Jump to content

Sony Ericsson "Live with Walkman"


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα, λεω να φλασαρο και εγω μια ρομ ποια μου προτείνετε; εγω λεω την κιτ κατ και τι αρχεια χρειαζομαι? Αλλάζει τπτ ατο κινητο προς τον ηχο? Γιατι καπου διάβασα οτι ειναι ποιο χαμηλός με της custom roms ισχύει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, λεω να φλασαρο και εγω μια ρομ ποια μου προτείνετε; εγω λεω την κιτ κατ και τι αρχεια χρειαζομαι? Αλλάζει τπτ ατο κινητο προς τον ηχο? Γιατι καπου διάβασα οτι ειναι ποιο χαμηλός με της custom roms ισχύει?

Διάβασε το σχόλιο πάνω από το δικό σου, έχω και βιντεάκι. Ότι χρειαστείς εδώ είμαι. Η καλύτερη ρομ εβερ είναι η κιτκατ για αυτό το κινητό.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

βρε θηρια ακομη με αυτο το κινητο ασχολειστε? μπραβο σας παραδεχομαι :D

Ειναι αξια μεγαλη!Εσυ τι κανεις; ΖΤΕ;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αξια μεγαλη!Εσυ τι κανεις; ΖΤΕ;

 

μπα οχι, honor 6 (φοβερο τηλεφωνο) ,το εδωσα σημερα και παω για p8 η honor 7 ,ιδωμεν :)

Link to comment
Share on other sites

μπα οχι, honor 6 (φοβερο τηλεφωνο) ,το εδωσα σημερα και παω για p8 η honor 7 ,ιδωμεν :)

Με γεια! Με το μικρο τι γινεται;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με γεια! Με το μικρο τι γινεται;

 

Ευχαριστω ,το εχω δωσει φιλε, οτι δε μου χρειαζετε το αποχαιρετω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ,το εχω δωσει φιλε, οτι δε μου χρειαζετε το αποχαιρετω

Για να σχολιασες μάλλον το αναπολησες λιγάκι χαχ

 

Απόψε στίς 30/8 (Ημέρα Εορτής) ήρθε και η τελευταία cm11 nightly! Ορίστε --->https://s.basketbuild.com/dlgate/devs?dev=LegacyXperia&dl=LegacyXperia/coconut/cm-11.0/nightlies/cm-11-20150830-UNOFFICIAL-LegacyXperia-coconut.zip

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η ποιο σταθερη κιτ κατ? και αν γινετε να μου δωσετε εναν συνδεσμο .
Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η ποιο σταθερη κιτ κατ? και αν γινετε να μου δωσετε εναν συνδεσμο .

Από πάνω σου το έγραψα. Η τελευταία αυτή είναι . Την έχω φορεμένη -----> https://s.basketbuild.com/dlgate/devs?dev=LegacyXperia&dl=LegacyXperia/coconut/cm-11.0/nightlies/cm-11-20150830-UNOFFICIAL-LegacyXperia-coconut.zip

 

Δες και το βιντεάκι μου αν θες --->

 

Τα gapps από εδώ ---->http://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/gapps-mini-t3089612

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

ποια gapps πρεπει να κατεβασω?

Το λέει ο άνθρωπος --->Post 5: Gapps for 4.4.x

Δηλαδή εδώ-->https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347765528

 

ΥΓ Ξέχασα να αναφέρω ότι δεν μου λειτουργούσε ούτε και λειτουργεί η κάμερα στις 2 τελευταίες εκδόσεις (nightly) 10/8 και 30/8..οπότε κατεβάζεις μια από playstore και κάνεις την δουλειά σου.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα παιδια, ειχα ασχοληθει παλια με live with walkman και ειχα ξεκλειδωσει την rom του και του ειχα βαλει την 4.1.2 και επειδη ειδα τα σχολια σας εδω ειπα να το παω στην 4.4.4.... εχω παρακολουθησει αυτο το βιντεο

, εχω κατεβασει και τα αρχεια που εχει στην επιφανεια εργασιας του αλλα με το που συνδεω το κινητο σε fastboot mode (μου βγαζει και το μπλε led) και παω στο flashtool να ξεκινησω μου βγαζει με κοκκινα γραμματα:

''ERROR-Drivers need to be installed for connected device.

ERROR-You can find them in the drivers folder of Fashtool''

εχετε καμια ιδεα τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ειχα ασχοληθει παλια με live with walkman και ειχα ξεκλειδωσει την rom του και του ειχα βαλει την 4.1.2 και επειδη ειδα τα σχολια σας εδω ειπα να το παω στην 4.4.4.... εχω παρακολουθησει αυτο το βιντεο
, εχω κατεβασει και τα αρχεια που εχει στην επιφανεια εργασιας του αλλα με το που συνδεω το κινητο σε fastboot mode (μου βγαζει και το μπλε led) και παω στο flashtool να ξεκινησω μου βγαζει με κοκκινα γραμματα:

''ERROR-Drivers need to be installed for connected device.

ERROR-You can find them in the drivers folder of Fashtool''

εχετε καμια ιδεα τι πρεπει να κανω?

Πρέπει πρωτίστως να εγκαταστησεις τα drivers που είναι στον φάκελο του flashtool, βάλε τα όλα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

:/ οταν κατεβασα το flashtool κατεβασα μονο την εφαρμογη που ετρεξα δεν κατεβηκε κανενας φακελος...

 

Θα πας εκεί που εγκατεστησες το flashtool ( C:/program files/flashtool κάπως έτσι) και εκεί μέσα εχει ένα πράγμα που λέγεται drivers. Tο ανοίγεις το τρέχεις και τικαρεις όλων των xperia τα drivers.

 

Διόρθωση: αν δεν τι βρίσκεις όντως, πάνε κατέβασέ τι γράφοντας στην αναζήτηση flashtool (τον αριθμό έκδοσης του) drivers

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

μηπως θα μπορουσες να μου στειλεις να κατεβασω το flashtool ετσι ωστε να τα κανω απο την αρχη γιατι μεσα στα program files μου δεν βρισκω τπτ για flashtool?
Link to comment
Share on other sites

μηπως θα μπορουσες να μου στειλεις να κατεβασω το flashtool ετσι ωστε να τα κανω απο την αρχη γιατι μεσα στα program files μου δεν βρισκω τπτ για flashtool?

Επειδή δεν έχω το πισι στη διάθεσή μου θυμάμαι πως πάει έτσι (C:\flashtool \ ή D:\flashtool \...) δηλαδή δεν χρειάζεται να μπεις σε program files. Για τσέκαρε μια.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα αυτα που λες κατι μου θυμιζουν αλλα τωρα δεν το βρισκω... Βρηκα να κατεβασω ξανα το flashtool μπας και βγαλω ακρη....

Σ ευχαριστω παντως για το αμμεσο ενδιαφερον σου....

Link to comment
Share on other sites

Αν προσπαθήσεις να εγκαταστησεις τους drivers και αυτό δεν στο επιτρέπουν τα 8αρια windows (αν έχεις αυτά) ακολούθησε τα λόγια του φίλου μου damin26 ο οποίος με είχε βοηθήσει στο ποστ 1936 της σελίδας 130.

Μου είχε πει :

1ον, κάνε αναβάθμιση τον υπολογιστή σου σε 8.1, και μαζί όλα τα updates για να μην έχεις τυχόν προβληματα συμβατότητας με τους drivers.

Δεύτερο βήμα θα είναι η ενεργοποίηση εγκατάστασης μη εχόντων ψηφιακή υπογραφής drivers. Ακολούθησε τα βήματα σύμφωνα με αυτό τον οδηγό: http://www.makeuseof.com/tag/how-can-i-install-hardware-with-unsigned-drivers-in-windows-8/

 

ΥΓ Δεν κάνει τίποτα φίλε, τρελαίνομαι να βλέπω ενδιαφέρον για το θρυλικό live with walkman!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω windows 7...

Αθανατο κινητο... το ειχα εγω μεχρι τον Φεβρουαριο του 2015 απο την πρωτη ημερα που βγηκε, το εδωσα στην αδερφη μου και επειδη του πινει το αιμα και αυτη σημερα κοιταξα και την μπαταρια του μηπως ειχε αρχισει να φουσκωνει αλλα παλι καλα ειναι μια χαρα :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Εχω windows 7...

Αθανατο κινητο... το ειχα εγω μεχρι τον Φεβρουαριο του 2015 απο την πρωτη ημερα που βγηκε, το εδωσα στην αδερφη μου και επειδη του πινει το αιμα και αυτη σημερα κοιταξα και την μπαταρια του μηπως ειχε αρχισει να φουσκωνει αλλα παλι καλα ειναι μια χαρα :Ρ

Εγώ το έχω από τις 27/12/2011 και τον Ιούνιο του άλλαξα την μπαταρία γιατί αν ανατρεξεις σε καμία 2-3 σελίδες πίσω θα καταλάβεις πως πρηστηκε! Σε βαθμό που ζορισε την οθόνη και πέταξε το καπάκι! Είχα πάρει μια από aliexpress και είμαι μια χαρά! Φρόντισε να αξιοποιησεις στο έπακρο την ρουταρισμενη ήδη custom rom βάζοντας πάνω greenify, link2sd, κτλπ κτλπ..κάνε επίσης και micro-SD partition μέσω του minitool partition wizard ( μεγάλο μέρος της micro-SD να το αφήσεις σε primary με fat32 και καμια 1-1.5gb κάνε το primary xt4 . Κάνε επίσης και κανένα λαηκ στα βιντεακια μου. Στο ένα με την κιτκατ που παρακολουθησες και στο άλλο με την λολιποπ που έχω στην υπογραφή μου!

Και αν θες και κανένα πειρατικό πρόγραμμα μιλάμε επίσης σε inbox.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειδα τι επαθες εσυ για αυτο κοιταξα και εγω την μπαταρια του :Ρ Για αυτα που λες : ''βάζοντας πάνω greenify, link2sd, κτλπ κτλπ..κάνε επίσης και micro-SD partition μέσω του minitool partition wizard ( μεγάλο μέρος της σελίδας να το αφήσεις σε primary με fat32 και καμια 1-1.5gb κάνε το primary xt4 .'' δεν εχω ιδεα τι ειναι.... για τα υπολοιπα δεν εχω προβλημα αν και θα προτιμουσα το βιντεο να ηταν στα ελληνικα :Ρ

Partition την SD πρεπει να την κανω πριν την εγκατασταση της 4.4.4 ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειδα τι επαθες εσυ για αυτο κοιταξα και εγω την μπαταρια του :Ρ Για αυτα που λες : ''βάζοντας πάνω greenify, link2sd, κτλπ κτλπ..κάνε επίσης και micro-SD partition μέσω του minitool partition wizard ( μεγάλο μέρος της σελίδας να το αφήσεις σε primary με fat32 και καμια 1-1.5gb κάνε το primary xt4 .'' δεν εχω ιδεα τι ειναι.... για τα υπολοιπα δεν εχω προβλημα αν και θα προτιμουσα το βιντεο να ηταν στα ελληνικα :Ρ

Partition την SD πρεπει να την κανω πριν την εγκατασταση της 4.4.4 ρομ?

Ναι καλύτερα πριν το πέρασμα της ρομ αν και αυτη περνά στο εσωτερικό και εγκαθίσταται. Ενδείκνυται γενικά να καθαριζουμε την Micro-SD πριν βάλουμε οτιδήποτε καινούργιο στο software του κινητού. Φρόντισε να κρατήσεις backup τις επαφές και τις φωτό βίντεο. Για τα υπόλοιπα κόλπα θα τα πούμε αφού περάσεις την ρομ πάνω.

 

ΥΓ Το βίντεο με την λολιποπ το είχα κάνει στα ελληνικά για αυτό το άλλο με την κιτκατ το έκανα στα αγγλικά για να πάρω περισσότερα λαηκς αλλά δες διαφορά μόνος σου.. Χαχαχα

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κατι μου λεει οτι θα το κανω μετα την εγκατασταση γιατι η εγκατασταση ξεκινησε..... εγω συνηθως κανω καθαρισμα στην sd αφου τελειωσω πρωτα την αναβαθμιση... δεν μου το εχει πει κανεις απλα ετσι εχει τυχει ως τωρα να το κανω....

ΥΓ οπως βλεπεις δεν προτιμω μονο εγω τα ελληνικα χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson "Live with Walkman"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...