Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Εχει δοκιμασει κανεις να ακουσει μουσικη απο τα σκουστικα με το voodoo louder παρεπιπτοντως?????

Αν και το εχω αγορασμενο ποτε δε το δοκιμασα μιας και που εχω ασυρματα ακουστικα...

Εβαλα τα ενσυρματα λοιπον και εκανα το λαθος να το βαλω στο τερμα την ενταση με το louder και νομιζω οτι δεν ακουω τωρα...:p

Ευθυμη για σενα ειναι αυτη η εφαρμογη...:)

 

Ευχαριστώ βρε Ηλία! Είναι μόνο για ακουστικά από το jack ή γενικά ανεβάζει την ενταση του ακουστικού? Εκεί έχω πρόβλημα καμιά φορά... στην μουσική είμαι super! Ποια ασύρματα ακουστικά έχεις παρεμπιπτόντως?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ βρε Ηλία! Είναι μόνο για ακουστικά από το jack ή γενικά ανεβάζει την ενταση του ακουστικού? Εκεί έχω πρόβλημα καμιά φορά... στην μουσική είμαι super! Ποια ασύρματα ακουστικά έχεις παρεμπιπτόντως?

 

Ενσυρματα εχω τα κλασσικα της συσκευασιας και το voodoo louder ανεβαζει την ενταση των ηχων γενικα, σε κλησεις/ραδιοφωνο/mp3 κτλ,αισθητα θα ελεγα....

 

Ασυρματα εχω τα Samsung HS3000.Εκει δυστυχως δε γινεται τιποτα ακομα...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ενσυρματα εχω τα κλασσικα της συσκευασιας και το voodoo louder ανεβαζει την ενταση των ηχων γενικα, σε κλησεις/ραδιοφωνο/mp3 κτλ,αισθητα θα ελεγα....

 

Ασυρματα εχω τα Samsung HS3000.Εκει δυστυχως δε γινεται τιποτα ακομα...

 

Μόλις το πέρασα και το δοκίμασα με ακουστικά και μουσική και όντως ανεβάζει αρκετά την ένταση!!! Σε σημείο που θες να κατεβάσεις λιγάκι τα μπάσα γιατί αρχίζει να μπουκώνει ψηλά και ψηλότερα παίζει και προσωρινή κώφωση!!! Στην τελική αν θέλω να κάνω κάποια κλήση σε εξωτερικό χώρο μπορώ να την κάνω από τα ακουστικά... γενικά όμως το ακουστικό θα το ήθελα ένα κλικ πιο δυνατό... είναι το μόνο που θα "πείραζα" στην συσκευή μας :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ενσυρματα εχω τα κλασσικα της συσκευασιας και το voodoo louder ανεβαζει την ενταση των ηχων γενικα, σε κλησεις/ραδιοφωνο/mp3 κτλ,αισθητα θα ελεγα....

 

Ασυρματα εχω τα Samsung HS3000.Εκει δυστυχως δε γινεται τιποτα ακομα...

 

Καλημέρα. Μιας και αναφέρατε τα ασύρματα ακουστικά, σου έχει τύχει σε εισερχόμενη αναπάντητη κλίση να κολλήσει το bluetooth και να θέλει κλείσιμο; Εμένα με τα MW600 της SE μου συμβαίνει αρκετά συχνά και δεν μπορώ να καταλάβω αν φταίει το τηλ. ή το bluetooth.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μιας και αναφέρατε τα ασύρματα ακουστικά, σου έχει τύχει σε εισερχόμενη αναπάντητη κλίση να κολλήσει το bluetooth και να θέλει κλείσιμο; Εμένα με τα MW600 της SE μου συμβαίνει αρκετά συχνά και δεν μπορώ να καταλάβω αν φταίει το τηλ. ή το bluetooth.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-2

 

Ποτέ, μα ποτέ, δε μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Γενικά για όσους έχουν θέμα με την ένταση του ακουστικού (earphone speaker)... εμένα δυστυχώς όταν είμαι έξω δεν έχει καθόλου καλή ένταση και δεν ακούω καλά τον καλούντα...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1412315

 

οποιοδήποτε feedback παιδιά είναι ευπρόσδεκτο γιατί πολλοί έχουν το ίδιο πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα,πηγα να αυξησω τερμα την ενταση της φωτεινοτητας στη συσκευη και μου λεει οτι μειωθηκε η φωτηνοτητα λογο υπερθερμανσης.εχει τυχει σε κανεναν?να πω πως το κινητο ηταν για ωρες κλειστο και οταν το ανοιξα πηγα να κανω αυτη τη ρυθμιση.

 

Το voodoo louder ειναι συμβατο με το Note?εγω κατεβασα το free και κατι μου λεει για Kernel,ροοτ εχω μονο ουτε ρομ ουτε κερνελ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα,πηγα να αυξησω τερμα την ενταση της φωτεινοτητας στη συσκευη και μου λεει οτι μειωθηκε η φωτηνοτητα λογο υπερθερμανσης.εχει τυχει σε κανεναν?να πω πως το κινητο ηταν για ωρες κλειστο και οταν το ανοιξα πηγα να κανω αυτη τη ρυθμιση.

 

Το voodoo louder ειναι συμβατο με το Note?εγω κατεβασα το free και κατι μου λεει για Kernel,ροοτ εχω μονο ουτε ρομ ουτε κερνελ.

 

είναι συμβατό αφού κι εγώ τώρα το κοιτούσα... στην αρχική οθόνη πάτησε με τη σειρά τα tabs από πάνω προς τα κάτω και μετά θα πρέπει να το αγοράσεις ( 1€ ) και στην συνέχεια εισαι έτοιμος!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα,πηγα να αυξησω τερμα την ενταση της φωτεινοτητας στη συσκευη και μου λεει οτι μειωθηκε η φωτηνοτητα λογο υπερθερμανσης.εχει τυχει σε κανεναν?να πω πως το κινητο ηταν για ωρες κλειστο και οταν το ανοιξα πηγα να κανω αυτη τη ρυθμιση.

 

Το voodoo louder ειναι συμβατο με το Note?εγω κατεβασα το free και κατι μου λεει για Kernel,ροοτ εχω μονο ουτε ρομ ουτε κερνελ.

Ειναι συμβατο οπως λεει ο Ευθυμης αλλα, εκτος απο root, θελει και custom kernel αφου ο stock δε το υποστηριζει νομιζω.

 

Γενικά για όσους έχουν θέμα με την ένταση του ακουστικού (earphone speaker)... εμένα δυστυχώς όταν είμαι έξω δεν έχει καθόλου καλή ένταση και δεν ακούω καλά τον καλούντα...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1412315

 

οποιοδήποτε feedback παιδιά είναι ευπρόσδεκτο γιατί πολλοί έχουν το ίδιο πρόβλημα!

Ευθυμη επειδη το ειχα ψαξει πολυ το θεμα οταν ημουν με HTC (γιαυτο τωρα δε κανω παραπονα...:p)δεν υπαρχει καποιος τροπος για in-call boost.

Αν θες δοκιμασε το volume+ (μπορεις να το κατεβασεις δωρεαν απο εδω.Οπως λεει ο dev η τελευταια beta ειναι σχεδον η ιδια με τη τελικη μορφη) και να δοκιμασεις τη ρυθμιση ''in call'' οπου οπως λεει και ο dev δημιουργει μια ''καθαροτητα'' στη κληση και σε μερικες περιπτωσεις δινει boost.Δοκιμασε τη τιμη ''6'' (100 εως 6 ειναι η τιμη.Το 6 υποτιθεται ειναι το πιο δυνατο) *θελει root*

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειναι συμβατο,ολες οι μπαρες εγιναν πρασινες!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι συμβατο οπως λεει ο Ευθυμης αλλα, εκτος απο root, θελει και custom kernel αφου ο stock δε το υποστηριζει νομιζω.

 

 

Ευθυμη επειδη το ειχα ψαξει πολυ το θεμα οταν ημουν με HTC (γιαυτο τωρα δε κανω παραπονα...:p)δεν υπαρχει καποιος τροπος για in-call boost.

Αν θες δοκιμασε το volume+ (μπορεις να το κατεβασεις δωρεαν απο εδω.Οπως λεει ο dev η τελευταια beta ειναι σχεδον η ιδια με τη τελικη μορφη) και να δοκιμασεις τη ρυθμιση ''in call'' οπου οπως λεει και ο dev δημιουργει μια ''καθαροτητα'' στη κληση και σε μερικες περιπτωσεις δινει boost.Δοκιμασε τη τιμη ''6'' (100 εως 6 ειναι η τιμη.Το 6 υποτιθεται ειναι το πιο δυνατο) *θελει root*

 

Το είχα δοκιμάσει και παλιότερα το volume+ αλλά δεν έκανε κάτι... τέσπα τι να κάνω!!! Θα το δοκιμάσω πάλι και βλέπω.. Ευχαριστώ πολύ βρε Ηλία!!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειναι συμβατο,ολες οι μπαρες εγιναν πρασινες!

 

Τελεια!!!Δοκιμασε τα ακουστικα σου και πες εντυπωσεις!!!!:)

 

ΑΑΑ!Και ξεχασα!!!Το volume+ boostαρει τον ηχο στα bluetooth ακουστικα!!...:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τελεια!!!Δοκιμασε τα ακουστικα σου και πες εντυπωσεις!!!!:)

 

ΑΑΑ!Και ξεχασα!!!Το volume+ boostαρει τον ηχο στα bluetooth ακουστικα!!...:p

Το αγορασα και το δοκιμασα,αποτελεσμα?με καιει το αυτι χαχαχαχα κανει πολυ καλη δουλεια και μονο 1 ευροπουλο!

Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα και το δοκιμασα,αποτελεσμα?με καιει το αυτι χαχαχαχα κανει πολυ καλη δουλεια και μονο 1 ευροπουλο!

 

Από το ακουστικό της συσκευής ή από τα ακουστικά ?? Εννοώ που είδες βελτίωση!

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

την original θήκη της samsung, αυτή που αντικαθιστά το κάλυμμα μπαταρίας, τη βρίσκουμε πουθενά Ελλάδα?

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-note-N7000-THiki-Original-Flip-Cover-Case-for-Galaxy-Note-5-3-Flip-Case-EFC-1E1F.515061.html

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-2

Link to comment
Share on other sites

την original θήκη της samsung, αυτή που αντικαθιστά το κάλυμμα μπαταρίας, τη βρίσκουμε πουθενά Ελλάδα?

Επειδη το eXtreme mobile δεν δειχνει να εχει διαθεσιμα κομματια, αν την βιαζεσαι ριξε μια ματια και εδω οπου φαινεται πως υπαρχει σε διαθεσιμοτητα.

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=52650

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

κανένα "μεγάλο" στυλ Πλαίσιο, ΜΜ, κλπ δεν την έχει?

θέλω να την δω γιατί δεν είμαι και πολύ σίγουρος.

δεν τη βιάζομαι πάντως.

Link to comment
Share on other sites

κανένα "μεγάλο" στυλ Πλαίσιο, ΜΜ, κλπ δεν την έχει?

θέλω να την δω γιατί δεν είμαι και πολύ σίγουρος.

δεν τη βιάζομαι πάντως.

 

Την ειχε το Πλαισιο πριν καμια 10αρια μερες που περασα...Βεβαια μπορεις να τους παρεις και τηλεφωνο και θα σου πουνε.

 

Υ.Γ.:Γεννησε το Note σου και εκανε αγορακι βλεπω (Χperia mini pro)?????Να σου ζησει!!!!:p

Απο τις αγαπημενες μου συσκευες παρεπιπτοντως...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

Απο τον official browser μπορείτε να ποσταρετε στο φόρουμ μεγάλα κείμενα με άνεση η είναι δυστροπος όπως στο SGS2 όπου γεμίζει η γραμμή και δεν βλέπεις τι γράφεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!!

 

http://www.gsmarena.com/galaxy_note_android_40_update_to_include_special_content-news-4004.php

 

Premium suite λοιπόν με εκμετάλλευση του S-Pen!! Άντε να δούμε πότε γιατί έρχεται μαζί με το ICS...;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!!

 

http://www.gsmarena.com/galaxy_note_android_40_update_to_include_special_content-news-4004.php

 

Premium suite λοιπόν με εκμετάλλευση του S-Pen!! Άντε να δούμε πότε γιατί έρχεται μαζί με το ICS...;)

 

Ευχαριστουμε για την ενημερωση...:)

 

Εδω και το βιντεο/παρουσιαση...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε για την ενημερωση...:)

 

Εδω και το βιντεο/παρουσιαση...:)

 

Καλημέρα! Εμείς ευχαριστούμε για την ενημέρωση!!! Περιμένουμε !!!

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση προς τους κατοχους του note.

αφορα την πλοηγηση gps.

κατα την πλοηγηση λοιπον αν το εχουμε σε φορτιση με εναν μαμα φορτιστη αυτοκινητου, η φορτιση αυξανει το ποσοστο της μπαταριας,το κραταει τουλαχιστον σταθερο,η αυτο μειωνεται σταδιακα,παρολο που το εχουμε στην φορτιση?

ρωταω γιατι το προβλημα αυτο υπηρχε και υπαρχει στο galaxy s2 και θελω να ξερω αν υπαρχει και στο note.

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...