Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επανέρχομαι με την ίδια ερώτηση που είχα κάνει μιας και σήμερα το ξαναέπαθα. . .

 

Ενώ μου δείχνει ότι εχω σήμα από το πάροχο, cosmote 2in1, δε μπορούν ούτε να με καλέσουν και φυσικά ούτε εγώ να καλέσω εάν δε κάνω επανεκκίνηση στη συσκευή!

 

Απλά να επισημάνω ότι σήμερα που ξαναέτυχε προσπαθούσε η σύζυγος να με καλέσει αλλά όταν έκανα την επανεκκίνηση δε μου ήρθε πότε μήνυμα για "χαμένες" κλήσεις. . . (μήπως δεν είναι θέμα του και φταίει η cosmote?)

 

Η συσκευή είναι "μαμα" ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επανέρχομαι με την ίδια ερώτηση που είχα κάνει μιας και σήμερα το ξαναέπαθα. . .

 

Ενώ μου δείχνει ότι εχω σήμα από το πάροχο, cosmote 2in1, δε μπορούν ούτε να με καλέσουν και φυσικά ούτε εγώ να καλέσω εάν δε κάνω επανεκκίνηση στη συσκευή!

 

Απλά να επισημάνω ότι σήμερα που ξαναέτυχε προσπαθούσε η σύζυγος να με καλέσει αλλά όταν έκανα την επανεκκίνηση δε μου ήρθε πότε μήνυμα για "χαμένες" κλήσεις. . . (μήπως δεν είναι θέμα του και φταίει η cosmote?)

 

Η συσκευή είναι "μαμα" ;)

 

Νομίζω, μιας και πρώτη φορά διαβάζω για το συγκεκριμένο πρόβλημα, ότι κάτι έχει να κάνει με τη κάρτα Sim.Γνώμη μου είναι να επισκεφτείς το κατάστημα της εταιρίας κινητής που χρησιμοποιείς και να τους το αναφέρεις.

 

P.s.: Αρχίσαμε;;;;:)

http://m.engadget.com/default/article.do?artUrl=http://www.engadget.com/2012/04/30/samsung-canada-ics-touchwiz-rollout/&category=classic&postPage=1

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν μπορω να μπω στο samsung apps απο το κινητο με χωρα united kingdom? (που εχει πολλα περισσοτερα apps)

μου βγαζει μηνυμα οτι "the email address cannot be used in this country..."

και επισης καποιο καλο οδηγο για τη χρηση του pen? και εφαρμογες για αυτο που βρισκουμε?

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω, μιας και πρώτη φορά διαβάζω για το συγκεκριμένο πρόβλημα, ότι κάτι έχει να κάνει με τη κάρτα Sim.Γνώμη μου είναι να επισκεφτείς το κατάστημα της εταιρίας κινητής που χρησιμοποιείς και να τους το αναφέρεις.

 

P.s.: Αρχίσαμε;;;;:)

http://m.engadget.com/default/article.do?artUrl=http://www.engadget.com/2012/04/30/samsung-canada-ics-touchwiz-rollout/&category=classic&postPage=1

 

Ευχαριστώ, θα περιμένω και τη γνώμη κάποιου άλλου φίλου και θα πράξω αναλόγος ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα περιμένω και τη γνώμη κάποιου άλλου φίλου και θα πράξω αναλόγος ;)

 

Εχεις κανει το απλο test να βαλεις μια αλλη sim?Αν δεν σου κανει τιποτα με αλλη sim τοτε εχει θεμα η sim σου.Αν σου κανει τα ιδια και με την αλλη sim λογικα εχει θεμα η υποδοχη sim του κινητου

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σωστό αυτό που λες αλλά το θέμα είναι ότι δε το κάνει καθημερινά!!

Και το άλλο που μου φαίνεται παράξενο είναι ότι αφού το τηλέφωνο (αν φταίει αυτό) "πετάει" εκτός λειτουργία τη sim γιατί όταν κάνω επανεκκίνηση (έχω δοκιμάσει και το flight mode αλλά δεν επανέρχεται) δε μου έρχονται σε sms οι "χαμένες" κλήσεις :confused:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα περιμένω και τη γνώμη κάποιου άλλου φίλου και θα πράξω αναλόγος ;)

 

Οταν στο ξανακανει πατα #21# (βγαζει την φραγη κλησεων) απο τον dialer και πες μας τι θα γινει. Το παθαινει και ο αδερφος μου καμια φορα (galaxy s) νομιζω οταν του τελειωνει η καρτα (καρτα-συνδεση εχει στο 2in1).

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Σωστό αυτό που λες αλλά το θέμα είναι ότι δε το κάνει καθημερινά!!

Και το άλλο που μου φαίνεται παράξενο είναι ότι αφού το τηλέφωνο (αν φταίει αυτό) "πετάει" εκτός λειτουργία τη sim γιατί όταν κάνω επανεκκίνηση (έχω δοκιμάσει και το flight mode αλλά δεν επανέρχεται) δε μου έρχονται σε sms οι "χαμένες" κλήσεις :confused:

 

καλα για αυτο με τα sms των χαμενων κλησεων πρεπει να φταιει η cosmote

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, να αναφέρω στα γρήγορα δύο πράγματα για screen protectors.

Από την πρώτη μέρα και 5 μήνες έως τώρα είχα ένα ματ screen protector. Η αίσθηση στο δάχτυλο και η όψη όταν το κινητό ήταν κλειστό ήταν πολύ ωραία.

Τον τελευταίο μήνα το πενάκι άρχισε να μη λειτουργεί σωστά στο κάτω αριστερό μέρος της οθόνης. Αρχικά φοβήθηκα ότι κάτι δεν πάει καλά με το κινητό. Το φαινόμενο ήταν εμφανές μόνο με το πενάκι και όχι με το δάχτυλο. Τελικά άλλαξαν screen protector και το πρόβλημα έφτιαξε. Συνεπώς αν δείτε αντίστοιχο πρόβλημα ανανεώστε το screen protector σας.

Το δεύτερο που θα ήθελα να αναφέρω είναι το πέρασμα από ματ σε clear screen protector. Η ευκρίνεια της οθόνης έχει μεγάλη διάφορα. Πραγματικά αισθάνομαι πως τόσο καιρό δεν χαιρόμουν την οθόνη όπως θα έπρεπε. Ειδικά σε λευκό φόντο η διαφορά είναι τεράστια. Θα μου λείψει λίγο η αίσθηση στο δάχτυλο, αλλά πλέον πότε ξανά ματ...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, να αναφέρω στα γρήγορα δύο πράγματα για screen protectors.

Από την πρώτη μέρα και 5 μήνες έως τώρα είχα ένα ματ screen protector. Η αίσθηση στο δάχτυλο και η όψη όταν το κινητό ήταν κλειστό ήταν πολύ ωραία.

Τον τελευταίο μήνα το πενάκι άρχισε να μη λειτουργεί σωστά στο κάτω αριστερό μέρος της οθόνης. Αρχικά φοβήθηκα ότι κάτι δεν πάει καλά με το κινητό. Το φαινόμενο ήταν εμφανές μόνο με το πενάκι και όχι με το δάχτυλο. Τελικά άλλαξαν screen protector και το πρόβλημα έφτιαξε. Συνεπώς αν δείτε αντίστοιχο πρόβλημα ανανεώστε το screen protector σας.

Το δεύτερο που θα ήθελα να αναφέρω είναι το πέρασμα από ματ σε clear screen protector. Η ευκρίνεια της οθόνης έχει μεγάλη διάφορα. Πραγματικά αισθάνομαι πως τόσο καιρό δεν χαιρόμουν την οθόνη όπως θα έπρεπε. Ειδικά σε λευκό φόντο η διαφορά είναι τεράστια. Θα μου λείψει λίγο η αίσθηση στο δάχτυλο, αλλά πλέον πότε ξανά ματ...

 

Ευχαριστούμε!! Εγώ πάντως απορώ πως μπορείτε με τα mat screen protectors..Δοκιμασα στην αρχή και νόμισα ότι είχα μόνιμα κάποιο φιλτρο/πέπλο πάνω στην οθόνη.. Ναι η αίσθηση είναι λιγάκι καλύτερη αλλά τέτοια οθόνη είναι σαν να την "φιμωνεις"!! :cool:

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-5

Link to comment
Share on other sites

Οταν στο ξανακανει πατα #21# (βγαζει την φραγη κλησεων) απο τον dialer και πες μας τι θα γινει. Το παθαινει και ο αδερφος μου καμια φορα (galaxy s) νομιζω οταν του τελειωνει η καρτα (καρτα-συνδεση εχει στο 2in1).

 

Θα το κάνω και αυτό (να δούμε βέβαια πότε θα ξαναγίνει). . .

 

Ευχαριστώ και τους άλλους φίλους ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αντε να ερθει το παγωτακι...γιατι τωρα με τη ζεστη, ζεστενεται κ το κινητακι. ..να το ξεμπουκωσει λιγο λεμεεεεεε....:-)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας αδερφια...

 

με συγχωρειτε αν εχει ξανα συζητηθει το θεμα. αλλα δεν βρηκα κατι οσο το εψαξα.

θελω να παρω μια δευτερη μπαταρια απο ebay. οτιδηποτε που δεν θα αναγκασει το κινητο να βαλει χοντρη θηκη.. αλλα αν εχετε αποψη και για καποια απο τις τοσο μεγαλες extented δεκτη.

 

εχω δει οτι παιζουν 3-4 μαρκες... εχει καποιος απο εμας παρει καποια ωστε να εχουμε μια ιδεα ?

 

πχ οταν ειχα παρει απο "feipusi" που βγαζει μπαταριες με ασπρη εντικετα και κοκκινα γραμματα σε διαφορα κινητα (την ειχα παρει για το S plus) Παροτι ελεγε 1900 ,η γνησια 1600αρα του Plus ηταν πολυ καλυτερη... οποτε δεν θα ξανα εμπιστευομουν δικη του.

 

ο λογος που θελω μια δευτερη ειναι γιατι χρειαζομαι αρκετα gps πανω σε διτροχο..

 

πολλους συναδερφικους χαιρετισμους

oiwnos
Link to comment
Share on other sites

γεια σας αδερφια...

 

με συγχωρειτε αν εχει ξανα συζητηθει το θεμα. αλλα δεν βρηκα κατι οσο το εψαξα.

θελω να παρω μια δευτερη μπαταρια απο ebay. οτιδηποτε που δεν θα αναγκασει το κινητο να βαλει χοντρη θηκη.. αλλα αν εχετε αποψη και για καποια απο τις τοσο μεγαλες extented δεκτη.

 

εχω δει οτι παιζουν 3-4 μαρκες... εχει καποιος απο εμας παρει καποια ωστε να εχουμε μια ιδεα ?

 

πχ οταν ειχα παρει απο "feipusi" που βγαζει μπαταριες με ασπρη εντικετα και κοκκινα γραμματα σε διαφορα κινητα (την ειχα παρει για το S plus) Παροτι ελεγε 1900 ,η γνησια 1600αρα του Plus ηταν πολυ καλυτερη... οποτε δεν θα ξανα εμπιστευομουν δικη του.

 

ο λογος που θελω μια δευτερη ειναι γιατι χρειαζομαι αρκετα gps πανω σε διτροχο..

 

πολλους συναδερφικους χαιρετισμους

 

Καλησπέρα...:)

Από τις πιο αξιόπιστες,αν όχι η πιο αξιόπιστη, εταιρία κατασκευής μπαταριών είναι η mugen.

Googlαρε και θα τη βρεις.Έχει βγάλει και μπαταρία για το note μεγαλύτερης χωρητικότητας, αλλά ίδιο μέγεθος.Δυστυχώς δεν είναι σε pc να στείλω link.

Από την άλλη, θα σου πρότεινα, αν δε θες να δώσεις πολλά λεφτά (στις mugen ισχύει ότι πληρώνεις, παίρνεις), να πάρεις μια δεύτερη γνήσια και να μη κοιτάξεις τις διάφορες κινεζιες που κυκλοφορούν.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

γεια σας αδερφια...

 

με συγχωρειτε αν εχει ξανα συζητηθει το θεμα. αλλα δεν βρηκα κατι οσο το εψαξα.

θελω να παρω μια δευτερη μπαταρια απο ebay. οτιδηποτε που δεν θα αναγκασει το κινητο να βαλει χοντρη θηκη.. αλλα αν εχετε αποψη και για καποια απο τις τοσο μεγαλες extented δεκτη.

 

εχω δει οτι παιζουν 3-4 μαρκες... εχει καποιος απο εμας παρει καποια ωστε να εχουμε μια ιδεα ?

 

πχ οταν ειχα παρει απο "feipusi" που βγαζει μπαταριες με ασπρη εντικετα και κοκκινα γραμματα σε διαφορα κινητα (την ειχα παρει για το S plus) Παροτι ελεγε 1900 ,η γνησια 1600αρα του Plus ηταν πολυ καλυτερη... οποτε δεν θα ξανα εμπιστευομουν δικη του.

 

ο λογος που θελω μια δευτερη ειναι γιατι χρειαζομαι αρκετα gps πανω σε διτροχο..

 

πολλους συναδερφικους χαιρετισμους

 

Δες για Anker (laptopmateusa seller στο ebay) αλλά θα βάλεις πάνω σε μηχανάκι το Note? Ελπίζω να έχεις ΠΑΡΑ πολύ καλή βάση...

 

ΥΓ. Για να μην αλλάζεις μπαταρίες και αφού το χρειάζεσαι εν κινήσει θα μπορούσες σχετικά εύκολα να προσαρμόσεις έναν φορτιστή αυτοκινήτου (12V) usb και να κοτσάρεις το καλώδιο usb επάνω για να το φορτίζεις ταυτόχρονα στο μηχανάκι σου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ γά τις απαντήσεις.

Όταν λέω το χρησιμοποιω σαν gps εννοώ είναι στην τσέπη του

Μπουφάν όμορφα και ωραία και ακούς από τα ακουστικά "σε

50 μέτρα στρίψε στην πανεπιστήμιου" δεν θα το έβαζα σε βάση. Να κλαίω.

 

Οι muGen ξεφεύγουν λίγο έως πολύ από ότι είδα

Μάλλον όπως μου λέτε θα πάρω μία δεύτερη samsung γνήσια.

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Edited by Oiwnos17
oiwnos
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια γνώμη.

Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο πληκτρολόγια για την κινητάρα μας:

Αυτό και αυτό.

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς κάτι παρόμοιο? Αν έχετε κάποιο άλλο υπόψη σας που να είναι συμβατό, κάθε άποψη ευπρόσδεκτη. Επίσης υπάρχει περίπτωση να πάρω κάποιο και να μην είναι συμβατό?

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Σας διαβαζω εδω και καιρο και οφειλω να ομολογησω οτι μου κανει φοβερή εντύπωση το γεγονός ότι σχεδόν όλοι οι κάτοχοι της συσκευής δεν σκέφτονται καν να την αλλάξουν με κάτι άλλο .Αυτο οσο καιρο παρακολουθω το forum πρωτη φορα το συναντω.Θα περιμένω να δω και το s3 αυριο και αν δεν...με βλέπω και εμενα για note μεριά.
Link to comment
Share on other sites

Σας διαβαζω εδω και καιρο και οφειλω να ομολογησω οτι μου κανει φοβερή εντύπωση το γεγονός ότι σχεδόν όλοι οι κάτοχοι της συσκευής δεν σκέφτονται καν να την αλλάξουν με κάτι άλλο .Αυτο οσο καιρο παρακολουθω το forum πρωτη φορα το συναντω.Θα περιμένω να δω και το s3 αυριο και αν δεν...με βλέπω και εμενα για note μεριά.

 

θα σου πω οτι μου ειπανε και εμενα οταν ρωτησα για το note.

ή οθονη θα σου χαλασει ολα τα υπολοιπα κινητα...δεν θα σε καλυπτουν μετα..

θα σου πω το απλο.. ειχα το galaxy s plus... 4αρα ειναι δεν την λες και μικρη... πιο μεγαλη απο το iphone και μεχρι που βγηκε το s2 κλπ

οτι μεγαλυτερο υπηρχε... Οταν πηγα να δω το S2 στα μαγαζια να το παρω για την κοπελα μου ειχαμε μεινει ... μου φαινοταν τεραστιο..

κινηταρα.... οθοναρα..(και ειναι) ...

 

τωρα το πιανω ... και λες και κραταω παιχνιδι... (θυμαμαι την αισθηση που ειχα οταν το ειχα πρωτοδει και δεν πιστευω οτι το note μου την χαλασε τοσο ωστε να το βλεπω σαν κινητακι)

 

ειναι εντυπωσιακο... πηγα cinema προχθες και οσο περιμενα εβλεπα κατι τραιλερ και με ρωτησαν ΤΡΕΙΣ διαφορετικες παρεες...

ειναι ενας μικρος υπολογιστης , μια μικρη τηλεοραση στα χερια σου ..

και κατι που μου αρεσει πολυ... to S to s plus kai to S2 τα χρησημοποιουσα με το navigon σαν gps.

παντα θα περιμενα λιγο ή πολυ να πιασει.... to Note οπως ακριβως μου τα λεγανε... ειναι παντα ετοιμο...

oiwnos
Link to comment
Share on other sites

γεια σας αδερφια...

 

με συγχωρειτε αν εχει ξανα συζητηθει το θεμα. αλλα δεν βρηκα κατι οσο το εψαξα.

θελω να παρω μια δευτερη μπαταρια απο ebay. οτιδηποτε που δεν θα αναγκασει το κινητο να βαλει χοντρη θηκη.. αλλα αν εχετε αποψη και για καποια απο τις τοσο μεγαλες extented δεκτη.

 

εχω δει οτι παιζουν 3-4 μαρκες... εχει καποιος απο εμας παρει καποια ωστε να εχουμε μια ιδεα ?

 

 

ο λογος που θελω μια δευτερη ειναι γιατι χρειαζομαι αρκετα gps πανω σε διτροχο..

 

πολλους συναδερφικους χαιρετισμους

υπάρχει και αυτή η εκδοχή της extended http://www.dealextreme.com/p/3200mah-mobile-external-power-battery-case-for-samsung-galaxy-note-i9220-black-126193?item=11.

προσωπικά τη θεωρώ τη καλύτερη λύση για αυτό που περιγράφεις. και μπορείς να την βάζεις-βγάζεις όποτε θέλεις.

κόστος λογικό, ούτε τσάμπα αλλά ούτε και πανάκριβο.

Link to comment
Share on other sites

Το ρωτάω αυτό επειδή τέτοια μπαταρία είχα κάποτε για το ΗΤC HD2. Τεράστιο το κινητό μετά. Εξάλλου η stock μπαταρία μια χαρά είναι. 1.5 ημέρα με πολύ χρήση βγαίνει άνετα πιστεύω
Link to comment
Share on other sites

Το ρωτάω αυτό επειδή τέτοια μπαταρία είχα κάποτε για το ΗΤC HD2. Τεράστιο το κινητό μετά. Εξάλλου η stock μπαταρία μια χαρά είναι. 1.5 ημέρα με πολύ χρήση βγαίνει άνετα πιστεύω

 

pff! αν σου πω οτι περιπου κατα τις 2 το μεσιμερι ειμαι στο 50-60%.. και αναγγαστικα επειδη τα βραδια μπορει να με παρει και 1-2 εκτος σπιτιου αναγκαστικα μπαινει στο φορτιστη και το μεσιμερακι. καλιο γαιδουροδενε.. λεει μια παροιμια! :lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται σίγουρα με το πόσες ώρες η οθόνη είναι ενεργή. Μου έχει τύχει και 2.5 ημέρες να διαρκέσει η μπαταρία μου έχει συμβεί να κρατήσει και 15 ώρες μόνο. Αλλά με μια καλή χρήση 1.5 ημέρα μου βγάζει άνετα κατά μέσο όρο. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι η μπαταρία του δεν είναι πλήρες ικανοποιητική (προσωπική άποψη). Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...