Jump to content

David Copperfield's secrets


gkr41
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 180
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
Ειδα εχθες το βράδυ στον Α την εκπομπή που είχε αφιέρωμα στον Illusionist του αιώνα. Ρε παιδιά ποιος μπορεί να πει πως κάνει ΟΛΑ αυτά που κάνει; Ειχε ενα κολπο εχθες που πραγματικά κόπηκε στα 2 με μια λάμα και όντως ήτανε απίστευτος.
Link to comment
Share on other sites

Είδα ολόκληρη την εκπομπή ρε παιδιά και έπαθα τη πλάκα μου. όταν πετούσε έψαχνα τρόπους και σκέφτηκα πως έχουν σε όλο το στούντιο οριζόντιους και κάθετους μαγνήτες, αυτος φοράει απο μέσα μεταλλικά ελάσματα (γιαυτό είχε και φαρδιά μπλουζα) και τον πήγαιναν όπου ήθελε.Άλλο τρόπο δεν βρήκα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ το είδα.

Κορόιδευε ο αδερφός μου οτί όποιος δεν ξέρει την τράπουλα δεν είναι μάγος μέχρι που έκανε το κόλπο στο τρένο.:lol: :lol:

Νομίζω υπάρχει ήδη ανοιχτο θρεντ όμως.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που πετουσε ειναι με πολυ λεπτες πανακριβες ινες που κρατουν μεγαλο βαρος και τον κρατανε....με καταληλο φωτισμο-σκιες-καπνο δεν φαινονται...αυτ που κοβετε με λαμες,τροχους,που μπαινει σε κασονια και κοβονται στα 2,ο ανθρωπος απλα μπαινει στα ποδια του τραπεζιου που στηριζετε η κατασκευη ή στο "παχος" του τραπεζιου που ειναι η κατασκευη....αν προσεξετε το τραπεζι ΠΟΤΕ δεν ειναι πολυ λεπτο...εχει καπιο παχος το οποιο παλι με καταλληλο φωτισμο κτλ φαινετε πιο normal...απλα οταν δινεις τοσα εκατομυρια για την παραγωγη λογικο ειναι ολα να φαινονται τελεια...σκεφτειτε λιγο..

1.Να τον τεμαχιζουν δεν γινεται...

2.Να φευγει απο εκει δεν γινεται

3.Να γινεται θαυμα δεν γινεται...

4.Να ειναι μονταζ δεν γινεται...

τι μενει???Να κρυβεται καπου στην κατασκευη :)

:)
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που πετουσε ειναι με πολυ λεπτες πανακριβες ινες που κρατουν μεγαλο βαρος και τον κρατανε....με καταληλο φωτισμο-σκιες-καπνο δεν φαινονται...

 

Δεν παιζει κατι τετοιο σίγουρα γιατι μετά μπηκε και στο κουτι με το Plexi Glass, το έκλεισε και περπάτησε και η αλλη απο πάνω. Οπότε δύσκολα να ειναι με ίνες.

Link to comment
Share on other sites

Και πιος σου λεει οτι οταν εκλεισε το καπακι δεν ειχε ειδικη εγκοπη να περασουν οι ινες ή πως οι ινες δεν κρατιοντουσαν απο μια πλευρα του καπακιου??Αυτο με τους μαγνητες ειναι πολυ δυσκολο να γινει...καταρχας αμα σε τραβαει ο μαγνητης θα σε τραβηξει μεχρι να σε πιασει!Δεν σε τραβαει μεχρι ενα ορισμενο υψος!!Εκτος κι αν εχει και μαγνητη απο κατω για να εξισοροπηση την δυναμη!

Σε μια σελιδα που εξηγουσε ΟΛΑ τα μυστικα του,ελεγε οτι πεταει με ινες,πανακριβες,εξελιγμενες απο τον στρατο,που δεν διατιθενται στην αγορα και τις αγορασε με μεσον κτλ κτλ μπορει να λεει μπαρουφες αλλα ποτε δεν ξερεις

:)
Link to comment
Share on other sites

Και πιος σου λεει οτι οταν εκλεισε το καπακι δεν ειχε ειδικη εγκοπη να περασουν οι ινες ή πως οι ινες δεν κρατιοντουσαν απο μια πλευρα του καπακιου??Αυτο με τους μαγνητες ειναι πολυ δυσκολο να γινει...καταρχας αμα σε τραβαει ο μαγνητης θα σε τραβηξει μεχρι να σε πιασει!Δεν σε τραβαει μεχρι ενα ορισμενο υψος!!Εκτος κι αν εχει και μαγνητη απο κατω για να εξισοροπηση την δυναμη!

Σε μια σελιδα που εξηγουσε ΟΛΑ τα μυστικα του,ελεγε οτι πεταει με ινες,πανακριβες,εξελιγμενες απο τον στρατο,που δεν διατιθενται στην αγορα και τις αγορασε με μεσον κτλ κτλ μπορει να λεει μπαρουφες αλλα ποτε δεν ξερεις

 

λες? να d stave να τον κραταγαν? αμα κοπει και ειναι επανω σε ανθρωπο το πρωτο πραγμα που θα κοψει ειναι το κεφαλι διοτι για αυτο φτιαχτηκε....αντεχει 80 κιλα ατομο αμα εισαι 81 και σπασει τελειωσες :)

Link to comment
Share on other sites

χθες ειδα και εγω την εκπομπη απλα φοβερος ο τυπος!
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Και το άλλο που έκανε με τον τροχό και την κοπέλα να περνάει μέσα από το στομάχι του; Πως το έκανε; Θέλω απεγνωσμένα να πάω να τον δω, αλλά και τόσα λεφτά για τα εισιτήρια; Μεγάλη πίκρα :cry:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λες? να d stave να τον κραταγαν? αμα κοπει και ειναι επανω σε ανθρωπο το πρωτο πραγμα που θα κοψει ειναι το κεφαλι διοτι για αυτο φτιαχτηκε....αντεχει 80 κιλα ατομο αμα εισαι 81 και σπασει τελειωσες :)

 

Δεν μπορεί δλδ να πιει μια ρετσινίτσα πριν την παράσταση??:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κολπο που πετάει γίνεται όντως με ίνες. Ακόμη κι όταν τον κλείνουν στο κουτί, αυτές περνάνε από το καπάκι. Το είδα σε βίντεο που το εξηγούσε. Το άλλο με τον τροχό και την κοπέλα που περνάει μέσα από το στομάχι του, αν δειτε πόσο απλό είναι θα γελάτε! Επίσης το κόλπο που τον δένει μια τυπισα και τον κλείνει με κάτι κουρτίνες και μετά αυτη πάει και πετάει ένα πανί το οποίο την καλύπτει και ξαφνικά βρίσκεται αυτός από πίσω και αυτή δεμένη εκεί που ήταν αυτός είναι επίσης απλό αν το δεις.

 

Πάντως το βιντεάκι κάπου το έχω και γω.

Link to comment
Share on other sites

Κολπο που πετάει γίνεται όντως με ίνες. Ακόμη κι όταν τον κλείνουν στο κουτί, αυτές περνάνε από το καπάκι. Το είδα σε βίντεο που το εξηγούσε. Το άλλο με τον τροχό και την κοπέλα που περνάει μέσα από το στομάχι του, αν δειτε πόσο απλό είναι θα γελάτε! Επίσης το κόλπο που τον δένει μια τυπισα και τον κλείνει με κάτι κουρτίνες και μετά αυτη πάει και πετάει ένα πανί το οποίο την καλύπτει και ξαφνικά βρίσκεται αυτός από πίσω και αυτή δεμένη εκεί που ήταν αυτός είναι επίσης απλό αν το δεις.

 

Πάντως το βιντεάκι κάπου το έχω και γω.

 

Μήπως να ανέβαζες το βιντεάκι που λες, να μας λυθούν κι εμάς οι απορίες;:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

apo 30 mexri 170 evrw

http://www.ticketnet.gr/dc.jpg

http://www.ticketnet.gr/default.aspx?show=1

 

Με αυτές τις τιμές, ούτε που να το συζητήσω.Είμαστε 2, άρα θέλω τον μισό μου μισθό :mad: Μόνο η Δ περιοχή είναι οικονομική, αλλά εκεί χρειάζεσαι κυάλια και μάλιστα πολύ καλής ποιότητας...............:angry: Μάλλον θα τον ευχαριστηθώ από την τηλεόραση, δυστυχώς.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην δώσω τόσα για να πάω να τον δω...

Και δεν πάω να τα πάρω ρούχα :D

Θα πάει κανείς από εδώ??

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην δώσω τόσα για να πάω να τον δω...

Και δεν πάω να τα πάρω ρούχα :D

Θα πάει κανείς από εδώ??

 

Εγώ ευχαρίστως θα πάω και τρέχοντας μάλιστα, μόνο αν βρω σπόνσορα να μου κάνει τα έξοδα :lol: :lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κολπο που πετάει γίνεται όντως με ίνες. Ακόμη κι όταν τον κλείνουν στο κουτί, αυτές περνάνε από το καπάκι. Το είδα σε βίντεο που το εξηγούσε. Το άλλο με τον τροχό και την κοπέλα που περνάει μέσα από το στομάχι του, αν δειτε πόσο απλό είναι θα γελάτε! Επίσης το κόλπο που τον δένει μια τυπισα και τον κλείνει με κάτι κουρτίνες και μετά αυτη πάει και πετάει ένα πανί το οποίο την καλύπτει και ξαφνικά βρίσκεται αυτός από πίσω και αυτή δεμένη εκεί που ήταν αυτός είναι επίσης απλό αν το δεις.

 

Πάντως το βιντεάκι κάπου το έχω και γω.

 

Απλα....μας τα λες....:X :X :X

 

Δεν μας λες ομως πως....Μηπως σε λενε.... David???? :lol: :D :D :D :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να ανέβαζες το βιντεάκι που λες, να μας λυθούν κι εμάς οι απορίες;:O

 

Το βιντεάκι αν είναι το βρίσκω και το ανεβάζω στο free host μου και σας δίνω το link.

 

Απλα....μας τα λες....:X :X :X

 

Δεν μας λες ομως πως....Μηπως σε λενε.... David????

 

Χε χε χε... :devil: Με ανακάλυψες... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τα τρικ που λέγαμε!

 

ΕΔΩ

 

Υ.Γ.: Δωρεάν Hosting είναι και πέφτει συχνά. Αν δε δουλεύει σε κάποια φάση δοκιμαστε αργότερα!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, τα κατεβάζω τώρα.

Χαχα, πολύ απλά τα τρικς αυτά τελικα!

 

Κάτι σχετικό-άσχετο: Αυτό πως γίνεται; Το είχα δει παλιότερα και το θυμήθηκα τώρα. Πως γίνεται να την κόβει στη μέση; Πάντως η κοπελιά είναι σίγουρα μέσα στο κόλπο αφου σε κάποια φάση όταν είναι «κομμένη» της ξεφεύγει ένα χαμογελάκι.

Ένας στα σχόλια λέει

Amputee on the upper half, contortionist as the lower half. The short lady was chosen first and rejected to create a sense of it beign truly a random person rather than a seeded volunteer. When he taps her stomach, it releases a harness keeping the two together. Neat trick, none-the-less. Keep a close eye on how the "volunteer" moves. You can see that her two halves aren't coordinated.

αλλα δεν πολυκαταλαβαίνω τι εννοεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα τρικ που λέγαμε!

 

ΕΔΩ

 

Υ.Γ.: Δωρεάν Hosting είναι και πέφτει συχνά. Αν δε δουλεύει σε κάποια φάση δοκιμαστε αργότερα!

 

Ρε τον απατεώνα!!! :mad: Τζάμπα λεφτά για ψευτοθέαμα! Ουστ!

http://www.vwpoloclub.gr

VW Polo 9N 16V

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...