Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά χρειάζομαι μια βοήθεια, αν ξέρει κάποιος.Συγκεκριμένα άλλαξα sim από wind σε Q μου έστειλαν τις ρυθμίσεις τις πέρασα και ενώ δουλεύει κανονικά το internet δε δουλεύουν τα MMS.Αν ξέρει κάποιος φίλος ας μου απαντήσει,διότι το τμήμα εξυπηρέτησης δεν κατάφερε να με βοηθήσει να λύσω το πρόβλημα.Ευχαριστώ.

 

 

 

ρυθμισεις Q

:yahoo:

τσικι-τσικι τσικι-τσικι....ουαααα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον εχω δοκιμασει την baked, την xylon , τη liquid και την paranoid και εχω μια ολοκληρωμενη αποψη. Απο τις απλες δεν εχω βαλει ακομα καμια μετα την 5 του david. Ολες εκτος απο την baked ειχαν αρκετα lags στο κινητο μου με αποκορυφωμα την xylon. Η baked ηταν αυτη που εκατσε καλυτερα, ηταν η πιο smooth και η πιο γρηγορη. Το μονο που δεν εχει καλο ειναι η μπαταρια. Που δεν κραταει πολυ. Αλλα ολα τα αλλα ειναι φανταστικα. Ισως να οφειλεται στο οτι ειναι η λιγοτερο παραμετροποιησιμη απ ολες. Στις αλλες εχεις πολλες επιλογες, μα παρα πολλες, στην statusbar, quicksettings, lockscreen αλλα μαλλον αυτα τις καθυστερουν. Στην baked δεν εχεις τοσες επιλογες αλλα πεταει. Αυτα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι δεν πάει καλά με αυτό το GPS. Είδα σήμερα το samsung DUO μιας φίλης μου να συνδέεται με 10 δορυφόρους σε δευτερόλεπτα σε κλειστό χώρο δίπλα σε παράθυρο, την ώρα που το δικό μου με το ζόρι είδε έναν!!!

Διαβάζω ένα σχετικό topic στους xda: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1697217

Φαίνεται ότι πολύ βρήκαν λύση έτσι. Αν και το όλο εγχείρημα φαίνεται αρκετά ριψοκινδυνευμένο για το κινητό λέω να το δοκιμάσω...

 

Επίσης σκέφτομαι μια που είναι μέσα στην εγγύηση, μήπως να το πάω από εκεί που το πήρα λέγοντας ότι έχει πρόβλημα το gps; Θα το αναγνωρίσουν λέτε; Θα ασχοληθούν να το φτιάξουν ή άδικος κόπος; Είναι που πρέπει να περνάω και την μαμήσια rom πριν το πάω... :(

 

Έχει δει κανείς σας εικόνες σαν και αυτή: http://img15.imageshack.us/img15/2246/sc20120802003123.png ; Γιατί εγώ ούτε στο όνειρο μου :p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω δοκιμασει την baked, την xylon , τη liquid και την paranoid και εχω μια ολοκληρωμενη αποψη. Απο τις απλες δεν εχω βαλει ακομα καμια μετα την 5 του david. Ολες εκτος απο την baked ειχαν αρκετα lags στο κινητο μου με αποκορυφωμα την xylon. Η baked ηταν αυτη που εκατσε καλυτερα, ηταν η πιο smooth και η πιο γρηγορη. Το μονο που δεν εχει καλο ειναι η μπαταρια. Που δεν κραταει πολυ. Αλλα ολα τα αλλα ειναι φανταστικα. Ισως να οφειλεται στο οτι ειναι η λιγοτερο παραμετροποιησιμη απ ολες. Στις αλλες εχεις πολλες επιλογες, μα παρα πολλες, στην statusbar, quicksettings, lockscreen αλλα μαλλον αυτα τις καθυστερουν. Στην baked δεν εχεις τοσες επιλογες αλλα πεταει. Αυτα

 

Πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες! Είναι τόσο γρήγορες οι αλλαγές και οι αναβαθμίσεις στις 4.2 roms και kernel και περιμένω να καταλήξουν σε κάτι πιο σταθερό για ν'αρχίσω τις δοκιμές.

 

Παιδιά κάτι δεν πάει καλά με αυτό το GPS. Είδα σήμερα το samsung DUO μιας φίλης μου να συνδέεται με 10 δορυφόρους σε δευτερόλεπτα σε κλειστό χώρο δίπλα σε παράθυρο, την ώρα που το δικό μου με το ζόρι είδε έναν!!!

Διαβάζω ένα σχετικό topic στους xda: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1697217

Φαίνεται ότι πολύ βρήκαν λύση έτσι. Αν και το όλο εγχείρημα φαίνεται αρκετά ριψοκινδυνευμένο για το κινητό λέω να το δοκιμάσω...

 

Επίσης σκέφτομαι μια που είναι μέσα στην εγγύηση, μήπως να το πάω από εκεί που το πήρα λέγοντας ότι έχει πρόβλημα το gps; Θα το αναγνωρίσουν λέτε; Θα ασχοληθούν να το φτιάξουν ή άδικος κόπος; Είναι που πρέπει να περνάω και την μαμήσια rom πριν το πάω... :(

 

Έχει δει κανείς σας εικόνες σαν και αυτή: http://img15.imageshack.us/img15/2246/sc20120802003123.png ; Γιατί εγώ ούτε στο όνειρο μου :p

 

Το έχω επισημάνει και εγώ αρκετές φορές στο παρελθόν ότι το gps στο τηλέφωνό μας είναι μυστήρια υπόθεση. Άλλες φορές λειτουργεί σωστά, άλλες καθόλου, ακόμα και με την ίδια ρομ και ρυθμίσεις. Ευτυχώς δηλαδή που δεν το χρησιμοποιώ και πολύ. Πάντως με τις τελευταίες rom του ivendor έχω πολύ καλό και σταθερό gps. Κλειδώνει σε λιγότερο από λεπτό, αρκετούς δορυφόρους. Αλλά ας πούνε και οι άλλοι φίλοι (ειδικά αυτοί που το χρησιμοποιούν συχνά) τι δικές τους προτάσεις.

 

Παρεμπιπτόντως για όσους δεν το γνωρίζουν το google maps έχεις πλέον και επίσημα πλοήγηση στα ελληνικά, οπότε δεν χρειάζεται η τροποποιημένη εφαρμογή για την οποία μιλήσαμε στο παρελθόν.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι δεν πάει καλά με αυτό το GPS. Είδα σήμερα το samsung DUO μιας φίλης μου να συνδέεται με 10 δορυφόρους σε δευτερόλεπτα σε κλειστό χώρο δίπλα σε παράθυρο, την ώρα που το δικό μου με το ζόρι είδε έναν!!!

Διαβάζω ένα σχετικό topic στους xda: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1697217

Φαίνεται ότι πολύ βρήκαν λύση έτσι. Αν και το όλο εγχείρημα φαίνεται αρκετά ριψοκινδυνευμένο για το κινητό λέω να το δοκιμάσω...

 

Επίσης σκέφτομαι μια που είναι μέσα στην εγγύηση, μήπως να το πάω από εκεί που το πήρα λέγοντας ότι έχει πρόβλημα το gps; Θα το αναγνωρίσουν λέτε; Θα ασχοληθούν να το φτιάξουν ή άδικος κόπος; Είναι που πρέπει να περνάω και την μαμήσια rom πριν το πάω... :(

 

Έχει δει κανείς σας εικόνες σαν και αυτή: http://img15.imageshack.us/img15/2246/sc20120802003123.png ; Γιατί εγώ ούτε στο όνειρο μου :p

 

Με το gps δεν είχα ποτέ πρόβλημα....κλειδώνει σε λιγότερο από 30 sec από τότε που άρχισα να χρησιμοποιώ την Shadow gb....Δεν θυμάμαι την έκδοση αλλά πάει πολύς καιρός τώρα.....Και μέχρι στιγμής που χρησιμοποιώ την CM10 rc 2.5 πάει το ίδιο καλά! Πάντως αρκετοί έχουν πρόβλημα με το gps....σίγουρα δεν είναι και το πιο δυνατό σημείο του τηλεφώνου μας ! Σήμερα δοκιμάζω το καινούργιο kernel του broodplank 4.2 και πάει αρκετά καλά και σε επιδόσεις και μπαταρία...νομίζω είναι πολύ καλύτερο από ότι έχει βγει μέχρι στιγμής....θα το δείξει ο χρόνος βέβαια! Θα σας ενημερώσω και σε λίγες μέρες μετά από περισσότερη χρήση για περεταίρω εντυπώσεις!

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

παιδια σε λιγο θα φλασαρω την xylon beta 6.3 με kernel 3.4.46 απο οτι ειδα φαινετε καλη ρομ θα την φλασσαρω και θα σας πω της εντυποσεις μου

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες και jimsiv για το screenshot. Πάνω από 30 στο SNR δεν έχω δει ποτέ εγώ. Θα δοκιμάσω και τη ROM που λέτε σαν μια τελευταία απέλπιδα προσπάθεια. :)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες και jimsiv για το screenshot. Πάνω από 30 στο SNR δεν έχω δει ποτέ εγώ. Θα δοκιμάσω και τη ROM που λέτε σαν μια τελευταία απέλπιδα προσπάθεια. :)

 

Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις το Root Tweaker ή το Pimp my Rom τα οποία διορθώνουν το αρχείο Gps.conf. Αρχικά δοκίμασε το Root Tweaker...πιστεύω μετά να μην έχεις κανένα πρόβλημα με το κλείδωμα.

Από rom πάντως η πιο σταθερή είναι η CM10 RC2.5 με kernel K^Kernel 3.0.78 v1.9.

 

Δοκίμασα αυτές τις μέρες και την kernel του Broodplank σε CM10 και CM10.1. Στην CM10 πήγε καλά σε επιδόσεις αλλά όχι τόσο καλά σε μπαταρία.Είναι λίγο που ενεργοβόρα σε σχέση με την K^Kernel. Έχει όμως μεγάλη διαφορά σε ταχύτητα και πολύ καλύτερη μπαταρία στην CM10.1 την οποία ακόμα δεν έχω για καθημερινή χρήση λόγω ότι δεν έχει τελειοποιηθεί....χώρια που δεν μου τρέχει το Ndrive :(

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Είχε ανεβάσει ο kouros17 ένα .conf αρχείο για το gps φτιαγμένο ειδικά για Ελλάδα. Αυτό έχω τώρα, είναι μεν καλύτερη η κατάσταση από πριν αλλά και πάλι είναι προβληματική.

 

Πρώτα ο Θεός αύριο-μεθαύριο θα δοκιμάσω τη ROM του invedor. Καλό θα ήταν να αλλάξω και kernel; Αυτό γίνεται μετά έτσι; Υπάρχουν πουθενά οδηγίες για αυτό;

Μετά αν θέλω να επανέλθω στην stock rom για την εγγύηση, θα πρέπει να ξανά περάσω και τον stock kernel να υποθέσω έτσι; Υπάρχει αυτός πουθενά;

Edited by helios21
Link to comment
Share on other sites

παιδια δειτε αυτο https://wiki.ubuntu.com/Touch/Porting θα ηταν ορεο αν καποιος εφτιαχνε το ubuntu touch για την συσκευη μας

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα ο Θεός αύριο-μεθαύριο θα δοκιμάσω τη ROM του invedor. Καλό θα ήταν να αλλάξω και kernel; Αυτό γίνεται μετά έτσι; Υπάρχουν πουθενά οδηγίες για αυτό;

Μετά αν θέλω να επανέλθω στην stock rom για την εγγύηση, θα πρέπει να ξανά περάσω και τον stock kernel να υποθέσω έτσι; Υπάρχει αυτός πουθενά;

 

Δεν είναι απαραίτητο ν'αλλάξεις κερνελ όταν φλασάρεις τη ρομ του ivendor. Ίσως με το stock kernel η απόδοση να είναι καλύτερη. Ο μόνος λόγος για ν'αλλάξεις είναι ίσως η καλύτερη μπαταρία.

Αν μετά ξαναπεράσεις σε stock rom δεν περνάς και κερνελ. Είναι ήδη ενσωματωμένος στη ρομ και δεν χρειάζεται να τον εγκαταστήσεις ξεχωριστά. Φλασάρεις μόνο τη stock rom.

 

παιδια δειτε αυτο https://wiki.ubuntu.com/Touch/Porting θα ηταν ορεο αν καποιος εφτιαχνε το ubuntu touch για την συσκευη μας

 

To ubuntu/linux (12.04) είναι το αγαπημένο μου λειτουργικό και αυτό έχω στον υπολογιστή μου. Μακάρι κάποια στιγμή να το κάνουν porting στη συσκευή μας. Πάντως είχε ανοίξει ένα thread στους xda πάνω σ'αυτό και είναι εδώ.

 

Γεια σας παιδιά, έχω το s plus(i9001) και θέλω να του αλλάξω την rom και να περάσω μια Jellybean 4.2.2. Ποια μου προτείνετε;;

Σας Ευχαριστώ!!

 

Εκείνος που μέχρι τώρα έχει πάρει "επ' ώμου" την 4.2.2. και την αναβαθμίζει ασταμάτητα είναι ο davidteri91. Υπάρχουν αρκετές 4.2.2. κυρίως απ'αυτόν αλλά θα σου πρότεινα την βασική που είναι η CyanogenMod 10.1 Beta 6.3.2. Δεν ξέρω αν θα σου λειτουργήσει καλά, γιατί είχα δοκιμάσει παλιότερες βερσιόν, αλλά είναι αυτήν που φροντίζει να αναβαθμίζει συνέχεια και αποτελεί τη βάση για τις άλλες 4.2 roms.

Link to comment
Share on other sites

και γιατι να μην δουλεψουμε εμεις τα ελληνοπουλα για το ubuntu touch για την συσκεη μας ας δημιουργησουμε μια δικια μας ρομ.Μεσα σε υτες τις μερες μαλον θα φτιαξω μια ρομ που θα ειναι πορτ της ρομ του iphone του samsung galaxy ace .βεβαια ολα αυτα θα γινουν με την βοηθεια του broodplank

 

 

σημειωση: ο broodplank δεν με εχει απαντησει ακομα και ρωτησα τον castagnaIT σε περιπτωση που δεν απαντηση και αυτος θα ρωτησω τον david

Edited by crad

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

και γιατι να μην δουλεψουμε εμεις τα ελληνοπουλα για το ubuntu touch για την συσκεη μας ας δημιουργησουμε μια δικια μας ρομ.Μεσα σε υτες τις μερες μαλον θα φτιαξω μια ρομ που θα ειναι πορτ της ρομ του iphone του samsung galaxy ace

 

Αμέ, γιατί όχι; Είχαμε ένα φίλο εδώ παλιότερα (τώρα έχει άλλο τηλέφωνο), τον geoxar, ο οποίος είχε φτιάξει μία ics rom, αλλά δυστυχώς δεν είχε χρόνο για να την συνεχίσει.

Ελπίζω εσύ να έχεις και να βρεις την βοήθεια που χρειάζεσαι.

 

Όταν λές για τη ρομ του iphone, εννοείς την MIUI;

Link to comment
Share on other sites

Αμέ, γιατί όχι; Είχαμε ένα φίλο εδώ παλιότερα (τώρα έχει άλλο τηλέφωνο), τον geoxar, ο οποίος είχε φτιάξει μία ics rom, αλλά δυστυχώς δεν είχε χρόνο για να την συνεχίσει.

Ελπίζω εσύ να έχεις και να βρεις την βοήθεια που χρειάζεσαι.

 

Όταν λές για τη ρομ του iphone, εννοείς την MIUI;

 

Δεν αναφερομαι καθολου στην MIUI αυτη υπαρχει ειδη για την συσκευη μας.Εγω μιλαω για μια τελειως διαφορετικη ρομ μπορεις να την βρεις στο ιντερνετ αλλα θα χρειαστο αρκετη βοηθεια

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφερομαι καθολου στην MIUI αυτη υπαρχει ειδη για την συσκευη μας.Εγω μιλαω για μια τελειως διαφορετικη ρομ μπορεις να την βρεις στο ιντερνετ αλλα θα χρειαστο αρκετη βοηθεια

 

Δεν έχω καταλάβει σε ποια rom αναφέρεσαι. Αν μπορείς δώσε ένα link.

Link to comment
Share on other sites

Να πώ τη δική μου ιστορία για το gps. Όταν φορούσα stock rom ή

custom 2.3 χρησιμοποιούσα το faster gps και κλείδωνε σχεδόν αμέσως σε δορυφόρους.

Για κάποιο λόγο, όταν πέρασα σε ics και τώρα σε jb η συγκεκριμένη εφαρμογή δε

βοηθούσε. Κλείδωνε το λιγότερο μετά από 3-4 πολλές φορές και 5 λεπτά.:( Προχθές

έβαλα το gps test. Πήγα μια βόλτα με το αμάξι και το άνοιξα. Κλείδωσε μετά από 5-6

λεπτά. Περίμενα μέχρι η ακρίβεια να πάει 16feet. Κατέβηκε στιγμιαία στα 10 και ξανά

16. Αλλά ως εκεί. Έκανα update το gps conf μέσα από την εφαρμογή. Σήμερα το πρωί το δοκίμασα πάλι. Μόλις άνοιξα τo navigon δεν πρέπει να πέρασαν 10-15 δευτερόλεπτα και είχε βρει σήμα:!: Θα το παρακολουθήσω 2-3 μέρες ακόμη και με άλλη εφαρμογή.

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει σε ποια rom αναφέρεσαι. Αν μπορείς δώσε ένα link.

 

 

να το ρομ που θελω να κανω πορτ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=34615817#post34615817 .kouros επειδη βλεπω οτι δεν βλεπω να με βοηθανε οι dev θα με βοηθησεις εσυ??

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

να το ρομ που θελω να κανω πορτ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=34615817#post34615817 .kouros επειδη βλεπω οτι δεν βλεπω να με βοηθανε οι dev θα με βοηθησεις εσυ??

 

Πολύ καλή ρομ!

 

Αν πάς στην σελίδα των xda και βάλεις επάνω δεξιά στο πεδίο της αναζήτησης "How to create a custom rom" ή "How to port a rom" θα σου βγάλει πολλές σελίδες με οδηγίες. Πρόχειρα ψάχνοντας βρήκα αυτήν και αυτήν.

 

Αν απευθυνόσουν και στον δημιουργό της ρομ (ravasi), λέγοντάς του ότι θέλεις να κάνεις port τη ρομ του στη συσκευή μας, ή αν μπορεί να την κάνει ο ίδιος, ίσως να βοηθούσε...

 

EDIT: Κάτι σημαντικό που ξέχασα ν'αναφέρω είναι ότι οι συσκευές γενικά είναι χωρισμένες σε τρεις κατηγορίες, ARMv7,ARMv6, ARMv5. Μπορείς να κάνεις port μόνο από μία συσκευή που ανήκει στην ίδια κατηγορία με τη δική σου. Το τηλέφωνό μας είναι ARMv7, ενώ το Galaxy Ace S5830 είναι ARMv6, οπότε μάλλον δεν μπορείς να κάνεις port κάποια ρομ από αυτό στο δικό μας. Μια λίστα με τις κατηγορίες και τα τηλέφωνα υπάρχει εδώ.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ερωτήσεις για την εγκατάσταση της ROM του invendor:

Αναφέρει στο post του στους xda, σαν πρώτο βήμα του install:

Use CWM5 or CWM6. 2013-04-08 UPDATE!!! new 6.0.2.8 with safe kernel 2.6 (no EMMC bug) and sideload support!

For flashing with Odin: recovery-clockwork-6.0.2.8-ariesve-kernel26.tar.md5 | recovery-clockwork-6.0.2.8-ariesve-kernel26.tar.md5 (Needs AriesVE.ops)

For flashing as zip file: recovery-clockwork-6.0.2.8-ariesve-kernel26.zip | recovery-clockwork-6.0.2.8-ariesve-kernel26.zip

 

Warning: Only use this recovery to flash CM10. Otherwise, you risk bricking your phone!

Πρέπει να εγκαταστήσω και αυτό ΠΡΙΝ βάλω την νέα ROM? Αν ναι, με ποιόν τρόπο γίνεται αυτή η εγκατάσταση; Στις οδηγίες του kouros17 θα πρέπει να γίνει μεταξύ των βημάτων 5 και 6;

 

Η δεύτερη μου ερώτηση αναφέρεται στο 4ο βήμα του

Flash gapps*.zip. You must flash gapps after every upgrade to CM10 since /system is formatted, wiping your previous add-ons.
Σαν gapps για κατέβασμα έχει δύο links, ένα που λέει "gapps version 20121011" και ένα "gapps picasa add-on 20121011". Πιο από τα δύο βάζω; Το πρώτο είναι και λίγο μεγάλο, 88MB, ενώ το δεύτερο μόλις 3.8.

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη αν οι ερωτήσεις είναι ήδη απαντημένες :O

Edited by helios21
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ερωτήσεις για την εγκατάσταση της ROM του invendor:

Αναφέρει στο post του στους xda, σαν πρώτο βήμα του install:

Πρέπει να εγκαταστήσω και αυτό ΠΡΙΝ βάλω την νέα ROM? Αν ναι, με ποιόν τρόπο γίνεται αυτή η εγκατάσταση; Στις οδηγίες του kouros17 θα πρέπει να γίνει μεταξύ των βημάτων 5 και 6;

 

Η δεύτερη μου ερώτηση αναφέρεται στο 4ο βήμα του

Σαν gapps για κατέβασμα έχει δύο links, ένα που λέει "gapps version 20121011" και ένα "gapps picasa add-on 20121011". Πιο από τα δύο βάζω; Το πρώτο είναι και λίγο μεγάλο, 88MB, ενώ το δεύτερο μόλις 3.8.

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη αν οι ερωτήσεις είναι ήδη απαντημένες :O

 

Στην πρώτη ερώτηση η απάντηση είναι ότι το recovery θα πρέπει να εγκαταστασθεί ΠΡΙΝ τη ρομ. Το πιο σταθερό απ'όλα τα recovery αποδεικνύεται το CWM5, αλλά αν θέλεις δοκίμασε με το 6.0.2.8. Αν πας στον οδηγό και κοιτάξεις το τρίτο βήμα "Η ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥ RECOVERY" θα βρεις και οδηγίες εγκατάστασης μέσω odin.

 

Στην δεύτερη ερώτηση, η απάντηση είναι ότι επιλέγεις "gapps version 20121011" και αν σε ενδιαφέρει και το picasa, εγκαθιστάς και αυτό. Τα gapps είναι τα google apps.

Link to comment
Share on other sites

OK σε ευχαριστώ :D

Τελικά δεν άλλαξα recovery και πήγαν όλα καλά με την εγκατάσταση! Πολύ καλή φαίνεται η ROM. Πολύ γρήγορη! Αν και θα μου πάρει λίγο καιρό να συνηθίσω την νέα έκδοση του android και να το φέρω στα μέτρα μου.

 

Το gps με ένα γρήγορο test που έκανα φαίνεται να βελτιώθηκε! Στο μπαλκόνι μου και αν και έχει συννεφιά κατάφερε σχετικά γρήγορα και κλείδωσε σε 5-6 δορυφόρους την στιγμή που το προηγούμενο έβλεπε μόνο έναν!!! Βέβαια το σήμα ήταν πάλι αρκετά ασθενές, αλλά θα δείξει αύριο πως τα πάει και πόσο σταθερό είναι σε πιο ανοικτό περιβάλλον που θα το χρησιμοποιήσω για αρκετή ώρα. Το .conf αρχείο επιχείρησα να το αλλάξω (να βάλω αυτό που είχα στην παλιά ROM και το είχες ανεβάσει εσύ) αλλά δεν έβλεπε ούτε έναν δορυφόρο με αυτό. Έτσι άφησα το default. Και εσύ αυτό έχεις;

 

Σε ευχαριστώ και πάλι :D

Link to comment
Share on other sites

Το .conf αρχείο επιχείρησα να το αλλάξω (να βάλω αυτό που είχα στην παλιά ROM και το είχες ανεβάσει εσύ) αλλά δεν έβλεπε ούτε έναν δορυφόρο με αυτό. Έτσι άφησα το default. Και εσύ αυτό έχεις;

 

Ναι το default έχω, λειτουργεί αρκετά καλά. :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ξερει κανεις κατι που μπορω να κανω για να πιανει συνεχεια 3g σημα με shadow???

εκει που εχει σημα 3g και ολα πανε μια χαρα ξαφνικα χανεται και κανει πααααααααρα πολυ ωρα να ξαναβρει...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...