Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμ δεν θυμάμαι με το igo. Με Sygic το είχα δουλέψει χωρίς πρόβλημα.
και το sygic το ανοιγω αλλα παλι λεει ανοιξτε το gps!το εσωτερικο!χρειαζομαι εφαρμογη απο το μαρκετ?η μονο την επιλογη ψευδεις τοποθεσιες ενεργη?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και το sygic το ανοιγω αλλα παλι λεει ανοιξτε το gps!το εσωτερικο!χρειαζομαι εφαρμογη απο το μαρκετ?η μονο την επιλογη ψευδεις τοποθεσιες ενεργη?

 

Έχω πολύ καιρό να το χρησιμοποιήσω, γιατί είμαι χωρίς το TAMΠΛET που είχα τότε.

Αλλά βρήκα αυτό.

Για δοκίμασε

 

1) buy the bluetooth GPS sensor

2) download & install Bluetooth GPS app on android market ( https://play.google.com/store/apps/details?id=googoo.android.btgps&hl=en )

3) run it, checkmarked "Enable Mock GPS Provider", click Connect

4) go to device Settings, checkmarked "allow mock locations" or equivalent.

5) that's all...use any map software online or offline kind

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

και το sygic το ανοιγω αλλα παλι λεει ανοιξτε το gps!το εσωτερικο!χρειαζομαι εφαρμογη απο το μαρκετ?η μονο την επιλογη ψευδεις τοποθεσιες ενεργη?

Nαι χρειάζεται εφαρμογή.Στο play store έχει αρκετές. Δοκίμασε με την bluetooth gps mouse με alt bt connect method μιας και έχεις android 4.2 ή με αυτή

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογή δοκιμάζεις; Δοκίμασε με την bluetooth gps mouse με alt bt connect method μιας και έχεις android 4.2

 

 

 

 

 

 

 

Έχω πολύ καιρό να το χρησιμοποιήσω, γιατί είμαι χωρίς το TAMΠΛET που είχα τότε.

Αλλά βρήκα αυτό.

Για δοκίμασε

 

1) buy the bluetooth GPS sensor

2) download & install Bluetooth GPS app on android market ( https://play.google.com/store/apps/details?id=googoo.android.btgps&hl=en )

3) run it, checkmarked "Enable Mock GPS Provider", click Connect

4) go to device Settings, checkmarked "allow mock locations" or equivalent.

5) that's all...use any map software online or offline kind

α χρειάζεται εφαρμογή;κάθε φορά που θα θελω να χρησιμοποιήσω το GPS θα πρέπει πρώτα να τρέχω την εφαρμογή; Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνει το πάντρεμα χρειάζεται

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να τρέχει.

 

Δοκίμασα, μάλιστα αγόρασα ,αυτήν που μου πρότεινες μια χαρά όλα.ελπίζω να μην τρώει μόνο μπαταρία έτσι που θα τρέχει μόνο από πίσω.μένει να δοκιμάσω τον δέκτη σε διαδρομή αν κάνει τα κουλά που κάνει ο εσωτερικός του zopo και τρελαίνεται.

Δηλαδή για 4.2 αυτή είναι η πιο ενδεδειγμένη;

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω αν ειναι αυτή η πιο ενδεδειγμένη απλά σου πρότεινα κάποιες για να μπορέσεις να δεις τι χρειάζεται για να συνδεθεί ο δέκτης σου
Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω αν ειναι αυτή η πιο ενδεδειγμένη απλά σου πρότεινα κάποιες για να μπορέσεις να δεις τι χρειάζεται για να συνδεθεί ο δέκτης σου

 

Εντάξει ευχαριστώ! Δοκίμασα και την άλλη του φίλου παραπάνω! Μια χαρά! Απλά νόμιζα ότι δεν χρειαζόταν εφαρμογή για να λειτουργήσει ο εξωτερικός δέκτης

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, χαίρομαι που δούλεψε! :)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ειναι λογικο τα ιδια τρελα που μου εκανε με τον δεκτη τον ενσωματωμενο του κινητου να μου τα κανει και με τον εξωτερικο?αλλα αντι αλλων με εδειχνε πολλες φορες!δεν υποτιθεται ο εξωτερικος ειναι πιο καλος,πιανει σε πιο δυσκολα σημεια?

 

ειναι λογικο τα ιδια τρελα που μου εκανε με τον δεκτη τον ενσωματωμενο του κινητου να μου τα κανει και με τον εξωτερικο?αλλα αντι αλλων με εδειχνε πολλες φορες!δεν υποτιθεται ο εξωτερικος ειναι πιο καλος,πιανει σε πιο δυσκολα σημεια?

 

Τραγικά τα αποτελέσματα και με τον εξωτερικό δέκτη! Σε όλο τον Πειραιά Κέντρο αλλά αντί άλλων! Τα ίδια που έκανε και το κινητό με τον δικό του δέκτη.με έδειχνε μια σε κάθετα άλλο στενό μια προχωρούσε το στίγμα μόνο του! Τα ίδια ακριβώς.ειδικά όταν φτάνεις στον προορισμό σου και αρχίζει τα τρελά του είναι αδύνατη η πλοήγηση! Μήπως φταίνε ότι τα δύο προγράμματα πλοήγησης δεν είναι αυθεντικά;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίνε ότι τα δύο προγράμματα πλοήγησης δεν είναι αυθεντικά;

Ξέρεις πολλούς ρε φίλε να έχουν γνήσιο igo εδώ μέσα; :lol: Εισαι σίγουρος ότι ο εσωτερικός δέκτης ειναι κλειστός όταν κάνεις πλοήγηση;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πολλούς ρε φίλε να έχουν γνήσιο igo εδώ μέσα; :lol: Εισαι σίγουρος ότι ο εσωτερικός δέκτης ειναι κλειστός όταν κάνεις πλοήγηση;

 

Στις ρυθμίσεις πάντως τοποθεσίας οι δορυφόροι εκεί η επιλογή είναι κλειστή.παρατήρησα όμως ότι όταν τρέχει πχ το igo με τον εξωτερικό δέκτη στην μπάρα πάνω πάνω του κινητού αριστερά βγαίνει πάλι η κουκιδα η άσπρη όταν κάποια εφαρμογή ψάχνει για GPS.

 

Στις ρυθμίσεις πάντως τοποθεσίας οι δορυφόροι εκεί η επιλογή είναι κλειστή.παρατήρησα όμως ότι όταν τρέχει πχ το igo με τον εξωτερικό δέκτη στην μπάρα πάνω πάνω του κινητού αριστερά βγαίνει πάλι η κουκιδα η άσπρη όταν κάποια εφαρμογή ψάχνει για GPS.

 

Έτσι είναι οι ρυθμίσεις τώρα.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Nαι όντως κλειστό ειναι.Δοκίμασες όσο κάνεις πλοήγηση με το εξωτερικό gps να το κλείσεις και να δεις,αν συνεχίζεται κανονικά η πλοήγηση; Γιατι μου φαίνεται πολύ περίεργο,να κλείνεις το gps,να χρησιμοποιείς το bt δέκτη και όταν ανοίγεις το igo να αναβοσβήνει στη μπάρα το εικονίδιο του εσωτερικού δέκτη
Link to comment
Share on other sites

Nαι όντως κλειστό ειναι.Δοκίμασες όσο κάνεις πλοήγηση με το εξωτερικό gps να το κλείσεις και να δεις,αν συνεχίζεται κανονικά η πλοήγηση; Γιατι μου φαίνεται πολύ περίεργο,να κλείνεις το gps,να χρησιμοποιείς το bt δέκτη και όταν ανοίγεις το igo να αναβοσβήνει στη μπάρα το εικονίδιο του εσωτερικού δέκτη

 

Κοίτα τις φωτο! Κλειστός ο εσωτερικός, ανοιχτός ο bt και η κουκίδα αναβοσβήνει.έβγαλα μια φωτο που η κουκίδα είναι άδεια μέσα και μια γεμάτη γιατί αναβοσβήνει.έχει βρει σήμα ο εξωτερικός η όχι πάλι αναβοσβήνει! Αναζήτηση σήματος GPS γράφει η επεξήγηση αν κατεβάσω την μπάρα ειδοποιήσεων.

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα φταίει.

Δοκίμασε άλλες εκδόσεις είτε σε Sygic είτε σε igo

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πιο πρόγραμμα εννοείς το Bluetooth GPS η τα igo, sygic?

 

Θα μας τρελάνει! Άνοιξα το sygic ΧΩΡΊΣ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΌΣ ΕΊΤΕ Ο ΕΣΩΤΕΡΙΚΌΣ ΕΊΤΕ Ο ΕΣΩΤΕΡΙΚΌΣ ΔΈΚΤΗΣ και κλείδωσε δορυφόρους ! Μόνο η εφαρμογή τρέχει αυτή για Bluetooth GPS mouse κάτι! Πώς γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αναφορά σε ουγγρικό gps-site, το επόμενο έτος, πρόκειται να κυκλοφορήσει στο Play store το iGO Primo το οποίο θα είναι διαθέσιμο για όλους και θα ενσωματώνει την πρωτοποριακή λειτουργία NavFusion.
Link to comment
Share on other sites

Eυχάριστα νέα

Πιο πρόγραμμα εννοείς το Bluetooth GPS η τα igo, sygic?

 

Θα μας τρελάνει! Άνοιξα το sygic ΧΩΡΊΣ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΌΣ ΕΊΤΕ Ο ΕΣΩΤΕΡΙΚΌΣ ΕΊΤΕ Ο ΕΣΩΤΕΡΙΚΌΣ ΔΈΚΤΗΣ και κλείδωσε δορυφόρους ! Μόνο η εφαρμογή τρέχει αυτή για Bluetooth GPS mouse κάτι! Πώς γίνεται αυτό;

Νομίζω ότι το sygic κλειδώνει σήμα και σε συνδυασμό με σήμα κινητής και το wifi.Δοκίμασα με ένα bt gps μάρκας jentro που έχω,igo και sygic και λειτούργησε κανονικά στο v967s με 4.2.1.Η εφαρμογή για το bt gps ειναι η bluetooth gps mouse και η έκδοση του igo η 9.6.29.331894 απο 20-9. Kατά την διάρκεια που έτρεχε το igo,δεν εμφανίστηκε στην επάνω μπάρα το εικονίδιο του εσωτερικού gps,το οποίο το έκλεισα,πριν πατήσω σύνδεση του bt gps στο πρόγραμμα bluetooth gps mouse

Link to comment
Share on other sites

τελικα δοκιμασα την εφαρμογη bluetooth gps σκετο και ολα τελεια!καμια σχεση με το εσωτερικο!!σημα καμπανα!

η mouse εφαρμογη μου εκανε τα κουλα και την αλλαξα!

αντε να βγει η μαμα με native full hd υποστηριξη!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως με το εξωτερικό bt gps,έχει βελτιωθεί κάπως και η σπαστή-αργή κίνηση του βέλους;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως με το εξωτερικό bt gps,έχει βελτιωθεί κάπως και η σπαστή-αργή κίνηση του βέλους;
αν και αυτο πρεπει να ειναι θεμα αναλυσης που λεγαμε το ξεχασα και δεν το παρατηρησα γιατι σε 2d το ειχα ψιλοφτιαξει και πηγαινε σχετικα καλα! σε 3d ξεχασα να δω!αυριο!

 

Τελικά όχι τα ίδια.σε 3d ειδικά πάει σπαστά πάλι.σε 2d ψιλό πάει ομαλά.

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας. Να ρωτησω κι εγω κατι.

Εδω και λιγους μηνες σε ενα Jiayu G3S ειναι εγκατεστημενο το Igo Primo.

Παρατηρω ομως καποιο προβλημα που δεν ξερω που οφειλεται και θελω τη γνωμη σας.

Ενω βλεπω στον χαρτη την διαδρομη που εχω επιλεξει (με κοκκινο χρωμα) να πηγαινει αρχικα ισια και μετα π.χ. δεξια, η φωνη του ομιλητη μου λεει να στριψω αριστερα, οπως επισης αριστερα με προτρεπει να παω (με τα αναλογα μετρα απο κατω) το πορτοκαλι βελος στο τετραγωνο πανω αριστερα της οθονης.

Αυτο συμβαινει συχνα και εχω παρατηρησει οτι η σωστη κατευθυνση ειναι του χαρτη και οχι η φωνη του ομιλητη η το βελος κατευθυνσης.

Ξερει καποιος απο σας γιατι συμβαινει αυτο?

Ειναι σφαλμα του πλοηγου η των χαρτων η κατι αλλο?

Ευχαριστω

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ,έχει εγκαταστήσει κανείς σε Νοτε 3 το Igo primo; Θα ήθελα τα data.zip branding.zip και sys.txt αν είναι δυνατόν.Το είχα στο Νοτε 2 αλλά φαντάζομαι λόγω διαφορετικής ανάλυσης αυτά τα τρια πρέπει να είναι διαφορετικά.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...