Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει βρει κανένας kalq keyboard (αυτό που βολευει να γραφείς με τους αντίχειρες) που να υποστηριζει ελληνικά; ψάχνω και δε βρίσκω...
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανένας kalq keyboard (αυτό που βολευει να γραφείς με τους αντίχειρες) που να υποστηριζει ελληνικά; ψάχνω και δε βρίσκω...

 

Δοκίμασες το swiftkey?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες το swiftkey?

 

Αυτο δοκιμαζω τωρα, απλως εχει το qwerty χωρισμενο στα δυο. Ενω το αλλο εχει ειδικα τοποθετημενα τα γραμματα.

Και δυο λογια γθα την kitkat. Την εχω απο την αρχη και ειναι εντυπωσιακη. Γρηγορη και smooth. Περιμενω τωρα να βγει και ion που πιστευω οτι θα πεταει. Μη διστάσετε καθολου να τη χρησοποιησετε. Δουλευουν ολα!

Link to comment
Share on other sites

παιδαι ενα χριστουγεννιατικο δωρο απο την ADC Team cm11 ion και K^Kernel ion cm11 και cm10.2 ion και K^Kernel cm10.2 ion .Απολαυστετα!!!!!!!!!! :D

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Να μήν ξέρεις ποιά να πρωτοδοκιμάσεις!! Τώρα η 4.3 εχει διαφορές απο την 4.2 που ξέρουμε ?

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Να μήν ξέρεις ποιά να πρωτοδοκιμάσεις!! Τώρα η 4.3 εχει διαφορές απο την 4.2 που ξέρουμε ?

 

εγω απο χθες το απογευμα ειμαι με την 4.4.2 και πραγματικα ειναι φοβερη!Την προτεινω ανεπιφυλακτα!

Link to comment
Share on other sites

Αντε με 'επεισες! (πολυ που ήθελα!)

Με την εξωτερικη sd είναι οκ ? είχα ενα θέμα

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Αντε με 'επεισες! (πολυ που ήθελα!)

Με την εξωτερικη sd είναι οκ ? είχα ενα θέμα

 

ναι μου λειτουργουν ολα ρολοι!

Link to comment
Share on other sites

ok! σ ευχαριστώ! Κατέβηκε οπότε σε λίγο ...δοκιμάζω!

 

Λοιπον Μπήκε και δοκιμάζω! Ρε παιδιά την δουλευετε με τον default home laucher? Δεν μπορω να καταλάβω! Με το κουμπί μενου δεν μπαίνεις πια στις ρυθμίσεις συστήματος? Μόνο στις ρυθμισεις του launcher?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον Μπήκε και δοκιμάζω! Ρε παιδιά την δουλευετε με τον default home laucher? Δεν μπορω να καταλάβω! Με το κουμπί μενου δεν μπαίνεις πια στις ρυθμίσεις συστήματος? Μόνο στις ρυθμισεις του launcher?

 

ναι οντως εχει γινει αυτη η αλλαγη.Εγω εχω βαλει να μπαινω στις ρυθμισεις απο το quick settings(οχι το notification drawer,το αλλο :P )

Καταλαβες τι εννοω ετσι?

Link to comment
Share on other sites

μου φαίνετε πως θα βάλω τον καλο μου holo!

Παντως φαίνετε να πηγαίνει πιο γρήγορα απο την 4.2 (ή είναι ιδέα μου!)

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

μου φαίνετε πως θα βάλω τον καλο μου holo!

Παντως φαίνετε να πηγαίνει πιο γρήγορα απο την 4.2 (ή είναι ιδέα μου!)

 

Εγω βολευτηκα τον default launcer

Προς το παρον οντως πηγαινει πιο γρηγορα.θα δειξει με τις μερες :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω βολευτηκα τον default launcer

Προς το παρον οντως πηγαινει πιο γρηγορα.θα δειξει με τις μερες :)

 

Εδω και καιρο ειμαι με τον nova και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα

εχω να κανω μια παρατηρηση για τις cm11 ειχα βαλει την alpha και τωρα την beta πολυ καλες και οι δυο

αλλλα σε μερικα παιχνιδια πχ angry birds -rayman jungle run δεν "ακουει" το αγγιγμα δηλαδη πατας play

για να ξεκινησει το παιχνιδι και δεν υπακουει πρεπει με το αλλο δακτυλο να το εχω μονιμα πατημενο

σε καποιο σημειο της οθονης και με το αλλο να κανω χειρισμους.

σε αλλα παιχνιδια λες και δεν υποστηριζει καθολου touch!

σε οποια αλλη κινηση αν κανω γενικα στο τηλ παιζει κανονικα

εχει συμβεί σε κανεναν

:yahoo:

τσικι-τσικι τσικι-τσικι....ουαααα

Link to comment
Share on other sites

Θανο δεν εχει ξανα ακουστει τετοιο θεμα αλλα ποσοι εχουν αυτην την ρομ...οι περισσοτεροι ειναι νομιζω ικανοποιημενοι με την επισημη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να σας αναφερω ενα θεμα που εχω πολυ καιρο τωρα με το Samsung S Plus που αγορασα 1,5 χρονια πριν. Γενικα δεν συντονιζει τους δορυφορους που βλεπει. Το πηρα χθες απο το service της Samsung (Omnitech) και ειπαν οτι μου αλλαξαν την πλακέτα. Το κινητο παρουσιαζει το ιδιο προβλημα. Επισης το imei της συσκευης μετα την αλλαγη της πλακετας δεν θα έπρεπε να εχει αλλαξει? Αυτο παραμενει το ιδιο με αυτο που ειχα και πριν. Υπαρχει περιπτωση να μου το δωσανε πισω χωρις να το ανοιξουνε?
Link to comment
Share on other sites

επιτελους καταφερα και εφτιαξα μια ρομ για το κινητο μας οριστε http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2587387

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παλικάρια

Έχω περάσει στο κινητό την Shadow Rom, αξίζει να περάσω το Patch V6 Supercharger? Μια χαρα ειναι η Rom αλλα τα κολληματάκια της τα τρώει κάποιες φορές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να σας αναφερω ενα θεμα που εχω πολυ καιρο τωρα με το Samsung S Plus που αγορασα 1,5 χρονια πριν. Γενικα δεν συντονιζει τους δορυφορους που βλεπει. Το πηρα χθες απο το service της Samsung (Omnitech) και ειπαν οτι μου αλλαξαν την πλακέτα. Το κινητο παρουσιαζει το ιδιο προβλημα. Επισης το imei της συσκευης μετα την αλλαγη της πλακετας δεν θα έπρεπε να εχει αλλαξει? Αυτο παραμενει το ιδιο με αυτο που ειχα και πριν. Υπαρχει περιπτωση να μου το δωσανε πισω χωρις να το ανοιξουνε?
Άσε φίλε μου και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. Εμένα μου άλλαξαν υποτίθεται τον δέκτη του gps αλλά πάλι τα ίδια. Μήπως και σε σένα το ίδιο αλλάξανε και όχι όλη την πλακέτα;
Link to comment
Share on other sites

επιτελους καταφερα και εφτιαξα μια ρομ για το κινητο μας οριστε http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2587387

 

Συγχαρητήρια! Και είσαι μόλις 13 χρονών!!! Με την πρώτη ευκαιρία θα την δοκιμάσω. :)

 

Χρόνια πολλά παλικάρια

Έχω περάσει στο κινητό την Shadow Rom, αξίζει να περάσω το Patch V6 Supercharger? Μια χαρα ειναι η Rom αλλα τα κολληματάκια της τα τρώει κάποιες φορές.

 

Θα σου πρότεινα να πάρεις ένα nandroid backup και δοκιμάζεις πως θα είναι με το patch. Αν δεν σου αρέσει κάνεις restore το nandroid backup.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να πάρεις ένα nandroid backup και δοκιμάζεις πως θα είναι με το patch. Αν δεν σου αρέσει κάνεις restore το nandroid backup.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Λογικά δεν θα χρειάζεται πλέον το autokiller memeory optimizer σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βάλει αυτή τη ρομ CyanogenMod 10.2 by ADC-Team - Release 2 (ION) μαζι με το στοκ κερνελ που δίνει αλλά δν είμαι ευχαριστημένος γτ έχει 350 mb ram μήπως έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλη κερνελ???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βάλει αυτή τη ρομ CyanogenMod 10.2 by ADC-Team - Release 2 (ION) μαζι με το στοκ κερνελ που δίνει αλλά δν είμαι ευχαριστημένος γτ έχει 350 mb ram μήπως έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλη κερνελ???

 

Ναι βέβαια, αυτό που βρίσκεται στην υπογραφή μου (K kernel με 370mb). Πρόσεξε μόνο να εγκαταστήσεις την σωστή βερσιόν, που να είναι γι'αυτήν την ρομ. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νόμιζα ότι αυτή η κερνελ που έχεις στην υπογραφή σου ήταν μόνο για την cm 11 και όχι για την cm 10.2 που χρησιμοποιώ. Ευχαριστώ πολύ.

 

Συγνώμη και πάλι . ψάχνω στο xda αλλά η μόνη κερνελ που βρίσκω για την έκδοση της ρομ που χρησιμοποιώ είναι αυτή K^Kernel 3.4.75 v1.0 for JB 4.3 ION+PMEM ADSP πλην όμως είναι στα 352 mb :( μήπως μπορείς να μου δώσεις κάποιο λινκ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...