Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλύτερα αυτήν με τα 370mb. Eκεί πάλι θα βρεις δύο επιλογές. Σου προτείνω την πρώτη που είναι EXUV (extreme undervolt) για καλύτερη μπαταρία. Αν μετά έχεις προβλήματα (αν σου κλείνει ας πούμε μόνο του το τηλέφωνο), εγκατέστησε την άλλη έκδοση.

 

:bow: Ευχαριστώ πολυ

 

 

Ασχετο! Το greenify δεν μπορει να μπλοκάρει το google+ επειδή είναι στα system app της rom που πέρασα?

Δεν υπάρχει τρόπος να το κάνω hibernate?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι ολόιδια γιατί είναι η ίδια ρομ. Δεν άλλαξες ρομ, απλώς φλάσαρες μία πιο καινούρια έκδοσή της ίδιας ρομ. Δεν σου πρότεινα να κάνεις wipe data γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο, για να μην σου σβήσουν εφαρμογές και ρυθμίσεις.

Αν σου ξαναπαρουσιαστεί το πρόβλημα δοκίμασε κάποιο άλλο kernel και αν πάλι σου ξαναπαρουσιαστεί και θέλεις οπωσδήποτε την ίδια ρομ ξαναεγκατέστησέ την με full wipe αυτή τη φορά (σ'αυτήν την περίπτωση σβήνουν εφαρμογές και ρυθμίσεις από το τηλέφωνο γι'αυτό κράτα πιο πριν ένα backup με κάποια εφαρμογή όπως το titanium, mybackup root, κλπ).

Αλλά ας ελπίσουμε ότι δεν θα ξαναπαρουσιαστεί. :)

 

Σ ευχαριστω παρα πολυ Κουρος!! Μ εκανες πρωτο μαγκα!!! Θα ακολουθησω τις συμβουλες αν ξαναπαρουσιαστει το προβλημμα!! :):):):):)

LG Nexus 5X 32GB - Android 7.0 Official Nougat
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Γνωριζει καποιος που μπορω να βρω το advanced settings οπου μεσα υπαρχει το Low ram switch?

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=50205108&postcount=1303

 

Edit: Α καλα!!Μεσα στις εφαρμογες εχει το advanced settings :P Εγω εψαχνα απο τις ρυθμισεις καποιο submenu ^^

Edited by AdeLaiN
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά εσείς που έχετε δοκιμάσει τα πάντα, σε ποια από τις παρακάτω ROM μου προτείνεται να πάω;

CyanogenMod 10.1 by ADC-Team - Release 4 (ION)

CyanogenMod 10.2 by ADC-Team - Release 4 (ION)

CyanogenMod 11.0 by ADC-Team - Release 3 (ION)

ή σε κάποια άλλη;

 

Θα ήθελα την πιο stable με τα λιγότερα bugs φυσικά. Και με το καλύτερο gps αν έχετε δει κάποια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που έχετε δοκιμάσει τα πάντα, σε ποια από τις παρακάτω ROM μου προτείνεται να πάω;

CyanogenMod 10.1 by ADC-Team - Release 4 (ION)

CyanogenMod 10.2 by ADC-Team - Release 4 (ION)

CyanogenMod 11.0 by ADC-Team - Release 3 (ION)

ή σε κάποια άλλη;

 

Θα ήθελα την πιο stable με τα λιγότερα bugs φυσικά. Και με το καλύτερο gps αν έχετε δει κάποια διαφορά.

 

Εγω φιλε μου ειμαι με την τελευταια που αναφερεις και ειμαι κομπλε που λενε στα παντα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω περάσει την custom rom cm 10.1 realese 9 CyanogeMod και έχω την εξής απορία, τα προγράμματα της ίδιας ομάδας (καιρός, μηνύματα κτλ) δεν αναβαθμίζονται? ΠΧ για να κατεβάσω την νεότερη εφαρμοφή cLock που έχει (Chronus) πρεπει να την κατεβάσω ως νέα εφαρμογή?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που έχετε δοκιμάσει τα πάντα, σε ποια από τις παρακάτω ROM μου προτείνεται να πάω;

CyanogenMod 10.1 by ADC-Team - Release 4 (ION)

CyanogenMod 10.2 by ADC-Team - Release 4 (ION)

CyanogenMod 11.0 by ADC-Team - Release 3 (ION)

ή σε κάποια άλλη;

 

Θα ήθελα την πιο stable με τα λιγότερα bugs φυσικά. Και με το καλύτερο gps αν έχετε δει κάποια διαφορά.

 

Θα σου προτεινα να βαλεις την τελευταια αλλα σε περιπτωση που θελεις να παιζεις βαρια παιχνιδια μην το σκεφτεσαι καθολου βαλε την πρωτη .ΤΟ gps σε ολες το ιδιο ειναι .Το cm10.2 δεν θα σου το προτεινα γιατι εχει πολυ lag

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

OK μάλλον θα βάλω την 11. Από τους k^kernels ποιόν προτείνεται; Εννοώ των πόσο MB να βάλω; Τι σημαίνουν τα MB; Επίσης τι διαφορά έχει το EXUV από το απλό; :confused:

 

Με την 10.1 release 9 απλή (όχι ION) που έχω, δύο φορές στην επανεκκίνηση μου έχει κάνει μόνο του επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και έχω χάσει όλα τα δεδομένα από όλα τις εφαρμογές!

Link to comment
Share on other sites

ΠΙθανον να είναι πολυ γελοία ερώτηση αλλα την κάνω :p

 

Αφου εγκαταστησουμε μια custom rom της επιλογής μας τα rar αρχεία τα σβήνουμε?! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

ΠΙθανον να είναι πολυ γελοία ερώτηση αλλα την κάνω :p

 

Αφου εγκαταστησουμε μια custom rom της επιλογής μας τα rar αρχεία τα σβήνουμε?! :ninja:

 

Ναι φιλε μου.Σβηστα!

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω κατι..

εχω την εργοστασιακη 2.3.3

μπορω να βαλω πανω την εκδοση 2.3.6 απο αλλη χωρα γτ παιζει ναναι καλυτερη

μπορω να τη βαλω ετσι η θελει root πρωτα?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την kit kat τελικά, καλή φαίνεται. Μια ερώτηση μόνο. Γιατί δεν βλέπω πουθενά την επιλογή να μπορώ να προσθέσω επιλογές όταν πατάω το power button; Βασικά θέλω να προσθέσω την επιλογή του screenshot. Μπορώ να πάρω screenshot και με διαφορετικό τρόπο;
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την kit kat τελικά, καλή φαίνεται. Μια ερώτηση μόνο. Γιατί δεν βλέπω πουθενά την επιλογή να μπορώ να προσθέσω επιλογές όταν πατάω το power button; Βασικά θέλω να προσθέσω την επιλογή του screenshot. Μπορώ να πάρω screenshot και με διαφορετικό τρόπο;

 

Καλησπερα!

Πηγαινε φιλε μου settings-buttons-power menu

(ασχετο αλλα περιμενω απο τεταρτη να μου ερθει το s4 αλλα φυσικα δε θα αφησω το συγκεκριμενο thread που παρακολουθω τοοοοοσο καιρο :D :)

Link to comment
Share on other sites

Α ωραία ευχαριστώ!

 

Με την kit-kat έχω τελικά τα εξής 2 προβλήματα:

1. Σε ορισμένες εφαρμογές δεν φαίνονται καλά οι γραμματοσειρές κυρίως στα νούμερα, φαίνεται μόνο το περίγραμμά (δεν γίνει fill με το χρώμα το νούμερο)

2. Όταν την συνδύασα με το K^Kernel, είχα πρόβλημα με τον φωτισμό. Όταν τον έριχνα στο ελάχιστο, χάλαγαν και τα χρώματα! Σαν να επηρεαζόταν και το saturation ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο. Ξανά γύρισα στον default και έφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση 4.4.2 ξέρει κανείς εάν παίζει flash player;Έχω δοκιμάσει πολλές εκδόσεις του flash αλλά καμία δεν έχω βρει να παίζει.Επίσης ξέρει κανείς πώς αλλάζουμε φόντο μόνο στην οθόνη κλειδώματος;Αναφέρομαι στην cm 11 ΙΟΝ της ADC.Ευχαριστώ εκ τον προτέρον!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παλικάρια μια ερώτηση,

εχω custom rom (4.2.2) στο κινητό και απο τα gapps είχε ενσωματωμένο το google+. Μπορώ μεσω Titanium Back up να το σβήσω και να το ξανα κατεβάσω σαν downloaded app όπου θα μπορώ να το αδρανοποιήσω μέσω του Greenify? worry:

Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση 4.4.2 ξέρει κανείς εάν παίζει flash player;Έχω δοκιμάσει πολλές εκδόσεις του flash αλλά καμία δεν έχω βρει να παίζει.Επίσης ξέρει κανείς πώς αλλάζουμε φόντο μόνο στην οθόνη κλειδώματος;Αναφέρομαι στην cm 11 ΙΟΝ της ADC.Ευχαριστώ εκ τον προτέρον!

 

Έχεις δοκιμάσει να μετατρέψεις την εφαρμογή σε εφαρμογή συστήματος είτε με κάποιο πρόγραμμα όπως titanium backup είτε χειροκίνητα με κάποιον explorer και να δοκιμάσεις ξανά?

Εάν δεν δουλέψει ούτε αυτό θα σου συνιστούσα να κατεβάσεις ένα browser από μάρκετ τύπου dolphin ή boat που έχουν τη δυνατότητα flash προεγκατεστημένη.

 

Καλησπέρα παλικάρια μια ερώτηση,

εχω custom rom (4.2.2) στο κινητό και απο τα gapps είχε ενσωματωμένο το google+. Μπορώ μεσω Titanium Back up να το σβήσω και να το ξανα κατεβάσω σαν downloaded app όπου θα μπορώ να το αδρανοποιήσω μέσω του Greenify? worry:

 

Ναι, ή διαφορετικά μπορείς μέσω του titanium backup και πάλι να το μετατρέψεις σε εφαρμογή χρήστη και να κάνεις την ίδια δουλειά.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχει δοκιμάσει κανείς την r4 (CyanogenMod 11.0 by ADC-Team - Release 4 (ION) - Kernel 3.4.x) ?

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχει δοκιμάσει κανείς την r4 (CyanogenMod 11.0 by ADC-Team - Release 4 (ION) - Kernel 3.4.x) ?

 

Ειναι μια πολυ καλη ρομ κατα τη γνωμη μου εχει πολυ μικρα bugs τα οποια διορθωνει η ADC Team .Θα σου την συστηνα.Επισης σου προτεινω να δοκιμασεις την Paranoid του Educk ειναι επισης πολυ καλη ρομ

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

Την ξέρω την rom την εχω συνέχεια σε όλες τις εκδόσεις. Απλά όταν έβαλα την τελευταία εκδοση μου κανει ένα κουλό. Εχω βάλει να ξεκλειδώνει η οθόνη με Pin και οταν ξεκινάει το τηλέφωνο και βαζεις το pin της καρτας στη συνέχεια ζητάει το pin για το ξεκλείδωμα και εκεί δεν εμφανίζει τους χαρακτήρες που πατάς (τις τελείες εννοω) και δεν παίρνει το πιν. θελει κανα 2 φορές να πατήσεις το on-off κουμπί και να ξαναπροσπαθήσεις να το ξεκλειδώσεις για να ξεμπλοκάρει

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Την ξέρω την rom την εχω συνέχεια σε όλες τις εκδόσεις. Απλά όταν έβαλα την τελευταία εκδοση μου κανει ένα κουλό. Εχω βάλει να ξεκλειδώνει η οθόνη με Pin και οταν ξεκινάει το τηλέφωνο και βαζεις το pin της καρτας στη συνέχεια ζητάει το pin για το ξεκλείδωμα και εκεί δεν εμφανίζει τους χαρακτήρες που πατάς (τις τελείες εννοω) και δεν παίρνει το πιν. θελει κανα 2 φορές να πατήσεις το on-off κουμπί και να ξαναπροσπαθήσεις να το ξεκλειδώσεις για να ξεμπλοκάρει

 

Αυτο ειναι προβλημα της cyanogenmod αν δεν κανω λαθος υπαρχει σε αρκετα κινητα

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

το περίεργο είναι πως δεν μου το είχε ξανακάνει! Μόνο στην τελευταία εκδοση :!:

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα με την CM 11 άρχισαν διάφορα κουλά, με το κυριότερο να κλείνει το κινητό μόνο του. Θα ξανά γυρίσω στην CM 10.1.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα με την CM 11 άρχισαν διάφορα κουλά, με το κυριότερο να κλείνει το κινητό μόνο του. Θα ξανά γυρίσω στην CM 10.1.

 

Αυτο δεν ειναι προβλημα της CM11 ειναι της μπαταριας δοκιμασε να βαλεις ενα χαρτακι να πιεζει την μπαταρια για να κανει καλυτερη επαφη ειχα και εγω αυτο το θεμα.Δοκιμασε την paranoid κατα τη γνωμη μου ειναι καλυτερη

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...