Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωχ, ρε παιδια αν φλασαρεις kernel ποια η διαδικασια μετα. Γιατι εγω την προηγουμενη φορα δεν εκανα ουτε clear cach ουτε τιποτα!!

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ωχ, ρε παιδια αν φλασαρεις kernel ποια η διαδικασια μετα. Γιατι εγω την προηγουμενη φορα δεν εκανα ουτε clear cach ουτε τιποτα!!

 

Εγω κανω clear cache και dalvik cache και πριν και μετα και επιπλεον μετα fix permissions.

Το χρησιμοποιω κανα διωρο και ειναι πολυ smooth. Χωρις κανενα reboot προς το παρον.

Edited by achkap
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω, γιατι εγω δεν εκανα κατι. βεβαια δεν παρατηρησα και καποιο προβλημα.

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

ωχ, ρε παιδια αν φλασαρεις kernel ποια η διαδικασια μετα. Γιατι εγω την προηγουμενη φορα δεν εκανα ουτε clear cach ουτε τιποτα!!

 

Σε εμένα πολλές φορές παρόλο που κάνω clear cache, clear dalvik και fix permissions πριν και μετά, μερικές φορές έχω διαπιστώσει κολλήματα (όχι πάντα)...μετά η μόνη λύση είναι να κάνεις clear install του Rom και πριν να κάνεις reboot να εγκαταστήσεις και το kernel!

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

καλημερες χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους παιδες. με υγεια πανω απο ολα και οτι επιθυμει ο καθενας :)
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!! Εύχομαι να δούμε και το android 5 στη συσκευή μας αυτή τη χρονιά.. τι άλλο να ευχηθείς εδώ άλλωστε..?

Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για την υποστήριξη και τη συμμετοχή τους και ειδικά τον kouros17 γιατί χωρίς αυτόν αυτό το thread θα ήταν πολύ πιο φτωχό και πολλοί από εμάς δεν θα είχαμε προχωρήσει σε τέτοιο επίπεδο. Να είσαστε όλοι καλά!

 

Και συγνώμη για το off topic..

Edited by yiannis_12
Link to comment
Share on other sites

καλησπερες. να κανω μια ερωτηση αν και λιγο οφ τοπικ. υπαρχει ρομ Shadow σε 2.3.6. για Galaxy S2? σαν αυτη που φοραω εγω στο S plus δλδ. και αν ναι αν υπαρχει καποιο λινκ. Ευχαριστω :)

 

Δεν νομίζω, ούτε έχει πάρει το μάτι μου κάτι. Ο Κινέζος dev που την έφτιαξε είχε το τηλέφωνό μας μέχρι και πριν λίγο καιρό και η ρομ ήταν δικής του έμπνευσης. Μετά το hard break που είχε η τύχη του αγνοείται (εξάλλου πάντα ήταν εντυπωσιακά λιγομίλητος και λακωνικός). :rolleyes:

 

Εγω κανω clear cache και dalvik cache και πριν και μετα και επιπλεον μετα fix permissions.

Το χρησιμοποιω κανα διωρο και ειναι πολυ smooth. Χωρις κανενα reboot προς το παρον.

 

Το ίδιο κάνω κι εγώ στην εγκατάσταση του κερνελ.

 

Με το τελευταίο χθεσινό update του Diaplokernel (High performance 2.6.35) λειτουργεί και το script με τις ασυμπίεστες φωτό! Τελικά είναι με διαφορά το καλύτερο kernel που έχω δοκιμάσει για JB rom και είναι η ΠΡΩΤΗ φορά που επιτέλους παίζω μετά από μέρες απαιτητικά παιχνίδια χωρίς lags. Μέχρι να λειτουργήσει κανονικά η κάμερα στα 3.χ kernel θα είναι αυτό που θα κρατήσω στο τηλέφωνό μου.

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

εχει βγαλει και εκδοση 31/12 αλλα δεν βλεπω link για ultrahigh ?

διορθωση : τελικα δεν υπαρχει ultrahigh εχουν εννοποιηθει.

 

ερωτηση: εκανα το update και την πρωτη φορα που ξεκινησε εβγαλε μυνημα "το android αναβαθμιζεται" και μετρησε 150 εφαρμογες. το εκανα ξανα επαννεκινηση και ξαναεβγαλε το ιδιο μυνημα αλλα χωρις να μετρησει εφαρμογες (το εβγαλε απλα για ενα δευτερολεπτο). ειναι λογικο ή κατι παιζει

Edited by chriszamanis

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

εχει βγαλει και εκδοση 31/12 αλλα δεν βλεπω link για ultrahigh ?

διορθωση : τελικα δεν υπαρχει ultrahigh εχουν εννοποιηθει.

 

ερωτηση: εκανα το update και την πρωτη φορα που ξεκινησε εβγαλε μυνημα "το android αναβαθμιζεται" και μετρησε 150 εφαρμογες. το εκανα ξανα επαννεκινηση και ξαναεβγαλε το ιδιο μυνημα αλλα χωρις να μετρησει εφαρμογες (το εβγαλε απλα για ενα δευτερολεπτο). ειναι λογικο ή κατι παιζει

 

Ναι είναι λογικό....το αφήνεις να τελειώσει και είσαι εντάξει!

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι λογικό....το αφήνεις να τελειώσει και είσαι εντάξει!

 

την πρωτη φορα κι εμενα λογικο μου φανηκε. αλλα το κανει σε καθε εκκιμηση απλα δεν μετραει εφαρμογες και κραταει 2-3 δευτερολεπτα

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

 

ερωτηση: εκανα το update και την πρωτη φορα που ξεκινησε εβγαλε μυνημα "το android αναβαθμιζεται" και μετρησε 150 εφαρμογες. το εκανα ξανα επαννεκινηση και ξαναεβγαλε το ιδιο μυνημα αλλα χωρις να μετρησει εφαρμογες (το εβγαλε απλα για ενα δευτερολεπτο). ειναι λογικο ή κατι παιζει

 

Σπαστικό αλλά λογικό, μου το κάνει και σε μένα.:)

Link to comment
Share on other sites

Σπαστικό αλλά λογικό, μου το κάνει και σε μένα.:)

 

α σου κανει κι εσενα σε καθε ξεκινημα ε; ησυχασα τωρα!!! απλα την προηγουμενη φορα που ειχα βαλει κερνελ δε μου το ειχε κανει.. αλλα ηταν η φορα που δεν ειχα κανει και clear cach κ.τ.λ

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δουλεύετε το lucky patcher?

Άμα κάνεις clear cache και έχεις πατσαρει εφαρμογή το κάνει.

 

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

α σου κανει κι εσενα σε καθε ξεκινημα ε; ησυχασα τωρα!!! απλα την προηγουμενη φορα που ειχα βαλει κερνελ δε μου το ειχε κανει.. αλλα ηταν η φορα που δεν ειχα κανει και clear cach κ.τ.λ

 

Άμα κάνεις clear cache και έχεις πατσαρει εφαρμογή το κάνει.

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!

 

Ναι το κάνει μετά από clear cache/dalvik.

Χρόνια πολλά και σε σένα Λευτέρη και καλή χρονιά να έχεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δουλεύετε το lucky patcher?

Άμα κάνεις clear cache και έχεις πατσαρει εφαρμογή το κάνει.

 

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!

ναι κι εγω εχω το lucky pather!!

υπαρχει κατι που μπορουμε να κανουμε για αποφυγη ή απλα το υπομενουμε και το αγνοουμε;!

 

καλη χρονια σε ολους

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Άστο όπως είναι...

Απλά όταν ξανά κάνεις clean install και μετά patchareis, να θυμάσαι πριν από κάθε wipe cache να κάνεις restore την εφαρμογή από το lucky patcher και να την ξανα patchareis μετά. Και έτσι πάντως πρόβλημα δεν έχεις απλά θα βγαίνει το σχετικό κείμενο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια!!! ειμαι κατοχος και γω του πλας εδω και μια βδομαδα και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος αλα εχω και καποια παραπονα! το πιο σπαστικο ειναι τα κοληματα που τρωει οταν το ξεκλειδωνω δλδ εχω βαλει μια δικια μου εικονα κ οταν την σερνω κωλαει παρα πολυ! αυτο κραταει για λιγα δευτερολεπτα και μεσα στο μενου! μετα απο λιγο το κινητο παει σφαιρα! και ενα αλο προβλημα που μπορει να ειναι και απο την σιμ..μερικες φορες οταν εχω wifi χανετε το σημα τελειως και επανερχεται μετα απο επανεκκινηση! τι μπορω να κανω? δεν το εχω φορτοσει και με εφαρμογες ουτε 10 να εχω βαλει!
NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

Ίσως βοηθούσε αν φλάσαρες μία άλλη πιο πρόσφατη εργοστασιακή ή μία custom ρομ. Ποιο firmware έχεις;

 

EDIT: Ο Doomsday94 μπορεί να διαγράφει ένα ένα όλα τα thread που άνοιξε γιατί δεν έχει άλλο χρόνο για developing, αλλά πριν σταματήσει, μας έκανε ένα πολυαναμενόμενο δωράκι. Ένα κερνελ 3.0.χ με εγγραφή βίντεο σε 720p, ενώ με τη silent camera παίρνει κανονικά και φωτό, αν και σε μένα ακόμα δεν λειτουργεί η σύνδεση usb (κοιτάξτε εδώ). Αυτό υποτίθεται ότι φιξαρίστηκε από κάποιον άλλον χθες, οπότε είναι θέμα ίσως και ωρών για να έχουμε ένα πλήρως λειτουργικό κερνελ 3.χ. :D

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα πρότεινα:

1)AOSP 4.0.4 ICS http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1971838

2)AOKP Jelly Bean Alpha 3 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2002104

Eχω δοκιμάσει CM9& CM10 και Slim Bean αλλά μόνο οι 2 που ανέφερα έτρεχαν γρήγορα μετά την εγκατάσταση όλων των εφαρμογών που ήθελα στο τηλέφωνο (περίπου 80). Φυσικά ο kouros17 θα σε βοηθήσω πολύ περισσότερο μιας κι έχει δοκιμάσει ΤΑ ΠΑΝΤΑ :)

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

λέω να βάλω αυτή που έχεις και εσύ 4.0.4 επειδή με ακούγετε πιο καλά :p !

 

υπάρχει κάποιο λινκ με οδηγό, γιατί από μικρο παιδί με νοκια έπαιζα !

NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

λέω να βάλω αυτή που έχεις και εσύ 4.0.4 επειδή με ακούγετε πιο καλά :p !

 

υπάρχει κάποιο λινκ με οδηγό, γιατί από μικρο παιδί με νοκια έπαιζα !

 

Αν κοιτάξεις το πρώτο link της υπογραφής μου θα δεις τον οδηγό. :)

Link to comment
Share on other sites

Ίσως βοηθούσε αν φλάσαρες μία άλλη πιο πρόσφατη εργοστασιακή ή μία custom ρομ. Ποιο firmware έχεις;

 

EDIT: Ο Doomsday94 μπορεί να διαγράφει ένα ένα όλα τα thread που άνοιξε γιατί δεν έχει άλλο χρόνο για developing, αλλά πριν σταματήσει, μας έκανε ένα πολυαναμενόμενο δωράκι. Ένα κερνελ 3.0.χ με εγγραφή βίντεο σε 720p, ενώ με τη silent camera παίρνει κανονικά και φωτό, αν και σε μένα ακόμα δεν λειτουργεί η σύνδεση usb (κοιτάξτε εδώ). Αυτό υποτίθεται ότι φιξαρίστηκε από κάποιον άλλον χθες, οπότε είναι θέμα ίσως και ωρών για να έχουμε ένα πλήρως λειτουργικό κερνελ 3.χ. :D

 

Δε δουλευει το wifi ομως. Τουλαχιστον σε μενα. Και με τη 360ultimate που πηγα να βγαλω φωτο δεν εβγαινε

Link to comment
Share on other sites

λέω να βάλω αυτή που έχεις και εσύ 4.0.4 επειδή με ακούγετε πιο καλά :p !

 

υπάρχει κάποιο λινκ με οδηγό, γιατί από μικρο παιδί με νοκια έπαιζα !

 

Εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις την CM9 RC2 του Arco....την έχω περίπου μια βδομάδα με CastagnaITKernel v7.6 CFS OC BIGMEM και το κινητό πετάει...κανένα bug μέχρι στιγμής....είχα δοκιμάσει και με diabblo 2.6.35 high performance το οποίο ήταν σε ταχύτητα ελάχιστα καλύτερο αλλά με μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας.

 

Οδηγίες εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=349613

 

και μπορείς να κατεβάσεις την CM9 RC2 από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1650615

 

Επίσης το forum Που υποστηρίζει το τηλέφωνο μας είναι εδώ : http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1270

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλά νέα αυτά για το 3.χ κερνελ! Ας ελπίσουμε να είναι και λειτουργικο τέλειο γρήγορα :)

 

Ρε παιδιά έχω να κάνω μια ψιλοχαζή ερώτηση (μή μαράτε!) ... με νευριάζει λίγο που στην jb όταν πάς στις επαφές έχει στην αρχή τα αγαπημένα και τα δείχνει με εκείνα τα τεράστια τετράγωνα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξει αυτό ? (η αλήθεια είναι πως πιο πολύ βόλευε το στυλ της 2.3.6 που είχε χώρια αγαπημένα απο τις επαφές και σε στύλ λίστας!!)

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...