Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A!!!!!!!!!!. Ωραία. Να την περάσω λες την LB1 ή όχι ;

 

Η βελτίωση είναι μικρή από ότι λένε.Δεν είμαι καλος κριτής εγώ όμως με τις custom ROM...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Kαι τελευταία ερώτηση. Αν κάνω αναβάθμιση από εκεί, θα διαγραφούν όλα τα δεδομένα στο κινητό ;. Βασικά βλέπω και την LB2 !!! Από Ινδία...
Link to comment
Share on other sites

 

το κουμπί ενεργοποίησης έπρεπε να είναι στο πάνω μέρος και όχι στο πλάι. το έχω πατήσει κατά λάθος 10 φορές μέχρι τώρα.

Πρωτα απο ολα καλοριζικο, ειμαι σιγουρος πως θα το κατα-ευχαριστηθεις και εσυ οπως ολοι μας :cool:

Και εμενα μου ειχε φανει big fail να βαλουνε το power button στο πλαι και τις πρωτες μερες το πατουσα συνεχεια αθελα μου. Με τον καιρο ομως το συνηθίζεις και δεν σου ειναι προβλημα. Δεν παυει ομως να ειναι fail που πρεπει να διορθωσει η Samsung στο επομενο ΝΟΤΕ (οπως πι χι διορθωσε αντιστοιχο fail με το button του σ-πεν οπου στις πρωτες παρτιδες του ΝΟΤΕ ηταν ιδιο χρωμα με το σωμα του σ-πεν και ετσι δεν το ξεχωριζες)

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα καλοριζικο, ειμαι σιγουρος πως θα το κατα-ευχαριστηθεις και εσυ οπως ολοι μας :cool:

Και εμενα μου ειχε φανει big fail να βαλουνε το power button στο πλαι και τις πρωτες μερες το πατουσα συνεχεια αθελα μου. Με τον καιρο ομως το συνηθίζεις και δεν σου ειναι προβλημα. Δεν παυει ομως να ειναι fail που πρεπει να διορθωσει η Samsung στο επομενο ΝΟΤΕ (οπως πι χι διορθωσε αντιστοιχο fail με το button του σ-πεν οπου στις πρωτες παρτιδες του ΝΟΤΕ ηταν ιδιο χρωμα με το σωμα του σ-πεν και ετσι δεν το ξεχωριζες)

 

Εγώ για το κουμπί θα το ήθελα περίπου στην μέση στο πλάι γιατί τώρα είναι πολύ ψηλά.. Αν ήταν από πάνω πάλι θα ήταν μακριά λόγω μεγέθους και δεν θα βόλευε αλλά πάλι ίσως να ήταν καλύτερα από ότι τώρα.. Εγω πάντως δεν το χρησιμοποιώ καθόλου πάρα μόνο σε Cwm κτλ

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Παιδες Αυτο το λιγο αλλα σπαστικο lag που εχει το κινητο ειναι λογο hardware ,ζοριζεται ο επαξεργαστης με τετοια οθονη κ αναλυση η λογο software;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες Αυτο το λιγο αλλα σπαστικο lag που εχει το κινητο ειναι λογο hardware ,ζοριζεται ο επαξεργαστης με τετοια οθονη κ αναλυση η λογο software;

 

Ακριβως...Μη ξεχναμε οτι ειναι απο τα πρωτα smartphone, μαζι με το nexus, που βγηκαν με τετοια αναλυση.

Οπως αναφερω παραπανω στην εκδοση ics διορθωνεται.

Και το λεω αυτο μετα τη δοκιμη της beta/leak ics εκδοσης.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για το κουμπί θα το ήθελα περίπου στην μέση στο πλάι γιατί τώρα είναι πολύ ψηλά.. Αν ήταν από πάνω πάλι θα ήταν μακριά λόγω μεγέθους και δεν θα βόλευε αλλά πάλι ίσως να ήταν καλύτερα από ότι τώρα.. Εγω πάντως δεν το χρησιμοποιώ καθόλου πάρα μόνο σε Cwm κτλ

 

Sent from my Galaxy Note

 

Ειχα την αισθηση πως ποιο λειτουργικο θα ηταν απο πανω, αλλα λογω του μεγεθους της συσκευης μαλλον εχεις δικιο πως και εκει θα ηταν δυσχρηστο. Παντως οχι τοσο οσο εκει που ειναι τωρα,οπου εχουμε πολυ περισσοτερες πιθανοτητες να το πατησουμε αθελα μας και να θεσουμε την συσκευη off.

Anyway, προτεινω να αφησουμε την λυση του προβληματος στους σχεδιαστες της Σαμσουνγκ. :p

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως...Μη ξεχναμε οτι ειναι απο τα πρωτα smartphone, μαζι με το nexus, που βγηκαν με τετοια αναλυση.

Οπως αναφερω παραπανω στην εκδοση ics διορθωνεται.

Και το λεω αυτο μετα τη δοκιμη της beta/leak ics εκδοσης.

 

Ηλια,αν διορθωνεται όντως είναι πολύ πολύ θετικό αυτό μιας και είναι 1 αγκάθι για αυτή τη συσκευαρα!!!

Με την ευκαιρία θέλω να σε συγχαρω φίλε για τη βίβλο σου,πραγματικα πολύ καλή δουλειά!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

παιδια η πρωτη φορτηση πρεπει να κρατησει 8 ωρες??? γενικα ποση ωρα θελει να φουλαρει τελειως??
Link to comment
Share on other sites

παιδια η πρωτη φορτηση πρεπει να κρατησει 8 ωρες??? γενικα ποση ωρα θελει να φουλαρει τελειως??

 

Καλησπερα...

Μια σελιδα πιο πισω αν θες να κοιταξεις, θα βρεις την απαντηση...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Μια σελιδα πιο πισω αν θες να κοιταξεις, θα βρεις την απαντηση...;)

 

το εχω δει αυτο απλα δεν διευκρινιζει αμα πρεπει να το αφησεις λιγο παραπανω γι ααυτο ρωταω :)

Link to comment
Share on other sites

το εχω δει αυτο απλα δεν διευκρινιζει αμα πρεπει να το αφησεις λιγο παραπανω γι ααυτο ρωταω :)

 

Οχι, δε χρειαζεται να το αφησεις παραπανω οπως καναμε στις παλαιοτερου τυπου μπαταριες...;)

 

 

Στη ''βιβλο'', στη παραγραφο της μπαταριας, προστεθηκε ο τροπος των αρχικων φορτισεων.

Edited by Sol_Ballads

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

 

Ειμαι νεος στο συγκεκριμενο forum , αλλα ημουν μελος στο παλαιοτερο Samsung H1 .

 

Παραλαμβανω την Δευτερα το S-note 16 GB (sim lock free) απο καταστημα Γερμανιας (Saturn) 509 Ευρο, αγορασμενο απο τους γονεις μου.

 

Ομως χρειαζομαι το 32 GB version , το οποιο μεχρι τωρα δεν το ειχα βρει να πωλειτε , μεχρι που το εψαξα σε παλιοτερες αναφορες εδω , και αναφερετε κατι για expansys.

Θελω να ρωτησω τα παρακατω:

1. εαν αγορασω την εκδοση 32 GB και προσθεσω 32 GB, θα λειτουργει με 64GB καθως θα εχει ελληνικα απο το παρακαω site expansys;

2. Μπορω απο το site να προοθησω το κινιτο (16GB) προς πωληση και σε καλυτερη τιμη απο την αγορα του, επειδη δεν θα το χρησιμοποιησω, γιατι διαβασα στους ορους ότι , πρεπει να εχω 150 ημερες συνδρομη + πολλα μηνυματα. Ημουν μελος στο Sam-H1, αλλα δεν θυμαμαι ουτε ονομα χρηστη ουτε κωδικο

 

ευχαριστω πολυ!

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

 

Ειμαι νεος στο συγκεκριμενο forum , αλλα ημουν μελος στο παλαιοτερο Samsung H1 .

 

Παραλαμβανω την Δευτερα το S-note 16 GB (sim lock free) απο καταστημα Γερμανιας (Saturn) 509 Ευρο, αγορασμενο απο τους γονεις μου.

 

Ομως χρειαζομαι το 32 GB version , το οποιο μεχρι τωρα δεν το ειχα βρει να πωλειτε , μεχρι που το εψαξα σε παλιοτερες αναφορες εδω , και αναφερετε κατι για expansys.

Θελω να ρωτησω τα παρακατω:

1. εαν αγορασω την εκδοση 32 GB και προσθεσω 32 GB, θα λειτουργει με 64GB καθως θα εχει ελληνικα απο το παρακαω site expansys;

2. Μπορω απο το site να προοθησω το κινιτο (16GB) προς πωληση και σε καλυτερη τιμη απο την αγορα του, επειδη δεν θα το χρησιμοποιησω, γιατι διαβασα στους ορους ότι , πρεπει να εχω 150 ημερες συνδρομη + πολλα μηνυματα. Ημουν μελος στο Sam-H1, αλλα δεν θυμαμαι ουτε ονομα χρηστη ουτε κωδικο

 

ευχαριστω πολυ!

:)

 

Καλημέρα και καλώς ήρθες.

 

1.) Ναι, θα λειτουργεί κανονικά και με Ελληνικά φυσικά.

2) Για αυτό θα πρέπει να μιλήσεις με έναν mod με pm μήπως βρει μια λύση, αν και τα πράγματα, ιδίως στις αγοροπωλησίες, είναι αρκετά αυστηρά.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ποιο myphone, techblog και σαχλαμαρες...Οπως λεει και καποιος στα σχολια στο παρακατω video, ετσι πρεπει να γινεται ενα review!!!!!!LoL

 

http://www.youtube.com/watch?v=wMechSrGTSk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: Kαλημέρα Ηλία,που πας και τα βρίσκεις; Καταπληκτικό!! Πολλά συγχαριτήρια για την ολοκληρωμένη παρουσίαση του note που εκπόνησες!!!

 

Το βίντεο τα σπάει κανονικά!! Πάντως οποίος το πιάνει στα χέρια του και περνα κάνα 2ημερο με το Note μετά κολλάει πολύ άσχημα τέρμα!! Τωρα αλλαγή με το επόμενο όταν βγει με το καλό..

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο τα σπάει κανονικά!! Πάντως οποίος το πιάνει στα χέρια του και περνα κάνα 2ημερο με το Note μετά κολλάει πολύ άσχημα τέρμα!! Τωρα αλλαγή με το επόμενο όταν βγει με το καλό..

 

Sent from my Galaxy Note

 

Eίναι αλήθεια ότι το επόμενο Note θα είναι tablet ;

Link to comment
Share on other sites

Eίναι αλήθεια ότι το επόμενο Note θα είναι tablet ;

 

μα έχει ήδη ανακοινωθεί!!

http://www.techgear.gr/samsung-galaxy-note-10-1-inch-officially-announced-at-mwc-2012-40057/

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλά αυτό θα είναι και ο διάδοχος του δικού μας Νοte ;. Γιατί εδώ αναφέρει...

<<Να σημειωθεί ότι η Samsung “βαφτίζει” ως Galaxy Note κάθε tablet που περιλαμβάνει τη γραφίδα S-Pen, και αυτή είναι η διαφορά με την οικογένεια Galaxy Tab>>.

Δεν θα είναι δηλαδή και τηλέφωνο όπως το δικό μας Note.

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλά αυτό θα είναι και ο διάδοχος του δικού μας Νοte ;. Γιατί εδώ αναφέρει...

<<Να σημειωθεί ότι η Samsung “βαφτίζει” ως Galaxy Note κάθε tablet που περιλαμβάνει τη γραφίδα S-Pen, και αυτή είναι η διαφορά με την οικογένεια Galaxy Tab>>.

Δεν θα είναι δηλαδή και τηλέφωνο όπως το δικό μας Note.

 

καλά ναι αυτό εννοείται σιγά μην αφήσει το Νοτε χωρις διάδοχο! Απλά ο φίλος ρώτησε για το tablet...το επόμενο note θα είναι κι αυτό άστα να πάνε... πιστεύω όταν βγει θα μας τρελάνει όλους κανονικά!!! Πάντως η συσκευή μας είναι απίστευτη πραγματικά δεν το χορταίνω!!

 

 

ορίστε κι αυτός 2 ώρες αντεξε μακρία από την οθόνη του note!!

Link to comment
Share on other sites

καλά ναι αυτό εννοείται σιγά μην αφήσει το Νοτε χωρις διάδοχο! Απλά ο φίλος ρώτησε για το tablet...το επόμενο note θα είναι κι αυτό άστα να πάνε... πιστεύω όταν βγει θα μας τρελάνει όλους κανονικά!!! Πάντως η συσκευή μας είναι απίστευτη πραγματικά δεν το χορταίνω!!

 

 

ορίστε κι αυτός 2 ώρες αντεξε μακρία από την οθόνη του note!!

 

Και αυτος επισης...:p

 

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι είναι το μοναδικό κινητό μου, εδώ και χρόνια που δεν χρειάζεται να το πειράξω. Να το πειράξω για ποιο λόγο δηλαδή ;. Για να βρίσκει GPS ταχύτερα ;. Μια χαρά με βρίσκει και σε χώρους κλειστούς και χωρίς την βοήθεια δικτύου. Να το πειράξω για ποιο λόγο ;. Όταν με τη χρήση που του κάνω φτάνει πάντα στις 40 ώρες ; . Απλά το μόνο μειονέκτημα είναι ερχόμενος από HTC, το Sense. Κάποια στιγμή πιστεύω θα πρέπει να βγάλουν αυτό το τρισάθλιο launcher (άποψη μου φυσικά) και να φτιάξουν έναν όμορφο launcher. :lol:

Άντε να δούμε και την ICS, και φυσικά μην αργήσει και πολύ !!. Εκεί θα ξενερώσω.

Τέλειο τηλέφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...