Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που μπορώ να βρω τα αρχεία για την ανάλυση του igo my way; Έχω την ανάλυση 960*540 και είναι μικρή το s4 mini

Ευχαριστώ!!!

 

όταν λες αρχεία???τι ακριβώς χρειάζεσαι εκτός του *.apk???

GPS Pocket PC Team
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα

εβαλα την αριαδνη για δοκιμη και εινα αρκετα καλο.ειδοποιηση του στυλ στο φαναρι στριψε δεξια και τετοια.το δοκιμασα παλι σημερα και ανα τακτα χρονικα διαστηματα αρχιζει κατι ακαταλαβιστικα,πιθανων απο το tmc.θελει αλλη φωνη?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Το data.gro που καθορίζει την ανάλυση

 

εφόσον μπορείς να βάλεις το PRIMO γιατί μένεις σε κάτι πιο παλιό? συζήτηση να γίνεται...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα

εβαλα την αριαδνη για δοκιμη και εινα αρκετα καλο.ειδοποιηση του στυλ στο φαναρι στριψε δεξια και τετοια.το δοκιμασα παλι σημερα και ανα τακτα χρονικα διαστηματα αρχιζει κατι ακαταλαβιστικα,πιθανων απο το tmc.θελει αλλη φωνη?

 

ειναι tts η αριάδνη σωστά?? κόψε το tmc να δεις...αν και περίεργο μου φαίνεται..ή δοκίμασε αυτό

Edited by furiousdemitris
GPS Pocket PC Team
Link to comment
Share on other sites

εφόσον μπορείς να βάλεις το PRIMO γιατί μένεις σε κάτι πιο παλιό? συζήτηση να γίνεται...

 

Πολύ απλά ίσως γιατί ή δεν το έχει το primo ή του φαίνεται ακαταλαβίστικη η νέα version. Πριν από 3 χρόνια όταν έβαλα το myway, απλά ξεζιπάρισα το βασικό αρχείο που ήταν γιά την ανάλυση του κινητού μου στην sd κάρτα μου και το εγκατέστησα με το apk αρχείο που το συνόδευε. Σήμερα για να εγκαταστήσεις την version 9, πρέπει πρώτα να έχεις παρακολουθήσει σεμινάριο...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ απλά ίσως γιατί ή δεν το έχει το primo ή του φαίνεται ακαταλαβίστικη η νέα version. Πριν από 3 χρόνια όταν έβαλα το myway, απλά ξεζιπάρισα το βασικό αρχείο που ήταν γιά την ανάλυση του κινητού μου στην sd κάρτα μου και το εγκατέστησα με το apk αρχείο που το συνόδευε. Σήμερα για να εγκαταστήσεις την version 9, πρέπει πρώτα να έχεις παρακολουθήσει σεμινάριο...

 

το να μην το έχει δεν το θεωρώ απίθανο ...μπορεί να το "αγοράσει"...όσον αφορά το θέμα εγκατάστασης εντάξει δεν είναι και τόσο δύσκολο...

GPS Pocket PC Team
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που βρίσκω γιά "αγορά", είναι σε πακέτα που πρέπει να τα ενώσεις με κατάλληλο τρόπο για να παίξουν … και ΑΝ παίξουν. Σε φίλο που τα έδωσα για δοκιμή, απογοητεύτηκε γιατί δεν είχε καθόλου ελληνικές οδηγίες όταν πήγαινε να βρεί μια οδό και όλα του βγαίνανε στα γκρίκλις...
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που βρίσκω γιά "αγορά", είναι σε πακέτα που πρέπει να τα ενώσεις με κατάλληλο τρόπο για να παίξουν … και ΑΝ παίξουν. Σε φίλο που τα έδωσα για δοκιμή, απογοητεύτηκε γιατί δεν είχε καθόλου ελληνικές οδηγίες όταν πήγαινε να βρεί μια οδό και όλα του βγαίνανε στα γκρίκλις...

 

Προφανώς αυτό έγινε πριν καιρό...όπως επίσης έγινε γιατί δεν υπήρχαν αυτά που έπρεπε να υπάρχουν...Εφόσον "αγοράσει" κάποιος αυτά που πρέπει τα υπόλοιπα είτε από εδώ είτε από άλλο φόρουμ που προανέφερα είναι ευκολα...

GPS Pocket PC Team
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που βρίσκω γιά "αγορά", είναι σε πακέτα που πρέπει να τα ενώσεις με κατάλληλο τρόπο για να παίξουν … και ΑΝ παίξουν. Σε φίλο που τα έδωσα για δοκιμή, απογοητεύτηκε γιατί δεν είχε καθόλου ελληνικές οδηγίες όταν πήγαινε να βρεί μια οδό και όλα του βγαίνανε στα γκρίκλις...

 

Έπρεπε να αλλάξει γλώσσα μέσα στις ρυθμίσεις. Αν δεν έχει περάσει την ελληνική ή έχει αφήσει την default οι οδοί θα του εμφανίζονται στα αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που βρίσκω γιά "αγορά", είναι σε πακέτα που πρέπει να τα ενώσεις με κατάλληλο τρόπο για να παίξουν … και ΑΝ παίξουν. Σε φίλο που τα έδωσα για δοκιμή, απογοητεύτηκε γιατί δεν είχε καθόλου ελληνικές οδηγίες όταν πήγαινε να βρεί μια οδό και όλα του βγαίνανε στα γκρίκλις...

 

Εξαρτάται βέβαια και από ποιό "μαγαζί" ψωνίζεις..............

Link to comment
Share on other sites

Το ποιο πρόγραμμα αρέσει στων καθένα είναι υποκειμενικό, αλλά η απεικονίσει,το στήσιμο, τα γραφικά, & η χάρτες, ειναι αντικειμενικα πολύ μπροστά το iGO ΛΕΜΕ...!

 

Δικό μου Video στα πεταχτά..!

 

http://s1.directupload.net/images/140111/temp/32c95vja.jpghttp://s1.directupload.net/images/140111/temp/leesugvr.jpghttp://s14.directupload.net/images/140111/temp/t7hadd47.jpghttp://s14.directupload.net/images/140111/temp/ytxvxked.jpg

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ποιο πρόγραμμα αρέσει στων καθένα είναι υποκειμενικό, αλλά η απεικονίσει,το στήσιμο, τα γραφικά, & η χάρτες, ειναι αντικειμενικα πολύ μπροστά το iGO ΛΕΜΕ...!

 

Δικό μου Video στα πεταχτά..!

 

και από ότι είδα χρησιμοποιείς το igo8..σκέψου να είχες το primo...

GPS Pocket PC Team
Link to comment
Share on other sites

και από ότι είδα χρησιμοποιείς το igo8..σκέψου να είχες το primo...

 

Είμαι λάτρης του iGO8, στο τηλ. έχω Primo..! και να πούμε πως το iGO είναι το μοναδικό πρόγραμμα που μπόρες να κάνεις οτι θες με τα γραφικά, να αλλάξεις χρώμα, στους δρόμους στο περιβάλλων, στης πολυκατοικιες 3D.

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Την παραμετροποίηση του igo δεν την έχει κανένα. Ούτε καν το πλησιάζουν. Τα γραφικά δε μου λένε και τίποτα. Και το sygic έχει καλά γραφικά, αλλά αυτά μετράνε μόνο όταν το κοιτάς στο σπίτι. Η πλοήγηση γίνεται κυρίως φωνητικά, και εκεί δείχνει πάλι τις δυνατότητες του το igo.
Link to comment
Share on other sites

Παρ' όλο που δεν είμαι fan του iGO (άσχετα αν το έχω σε όλες τις εν χρήση συσκευές μου) δεν νομίζω ότι αμφέβαλε ποτέ κανείς γιά τις

δυνατότητες παραμετροποίησής του , που είναι μοναδικές .

Iσως να υπήρξαν σχόλια , και από εμένα , γιά την υπερβολή , και τι είναι πραγματικά χρήσιμο στην πλοήγηση πέρα από τις φωνητικές

οδηγίες/ειδοποιήσεις .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι τρελός φαν του πριμο χρόνια τώρα ΑΛΛΆ το sygic μόλις το δοκίμασα με εντυπωσίασε η ευκολία της εγκατάστασης του που παίζουν όλα από την αρχή! Δεν κάνεις τίποτα! Επίσης ότι είναι τόσο ομαλό ΑΚΌΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΓΆΛΗ ΚΛΊΣΗ ΤΟΥ ΧΆΡΤΗ σε full hd που το πριμο απλά μπουκωνει.Ενώ σε μικρότερες αναλύσεις είναι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι τρελός φαν του πριμο χρόνια τώρα ΑΛΛΆ το sygic μόλις το δοκίμασα με εντυπωσίασε η ευκολία της εγκατάστασης του που παίζουν όλα από την αρχή! Δεν κάνεις τίποτα! Επίσης ότι είναι τόσο ομαλό ΑΚΌΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΓΆΛΗ ΚΛΊΣΗ ΤΟΥ ΧΆΡΤΗ σε full hd που το πριμο απλά μπουκωνει.Ενώ σε μικρότερες αναλύσεις είναι οκ.

 

Ηλία μην κρίνεις την συμπεριφορά του primo από την συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Ηλία μην κρίνεις την συμπεριφορά του primo από την συσκευή σου.

 

Ναι για το θέμα με την ανάλυση οκ.αλλά το sygic για μένα τελικά είναι πιο όμορφο μεν αλλά το πριμο είναι πιο εύχρηστο, έχει πιο πολλές λειτουργίες και φυσικά το κάνεις όπως θες.απλά out of the box sygic είναι μονόδρομος για αρχάριους.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί η οδήγηση να γίνετε σχεδόν ακουστικά, αλλά την στιγμή που θα ρίξω την κλεφτεί ματιά στην οθόνη, αυτή πρέπει να βοηθά , να είναι ευανάγνωστη, και κυρίως το περιβάλλων των γραφικών να αποτυπώνουν την πραγματική εικόνα που βλέπω απο το παμριζ. Και σε αυτό βοηθάνε ακόμα και τα poi,.;) Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι μια χαρα λειτουργική και η οπτική πλοήγηση, ειδικά σε πολύπλοκα σημεία όπως γέφυρες κλπ απλά ειδικά για το igo υπήρχει μια τάση υπερβολής, να φαίνεται ο ουρανός, να έχουν ωραία textures τα κτίρια κτλ
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι μια χαρα λειτουργική και η οπτική πλοήγηση, ειδικά σε πολύπλοκα σημεία όπως γέφυρες κλπ απλά ειδικά για το igo υπήρχει μια τάση υπερβολής, να φαίνεται ο ουρανός, να έχουν ωραία textures τα κτίρια κτλ

 

Αν θέλεις τα βάζεις να τα δεις, αν οχι δεν τα ενεργοποιήσεις...!!! γιαυτό λέμε ΕΧΕΙ την καλύτερη παραμετροποιηση...!! ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μ'αρέσει που τα λες σε εμένα όλα αυτά... :wacko:

 

Απάντησα σε αυτό που έγραψες...που το μεμπτό...!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Απλά έχει πλάκα να μου λες εμένα για παραμετροποίηση όταν έχω κάνει ολόκληρη συζήτηση πολλών σελίδων στο άλλο thread για το πόσο παραμετροποιήσιμο είναι το igo.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω το iGO Primo i3 και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα τι πρέπει να κάνω...??? ξέρει κανείς...?

 

http://s6.postimg.org/nldfzt7ot/CAM01662.jpg

 

http://s6.postimg.org/xwpssgze5/CAM01663.jpg

 

http://s6.postimg.org/rlklc1y5p/Picture0001.jpg

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...