Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παλικάρια..!! για ανάλυση 480χ320 τι αρχεία και ποια πρέπει να αλλάξω...!!! ας τα ανεβάσει κάποιος.;) αυτό έχω (iGOMyWay_v8.4.3.179971_for_Android_thin_luboz_skin_mariupol_v3) ευχαριστώ..!!

EDIT: To skin mariupol δεν υποστηρίζει 480χ320 ανάλυση, δοκίμασε το Tiger Skin v1.6 ή το My Amigo Skin V52 αλλά δεν έχουν τις δυνατότητες του mariupol σκιν.

@ mdounavis

Το ίδιο συνέβη και σ’ εμένα που το δοκίμασα σήμερα. Χρειάζεται επέμβαση στο skin για να διορθωθεί.

@ geomed

Το Primo δεν θ'αργήσει ναρθεί στο android.

http://img705.imageshack.us/img705/5311/primoandroid.jpg

Edited by mp3buddy
Διόρθωση παραδρομής για 480Χ320 ανάλυση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έτσι έκανε και με τα windows mobile. Περίεργη εταιρία αυτή η Navngo. Να έχεις το καλύτερο προιον στην αγορά και να μην θέλεις να το πουλήσεις...

Και άντε πες σε windows mobile/CE έχει μια λογική γιατί κάθε συσκευή είχε το δικό της software και μόνο όσοι τις ξεκλείδωναν μπορούσαν να βάλουν οτι θέλουν. Αλλά στα android τι λογική έχει; Να υπάρχει μια βάση εκατομμυρίων πιθανών πελατών και εσύ να απευθύνεσαι μόνο σε 5-6 καινούργιες συσκευές. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Τα εικονίδια για τις κάμερες μπορούμε να τα κάνουμε να φαίνονται πιο έντονα στον χάρτη? Το transparency είναι υπερβολικό νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Τα εικονίδια για τις κάμερες μπορούμε να τα κάνουμε να φαίνονται πιο έντονα στον χάρτη? Το transparency είναι υπερβολικό νομίζω.

Εγκατέστησε Branding.gro και λοιπά αρχεία του mp3buddy από το post 461

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε Branding.gro και λοιπά αρχεία του mp3buddy από το post 461

 

Αυτό το branding κάνει και για άλλα skin; Χρησιμοποιώ το tiger και έχω φτιάξει μια χαρά τις κάμερες, τις ειδοποιήσεις κλπ και δε θέλω να το χαλάσω με επιπλέον πείραγμα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, λειτουργεί μόνο με την συγκεκριμένη έκδοση του σκιν Mariupol. Μάλιστα σε τυχόν αναβάθμιση του σκιν Mariupol θα χρειαστεί και το branding αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικάρια..!! για ανάλυση 480χ320 τι αρχεία και ποια πρέπει να αλλάξω...!!! ας τα ανεβάσει κάποιος.;) αυτό έχω (iGOMyWay_v8.4.3.179971_for_Android_thin_luboz_skin_mariupol_v3) ευχαριστώ..!!

 

Mariupol1963 is working on creating skins for the 480_320 and 320_240

Link to comment
Share on other sites

Mariupol1963 is working on creating skins for the 480_320 and 320_240

 

Δες εδώ

 

http://www.noeman.org/gsm/igo-motonav/140080-%5Bandroid%5D-igo-my-way%99-480x320.html

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια εχω την τελευταια εκδοση του igo με skin mariupol ομως τις τελευταιες μερες σβηνει απο μονο του. Υπαρχει λυση γι'αυτο;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να σβήσεις τον φάκελο saves, κράτα backup όμως πρώτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου πήρε αρκετό διάβασμα για να καταλάβω τι και πως τα συγκέντρωσα και τα βάζω σε ένα ποστ για όσους τα θέλουν μαζεμένα.

Θεωρώ ότι έχει εγκατασταθεί και επιλεγεί ήδη σωστά η Ελληνική φωνή για SVOX TTS (Το svox είναι δωρεάν από το market, την φωνή πρέπει να την αγοράσουμε).

Για το iGO χρησιμοποιούμε την έκδοση thin από τον Luboz.

Αφού το εγκαταστήσουμε βάζουμε για την κάρτα μνήμης του κινητού τα βασικά αρχεία του iGO.

Μετά κατεβάζουμε το skin του Mariupol . Υπάρχουν εκδόσεις διαφορετικές για κάθε ανάλυση συσκευής (1024/960/854/800/400), διαλέγουμε όποια ταιριάζει στο κινητό μας. Αυτά τα ξεζιπάρουμε στον υπολογιστή μας και τα αντιγράφουμε στην κάρτα μνήμης του κινητού στο folder του iGO. Αντικαθιστούμε αν χρειάζεται κάποιο αρχείο από το προηγούμενο zip.

Μετά κατεβάζουμε το αρχείο για την ενεργοποίηση της Ελληνικής γλώσσας μέσω TTS. Το βάζουμε στη διαδρομή

iGO\content\voice

http://www.multiupload.com/V01YFR3VZX

Κατεβάζουμε το αρχείο για το ελληνικό interface. Μπαίνει στο

\iGO\content\lang

http://www.multiupload.com/5VG8NJ0JVO

Μετά κατεβάζουμε τα αρχεία που απαιτούνται για την ενεργοποίηση των καμερών ταχύτητας. Αντιγράφουμε τα πάντα στην κάρτα μνήμης στο folder του iGO.

http://www.multiupload.com/T0XOYPBAA6

Αν θέλουμε κατεβάζουμε το Bmp για να εξελληνίσουμε την πυξίδα στην επιφάνεια του iGO. Αντιγράφουμε το αρχείο στη διαδρομή:

igo\ui_android\common

http://www.multiupload.com/P4I4F3LY2R

Όλα τα παραπάνω αρχεία υπάρχουν σε προηγούμενα νήματα σε αυτό το θέμα.

 

Edit: Για να μην ψάχνετε στα προηγούμενα μηνύματα, έβαλα τα λινκ μαζεμένα εδώ. Τα λινκ έχουν ανεβαστεί από τους αντίστοιχους χρήστες, δεν τα έχω ανεβάσει εγώ και τους ευχαριστούμε για την προσπάθειά τους.

Edited by crAss
Προσθήκη μαζεμένων link
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να δω λίγο ουρανό στο χάρτη? Τώρα δουλεύουν όλα καλά, αλλά ο χάρτης καλύπτει όλη τελείως την οθόνη...

Για να δεις περισσότερο ουρανό στο χάρτη (καλύτερη οπτική γωνία) προσθέστε στο sys.txt

 

[map]

3d_max-tiltlevel=9000

3d_max_zoomlevel=600

 

[smartzoom1]

defaultangle=82

 

[smartzoom11]

defaultangle=83

 

Το scheme για igo my way είναι στο παρακάτω λινκ

 

http://www.multiupload.com/5K4Z5TX98S

 

έχει 6 διαφορετικές εικόνες για ουρανό και συνδυάζεται τελεία με το Eastern_Europe

 

κάντε επικόλληση τους φάκελους content και gfx στο φάκελο igo

μετά μπορείτε να επιλέξετε στις

 

ρυθμίσεις

χρώματα και θέματα

ημέρα

stegra-Day

και νύχτα

stegra-Night

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις περισσότερο ουρανό στο χάρτη (καλύτερη οπτική γωνία) προσθέστε στο sys.txt

 

[map]

3d_max-tiltlevel=9000

3d_max_zoomlevel=600

 

[smartzoom1]

defaultangle=82

 

[smartzoom11]

defaultangle=83

 

Το scheme για igo my way είναι στο παρακάτω λινκ

 

http://www.multiupload.com/5K4Z5TX98S

 

έχει 6 διαφορετικές εικόνες για ουρανό και συνδυάζεται τελεία με το Eastern_Europe

 

κάντε επικόλληση τους φάκελους content και gfx στο φάκελο igo

μετά μπορείτε να επιλέξετε στις

 

ρυθμίσεις

χρώματα και θέματα

ημέρα

stegra-Day

και νύχτα

stegra-Night

οταν λες eastern europe ποιο εννοεις?εγω εχω το μαμα scheme απλα να περασω αυτα τα αρχεια που δινεις?

Link to comment
Share on other sites

οταν λες eastern europe ποιο εννοεις?εγω εχω το μαμα scheme απλα να περασω αυτα τα αρχεια που δινεις?

 

Στη διαδρομή igo\content\dem\ πρέπει να έχεις ένα αρχείο για να βλέπεις το ανάγλυφο του εδάφους (βουνά, λόφους κ.τ.λ.) όπως eastern_europe ή Europe_NASA σε αυτό το scheme όταν έχεις το αρχείο eastern_europe ξεχωρίζεις στον χάρτη αν μια παραλία έχει άμμο ή πέτρες

 

Βρε παλικάρια..!! για ανάλυση 480χ320 τι αρχεία και ποια πρέπει να αλλάξω...!!! ας τα ανεβάσει κάποιος.;) ευχαριστώ..!!

Έχει δημιουργήσει ο mariupol skin και για ανάλυση 480χ320

( Skin for iGOMyWay Mariupol 1024/960/854/800/480/400 )

Edited by STEGRA1000
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας στο internet βρήκα αρκετές πληροφορίες για τα dem files. Είναι ουσιαστικά γραφικά για να δείχνουν τα τοπία που περνάμε ρεαλιστικά (φαντάζομαι μόνο εκτός πόλεων θα έχει νόημα αυτό).

Το θέμα είναι ότι υπάρχουν πάρα πολλά διαθέσιμα:

Eastern Europe Premium

Europe Premium

Europe NASA

Europe Tele Atlas

Western Europe Premium

Και κάποια ειδικά για χώρες όπως η Γερμανία και η Γαλλία.

Ποια είναι τελικά καλύτερα? Τα έχει δοκιμάσει κανείς? Αφού πρόκειται για 3d γραφικά προφανώς και θα υπάρχει θέμα με τις πιο αργές συσκευές. Όλα τα αρχεία επιβαρύνουν το ίδιο?

Αν ξέρει κάποιος ας μας δώσει τα φώτα του.

 

ΥΓ. Ευχαριστώ STEGRA1000 για το scheme και τις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας στο internet βρήκα αρκετές πληροφορίες για τα dem files. Είναι ουσιαστικά γραφικά για να δείχνουν τα τοπία που περνάμε ρεαλιστικά (φαντάζομαι μόνο εκτός πόλεων θα έχει νόημα αυτό).

Το θέμα είναι ότι υπάρχουν πάρα πολλά διαθέσιμα:

Eastern Europe Premium

Europe Premium

Europe NASA

Europe Tele Atlas

Western Europe Premium

Και κάποια ειδικά για χώρες όπως η Γερμανία και η Γαλλία.

Ποια είναι τελικά καλύτερα? Τα έχει δοκιμάσει κανείς? Αφού πρόκειται για 3d γραφικά προφανώς και θα υπάρχει θέμα με τις πιο αργές συσκευές. Όλα τα αρχεία επιβαρύνουν το ίδιο?

Αν ξέρει κάποιος ας μας δώσει τα φώτα του.

 

ΥΓ. Ευχαριστώ STEGRA1000 για το scheme και τις ρυθμίσεις

 

Πριν χρησιμοποιούσα της nasa. Τώρα έχω cgiar.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στη διαδρομή igo\content\dem\ πρέπει να έχεις ένα αρχείο για να βλέπεις το ανάγλυφο του εδάφους (βουνά, λόφους κ.τ.λ.) όπως eastern_europe ή Europe_NASA σε αυτό το scheme όταν έχεις το αρχείο eastern_europe ξεχωρίζεις στον χάρτη αν μια παραλία έχει άμμο ή πέτρες

 

Εγώ έχω μέσα το Europe_NASA.dem..!!! αν βάλω και το eastern_europe (όπου βλέπει για της παραλίες ) μαζί θα τα βλέπει?? η το ένα χτύπα το άλλο??? και αν οχι, ποιο θα βλέπει απο τα δυο??

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις περισσότερο ουρανό στο χάρτη (καλύτερη οπτική γωνία) προσθέστε στο sys.txt

 

[map]

3d_max-tiltlevel=9000

3d_max_zoomlevel=600

 

[smartzoom1]

defaultangle=82

 

[smartzoom11]

defaultangle=83

 

Το scheme για igo my way είναι στο παρακάτω λινκ

 

http://www.multiupload.com/5K4Z5TX98S

 

έχει 6 διαφορετικές εικόνες για ουρανό και συνδυάζεται τελεία με το Eastern_Europe

 

κάντε επικόλληση τους φάκελους content και gfx στο φάκελο igo

μετά μπορείτε να επιλέξετε στις

 

ρυθμίσεις

χρώματα και θέματα

ημέρα

stegra-Day

και νύχτα

stegra-Night

 

Και με αυτά σε πλοήγηση στην Αθήνα δεν είδα καθόλου ουρανό :(

Προς το παρόν δεν έχω κανένα dem αρχείο. Μήπως φταίει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μέσα το Europe_NASA.dem..!!! αν βάλω και το eastern_europe (όπου βλέπει για της παραλίες ) μαζί θα τα βλέπει?? η το ένα χτύπα το άλλο??? και αν οχι, ποιο θα βλέπει απο τα δυο??

 

Σε εμένα όταν είχα και τα δυο αρχεία έπαιρνε το Europe_NASA.dem .

 

Με το scheme (προεπιλεγμένα χρώματα ημέρας) η αμμουδιές δεν ξεχωρίζουν (είναι πράσινες όπως οι λόφοι).

Με το scheme stegra όταν είχα το Europe_NASA οι παράλιες φαινόταν χρώμα μπεζ με διαβαθμίσεις .

Με τον Eastern_Europe_83_CGIAR_Premium_2006.06_090309.dem παρατήρησα ότι διαβαθμίσεις στα χρώματα της αμμουδιάς ήταν λίγο περισσότερα και οι βραχώδεις παραλίες είχαν διαφορετική απόχρωση από ότι οι αμμώδεις.

 

Και με αυτά σε πλοήγηση στην Αθήνα δεν είδα καθόλου ουρανό :(

Προς το παρόν δεν έχω κανένα dem αρχείο. Μήπως φταίει αυτό?

 

Να έχεις επιλογή για 3D+ και την κοντινή κάμερα. Αρχείο dem να βάλεις, είναι πολύ χρήσιμο και εντυπωσιακό.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά κάποιο θέμα είχε και δεν του άρεσε να διαβάζει τα settings για τα default angles από το sys.

Όταν τα πέρασα χειροκίνητα ενεργοποιώντας τα smartzoom presets και βάζοντας με τα sliders 82 και 83 δούλεψε!

Link to comment
Share on other sites

Στο χάρτη γιατί μου εμφανίζει όλες τις εικόνες από τα speed cameras;

Ενώ έχω επιλέξει να φαίνονται μόνο οι κάμερες λεωφορειοδρόμων και τα φορητά ραντάρ ταχύτητας αυτό μου φέρνει πυροσβεστικές, αστυνομικά τμήματα και ότι άλλο υπάρχει.

 

Τελικά βρήκα λύση πέρασα μόνο τις κάμερες που με ενδιαφέρουν και όλα εντάξει.

Edited by vassar
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα, πήγα και από βουνό (Πεντέλη) και δοκίμασα και το dem αρχείο μαζί με τον ουρανό και όλα σούπερ...

Υπάρχει τρόπος να κάνω όμως λίγο περισσότερο ζουμ στο εικονίδιο πλοήγησης? Γιατί μου φαίνεται λίγο μικρό στην οθόνη του κινητού μου. +/- δεν είδα πουθενά.

Υπάρχει τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...