επειδι προβαλλεται και στην Γερμανια (με αλλους παρουσιαστες) απο το pro-sieben, ο ant1 για να μειωσει το κοστος της παραγωγης αντι να κανει δικα του πειραματα στην Ελλαδα προβαλλει τα πειραματα που γινονται στην Γερμανια.

Κλασσική ελληνική TV δηλαδή... ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πόσο θα ξεπέσει ακόμη ο Ant1 φέτος; Μετά το ανεκδιήγητο black out που κάνουν οντισιόν μόνο για ξεφωνημένες, το fab5 για το οποίο δεν υπάρχουν λόγια, την απαράδεκτη σειρά με τον Πυρπασόπουλο, το αδιάφορο dancing on ice που δεν έδωσαν καν τα χρήματα σε φιλανθρωπικό σκοπό, έχουμε τώρα και το live quiz με τον Χρόνη. Το πέτυχα ένα βράδυ και νόμιζα ότι έβλεπα κανένα τοπικό κανάλι. Η απάτη σε όλο της το μεγαλείο. Παίρνει ένας, ακουγόταν κανονικά ενήλικος, και ο Χρόνης μυρίστηκε ότι είναι ανήλικος και του το κλεισε και άντε πάλι ο χρόνος από την αρχή. Το ΕΣΡ δεν βλέπει; Αυτές οι εκπομπές είχαν απαγορευτεί από το Δικαστήριο Ευρωπαϊκών Κοινοτήτων. Είπαμε, δεν έχουμε λεφτά, αλλά και λίγη αξιοπρέπεια δεν βλάπτει. Μας έχει τρελάνει ο Αντ1 με το κάκιστο πρόγραμμά του, τα οποία μας τα δείχνουν και συνέχεια σε επανάληψη (ειδικά το black out). Χίλιες φορές να βάλουν καμιά ελληνική ταινία που έχουμε χιλιοδεί.
Link to comment
Share on other sites

Και όμως υπάρχουν άτομα που τους αρέσει το Black Out.... οι μισές λέξεις εν τω μεταξύ είναι μπιπ....

 

Όσο για το Χρόνη, και εγώ δεν το πίστευα όταν το είδα.... πραγματικά άθλιο.

 

Κατά τ'αλλα μου έχει φανεί ότι κάνει προσπάθειες να φτιάξει το πρόγραμμά του ο ΑΝΤ1 και το Ελεύθερος και Ωραίος κατά τη γνώμη μου δεν είναι τόσο τραγικό.

 

Ποιον Χρόνη λες;;

 

Είναι ένας που παρουσιάζει ένα κουίζ στον ΑΝΤ1 πολύ αργά το βράδυ. Εγώ δεν τον είχα ξαναδεί στην τηλεόραση.

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Πόσο θα ξεπέσει ακόμη ο Ant1 φέτος; Μετά το ανεκδιήγητο black out που κάνουν οντισιόν μόνο για ξεφωνημένες, το fab5 για το οποίο δεν υπάρχουν λόγια, την απαράδεκτη σειρά με τον Πυρπασόπουλο, το αδιάφορο dancing on ice που δεν έδωσαν καν τα χρήματα σε φιλανθρωπικό σκοπό, έχουμε τώρα και το live quiz με τον Χρόνη. Το πέτυχα ένα βράδυ και νόμιζα ότι έβλεπα κανένα τοπικό κανάλι. Η απάτη σε όλο της το μεγαλείο. Παίρνει ένας, ακουγόταν κανονικά ενήλικος, και ο Χρόνης μυρίστηκε ότι είναι ανήλικος και του το κλεισε και άντε πάλι ο χρόνος από την αρχή. Το ΕΣΡ δεν βλέπει; Αυτές οι εκπομπές είχαν απαγορευτεί από το Δικαστήριο Ευρωπαϊκών Κοινοτήτων. Είπαμε, δεν έχουμε λεφτά, αλλά και λίγη αξιοπρέπεια δεν βλάπτει. Μας έχει τρελάνει ο Αντ1 με το κάκιστο πρόγραμμά του, τα οποία μας τα δείχνουν και συνέχεια σε επανάληψη (ειδικά το black out). Χίλιες φορές να βάλουν καμιά ελληνική ταινία που έχουμε χιλιοδεί.

 

Δικιο εχεις , και εγω νομιζα οτι τετοιου τυπου εκπομπες ειχαν απαγορευτει , ηταν ξεκαθαρη απατη ... Οσο για το προγραμμα , ειναι που πηγαινει ο γιος του Κυριακου στο εξωτερικο ( "και καλα" ) και φερνει νεες ιδες και νεα concept ... :lol::lol: ... α ρε τι εχουμε να δουμε ακομα , γιατι ειμαι σιγουρος οτι ειμαστε ακομη στην αρχη ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τον Χρονη πρεπει να εχει κανα 2 εβδομαδες που ξεκινησε.Το βαζει κατα τις 01:30 τα μεσανυχτα.Ειναι ιδιο με το call4cash που επαιζε πριν 5-6 χρονια σε κατι τοπικα καναλια(extra 3 κ.τ.λ.)που παιρνεις τηλεφωνο και πρεπει να πετυχεις μια απ'τις σωστες γραμμες και να βρεις την λεξη του αναγραμματισμου.Το call4cash νομιζω ειχε σταματησει γιατι το εκοψε το ΕΣΡ,αλλα τωρα επεστρεψε απο τον ant1 με αλλο ονομα.Παντως το ειχα για πιο σοβαρο καναλι το ant1.Δεν περιμενα να δειχνει τετοιες απατεωνιες.
Link to comment
Share on other sites

Νεα αναβολη πηρε το Καψε το σεναριο.Η νεα ημερομηνια πρεμιερας(ελπιζω οριστικη) ειναι η Πεμπτη 01/03 στις 23:20.
Link to comment
Share on other sites

Νεα αναβολη πηρε το Καψε το σεναριο.Η νεα ημερομηνια πρεμιερας(ελπιζω οριστικη) ειναι η Πεμπτη 01/03 στις 23:20.

 

Aπο αναβολη σε αναβολη το πανε. Ελεος.

Εγω περιμενω το καινουργιο με τον Πουμπουρα. Πρεπει να εχει αρκετη φαση!!!

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι θα γελάει σαν κρετίνος ο Πούμπουρας... Μπούρδες.:down:

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

το μόνο που αξίζει -για εμένα- στην ελληνική τηλεόραση είναι το "Galileo", η "Αρβύλα" και ο "Ezel" για όσους βλέπουν τούρκικα. κατά τ'άλλα, η τηλεόραση φέτος δεν έχει και πολλά να προσφέρει. :(
Link to comment
Share on other sites

Την Πεμπτη 01/03 εκτος απο το Καψε το σεναριο θα κανει πρεμιερα στο mega στις 22:00 το νεο τηλεπαιχνιδι Minute to win it.
Link to comment
Share on other sites

το μόνο που αξίζει -για εμένα- στην ελληνική τηλεόραση είναι το "Galileo", η "Αρβύλα" και ο "Ezel" για όσους βλέπουν τούρκικα. κατά τ'άλλα, η τηλεόραση φέτος δεν έχει και πολλά να προσφέρει. :(

 

Καθε ποτε παιζει αυτο ρε παιδια (Galileo); Μονο στην πρεμιερα το πετυχα...

Link to comment
Share on other sites

Καθε ποτε παιζει αυτο ρε παιδια (Galileo); Μονο στην πρεμιερα το πετυχα...

 

Καθε βραδυ στις 21:00 εκτος Δευτερας απεναντι απ'τους βασιλιαδες

Link to comment
Share on other sites

Καθε βραδυ στις 21:00 εκτος Δευτερας απεναντι απ'τους βασιλιαδες

 

Ωραια.

Και ενα σχολιο για τα πρωινα! Επειδη τρεις μερες που ημουν αρρωστος τη προηγουμενη βδομαδα και παρακολουθησα και τα δυο μιας και δεν πηγαινα σχολειο, πραγματικα για μενα ειναι δικαια μπροστα ο Λιαγκας και η Σκορδα. Πολυ πιο δεμενοι σαν παρεα ολοι τους και σε διασκεδαζουν καλυτερα απ οτι ο Φερεντινος και η Χριστιδου η οποια μου μοιαζει πολυ 'ψευτικη'...

Link to comment
Share on other sites

Πρόωρο τέλος για τη σειρά «Με λένε Βαγγέλη»

 

Αυλαία θα ρίξει στα 13 επεισόδια το πολύ επιτυχημένο σίριαλ «Mε λένε Βαγγέλη».

 

Όπως διαβάζουμε στην «Real Life», σε λίγο καιρό η σειρά του Mega θα βγει εκτός λίστας προγράμματος, μιας και η εταιρία παραγωγής αδυνατεί να ολοκληρώσει τα γυρίσματα, λόγω έλλειψης χρημάτων και στάσης εμπορίου.

 

Παρά τα υψηλά νούμερα τηλεθέασης του σίριαλ, οι συντελεστές απογοητευμένοι από την εξέλιξη, γύρισαν το τελευταίο (13ο) επεισόδιο, για τη φετινή σεζόν.

 

http://www.star.gr/media/130413/

Link to comment
Share on other sites

Πρόωρο τέλος για τη σειρά «Με λένε Βαγγέλη»

 

Αυλαία θα ρίξει στα 13 επεισόδια το πολύ επιτυχημένο σίριαλ «Mε λένε Βαγγέλη».

 

Όπως διαβάζουμε στην «Real Life», σε λίγο καιρό η σειρά του Mega θα βγει εκτός λίστας προγράμματος, μιας και η εταιρία παραγωγής αδυνατεί να ολοκληρώσει τα γυρίσματα, λόγω έλλειψης χρημάτων και στάσης εμπορίου.

 

Παρά τα υψηλά νούμερα τηλεθέασης του σίριαλ, οι συντελεστές απογοητευμένοι από την εξέλιξη, γύρισαν το τελευταίο (13ο) επεισόδιο, για τη φετινή σεζόν.

 

http://www.star.gr/media/130413/

 

και τι θα βαζει δευτερες??...δεν καταλαβαινω αν εχουν μυαλο εκει στο mega

αχχ κριση τι μας εκανες

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...