Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μακαρι ο @ZXR να μπορεσει να το ενσωματωσει στον οδηγο του...!

Θα γίνει φίλε μέσα στις επόμενες μέρες. Δυστυχώς είμαι εκτός Αθηνών και η πρόσβασή μου είναι περιορισμένη.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλημερα...γνωριζεται αξιοπιστο site για να παραγγειλω ζελατινα και θηκη για το arc μας....;:)

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα...γνωριζεται αξιοπιστο site για να παραγγειλω ζελατινα και θηκη για το arc μας....;:)

 

στο ebay θα βρεις πολλά και αξιόπιστα και οικονομικά, μαζί με την θήκη τα πιο πολλά δείνουν και ζελατίνα δωράκι, από εκεί και πέρα θα σου πρότεινα διάφανη και όχι χρωματιστή πχ λευκή γιατί βρωμίζει εύκολα και γρήγορα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

στο ebay θα βρεις πολλά και αξιόπιστα και οικονομικά, μαζί με την θήκη τα πιο πολλά δείνουν και ζελατίνα δωράκι, από εκεί και πέρα θα σου πρότεινα διάφανη και όχι χρωματιστή πχ λευκή γιατί βρωμίζει εύκολα και γρήγορα

δεν εχω ψωνισει ποτε παλι απο το ebay καθως δεν εχω πιστωτικη και επιλεγω μονο την μεθοδο της αντικαταβολης... :/ δεν ξερω καν αν υποστηριζει κατι τετοιο το ebay

βεβαια στο θεμα θηκης θα ηθελα κατι του στυλ σαν αυτη http://www.mobilecenter.gr/image.php?object_type=detailed&image_id=7916&window=popup αλλανα ειναι λιγο "ψωμομενη" οχι λες και το βαζω μεσα σε τσιγαροχαρτο..! :p

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ψωνισει ποτε παλι απο το ebay καθως δεν εχω πιστωτικη και επιλεγω μονο την μεθοδο της αντικαταβολης... :/ δεν ξερω καν αν υποστηριζει κατι τετοιο το ebay

βεβαια στο θεμα θηκης θα ηθελα κατι του στυλ σαν αυτη http://www.mobilecenter.gr/image.php?object_type=detailed&image_id=7916&window=popup αλλανα ειναι λιγο "ψωμομενη" οχι λες και το βαζω μεσα σε τσιγαροχαρτο..! :p

 

O ποιο ευκολος τροπος ειναι να βγαλεις μια προπληρωμενη απο οποια τραπεζα θελεις να κανεις την δουλεια σου οποτε γουσταρεις την φορτιζεις εσυ με χρηματα απλα πηγαινοντας στην τραπεζα η στο ΑΤΜ εγω παντως με το ebay εχω βρει την υγεια μου εχει τα παντα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εχθες έβαλα την 4.0.4, (με flashtool) δεν την εκανα ρουτ. Διαπιστωσα οτι η μπαταρία αδειάζει πολύ πιο γρήγορα απο τότε που πέρασα την νέα έκδοση. Παρατήρησε κανείς κάτι ανάλογο;

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Μιας και πηγες σε ics δοκιμασε [ROM]{ICS:4.0.4}MooDeD ICS 80.8[HD-ROM][FxF-Gaming][beats|SRS]2SDX[xSupreme 9.2] αξιζει οπως και η hyprid πες μας αντυπωσεις απο την μπαταρια οταν περασουν μερικες μερες.Προς το παρον δεν εχω βρει καλυτερο απο τον παρακατω συνδιασμο πιστως σε Gb με

[ROM] TEAM Stock @Xperia 2011

Stock kernel με init.d scripts on εν αναμονη του ArcKnight Kernel

V6 SuperCharger Update 9 RC8.2 με την επιλογη 17 για booletproof

[MOD][ALL ROMS][TweakZV6] Init.d best tweaks[Flashable]

unlock bootloader

 

Η θικουλα που μου ηρθε πριν λιγες μερες απο κινα στα 6,99 δολλαρια χωρις εξοδα αποστολης

http://www.ebay.com/itm/330726808241?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

root φυσικα

 

Από χθες, το μεσημέρι, φλασάρω συνέχεια. Μιλάμε για πολλή αϋπνία! Δοκιμάζω διάφορα set ups. Μεταξύ αυτών και τη rom που αναφέρεις παραπάνω. Η αλήθεια είναι οτι μου είχε κινήσει κι εμένα την περιέργεια.

Την φορούσα σχεδόν 24 ώρες. Την έψαξα αρκετά, καθώς τη φλασάρισα 2-3 φορές (δίνει κάποιες διαφορετικές επιλογές στο setup). Εκτός του οτι είναι όντως γρήγορη δεν μου άρεσε. Έχει σημαντικές ελλείψεις, bugs και ρουφάει τη μπαταρία με απίστευτους ρυθμούς (Ίσως ήθελε στρώσιμο, αλλά δε με ενδιέφερε για να δώσω ευκαιρία). Δεν πρέπει να βασίζεται και στην original 4.04. Ίσως στο επόμενο build λοιπόν και αν..

Η καλύτερη λύση, για μένα, είναι original ics 4.04, rooted, στην οποία με τα tweaks που έκανα κι όσες εφαρμογές χρησιμοποιώ (30 κάτι) έχω ελεύθερη εσωτερική μνήμη στα 247mb. Μια χαρά :)

Πέρασα και αυτό το πανέμορφο tweak συντομεύσεων http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=25808425 κι έγινε κούκλα η συσκευή (το 2ο αpk είναι για την 4.04).

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν εχω αναπαντητη κληση το led δεν αναβοσβηνει καθολου... :/

για μηνυματα χρησιπομοιω το handset sms καιεχω κανονικα led ειδποποιηση .... μηπως ξερει κανενας τι παιζει...; ειμαι με την 4.0.3 rooted

 

edit:παιδια απο ενα μικρο googlarisma καταλαβα πως υπαρχει γενικο bug με τις εκδοσεις 4.0.3 και 4.0.4 σε οτι αφορα το Led notification ! αυτο ισχυει για ολη την σειρα xperia 2011 απο οτι καταλαβα...

μου ηρθε ενημρωση για 4.0.4 να την κανω η θα τρωει τα κολληματα του αιωνα....; το σκεφτομαι καθως ακομα δεν υπαρχει και ευκολος τροπος για ροοτ..

Edited by Mr_Comple
incoming information

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δηλωνω τουλαχιατον εντυπωσιασμενος απο την 4.0.4!!! Εχω πεταξει και απειρη σαβουρα απο τις generic εφαρμογες και πραγματικα το κινητο εχει ανασανει και δουλευει αψογα. Συν οτι και η μπαταρια μαλλον κραταει περισσοτερο.... Well done
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν εχω αναπαντητη κληση το led δεν αναβοσβηνει καθολου... :/

για μηνυματα χρησιπομοιω το handset sms καιεχω κανονικα led ειδποποιηση .... μηπως ξερει κανενας τι παιζει...; ειμαι με την 4.0.3 rooted

 

edit:παιδια απο ενα μικρο googlarisma καταλαβα πως υπαρχει γενικο bug με τις εκδοσεις 4.0.3 και 4.0.4 σε οτι αφορα το Led notification ! αυτο ισχυει για ολη την σειρα xperia 2011 απο οτι καταλαβα...

μου ηρθε ενημρωση για 4.0.4 να την κανω η θα τρωει τα κολληματα του αιωνα....; το σκεφτομαι καθως ακομα δεν υπαρχει και ευκολος τροπος για ροοτ..

Έτσι ακριβώς. Με πρόλαβες. Δεν ξέρω αν θα διορθωθεί όμως μη το σκέφτεσαι για την 4.04. Είναι πολύ πιο εύκολο απ ότι νομίζεις.

 

Δηλωνω τουλαχιατον εντυπωσιασμενος απο την 4.0.4!!! Εχω πεταξει και απειρη σαβουρα απο τις generic εφαρμογες και πραγματικα το κινητο εχει ανασανει και δουλευει αψογα. Συν οτι και η μπαταρια μαλλον κραταει περισσοτερο.... Well done

Όντως. Έτσι φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

ιδρωσα αλλα καταφερα να κανω ροοτ....

 

λοιπον εχω να κανω δηλωση :

 

μετα το καινουργιο update ειλικρινα ουτε μου κανει αισθηση να αναβαθμιστω σε sony xperia P, οπως σχεδιαζα... το κινητο απλα ΠΕΤΑΕΙ!!!

 

εχω μεινει τουλαχιστον εντυπωσιασμενος!!!

 

φιλε μου μπορεις να μας πεις τον τροπο που εκανες root ?

4.0.4 rooted (με τη μεγαλη βοηθεια του nondaz):D
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς. Με πρόλαβες. Δεν ξέρω αν θα διορθωθεί όμως μη το σκέφτεσαι για την 4.04. Είναι πολύ πιο εύκολο απ ότι νομίζεις.

 

 

Όντως. Έτσι φαίνεται.

 

προσπαθω να διαβαζω τον οδηγο στους xda για το root αλλα δεν καταλαβαινω τι πρεπει να κανω..!! δεν εχω ιδεα τι λεει μεσα.. ολο για κατι κερνελ βλεπω.. δεν θελω να κανω καμια πατατα γιατι μετα παει....!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να διαβαζω τον οδηγο στους xda για το root αλλα δεν καταλαβαινω τι πρεπει να κανω..!! δεν εχω ιδεα τι λεει μεσα.. ολο για κατι κερνελ βλεπω.. δεν θελω να κανω καμια πατατα γιατι μετα παει....!

 

εγω φίλε μου το εκανα με αυτον τον οδηγό, στην ουσία ειναι ίδιο με αυτο που γράφει στους xda. 5 λεπτά θα σου πάρει να το κάνεις ρουτ.

 

Καπου είχε μια λίστα με τις εφαρμογές που μπορούμε να πετάξουμε άνετα. Πετάξα αρκετες με το titanium αλλα δεν ξέρω αν τις πέταξα όλες και λιγο πήρε τα πάνω το κινητό. σφαίρα πάει.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να διαβαζω τον οδηγο στους xda για το root αλλα δεν καταλαβαινω τι πρεπει να κανω..!! δεν εχω ιδεα τι λεει μεσα.. ολο για κατι κερνελ βλεπω.. δεν θελω να κανω καμια πατατα γιατι μετα παει....!

Καλημερα!ουτε εγω κατάφερα τιποτα! ΛΙγες ωρες ειναι που εχω την καινουρια εκδοση! Πάντως το βρίσκω ποιο γρηγορο το τηλεφωνο!

 

εγω φίλε μου το εκανα με αυτον τον οδηγό, στην ουσία ειναι ίδιο με αυτο που γράφει στους xda. 5 λεπτά θα σου πάρει να το κάνεις ρουτ.

 

Καπου είχε μια λίστα με τις εφαρμογές που μπορούμε να πετάξουμε άνετα. Πετάξα αρκετες με το titanium αλλα δεν ξέρω αν τις πέταξα όλες και λιγο πήρε τα πάνω το κινητό. σφαίρα πάει.

 

δηλαδη η εκδοση που περασα απο το pc companion θα χαθει?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
4.0.4 rooted (με τη μεγαλη βοηθεια του nondaz):D
Link to comment
Share on other sites

εγω φίλε μου το εκανα με αυτον τον οδηγό, στην ουσία ειναι ίδιο με αυτο που γράφει στους xda. 5 λεπτά θα σου πάρει να το κάνεις ρουτ.

 

Καπου είχε μια λίστα με τις εφαρμογές που μπορούμε να πετάξουμε άνετα. Πετάξα αρκετες με το titanium αλλα δεν ξέρω αν τις πέταξα όλες και λιγο πήρε τα πάνω το κινητό. σφαίρα πάει.

 

 

 

πολυ ωραιος και ολοκληρωμενος οδηγος!!!

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιος και ολοκληρωμενος οδηγος!!!

 

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΩ! ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ Κ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ME TO FLASH TOOL ΘΑ ΧΑΣΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ

ΕΧΘΕΣ ΜΕ ΤΟ PC COMPANION

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
4.0.4 rooted (με τη μεγαλη βοηθεια του nondaz):D
Link to comment
Share on other sites

παιδια για εμας που δεν εχουμε καμια εμπειρια με το flash tool και δεν εχουμε ιδεα που να βρω τους kernel πχ 4.0.3 και να βαλω το αναλογο firmware που λεει μπορειτε να μας πειτε πως να το κανουμε με απλα βηματα...;

μολις κατεβασα το flashtool αλλα μεχρι εκει..αγνοια πιο κατω..!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια για εμας που δεν εχουμε καμια εμπειρια με το flash tool και δεν εχουμε ιδεα που να βρω τους kernel πχ 4.0.3 και να βαλω το αναλογο firmware που λεει μπορειτε να μας πειτε πως να το κανουμε με απλα βηματα...;

μολις κατεβασα το flashtool αλλα μεχρι εκει..αγνοια πιο κατω..!

 

φιλοι μου ούτε εγω έχω ιδέα. Πρώτη φορά το εκανα μόνος μου.

Ηδη ειχα περασει μεσα εφαρμογές, ρυθμησεις, δεν χάθηκε τίποτα απολύτως.

Το γράφει όλα στον οδηγό που παρέθεσα πιο πάνω.

 

Κατέβάζεις το firmware (εχει το σχετικό link) της 4.0.3, φλασάρεις μονο το κέρνερ. Για να το κάνεις αυτό, απλα επιλέγεις τις τρεις επιλλογές που έχει στην φωτογραφία.

Μολις το φλασαρεις, κατεβάζεις το αρχείο για το ρουτ, τρέχεις το αρχειο runme.bat, τσεκαρεις αν περασε το ρουτ (εχει το οικονίδιο του superuser) . Κλεινεις το κινητό και το ξαναφλασάρεις το κέρνελ με το flashtool αφού έχεις βάλει την έκδοση 4.0.4 πάλι απλα επιλογοντας τις τρεις επιλογες.

Πραγματικα 5 λεπτα δουλεια ειναι.

 

Αν δυσκολευεστε να ανεβασω τα αρχεια στο gdrive να τα κατεβάσετε απο εκει και να γραψω αναλυτικα τι πρεπει να κάνετε.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου ούτε εγω έχω ιδέα. Πρώτη φορά το εκανα μόνος μου.

Ηδη ειχα περασει μεσα εφαρμογές, ρυθμησεις, δεν χάθηκε τίποτα απολύτως.

Το γράφει όλα στον οδηγό που παρέθεσα πιο πάνω.

 

Κατέβάζεις το firmware (εχει το σχετικό link) της 4.0.3, φλασάρεις μονο το κέρνερ. Για να το κάνεις αυτό, απλα επιλέγεις τις τρεις επιλλογές που έχει στην φωτογραφία.

Μολις το φλασαρεις, κατεβάζεις το αρχείο για το ρουτ, τρέχεις το αρχειο runme.bat, τσεκαρεις αν περασε το ρουτ (εχει το οικονίδιο του superuser) . Κλεινεις το κινητό και το ξαναφλασάρεις το κέρνελ με το flashtool αφού έχεις βάλει την έκδοση 4.0.4 πάλι απλα επιλογοντας τις τρεις επιλογες.

Πραγματικα 5 λεπτα δουλεια ειναι.

 

Αν δυσκολευεστε να ανεβασω τα αρχεια στο gdrive να τα κατεβάσετε απο εκει και να γραψω αναλυτικα τι πρεπει να κάνετε.

αν μπορουσες να το κανεις αυτο θα σου ημουν υπόχρεος....!!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αν μπορουσες να το κανεις αυτο θα σου ημουν υπόχρεος....!!

 

K ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
4.0.4 rooted (με τη μεγαλη βοηθεια του nondaz):D
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απο όλα κατεβάζουμε τα αρχεια που χρειαζόμαστε (εχω link παρακάτω)

 

1) Flashtool

2) Αρχειο LT18i_4.1.A.0.562_Generic.ftf (η έκδοση 4.0.3)

3) Αρχείο LT18i_4.1.B.0.431_Generic.World.1254-2184.ftf (η έκδοση 4.0.4)

4)Αρχεια-φάκελος DooMLoRD_v1_Xperia-2011-ICS-ROOT-emu-busybox-su(1) (ειναι για το ρουτ)

 

Εγκαθηστούμε το flashtool.

 

Για να κάνουμε αναβάθμιση στην 4.0.4 βάζουμε το αρχειο LT18i_4.1.B.0.431_Generic.World.1254-2184.ftf στον φάκελο firmwares του flashtool και στις επιλογές δίπλα κάνουμε τσεκάρουμε τα:

wipe data

Wipe cache

wipe apps log

και το : no final verification

 

καλό ειναι οταν τελειωσει η αναβάθμιση να το κάνουμε αλλη μια φορά με SEUS.

 

Εφοσον έχουμε την 4.0.4 πάμε για το root.

 

Για να κάνουμε root:

 

Βάζουμε το αρχειο LT18i_4.1.A.0.562_Generic.ftf στον φάκελο firmware του flashtool.

Προσοχή: Απο την δεξιά στήλη επιλέγούμε ΜΟΝΟ τα:

exlude system

exlude baseband

exlude Fota

 

Σε 10 sec εχει φλασάρει. Ανοιγουμε το κινητό, και αφού εχουμε κατεβάσει τον φάκελο DooMLoRD_v1_Xperia-2011-ICS-ROOT-emu-busybox-su(1), συνδεουμε το κινητό, και τρέχουμε το αρχειο runme.bat

 

πρώτα ομως θα πάμε στο ρυθμήσεις, επιλογες για προγραμματιστες και τσεκάρουμε το εντοπισμος σφαλματων usb και μετα παλι ρυθμήσεις, ασφάλεια, και τσκεκάρουμε το "αγνωστες πηγές" (τα γράφει αυτά και οταν τρέξουμε το αρχειο bat)

 

 

To κινητό θα κανει 2-3 επανεκινησεις.

Οταν τελειωσει τσεκάρετε οτι υπαρχει το superuser στα προγράμματα.

 

Κλεινετε το κινητό, τρέχετε πάλι το flashtool αφου ξαναβάλετε το αρχειο LT18i_4.1.B.0.431_Generic.World.1254-2184.ftf (αν το είχατε σβήσει) το φλασάρετε με προσοχή πάλι να έχετε επιλέξει απο την δεξιά στήλη τα

exlude system

exlude baseband

exlude Fota

 

Σημειώσεις. Τα αρχεία ftf ή τα βάζετε απο την αρχή μέσα στον φάκελο firmwares ή καθε φορά το βάζετε ένα ενα για μη μπερδευτειτε.

Να είστε σίγουροι οτι έχουν εγκατασταθεί οι drivers για το κινητό

 

Εγω δεν έχασα τιποτα απο τα αρχεια και τισ ρυθμήσεις.

Ο οδηγός δεν ειναι δικός μου τον πήρα απο εδώ απλα τον γράφω στα ελληνικά.

τα αρχεία τα εχω ανεβάσει στο google drive και ειναι διαθέσιμα σε αυτο το λινκ.

Edited by nondaz
περισσότερη ανάλυση
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απο όλα κατεβάζουμε τα αρχεια που χρειαζόμαστε (εχω link παρακάτω)

 

1) Flashtool

2) Αρχειο LT18i_4.1.A.0.562_Generic.ftf (η έκδοση 4.0.3)

3) Αρχείο LT18i_4.1.B.0.431_Generic.World.1254-2184.ftf (η έκδοση 4.0.4)

4)Αρχεια-φάκελος DooMLoRD_v1_Xperia-2011-ICS-ROOT-emu-busybox-su(1) (ειναι για το ρουτ)

 

Εγκαθηστούμε το flashtool.

 

Για να κάνουμε αναβάθμιση στην 4.0.4 βάζουμε το αρχειο LT18i_4.1.B.0.431_Generic.World.1254-2184.ftf στον φάκελο firmwares του flashtool και στις επιλογές δίπλα κάνουμε τσεκάρουμε τα:

wipe data

Wipe cache

wipe apps log

και το : no final verification

 

καλό ειναι οταν τελειωσει η αναβάθμιση να το κάνουμε αλλη μια φορά με SEUS.

 

Εφοσον έχουμε την 4.0.4 πάμε για το root.

 

Για να κάνουμε root:

 

Βάζουμε το αρχειο LT18i_4.1.A.0.562_Generic.ftf στον φάκελο firmware του flashtool.

Προσοχή: Απο την δεξιά στήλη επιλέγούμε ΜΟΝΟ τα:

exlude system

exlude baseband

exlude Fota

 

Σε 10 sec εχει φλασάρει. Ανοιγουμε το κινητό, και αφού εχουμε κατεβάσει τον φάκελο DooMLoRD_v1_Xperia-2011-ICS-ROOT-emu-busybox-su(1), συνδεουμε το κινητό, και τρέχουμε το αρχειο runme.bat

To κινητό θα κανει 2-3 επανεκινησεις.

Οταν τελειωσει τσεκάρετε οτι υπαρχει το superuser στα προγράμματα.

 

Κλεινετε το κινητό, τρέχετε πάλι το flashtool αφου ξαναβάλετε το αρχειο LT18i_4.1.B.0.431_Generic.World.1254-2184.ftf (αν το είχατε σβήσει) το φλασάρετε με προσοχή πάλι να έχετε επιλέξει απο την δεξιά στήλη τα

exlude system

exlude baseband

exlude Fota

 

Σημειώσεις. Τα αρχεία ftf ή τα βάζετε απο την αρχή μέσα στον φάκελο firmwares ή καθε φορά το βάζετε ένα ενα για μη μπερδευτειτε.

Να είστε σίγουροι οτι έχουν εγκατασταθεί οι drivers για το κινητό

 

Εγω δεν έχασα τιποτα απο τα αρχεια και τισ ρυθμήσεις.

Ο οδηγός δεν ειναι δικός μου τον πήρα απο εδώ απλα τον γράφω στα ελληνικά.

τα αρχεία τα εχω ανεβάσει στο google drive και ειναι διαθέσιμα σε αυτο το λινκ.

 

απο λεπτο σε λεπτο θα ακολουθησω τα βηματα περιμενω να κατεβουν τα αρχεια...!

μια ερωτηση εγω απο την πρωτη στιγμη που ανοιξα το κινητο ημουν με την 4.1.A.0.569 και οχι με την 4.1.A.0.562,λες να δημιουργησει προβλημα αυτο...; ειναι εισαγωγης απο denmark να κατεβασω την generic η την Nordic? ;/

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΕΣΩ PC COMPANION ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ROOT?:(

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
4.0.4 rooted (με τη μεγαλη βοηθεια του nondaz):D
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΕΣΩ PC COMPANION ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ROOT?:(

 

"αναλαμβανεις δραση" απο εκει που εχει οδηγιες για ροοτ και μετα μιας και εισαι ηδη με την 4.0.4

Edited by zxr

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...