Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τους ηχους τα εχω τσεκαρει ολα εκτος απο την εφαρμογη που χρησιμοποιω για το mail μου το οποιο ειναι η κλασικη εφαρμογη email που εχει το τηλεφωνο προεγκατεστημενη (νομιζω οτι ειναι αυτη διπλα στο εικονiδιο gmail), Δεν ηξερα οτι μπορω να κανω ρυθμισεις πανω σε αυτη. Θα το τσεκαρω καιι θα σου πω.

Ευχαριστω.

 

Σε όλες σχεδόν τις εφαρμογές με το πλήκτρο μενού μπορείς να έχεις πρόσβαση στις ρυθμίσεις της εκάστοτε εφαρμογής... λογικά κάτι τέτοιο θα είναι... επίσης τσέκαρε και μέσα από τις ρυθμίσεις--> ήχος στις ειδοποιήσεις μήπως είναι επιλεγμένο κάποιο αρχείο ειδοποίησης που έχει χαμηλό ήχο και δεν το ακούς εύκολα... λέω τώρα μην με παρεξηγείς, να βοηθήσω !!! :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο μήπως ξέρετε? η rom που φοράω έχει ένα "Country Code CSC Change" και στην δική μου συσκευή το Sales Code είναι KOR ... τι σημαίνει αυτό? Επίσης να το αλλάξω σε κάτι άλλο (έχει διάφορες επιλογές και επιλογή install..) ????

 

Ευθυμη αν επιλεξεις αλλο sales code και πατήσεις Install θα σου κανει φορματ τα παντα (ειναι σαν factory reset). Το code βοηθαει οταν το συνδεεις στο kies ή στο OTA για να πάρεις τα updates για την χωρα που προορίζονται.Εμένα ας πουμε ειναι DBT (Γερμανια).

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ευθυμη αν επιλεξεις αλλο sales code και πατήσεις Install θα σου κανει φορματ τα παντα (ειναι σαν factory reset). Το code βοηθαει οταν το συνδεεις στο kies ή στο OTA για να πάρεις τα updates για την χωρα που προορίζονται.Εμένα ας πουμε ειναι DBT (Γερμανια).

 

Α μάλιστα κατάλαβα, ευχαριστώ Αργύρη!! άρα από την στιγμή που δεν θέλω να πάρω κάποιο update δεν πειράζω τίποτα... εξάλλου όταν βγει η ICS θα την περάσω μέσω recovery ή με κάποιο τρόπο να μην χάσω το root.. απλά ήμουν περίεργος για το τι είναι το KOR.... ελπίζω όχι ΚΟΡέα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα κατάλαβα, ευχαριστώ Αργύρη!! άρα από την στιγμή που δεν θέλω να πάρω κάποιο update δεν πειράζω τίποτα... εξάλλου όταν βγει η ICS θα την περάσω μέσω recovery ή με κάποιο τρόπο να μην χάσω το root.. απλά ήμουν περίεργος για το τι είναι το KOR.... ελπίζω όχι ΚΟΡέα :lol::lol:

 

Και όμως είναι Κορέα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Και όμως είναι Κορέα

 

Α στο καλό!!! χαχαχαχα!!!! ΤΟ κουτί πάντως αν θυμάμαι καλά είχε να κάνει κάτι με Πολωνία ίσως, δεν θυμάμαι τώρα και το έχω σπίτι...ενδιαφέρον πάντως, Κορέα μια χαρά σαν να έχω αμερικάνικο iphone!!

Link to comment
Share on other sites

Α στο καλό!!! χαχαχαχα!!!! ΤΟ κουτί πάντως αν θυμάμαι καλά είχε να κάνει κάτι με Πολωνία ίσως, δεν θυμάμαι τώρα και το έχω σπίτι...ενδιαφέρον πάντως, Κορέα μια χαρά σαν να έχω αμερικάνικο iphone!!

 

Εχει αλλάξει με το φλασάρισμα κάποιας ρομ.Οταν βγηκε απο το κουτι του σιγουρα θα ειχε το sales code για Πολωνια

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα αγορασμενο απο γερμανια με LB1 μου βγαζει οτι υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση αλλα δεν την εχω κανει λετε να ηρθε η ics?
Link to comment
Share on other sites

Sorry για το offtopic. Βλέπω τις τελευταίες μέρες αρκετά παιδιά από εδώ να πουλάνε τα Note τους. Αν ήταν δυνατόν να λέγανε τους λόγους...
Link to comment
Share on other sites

Sorry για το offtopic. Βλέπω τις τελευταίες μέρες αρκετά παιδιά από εδώ να πουλάνε τα Note τους. Αν ήταν δυνατόν να λέγανε τους λόγους...

 

Εγώ με εξέχον μέλος που μίλησα χθες γιατί μου έκανε εντύπωση η αγγελία του μου είπε ότι απλά δίνει το blue black γιατί πήρε το λευκό... από εκεί και πέρα βλέπω και πολλούς να ανταλλάσουν S2 ή iphone για Galaxy note... τώρα κάποιοι παλαιότερα απλά έγραψαν ότι δεν τους βόλεψε... εμείς εδώ οι υπόλοιποι έχουμε συσπείρωση ανάλογη με του ΠΑΣΟΚ δεκαετίας '80 :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα αγορασμενο απο γερμανια με LB1 μου βγαζει οτι υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση αλλα δεν την εχω κανει λετε να ηρθε η ics?

 

όχι δεν είναι. μόλις την πέρασα και πήγε σε LB2.

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είναι. μόλις την πέρασα και πήγε σε LB2.

 

Ακριβώς, ήταν στα 39.88 mb και κλασικά έγινε απλά και εύκολα μέσω wifi

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

εγω εχω την LA3 την περασα με odin πριν κανα μηνα και csc DBT.δεν θα επρεπε λογικα να μου βγαλει να κανω καποια αναβαθμιση(OTA) μεχρι τωρα;

δεν γνωριζω αρκετα γιαυτο μην το θεωρησετε ως χαζη ερωτηση.

ευχαριστω

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, ήταν στα 39.88 mb και κλασικά έγινε απλά και εύκολα μέσω wifi

 

Επιβεβαιωνω και εγω παιδια απο την μερια μου, ολες οι "Γερμανικες" συσκευες με ΟΤΑ update περνανε στην LC1 γρηγορα και απροβληματιστα ως συνηθως:cool: Τελευταιο update υποθετω προ παγωτου.

Εδω ολες οι βελτιωσεις που επιφερει η LC1 συμφωνα με το ακολουθο ποστ [ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=23639697&postcount=40 ]

Edited by FR33Z3R
Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

To Samsung Galaxy Note N7000 είναι international...;)

Δηλαδή αν το πάρω είναι θέμα τύχης αν θα είναι κορεάτικο,γερμανικό,πολωνικό κλπ...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με εξέχον μέλος που μίλησα χθες γιατί μου έκανε εντύπωση η αγγελία του μου είπε ότι απλά δίνει το blue black γιατί πήρε το λευκό... από εκεί και πέρα βλέπω και πολλούς να ανταλλάσουν S2 ή iphone για Galaxy note... τώρα κάποιοι παλαιότερα απλά έγραψαν ότι δεν τους βόλεψε... εμείς εδώ οι υπόλοιποι έχουμε συσπείρωση ανάλογη με του ΠΑΣΟΚ δεκαετίας '80 :lol::lol:

 

Mη δεις να γίνεται η συσπείρωση του 2012, αν δεν έρθει η ICS σύντομα, και γιατί βλέπω ότι αναβάθμιζεται σε LC1 το <<macedonia>>, (ούτε τα προσχήματα δεν κρατάνε...) και η Ελλάδα όχι.

 

@JoeBar

 

Το τηλέφωνο αξίζει. Πίστεψε με.

Link to comment
Share on other sites

Mη δεις να γίνεται η συσπείρωση του 2012, αν δεν έρθει η ICS σύντομα, και γιατί βλέπω ότι αναβάθμιζεται σε LC1 το , (ούτε τα προσχήματα δεν κρατάνε...) και η Ελλάδα όχι.

 

@JoeBar

 

Το τηλέφωνο αξίζει. Πίστεψε με.

 

Αυτό με το "macedonia" το έχουμε χάσει εδώ και χρόνια γιατί απλά οι πολιτικοί μας κοιμοντουσαν αφού δεν έκαναν κάτι άλλο από κλοπές, αλλά ρουσφέτια κτλ κτλ.. Ελα μωρέ θα έρθει και η ics λιγάκι υπομονη θέλει τι να κάνουμε..

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το "macedonia" το έχουμε χάσει εδώ και χρόνια γιατί απλά οι πολιτικοί μας κοιμοντουσαν αφού δεν έκαναν κάτι άλλο από κλοπές, αλλά ρουσφέτια κτλ κτλ.. Ελα μωρέ θα έρθει και η ics λιγάκι υπομονη θέλει τι να κάνουμε..

 

Sent from my Galaxy Note

 

Παρόλα αυτά το επίσημο όνομα είναι FYROM. Για την ICS , το βλέπουμε μέχρι τέλη του Μάρτη να έρχεται ή χλωμό ;.

Link to comment
Share on other sites

Παρόλα αυτά το επίσημο όνομα είναι FYROM. Για την ICS , το βλέπουμε μέχρι τέλη του Μάρτη να έρχεται ή χλωμό ;.

 

http://androidhellas.com/2012/03/15/%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-%CE%B4%CE%B5%CF%8D%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BF-%CF%84%CF%81%CE%AF%CE%BC%CE%B7%CE%BD%CE%BF-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%AD%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%84/

 

Μάλλον χλωμό.Φαίνεται πως θα καθυστερίσει.

Link to comment
Share on other sites

Μετά και την κυκλοφορία της LC1 και τα τελευταία σημερινά δημοσιεύματα σχετικά με τη κυκλοφορία της ICS, φαίνεται πλέον ότι πάμε για Απρίλιο και βάλε..... :(
Link to comment
Share on other sites

Ε τότε να πάμε σε άλλες πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια

Τοτε εισαι εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=315068

:p (φιλικα)

Link to comment
Share on other sites

Πω πω μιλάμε φάγαμε τρελό ξενερωμα ρε παιδιά.. 2ο τρίμηνο ποιος ξέρει τελικά πότε θα πάρουμε ics

 

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Πω πω μιλάμε φάγαμε τρελό ξενερωμα ρε παιδιά.. 2ο τρίμηνο ποιος ξέρει τελικά πότε θα πάρουμε ics

 

 

Sent from my Galaxy Note

 

Ας γίνει post μια aosp ics σωστή και ας έρθει όποτε θέλει...

Δε θα πεθάνουμε κι όλας...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ας γίνει post μια aosp ics σωστή και ας έρθει όποτε θέλει...

Δε θα πεθάνουμε κι όλας...;)

υπαρχει καμια custom rom αυτην την στιγμη που να εχει δοκιμαστει και να μην εχει bugs?παντως μεγαλα λογια ελεγε η samsung πως θα αναβαθμιστει galaxy s2 και note μεσα στο Q1...τελικα καλοκαιρι το βλεπω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...