Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο /system/apps το βάζεις φίλε μου. Εκεί είναι οι εφαρμογές του συστήματος. Ναι θα πρέπει να φαίνεται στο μενού σου σαν εφαρμογή. Αν τα έκανες όλα σωστά και δεν βλέπεις εφαρμογή κάμερας, καλύτερα να περιμένεις να απαντήσει κάποιος που έχει το plus γιατί εγώ έχω το απλό S και δε μπορώ να σε βοηθήσω περαιτέρω :p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το έβαλα στο system/root έκανα τα δικαιώματά του ίδια με των άλλων .apk. Δεν μπορώ να το βρω πουθενά σαν εφαρμογή. Δεν θα έπρεπε να μου βγάλει εικονίδιο στις εφαρμογές;

 

Πρέπει να κάνεις και reboot. Αν έκανες και reboot, ναι θα έπρεπε να φαίνεται και το εικονίδιο της κάμερας. Εγώ έχω και τις δύο εφαρμογές καμερών (miui και stock) καθώς και τα δύο εικονίδια.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC3

KERNEL:Feacore Phoenix 1.4 NonOC (smartassV2 / sio)

Link to comment
Share on other sites

Στο /system/apps το βάζεις φίλε μου. Εκεί είναι οι εφαρμογές του συστήματος. Ναι θα πρέπει να φαίνεται στο μενού σου σαν εφαρμογή. Αν τα έκανες όλα σωστά και δεν βλέπεις εφαρμογή κάμερας, καλύτερα να περιμένεις να απαντήσει κάποιος που έχει το plus γιατί εγώ έχω το απλό S και δε μπορώ να σε βοηθήσω περαιτέρω :p

 

Συγνώμη, έγραψα λάθος από βιασύνη, το έβαλα στο system/apps, το έκανα αρκετά reboots, το ξανακατέβασα το αρχείο, το ξαναέβαλα στο σωστό φάκελο, έλεγξα ξανά τα διακαιώματα αλλά και πάλι τίποτα. Πουθενά δεν βλέπω την εφαρμογή.

Κάποια ιδέα;

Ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα απαντήσεις.

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Τι νόημα θα ειχε το hard reset αν δεν χανονταν ολα ? :p

Δε θελει καποια ιδιαιτερη διαδικασια απλα στις ρυθμισεις>απορρητο υπαρχει επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων. Επαφες και μηνυματα παντως μπορεις να κρατησεις backup και χωρις να εισαι ροοτ. Αν μπεις στις επαφες και πατησεις το πληκτρο μενου υπαρχει επιλογη για εξαγωγη στην sd. Για τα μηνυματα υπαρχουν προγραμματα στο μαρκετ. Ψαξε για sms backup.

Παντως αν εισαι με την 2.3.3 εκδοση που κυκλοφορει το κινητο στην Ελλαδα, αυτο απο μονο του θα σου δημιουργει προβληματα ειδικα με την μπαταρια!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

δηλαδη με την επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων το τηλέφωνο επανερχεται στην κατασταση που ηταν όταν το πρωτοπήρα?σβήνονται δηλαδή ότι εξτρά προγράμματα ειχα βάλει και απλά κρατάει αυτά με τα οποία ηταν όταν το πήρα?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη με την επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων το τηλέφωνο επανερχεται στην κατασταση που ηταν όταν το πρωτοπήρα?σβήνονται δηλαδή ότι εξτρά προγράμματα ειχα βάλει και απλά κρατάει αυτά με τα οποία ηταν όταν το πήρα?

 

Ναι σβήνονται οι εφαρμογές που έχεις βάλει, οι ρυθμίσεις, επαφές, μηνύματα.... η Εσωτερική κάρτα μνήμης σβήνεται προαιρετικά (αν επιλέξεις το κουτάκι "διαμόρφωση συσκευής αποθήκευσης USB" στην επαναφορά ρυθμίσεων) και φυσικά δεν χρησιμεύει σε κάτι να σβήσεις την εσωτερική sdcard γιατί δεν παίζει ρόλο για το σύστημα, είναι απλά για τα αρχεία σου.

Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστώ πολύ. μια τελευταια ερωτηση. τα saves των παιχνιδιων βρισκονται στην εξωτερικη μνημη ή θα πρεπει να τα σωσω χειροκινητα?
Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή Τitanium Backup απο το market και να κάνεις backup στην Sd τις εφαρμογές και τα δεδομένα τους. Μόλις τελειώσεις με το φλασάρισμα οποιασδηποτε ρομ το μόνο που θα έχεις να κάνεις είναι restore εφαρμογών και δεδομένων μέσω πάλι του ίδιου προγράμματος οπότε ακόμα και τα saves των παιχνιδιών που είχες θα περαστούν και πάλι.
Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου...αν κατεβασω τους χαρτες θα μπορω να τους χρησιμοποιησω χωρις να χρεωνομαι?εχω συμβολαιο cosmote 20....
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου...αν κατεβασω τους χαρτες θα μπορω να τους χρησιμοποιησω χωρις να χρεωνομαι?εχω συμβολαιο cosmote 20....

 

Από τη στιγμή που κατεβάζεις τους χάρτες και αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης δεν υπάρχει κάποιος λόγος να σε χρεώνει. Αφού τους έχει όλους αποθηκευμένους, δεν κατεβάζει τίποτα από το ίντερνετ. Μπορείς επίσης να κλείσεις την κίνηση δεδομένων αν δεν χρησιμοποιείς ίντερνετ μέσω της cosmote και τότε κανένα πρόγραμα δε θα μπορεί να συνδεθεί μέσω του παρόχου για ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

καποιο προγραμματακι gps που να ειναι free υπαρχει παιδια να το κατεβασω στο κινητο?και φυσικα να μην χρεωνομαι οταν ανοιγω το gps........ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

καποιο προγραμματακι gps που να ειναι free υπαρχει παιδια να το κατεβασω στο κινητο?και φυσικα να μην χρεωνομαι οταν ανοιγω το gps........ευχαριστω...

 

Πόσταρε το ερωτημά σου εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα την broodROM RC3 (Revision 2). Απίστευτα smooth, βασισμένη στο XXKQ1 (KPI) (στο πιο πρόσφατο και καλό firmware)!

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC3 (Revision 2)

KERNEL:Feacore Phoenix 1.4 NonOC (smartassV2 / sio)

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Μέσω odin. Εγώ που δεν έκανα hard reset δεν μου πήρε πάνω από 10 λεπτά. Πιο πολύ άργησε να μπουτάρει την πρώτη φορά το τηλέφωνο παρά το φλασάρισμα! Και όλες οι εφαρμογές τα δεδομένα και οι ρυθμίσεις ήταν εκεί! Για accelerator επέλεξα adrenaline και το τηλέφωνο είναι πιο smooth και γρήγορο από ποτέ (κοντά στις 4000 στο antutu χωρίς O/C)!

 

το έβαλα στο system/apps, το έκανα αρκετά reboots, το ξανακατέβασα το αρχείο, το ξαναέβαλα στο σωστό φάκελο, έλεγξα ξανά τα διακαιώματα αλλά και πάλι τίποτα. Πουθενά δεν βλέπω την εφαρμογή. Κάποια ιδέα;

 

Τώρα πια μπορείς να φλασάρεις την RC3 (Revision 2) όπου υπάρχει και πάλι η stock εφαρμογή της κάμερας. Αν τυχόν δεν λειτουργεί απενεργοποίησε το led flashlight από το quick panel settings.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC3 (Revision 2)

KERNEL:Feacore Phoenix 1.4 NonOC (smartassV2 / sio)

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Μέσω odin. Εγώ που δεν έκανα hard reset δεν μου πήρε πάνω από 10 λεπτά. Πιο πολύ άργησε να μπουτάρει την πρώτη φορά το τηλέφωνο παρά το φλασάρισμα! Και όλες οι εφαρμογές τα δεδομένα και οι ρυθμίσεις ήταν εκεί! Για accelerator επέλεξα adrenaline και το τηλέφωνο είναι πιο smooth και γρήγορο από ποτέ (κοντά στις 4000 στο antutu χωρίς O/C)!)

 

Εννοείς πως δεν έκανες hard reset πριν την εγκατάσταση; Δεν είναι απαραίτητο να γίνει; Έτσι λέει ο Brood.

Επίσης όλες εκείνες οι ρυθμίσεις που φαίνονταν στο συννημένο jpg στην RC3 δεν χρειάζονται πια;

Περιμένω για να φλασάρω. Ευχαριστώ πολύ.

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν έκανα hard reset όταν πήγαινα από την μία έκδοση της broodrom στην άλλη. Μόνο όταν άλλαζα rom.Αν προσέξεις λίγο καλύτερα θα δεις ότι ο brood λέει πως αυτό δεν είναι πάντα απαραίτητο.

 

Όχι δεν είναι απαραίτητα αυτά που είναι στο jpg. Όλα γίνονται αυτόματα πλέον!

 

Διόρθωση: Αν εγκαταστήσεις thunterbolt χρειάζεται να τα σετάρεις όπως φαίνονται στις φωτό.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC3 (Revision 2)

KERNEL:Feacore Phoenix 1.4 NonOC (smartassV2 / sio)

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Aντε με έπεισες και το φλάσαρα. :D

Είπα να δοκιμάσω αντι για adrenaline shot , το thunderbolt.Οντως δείχνει πιο γρήγορο απο πριν. Aυτό το torch που βγάζει fc τι είναι;

 

btw αυτά που δείχνει στο jpg εγώ τα σέταρα κανονικά.

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Aντε με έπεισες και το φλάσαρα. :D

Είπα να δοκιμάσω αντι για adrenaline shot , το thunderbolt.Οντως δείχνει πιο γρήγορο απο πριν. Aυτό το torch που βγάζει fc τι είναι;

 

btw αυτά που δείχνει στο jpg εγώ τα σέταρα κανονικά.

 

τελικά adrenaline ή thunderbolt; Το broodROM RC3 First run setup" tool Το τρέχω από τον υπολογιστή;

Το Torch είναι εφαρμογή που σου φωτίζει (στην κάνει άσπρη) την οθόνη, δηλαδή το κινητό φωτίζει σαν φακός. Δεν μου δούλεψε στη RC3.

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Με thunderbolt είχα μικρότερες επιδόσεις απ'ότι με adrenaline.Περίπου 200 μονάδες κάτω στο antutu σε σχέση με το adrenaline. Θα το ξαναδοκιμάσω κάποια στιγμή.

 

Το κακό είναι ότι μου έβγαλε πρόβλημα με το market. Δεν κατεβάζει μεγάλα αρχεία. Ο brood πείραξε την cache και είμαι από τους άτυχους που αδυνατούν να κατεβάσουν μεγάλες εφαρμογές από market. :(

 

Τώρα περιμένω τον brood να γυρίσει στο σπίτι για να δώσει λύση στο πρόβλημα. Το έχεις κάποιος από σας; Για να το διαπιστώσετε προσπαθήστε να κατεβάσετε το speedx 3d από το μάρκετ. Κατά τα άλλα η ρομ είναι άψογη!

 

αυτά που δείχνει στο jpg εγώ τα σέταρα κανονικά.

 

Καλά έκανες. Αν εγκαταστήσεις τον thunderbolt χρειάζεται να τα σετάρεις

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC3 (Revision 2)

KERNEL:Feacore Phoenix 1.4 NonOC (smartassV2 / sio)

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Με thunderbolt είχα μικρότερες επιδόσεις απ'ότι με adrenaline.Περίπου 200 μονάδες κάτω στο antutu σε σχέση με το adrenaline. Θα το ξαναδοκιμάσω κάποια στιγμή.

 

Το κακό είναι ότι μου έβγαλε πρόβλημα με το market. Δεν κατεβάζει μεγάλα αρχεία. Ο brood πείραξε την cache και είμαι από τους άτυχους που αδυνατούν να κατεβάσουν μεγάλες εφαρμογές από market. :(

 

Τώρα περιμένω τον brood να γυρίσει στο σπίτι για να δώσει λύση στο πρόβλημα. Το έχεις κάποιος από σας; Για να το διαπιστώσετε προσπαθήστε να κατεβάσετε το speedx 3d από το μάρκετ. Κατά τα άλλα η ρομ είναι άψογη!

 

 

 

Καλά έκανες. Αν εγκαταστήσεις τον thunderbolt χρειάζεται να τα σετάρεις

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC3 (Revision 2)

KERNEL:Feacore Phoenix 1.4 NonOC (smartassV2 / sio)

 

Τελικά, το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ με το Market. Επίσης η κάμερα δουλεύει μόνο σε landscape. Έβαλα Thunderbold αλλά όταν πήγα να σετάρω μέσω του script manager είδα πως οι ρυθμίσεις ήταν κρατημένες από την RC3.

Επίσης δεν μπορώ να βάλω ούτε ringtones δικά μου, ούτε Notifications. Δημιούργησα φάκελο ringtones που έβαλα τα αρχεία μου αλλά δεν τα βλέπει. Δοκίμασα να κάνω copy αρχείο .ogg στο φάκελο που είναι οι ήχοι του τηλεφώνου αλλά δεν το δέχεται. Κάποια άλλη ιδέα;

Edited by babamix

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Επίσης η κάμερα δουλεύει μόνο σε landscape.

 

Απενεργοποίησες το led flashlight από το quick panel settings;

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC3 (Revision 2)

KERNEL:Feacore Phoenix 1.4 NonOC (smartassV2 / sio)

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησες το led flashlight από το quick panel settings;

 

Ναι βέβαια. Στο XDA είδα πως κι άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα. Ξεκινάει σε landscape αλλά μετά μπορώ να το γυρίσω και σε portrait. Δεν ξεκινάει με τίποτα σε portrait. Κάποια λύση για τους ήχους;

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...