Jump to content

Sony Ericsson "Live with Walkman"


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν κάτι που έχω προσέξει είναι με την καινούργια αναβάθμιση είναι Ρο σήμα, Δηλαδή ενώ εγώ το βαζω σε λειτουργία gsm αυτό γυρνάει μετά από καμία ώρα σε wcdm κάτι τέτοιο δηλαδή, ενώ με το παλιό ics δεν Ρο έκανε.....

Πολλή μεγάλη μαακια η αναβάθμιση και φυσικά το κινητό συνεχίζει τα κολλήματα του συνέχεια.

Και στο Twitter όταν πατάω πάνω σε ένα twit και με γυρνάει σε ίντερνετ μετά δεν γυρνάει σε Twitter ξανά κολαει και γυρνάει μόνο με το κεντρικό πληκτρο, αυτά και αλλά πολλά που θα τα πω στην συνέχεια ........

 

πολυ σωστη η παρατήρησή σου toledo. Στην αρχη νομιζα οτι απλα μετα την αναβαθμιση εχει χειροτερο σημα, αλλα γυρναei μονο του σε wcdm. αυτο σημαινει οτι καθε λιγο και λιγακι πρεπει να το γυρναμε σε gsm. ο,τι να'ναι.

Link to comment
Share on other sites

Έμενα δεν αναβοσβήνει το λαμπάκι ειδοποιήσης sms..:cry:

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έμενα δεν αναβοσβήνει το λαμπάκι ειδοποιήσης sms..:cry:

 

Aν εχεις την 4, λογικο.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έμενα δεν αναβοσβήνει το λαμπάκι ειδοποιήσης sms..:cry:

κάνε εγκατάσταση το android 2.3.4...

Οδηγίες θα βρεις ψάχνωντας στα προηγούμενα ποστ.

OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την εγγραφή βίντεο. τράβηξα ένα βιντεο με το κινητό,το οποίο όταν πάω να το δω,μετά από λίγο διακόπτεται η προβολή και μου λέει ότι : δεν είναι δυνατή η προβολή αυτού του βίντεο. και το βίντεο ούτε στον υπολογιστή μπορώ να το δω ολόκληρο. πως μπορώ να το φτιάξω?

 

κάτι γι'αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα σκάσω... Προσπαθώ να κάνω root το live με τη μεθοδο του doomlord >> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1321582

Έχω την 2.3.4 0.62 και δε γίνεται με τίποτα. Έχω δοκιμάσει όλες τις εκδόσεις και σε δύο υπολογιστές. Τι σκ@τ@ γίνεται...??? Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος και δεν το ξέρω??

Thanks

 

Edit...

Δε γίνεται με αυτόν τον τρόπο. Θέλει flashtool κλπ.

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

κάνε εγκατάσταση το android 2.3.4...

Οδηγίες θα βρεις ψάχνωντας στα προηγούμενα ποστ.

Δεν θέλω να γυρίσω στα παλιά...όπως και να χει είπαν θα βγάλουν και μια καινούρια αναβάθμιση όποτε θα περιμένω και τότε θα κάνω το format στην SD μνήμη! Που και που το πιάνει και ανάβει το λαμπάκι (δηλαδή αν θυμάμαι καλά όταν χρησιμοποιώ το κντ και εκείνη την στιγμή έρχεται το μηνυμα, ναι όμως τότε είναι άχρηστο...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ενδεχομένως να είναι έτσι όπως τα λες, άλλα άμα είναι κάθε φορά να κάνουμε format και στήσιμο ξανά από την αρχή, να μου λείπει το βύσσινο και οι αναβαθμίσεις που ουσιαστικά μάπα είναι. Αν είναι δυνατόν για μια αναβάθμιση να ασχολούμαστε μετά μια βδομάδα για να στρώσουμε το τηλέφωνο!!!!που βρισκόμαστε και σε ποια εποχή ζούμε τέλος πάντων!!!!!!!!:blink:

format χρειάζεται όταν για πρώτη φορά περνάς από το gingerbread στο ISC γιατί πρέπει να σβηστούν οι παλιές ρυθμίσεις και να αντικατασταθούν με τις καινούργιες καθώς στο ICS αλλάζει και ο τρόπος δομής των φακέλων του συστήματος στην εξωτερική κάρτα. Εννοείτε ότι αφού εγκαταστήσετε για πρώτη φορά το ICS τότε στις επόμενες εκδόσεις δεν χρειάζεται να ξανακάνετε format. Αυτό είναι το τίμημα της αναβάθμισης... Δυστυχώς αυτό είναι αναγκαίο και δεν διορθώνεται αλλιώς... Πάρτε για παράδειγμα ένα αυτοκίνητο. Μπορείτε να του κάνετε πολλές αλλαγές και πολλές ρυθμίσεις και βελτιώσεις αλλά ότι και να του κάνετε θα παραμείνει παλιό, οπότε αν θέλετε ένα πιο καινούργιο αυτοκίνητο τότε αναγκαστικά θα πρέπει να αγοράσετε καινούργιο... Μην τα θέλετε όλα στο χέρι...

 

Προσωπικά είχα κάνει αρχικά την αναβάθμιση χωρίς να κάνω format και το κινητό σερνόταν στην κυριολεξία. Έπειτα ξαναέκανα εγκατάσταση κάνοντας format και τότε το κινητό πήγαινε πολύ καλύτερα. Δεν διορθώθηκαν όλα τα προβλήματα αλλά πήγαινε πολύ καλύτερα και πιο γρήγορα και σταμάτησαν τα χοντρά κολήματα...

 

Δεν θέλω να γυρίσω στα παλιά...όπως και να χει είπαν θα βγάλουν και μια καινούρια αναβάθμιση όποτε θα περιμένω και τότε θα κάνω το format στην SD μνήμη! Που και που το πιάνει και ανάβει το λαμπάκι (δηλαδή αν θυμάμαι καλά όταν χρησιμοποιώ το κντ και εκείνη την στιγμή έρχεται το μηνυμα, ναι όμως τότε είναι άχρηστο...

ποια έκδοση rom έχεις? Στην 4.1.Β.0.587 έχουν διορθώσει κάποια bugs και λένε ότι πάει καλύτερα...

 

Μέχρι πρόσφατα πίστευα ότι η sony δεν διαθέτει τον πηγαίο κώδικα του android και έπειτα από ερώτηση που έκανα στο forum της sony διαπίστωσα ότι τελικά διατίθεται σε κάθε έκδοση ο κώδικας που σημαίνει ότι μπορεί ο κάθενας που γνωρίζει προγραμματισμό και έχει όρεξη να ψάξει και να διορθώσει τα προβλήματα ανεξάρτητα από την sony. Αυτό σημαίνει ότι θα έχουμε αρκετές αναβαθμίσεις είτε επίσημες από την sony είτε ανεπίσημες από κάποιους άλλους όπως πχ την ομάδα XDA μέχρι να διορθωθούν τα προβλήματα... Υπομονή λοιπόν...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι , την .587 έχω , αλλά στις προήγουμενες σελίδες διάβασα ότι θα βγει σύντομα και μια καινούρια ( έκδοση ή αναβάθμιση) , δεν ξερω..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

format χρειάζεται όταν για πρώτη φορά περνάς από το gingerbread στο ISC γιατί πρέπει να σβηστούν οι παλιές ρυθμίσεις και να αντικατασταθούν με τις καινούργιες καθώς στο ICS αλλάζει και ο τρόπος δομής των φακέλων του συστήματος στην εξωτερική κάρτα. Εννοείτε ότι αφού εγκαταστήσετε για πρώτη φορά το ICS τότε στις επόμενες εκδόσεις δεν χρειάζεται να ξανακάνετε format. Αυτό είναι το τίμημα της αναβάθμισης... Δυστυχώς αυτό είναι αναγκαίο και δεν διορθώνεται αλλιώς... Πάρτε για παράδειγμα ένα αυτοκίνητο. Μπορείτε να του κάνετε πολλές αλλαγές και πολλές ρυθμίσεις και βελτιώσεις αλλά ότι και να του κάνετε θα παραμείνει παλιό, οπότε αν θέλετε ένα πιο καινούργιο αυτοκίνητο τότε αναγκαστικά θα πρέπει να αγοράσετε καινούργιο... Μην τα θέλετε όλα στο χέρι...

 

Προσωπικά είχα κάνει αρχικά την αναβάθμιση χωρίς να κάνω format και το κινητό σερνόταν στην κυριολεξία. Έπειτα ξαναέκανα εγκατάσταση κάνοντας format και τότε το κινητό πήγαινε πολύ καλύτερα. Δεν διορθώθηκαν όλα τα προβλήματα αλλά πήγαινε πολύ καλύτερα και πιο γρήγορα και σταμάτησαν τα χοντρά κολήματα...

 

 

 

ωραία όλα αυτά, στα άλλα τηλέφωνα Android που έχω και έκανα μετάβαση σε ICS και δεν έκανα φορματ γιατί δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα και αντιμετωπίζω μόνο με αυτό το τηλέφωνο και το έχω κάνει και δυο φορές φορματ πριν και μετά την ICS; προφανώς η υλοποίηση της sony είναι για τα πανηγύρια δεν χρειάζεται να είναι κάποιος σοφός για να δώσει απάντηση.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω στα άλλα τηλέφωνα τι συμβαίνει, ίσως αναλαμβάνει το πρόβλημα της αναβάθμισης την απαραίτητη διαδικασία διαγραφής της εξωτερικής κάρτας μνήμης ή μπορεί να είναι πιο γρήγορα τηλέφωνα και να μην φαίνεται η διαφορά στα μικροπροβλήματα. Σήμερα πέρασα την ics .587 με format κανονικό εγκατέστησα και 40 περίπου εφαρμογές που χρησιμοποιώ και ως τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα απολύτως πρόβλημα ούτε στην ταχύτητα ούτε σε bug και ασχολούμε όλη μέρα με το κίνητο... Μήπως σου δημιουργεί κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή πρόβλημα? Μήπως πέφτει βαριά για το κινητο κάποια εφαρμογή? Μήπως τρέχουν στο παρασκήνιο αρκετές εφαρμογές?

 

Όπως και να έχει θα υπάρξουν όχι μία αλλά πολλές αναβαθμίσεις ακόμη...

OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως κάνει παράληψη της αναβάθμισης ; γιατί είχα ics έκανα downgrade σε gingerbread μου έβγαλε την αναβάθμιση και δεν κατεβαίνει τίποτα από το google play..
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος να μου πει πως παιρνουμε στιγμιότυπο της οθονης;Ηταν καποιος συνδιασμος πληκτρων.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος να μου πει πως παιρνουμε στιγμιότυπο της οθονης;Ηταν καποιος συνδιασμος πληκτρων.Ευχαριστω

 

Στη 4.0 δοκίμασε power button κ volume down ή volume up

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Στη 4.0 δοκίμασε power button κ volume down ή volume up

 

Δεν γίνεται το δοκιμασα.Μιλαμε για την τελευταία αναβαθμιση την 587.Στην προηγουμενη επιανε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται το δοκιμασα.Μιλαμε για την τελευταία αναβαθμιση την 587.Στην προηγουμενη επιανε.

 

Και σ' αυτη γινεται κανονικα... φροντισε να τα πατησεις ταυτοχρονα κ να τα κρατησεις πατημενα μεχρις οτου τραβηξει το στιγμιοτυπο!

Link to comment
Share on other sites

Και σ' αυτη γινεται κανονικα... φροντισε να τα πατησεις ταυτοχρονα κ να τα κρατησεις πατημενα μεχρις οτου τραβηξει το στιγμιοτυπο!

 

Αυτο εφταιγε.Δεν τα κρατουσα πατημενα για αρκετο χρονο μεχρι να το βγαλει.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια... λοιπον, τον τελευταιο καιρο μ ερχονται στο κινητο κατι ειδοποιησεις-διαφημισεις (φωτο) και δεν εχω ιδεα το πως και το γιατι! Μηπως μπορει να μου πει καποιος πως αρχισαν να εμφανιζονται και πως τελικα θα το σταματησω αυτο;

[ATTACH]26816[/ATTACH]

 

[ATTACH]26817[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια... λοιπον, τον τελευταιο καιρο μ ερχονται στο κινητο κατι ειδοποιησεις-διαφημισεις (φωτο) και δεν εχω ιδεα το πως και το γιατι! Μηπως μπορει να μου πει καποιος πως αρχισαν να εμφανιζονται και πως τελικα θα το σταματησω αυτο;

Από κάποια εφαρμογή που κατέβασες είναι. Θα πρέπει να βρεις ποια είναι αυτή και να την απεγκαταστήσεις για να σταματήσουν.

DigiLab.gr ~ my-Fitness.gr ~ GreekNight.gr ~ Apaixtoi.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια... λοιπον, τον τελευταιο καιρο μ ερχονται στο κινητο κατι ειδοποιησεις-διαφημισεις (φωτο) και δεν εχω ιδεα το πως και το γιατι! Μηπως μπορει να μου πει καποιος πως αρχισαν να εμφανιζονται και πως τελικα θα το σταματησω αυτο;

[ATTACH]26816[/ATTACH]

 

[ATTACH]26817[/ATTACH]

 

καποια εφαρμογη στελνει αυτες τις διαφημισεις οταν συνδεεσαι στο ιντερνετ..

Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι ειτε να βρεις ποια εφαρμογη το κανει και να την σβησεις, ειτε να κανεις root και να εγκαταστησεις το adfree.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από κάποια εφαρμογή που κατέβασες είναι. Θα πρέπει να βρεις ποια είναι αυτή και να την απεγκαταστήσεις για να σταματήσουν.

 

καποια εφαρμογη στελνει αυτες τις διαφημισεις οταν συνδεεσαι στο ιντερνετ..

Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι ειτε να βρεις ποια εφαρμογη το κανει και να την σβησεις, ειτε να κανεις root και να εγκαταστησεις το adfree.

 

Καταλαβα... νομιζω ξερω και ποια εφαρμογη ειναι (αν ειναι μια). Root μηνες τωρα λεω θα κατσω να κανω αλλα... ακομα το κανω :p

Ευχαριστω για τις απαντησεις! :)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι μολις πηρα και εγω το κινητο αλλα δεν ξερω ποση ωρα να το αφησω να φορτισει μιας και ειναι η πρωτη φορτισει?και σε τι κατασταση κλειστο ή ανοικτο?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι μολις πηρα και εγω το κινητο αλλα δεν ξερω ποση ωρα να το αφησω να φορτισει μιας και ειναι η πρωτη φορτισει?και σε τι κατασταση κλειστο ή ανοικτο?

 

το ανοιγεις και το δουλευεις μεχρι να τελειωσει η μπαταρια.Το φορτιζεις κλειστο και το αφηνεις μεχρι να φορτισει (ή και λιγο παραπανω δεν ειναι κακο)

 

Αυτες τις πληρεις φορτισεις-αποφορτισεις καντες στους πρωτους κυκλους φορτισης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το ανοιγεις και το δουλευεις μεχρι να τελειωσει η μπαταρια.Το φορτιζεις κλειστο και το αφηνεις μεχρι να φορτισει (ή και λιγο παραπανω δεν ειναι κακο)

 

Αυτες τις πληρεις φορτισεις-αποφορτισεις καντες στους πρωτους κυκλους φορτισης.

 

ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση...στην vodafone που το πηρα μου ειπαν να το φορτισω ανοιχτο για 8 ωρες αλλα μου φανηκε περιεργο...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson "Live with Walkman"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...