Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανως θα εχει ξανααπαντηθει, αλλα ξερει κανεις πως μπορει να αλλαξει το sms απο το να σε χρεωνει 2ο στους 60 χαρακτηρες

 

Μηνύματα/Ρυθμίσεις/εισαγωγή λειτουργίας/αλφάβητο GSM

Link to comment
Share on other sites

οι devs μας αντι να ασχοληθουν με κανα σοβαρο προβλημα ασχολουνται με BLN, live wallpapers και διαφορα ασημαντα...βλεπω ενα 3μηνο τουλαχιστον μεχρι να παρουμε bugfree ICS (τουλαχιστον τα βασικα να δουλευουν)
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να ρωτησω κάτι ακομα, εχει συμβει σε κανεναν να αναβει η οθονη για δευτερολεπτα και να κλεινει πάλι χωρις να την αγγιξεις?

Τελευταια μου το κανει πολύ συχνα αυτο.Αναβει για 3-4 δευτερολεπτα και ξανασβηνει.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί σε πολλούς και πριν από καιρό και σε μένα. Μάλλον κάποια εφαρμογή, widget ή live wallpaper, που εγκατέστησες φταίει. Θυμήσου τι εγκατέστησες πρόσφατα και διέγραψέ το. Σε μένα ήταν κάποια εφαρμογή, σε κάποιον άλλον ένα widget.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: Shadow0-Rom-v2.1B-DemonSlayer

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις αδικο σε αυτο που λές, κάτι τετοιο παιζει γιατι μετά από κάποια εγκατασταση μου το έκανε, το θεμα ειναι ποια ειναι αυτη.....??:wacko:

Με βλέπω να πηγαινω για επαναφορά....

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάποιες απεγκαταστάσεις πριν κάνεις επαναφορά, μπορεί να σου κάτσει με την πρώτη, θυμήσου τις τελευταίες εγκαταστάσεις πριν παρουσιαστεί το πρόβλημα.

 

Μόλις δοκιμάζω την BioHazard v.1 (αφού ούτε η remics, ούτε η EHNDROIX, έκατσαν καλά στο τηλέφωνό μου) και έχω πάθει πλάκα! Η πιο γρήγορη ics rom που δοκίμασα ποτέ (φτάνει στα επίπεδα σχεδόν των καλύτερων GB roms), με πολύ ιδιαίτερα animations και ένα πολύ όμορφο background στα μενού! Είναι βασισμένη στην beta4 του Ivendor και έχει για κερνελ το CastagnaITKernel v5. Τώρα θα κάνω επαναφορά τις εφαρμογές και θα την τεστάρω και στα υπόλοιπα.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: BioHazard v.1 (ICS-CM9 rom)

ROM: Shadow0-Rom-v2.1B-DemonSlayer (GB rom)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις αδικο σε αυτο που λές, κάτι τετοιο παιζει γιατι μετά από κάποια εγκατασταση μου το έκανε, το θεμα ειναι ποια ειναι αυτη.....??:wacko:

Με βλέπω να πηγαινω για επαναφορά....

 

Εχει το uninstaller στο market (ενας πρασινος καδος σκετος) που σε αφηνει να οργανωσεις τις εφαρμογες που εμφανιζονται με τη σειρα που εγκατασταθηκαν.

 

 

 

 

 

Δοκίμασε κάποιες απεγκαταστάσεις πριν κάνεις επαναφορά, μπορεί να σου κάτσει με την πρώτη, θυμήσου τις τελευταίες εγκαταστάσεις πριν παρουσιαστεί το πρόβλημα.

 

Μόλις δοκιμάζω την BioHazard v.1 (αφού ούτε η remics, ούτε η EHNDROIX, έκατσαν καλά στο τηλέφωνό μου) και έχω πάθει πλάκα! Η πιο γρήγορη ics rom που δοκίμασα ποτέ (φτάνει στα επίπεδα σχεδόν των καλύτερων GB roms), με πολύ ιδιαίτερα animations και ένα πολύ όμορφο background στα μενού! Είναι βασισμένη στην beta4 του Ivendor και έχει για κερνελ το CastagnaITKernel v5. Τώρα θα κάνω επαναφορά τις εφαρμογές και θα την τεστάρω και στα υπόλοιπα.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: Shadow0-Rom-v2.1B-DemonSlayer

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

 

Για πες μας γιατι εχω ακουσει κι απο αλλου καλα λογια. Εμενα η προτελευται εκδοση της ehndroix εκατσε πολυ καλα αλλα η τελευταια οχι και τοσο. Μαλλον δε με παει ο. Kernel του arco

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ξανα γυρισα στην shadow μετα απο κανα 2 ics που δοκιμασα.

Δεν ξερω γιατι αλλα μου φαινετοναν "καπως" το τηλεφωνο με τις ics, σαν πιο αργο...

Ταχεια κληση δεν μπορεσα να βρω πουθενα, δεν υπαρχει στις ics?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι για το s δεν ξέρω αν θα κάνει στο δικό μας. Κανε ενα search στο xda για το καλώδιο μας να δεις. Θα ψαξω και εγώ. Δεν ξέρω σίγουρα αν υπάρχει έτοιμο καλώδιο.

 

Απο το ALEX PAK εχω αγοράσει το καλώδιο κ δουλεύει μία χαρά..απλά την εικόνα τη μεταδίδει το κόκκινο βύσμα αντί για το κίτρινο!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ξανα γυρισα στην shadow μετα απο κανα 2 ics που δοκιμασα.

Δεν ξερω γιατι αλλα μου φαινετοναν "καπως" το τηλεφωνο με τις ics, σαν πιο αργο...

Ταχεια κληση δεν μπορεσα να βρω πουθενα, δεν υπαρχει στις ics?

 

Αυτός ήταν ο βασικός λόγος που δεν κράτησα κάποια ics rom. Το σκρολάρισμά, παρά τις βελτιώσεις σε όλα τα υπόλοιπα, δεν έφθανε στο επίπεδο των gb roms (ήταν πιο "δυσκίνητο"). Άλλαξα γνώμη με την BioHazard v.1.

 

Υπάρχει ταχεία κλήση: Παρατεταμένο πάτημα στην αρχική οθόνη / συντόμευση / άμεση κλήση.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

BioHazard v.1 (ICS-CM9 ROM)

Shadow0-Rom-v2.1B-DemonSlayer (GINGERBREAD ROM)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ταχεία κλήση: Παρατεταμένο πάτημα στην αρχική οθόνη / συντόμευση / άμεση κλήση.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: BioHazard v.1 (ICS-CM9 rom)

ROM: Shadow0-Rom-v2.1B-DemonSlayer (GB rom)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

 

Με αυτον τον τροπο θα μπορω να παταω πχ το 2 παρατεταμενα και να καλει το νουμερο που θα εχω βαλει η απλα τις προσθετει στην αρχικη οθονη σαν συντομευσεις?

Link to comment
Share on other sites

Είναι μόνο για να προσθέτεις συντομεύσεις στην αρχική οθόνη. Μπορείς να τις ρίξεις μέσα σε έναν φάκελο που θα έχεις μόνο τις ταχείες κλήσεις, ή να τις αφήσεις ξεχωριστά στην αρχική οθόνη. Για το άλλο δεν ξέρω αν υπάρχει.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BioHazard v.1 (ICS-CM9 ROM)

Shadow0-Rom-v2.1B-DemonSlayer (GINGERBREAD ROM)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Τον αλλο τροπο τον χρησιμοποιω συνεχεια εδω και χρονια και μου ειναι δυσκολο να τον αλλαξω.

Το googlara και καπου ειχα βρει ενα σχετικο θεμα που ελεγε πως δεν ειναι εφικτο στις ics...

Link to comment
Share on other sites

Ο συνδυασμος που μου εκατσε πολυ καλα ειναι ο εξης:

 

A8 by arco + castagna 4.7 + gapps + smartassv2 1600/368 + 2g + apex pro(το ειχα αγορασμενο απο το evo3d = win

 

ρολαρει τρελα το κινητο ετσι, δοκιμασα ολες τις αλλες 4.0.4 και καμμια δεν με ικανοποιει οπως η Α8

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη μπηκα κ εγω στον περιασμο να δοκιμασω μια ICS ρομ ηθελα να ρωτησω εαν δουλευει κανονικα το KIES για επεναφορα των επαφων...
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Επειδη μπηκα κ εγω στον περιασμο να δοκιμασω μια ICS ρομ ηθελα να ρωτησω εαν δουλευει κανονικα το KIES για επεναφορα των επαφων...

 

γιατι δεν τις συγχρονιζεις με το google account sou?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν τις συγχρονιζεις με το google account sou?

Δεν δουλευει δηλ το KIES?? Αν δεν δουλευει μαλλον θα το κανω μεσω google accont...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Δεν το χρησιμοποιώ το kies.

 

Στον apex launcher δεν μπορεις να αλλαξεις το φοντο στο συρταρι εφαρμογων?

Edited by lefteris112
Link to comment
Share on other sites

Απο το ALEX PAK εχω αγοράσει το καλώδιο κ δουλεύει μία χαρά..απλά την εικόνα τη μεταδίδει το κόκκινο βύσμα αντί για το κίτρινο!

 

Απο το alex pak?Ποσο το πηρες φιλε μου?Για να παω να κοιταξω και να καταλαβω ποιο καλωδιο θα παρω!

Link to comment
Share on other sites

Είναι μόνο για να προσθέτεις συντομεύσεις στην αρχική οθόνη. Μπορείς να τις ρίξεις μέσα σε έναν φάκελο που θα έχεις μόνο τις ταχείες κλήσεις, ή να τις αφήσεις ξεχωριστά στην αρχική οθόνη. Για το άλλο δεν ξέρω αν υπάρχει.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BioHazard v.1 (ICS-CM9 ROM)

Shadow0-Rom-v2.1B-DemonSlayer (GINGERBREAD ROM)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Για ποιο launcher μιλαμε??

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Δεν το χρησιμοποιώ το kies.

Στον apex launcher δεν μπορεις να αλλαξεις το φοντο στο συρταρι εφαρμογων?

 

Απ'ότι είδα όχι, αλλά μπορείς να το κάνεις διαφανές, ώστε να φαίνεται το wallpaper της αρχικής οθόνης και όχι το μαύρο (ρυθμίσεις apex / ρυθμίσεις συρταριού εφαρμογών / διαφάνεια παρασκηνίου συρταριού...

 

Για ποιο launcher μιλαμε??

 

Και με go launcher ex και με apex και υποθέτω και με τους άλλους...

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

BioHazard v.1 (ICS-CM9 ROM)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο launcher μιλαμε??

 

Νομίζω γίνεται σε ολους τους launchers. Σίγουρα γίνεται στον stock και στον golauncher ex που το έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω γίνεται σε ολους τους launchers. Σίγουρα γίνεται στον stock και στον golauncher ex που το έχω δοκιμάσει.

Ναι για τον gollauncher ex το εχω δοκιμασει κ εγω απλα στον trebouchet νομιζω δεν γινεται..Νομιζω οτι ο trebouchet ειναι ο λιγοτερο παραμετροποιησιμος...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...