Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανενα λινκ για την paranoid?

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κανενα λινκ για την paranoid?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2690837

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ! Είναι ΙΟΝ ;

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω custom rom 4.2.2 στο κινητό. Όταν κάνω επανεκκινηση και ανοιγω το wifi η ελευθερη ram είναι απο 145 - 95mb. Μετα απο 24 ώρες και χωρις καμια έξτρα εφαρμογή η ram πέφτει σε επίπεδα 115-80 και σταδιακά στην εβδομαδα περιπου φτανει τα 45-65. Αν κάνω reboot ξανά απο την αρχή.

Κανει το ίδιο και σε εσάς;

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ! Είναι ΙΟΝ ;

 

ολες απο εδω και περα ειναι ION

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι προβλημα της CM11 ειναι της μπαταριας δοκιμασε να βαλεις ενα χαρτακι να πιεζει την μπαταρια για να κανει καλυτερη επαφη ειχα και εγω αυτο το θεμα.Δοκιμασε την paranoid κατα τη γνωμη μου ειναι καλυτερη

Μάλλον έχει κάποιο θέμα με τις ION το κινητό μου. Εκτός από την kit kat μου έκλεισε και με την 4.2.2 ΙΟΝ, είτε είχα τον default kernel είτε τον Κ^Kernel. Δεν είναι θέμα επαφής της μπαταρίας γιατί φαίνεται να κουμπώνει καλά και όσο και να το κουνάω δεν κλείνει. Ποτέ επίσης δεν είχα θέμα με το να κλείνει μόνο του.

Ξαναγύρισα οπότε στην κλασική 4.2.2 αλλά σε release 8 καθώς για την release 9 κάποιος είπε ότι είχε θέματα. Μέχρι στιγμής όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει κάποιο θέμα με τις ION το κινητό μου. Εκτός από την kit kat μου έκλεισε και με την 4.2.2 ΙΟΝ, είτε είχα τον default kernel είτε τον Κ^Kernel. Δεν είναι θέμα επαφής της μπαταρίας γιατί φαίνεται να κουμπώνει καλά και όσο και να το κουνάω δεν κλείνει. Ποτέ επίσης δεν είχα θέμα με το να κλείνει μόνο του.

Ξαναγύρισα οπότε στην κλασική 4.2.2 αλλά σε release 8 καθώς για την release 9 κάποιος είπε ότι είχε θέματα. Μέχρι στιγμής όλα καλά.

 

δοκιμασε να βαλεις την darkcm που ειναι 4.4.2 αξιζει η προσπάθεια

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

ολες απο εδω και περα ειναι ION

 

Ξέρει κανένας να μου πει τι εννοούμε όταν λέμε ότι είναι ΙΟΝ η ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας να μου πει τι εννοούμε όταν λέμε ότι είναι ΙΟΝ η ρομ;

 

μπορεις να το δεις στα thread τον ion rom της ADC Team εξηγουν

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω το εξής πρόβλημα. Άνοιξε ένα μπουκαλάκι νερό στη τσάντα της μικρής. Της έχω δώσει το splus που είχα εγώ. Έπεσε νερό και μετά έκανε συνέχεια restart. Το άνοιξα. Έβγαλα κάρτες. Το στεγνωσα με πιστολάκι. Όλα καλά αλλά το μόνο που δεν λειτουργεί είναι το πλαϊνό κουμπί που κλείνει και ανοίγει. Αν κλείσει μετά παπαλα... Μπορω να το φτιάξω;;. Φοβάμαι ότι άμα το ανοίξω μετά δεν θα ξανά ξεκινήσει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω το εξής πρόβλημα. Άνοιξε ένα μπουκαλάκι νερό στη τσάντα της μικρής. Της έχω δώσει το splus που είχα εγώ. Έπεσε νερό και μετά έκανε συνέχεια restart. Το άνοιξα. Έβγαλα κάρτες. Το στεγνωσα με πιστολάκι. Όλα καλά αλλά το μόνο που δεν λειτουργεί είναι το πλαϊνό κουμπί που κλείνει και ανοίγει. Αν κλείσει μετά παπαλα... Μπορω να το φτιάξω;;. Φοβάμαι ότι άμα το ανοίξω μετά δεν θα ξανά ξεκινήσει.

 

 

Εχεις τη δυνατοτητα να το βαλεις χωρις μπαταριες και καρτες βυθισμενο σε μπολ με ρυζι σκεπασμενο; Αφαιρει την υγρασια...

εκτος και αν το κλεισεις -χωρις μπαταρια-και δεν ξανανοιξει.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι ότι δεν θα ανοίξει μετά. Το "κακό" έγινε πριν 4 μέρες.... Το είχα διαβάσει κάπου για το ρύζι αλλά δεν ήταν εδώ η μικρή. Ήταν σε εκδρομή. Το τηλέφωνο λειτουργεί. Το κουμπάκι είναι το πρόβλημα....
Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι ότι δεν θα ανοίξει μετά. Το "κακό" έγινε πριν 4 μέρες.... Το είχα διαβάσει κάπου για το ρύζι αλλά δεν ήταν εδώ η μικρή. Ήταν σε εκδρομή. Το τηλέφωνο λειτουργεί. Το κουμπάκι είναι το πρόβλημα....

 

 

Περιμενε να σου πει και κανας αλλος αλλα δε νομιζω οτι εχεις πολλες εναλλακτικες....

Ή το κλεινεις,αφαιρεις μπαταριες,καρτες κλπ και το βαζεις σκεπασμενο σε μπολ με ρυζι για μια μερα ρισκαροντας να μην ξανανοιξει ή το αφηνεις ετσι.

Και γω θα φοβομουν να μην ξανανοιξει.τωρα που το σκεπτομαι 4 μερες μετα δε ξερω τι επιτυχια θαχει το ρυζι....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Άν δεν παίξει το σενάριο με το ρύζι σκέφτομαι να το πάω σε τεχνικό μπας και το μόνο που δεν λειτουργεί είναι το κουμπί και τελικά το φτιάξει.... :confused:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα κι από εμένα.

 

Το κινητό φοράει αυτά που έχω στην υπογραφή μου.

Επειδή όμως θα το αποχωριστώ για κάτι καλύτερο και θα το δώσω σε συγγενικό

πρόσωπο, τι συνδυασμό προτείνετε από rom 4.2.2 και Kernel?

Δε θέλω να ανέβω σε rom γιατί βαριέμαι να στείνω το τηλ από την αρχή. :O

Ευχαριστώ!

Edited by deinosauraki
Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπον οποιος θελει κιτ κατ ρομ ειναι τελεια ουτε μια επανεκινηση ουτε ενα lag λειτουργει απιστευτα καλα...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2433523&nocache=1

Xiaomi Mi9T
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδες εσπασε η οθονη, το γκοριλα ειναι αθικτο αλλα ραγισε απο μεσα, ξερετε που να βρω ανταλλακτικο σε λογικη τιμη????την αλλαζω μονος μου
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κοιτάξεις στο eBay μήπως και βρεις φθηνό ανταλλακτικό.

Από Ελλάδα δεν γνωρίζω κάπου αλλού εκτός της αντιπροσωπείας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδες!!

 

Εχω καιρο να γραψω στο θεμα. Παλιοτερα ειχα αλλαξει πολλες ρομ, ολες ομως με το ιδιο σπαστικο κολημα, εκλεινε το τηλ μονο του εκει που δεν το περνες χαμπαρι. Το αφηνα κλειδωμενο, μετα απο λιγη ωρα το πιανα στα χερια μου και ηταν κλειστο. Ετσι την ψωνισα μια μερα και λεω δε γαμ... και ξαναεβαλα την μαμα και ησυχασα. Ξερετε αν βγηκε καμια καινουρια που να μην κανει κοληματα και επανεκινησεις??? Γτ τωρα τελευταια εχει γινει πολυ βαρια και η εφαρμογη του fb και εχω αγανακτησει, μεχρι να την ανοιξει περναει 1 λεπτο, αλλες φορες την ανοιγω και μου πεταει αναγκαστικο κλεισιμο κλπ. Εεεε?? τιποτα καμια καινουρια που να μην κανει lag και επανεκηνισεις, εσεις που εχετε αλλαξει πολλες?? Ειδα και τον sefis33 να λεει για μια καλη ρομ. Ποσο καιρο την εχεις φιλε?? Εχει καιρο που βγηκε αυτη, Βγηκε καλη τελικα??

LG Nexus 5X 32GB - Android 7.0 Official Nougat
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!!

 

Εχω καιρο να γραψω στο θεμα. Παλιοτερα ειχα αλλαξει πολλες ρομ, ολες ομως με το ιδιο σπαστικο κολημα, εκλεινε το τηλ μονο του εκει που δεν το περνες χαμπαρι. Το αφηνα κλειδωμενο, μετα απο λιγη ωρα το πιανα στα χερια μου και ηταν κλειστο. Ετσι την ψωνισα μια μερα και λεω δε γαμ... και ξαναεβαλα την μαμα και ησυχασα. Ξερετε αν βγηκε καμια καινουρια που να μην κανει κοληματα και επανεκινησεις??? Γτ τωρα τελευταια εχει γινει πολυ βαρια και η εφαρμογη του fb και εχω αγανακτησει, μεχρι να την ανοιξει περναει 1 λεπτο, αλλες φορες την ανοιγω και μου πεταει αναγκαστικο κλεισιμο κλπ. Εεεε?? τιποτα καμια καινουρια που να μην κανει lag και επανεκηνισεις, εσεις που εχετε αλλαξει πολλες?? Ειδα και τον sefis33 να λεει για μια καλη ρομ. Ποσο καιρο την εχεις φιλε?? Εχει καιρο που βγηκε αυτη, Βγηκε καλη τελικα??

 

beep-beep. Ανανεωση.

Κανεις??

LG Nexus 5X 32GB - Android 7.0 Official Nougat
Link to comment
Share on other sites

beep-beep. Ανανεωση.

Κανεις??

Έξω φοράω cm11 by adc και δεν έχω κάποιο πρόβλημα..Γενικά πολύ γρήγορη και σταθερή

Link to comment
Share on other sites

beep-beep. Ανανεωση.

Κανεις??

 

release 9!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2579431 :)

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φοράω εδώ και καμιά βδομάδα την CM11 Release 10 από ADC Team εδώ και η απόδοση είναι απλά κορυφή με αρκετή διαφορά νομίζω από τις προηγούμενες... Όποιος δεν την έχει δοκιμάσει ας το κάνει αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...