Jump to content

Sony Ericsson "Live with Walkman"


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπέρα μόλις έκανα αναβάθμιση (4.0.4) και δεν βρίσκω την λειτουργία screenshot μπορείτε να με βοηθήσετε? Ευχαριστώ!!!

:secret: Στην σελλιδα 71 ειναι η απαντηση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα μόλις έκανα αναβάθμιση (4.0.4) και δεν βρίσκω την λειτουργία screenshot μπορείτε να με βοηθήσετε? Ευχαριστώ!!!

Πατάς το πλήκτρο του Power Off και το Volume down ταυτόχρονα.

 

Υ.Γ.: Η σελίδα 71 δεν είναι ίδια για όλους. Εξαρτάται από τα πόσα post έχεις επιλέξει να εμφανίζονται ανα σελίδα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και θα συμφωνήσω πως η σελ 71 που βλέπω εγώ αυτή τη στιγμή έχει 4 πόστ Karthan δεν ξέρω τι σου εμφανίζει εσένα σε εμένα ξεκινάει απο εκεί που λέει ο zipperant πως σκέφτεται να το πουλήσει
Link to comment
Share on other sites

εμενα χθες "κολλησε" ενω το ειχα ανοιχτο..κρασαρε.φαινοτανε κλειστο..και επρεπε να βγαλω την μπαταρια για να ανοιξει :wacko:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το έπαθα σήμερα και επίσης βλέπω διαφορά στην μπάρα του σήματος...αντί για 5 που είχε το παλιό τώρα έχει 4 αλλά πιάνουν οι 2...
Link to comment
Share on other sites

Πατάς το πλήκτρο του Power Off και το Volume down ταυτόχρονα.

 

Υ.Γ.: Η σελίδα 71 δεν είναι ίδια για όλους. Εξαρτάται από τα πόσα post έχεις επιλέξει να εμφανίζονται ανα σελίδα.

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και θα συμφωνήσω πως η σελ 71 που βλέπω εγώ αυτή τη στιγμή έχει 4 πόστ Karthan δεν ξέρω τι σου εμφανίζει εσένα σε εμένα ξεκινάει απο εκεί που λέει ο zipperant πως σκέφτεται να το πουλήσει

Εκανα δυο λαθη:X Το πρωτο οτι ειναι στην 70 και οχι στην 71 που εγραψα και το δευτερο οτι δεν υπολογισα το tapatalk και τη mobile εκδοση.

:shoot: δεχομαι :lol:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με Sony και μου ειπαν οτι αποδεχονται οτι εχει πολλα bugs και θεματα η ICS και θελουν οι πελατες να τους τα αναφερουν ωστε να καταγραφουν αν και δεν θα γινει συντομα νεο update.....για τα σοβαρα προβληματα οπως την πτωση ποιοτητας ληψης της καμερας κ.λ.π. σε οσους τους ενοχλουν προτεινεται μονο επισημο downgrade ξανα σε G.B......:(

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το android είναι σύστημα linux που σημαίνει ότι δεν βαραίνει απαραίτητα σε κάθε νέα αναβάθμιση όπως συμβαίνει με τα windows ούτε βαραίνει κάνοντας πολλές εφαρμογές εγκατάσταση και επίσης δεν χρειάζεται antivirus. Οπότε αν έχετε το macfee το οποίο ίσως να επιβαρύνει το κινητό σας τότε κάντε το απέγκατάσταση.

 

Το ότι κάποιες φορές το κινητό σέρνεται και κρασάρει αυτό ωφείλεται σε bugs. Η έκδοση 4.0.4 δεν είναι απαραίτητα πιο βαριά από την 2.3.4. Κάθε άλλο συνήθως στο linux δεν αυξάνονται οι απαιτήσεις σε κάθε νέα έκδοση αλλά το αντίθετο. Δηλαδή οι καινούργιες εκδόσεις γίνονται όλο και γρηγορότερες...

Το θέμα είναι κατά πόσο η sony θα ενδιαφερθεί να κάνει αναβαθμίσεις και να διορθώσει τα bugs. Και σε αυτό φταίει το γεγονός ότι ενώ το android διατίθεται open source από την google, αργότερα η κάθε εταιρία δεν διαθέτει στο κοινό τον κώδικα ώστε να μπορούμε εμείς οι χρήστες να εντοπίζουμε και να διορθώνουμε τα bugs και να αναβαθμίζουμε ουσιαστικά μόνοι μας το λογισμικό μας. Και για αυτό τον λόγο λένε κάποιοι και έχουν και δίκιο ότι το android δεν είναι 100% open source....

OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το έπαθα σήμερα και επίσης βλέπω διαφορά στην μπάρα του σήματος...αντί για 5 που είχε το παλιό τώρα έχει 4 αλλά πιάνουν οι 2...

ετσι ειναι.δεν θυμαμαι ομως αν ηταν 5 οι μπαρες.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εμενα κρασαρουν ορισμενες εφαρμογες . αλλα πιθανον να τα φτιαξουν με updates οι ιδιες οι εφαρμογες .

Δεν μπορώ να πω με σιγουριά ότι φταίνε οι εφαρμογές που κρασάρουν γιατί οι ίδιες εφαρμογές στο 2.3.4 δεν κράσαραν. Οπότε μάλλον είναι bugs του android και όχι των εφαρμογών...

 

Παιδιά αυτό που θα έπρεπε να γίνει είναι η κάθε εταιρία όπως sony , HTC , samsung κλπ απλά να έκανε backports τους driver των συσκευών τους στον πηρύνα του android και η google μετά να ήταν υπεύθυνη για όλες τις υπόλοιπες ενημερώσεις στο android. Κάτι αντίστοιχο δηλαδή όπως συμβαίνει με την canonical και το ubuntu όπου οι εταιρίες όπως intel, amd κλπ δίνουν τους drivers και μετά αναλαμβάνει η canonical και ολόκληρη η κοινότητα να κάνει αναβαθμίσεις στο ubuntu και υπάρχει μία υπηρεσία όπως στο launchpad όπου διατίθεται ο κώδικας του λογισμικού και ο κάθενας μπορεί να διορθώσει τα προβλήματα τα οποία υπάρχουν. Όσοι έχουν βάλει ubuntu ή κάποια άλλη έκδοση linux θα έχουν καταλάβει πως είναι η διαδικασία. Αυτό θα πει πραγματικά open source. Και όχι να βγάζει η google ένα λειτουργικό open source και μετά να το δίνει στις εταιρίες και αυτές να το κλειδώνουν και να μην μπορούμε μετά εμείς ούτε root να του κάνουμε....

OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

παίδες υπάρχει τρόπος και ποιος να ξαναγυρίσω σε 2.3.4; το κινητό ούτε τις βασικές λειτουργίες δεν κάνει ικανοποιητικά. Όλο κολλάει, κρασάρει κλπ. τεράστια αποτυχία η υλοποίηση της sony.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Ο τρόπος είναι εδώ. Μένει να βρεις τη rom.

 

τελικά γύρισα ξανά στην 2.3.4 και μάλιστα στην .....58 που γίνεται και root και ησύχασα.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Πολλά προβλήματα αναφέρονται για την αναβάθμιση σε ICS.

 

Παίδες, όσοι από εσάς κάνατε την αναβάθμιση, διαπιστώσατε κάποιο πρόβλημα όταν :

 

1. Kάνετε λήψη Βίντεο HD;

2. Playback Video HD; κολλήματα;

3. WiFi προβλήματα;

 

Για το μπροστινό Led δεν ρωτάω μιας και αναφέρονται προβλήματα και στο 4.0.3 και στο 4.04 για όποια τηλέφωνα βγήκε η αναβάθμιση

 

Τα προβλήματα αναφέρθησαν εδώ:

http://talk.sonymobile.com/message/205475#205475

 

Βγάζουν που βγάζουν την αναβάθμιση, ας την βγάλουν σωστή τουλάχιστον. Εγώ δεν την έχω περάσει αλλά με αυτά, που διάβασα στη διασύνδεση, που παραθέτω, "χαλάστηκα"!

Demis
Link to comment
Share on other sites

Πολλά προβλήματα αναφέρονται για την αναβάθμιση σε ICS.

 

Παίδες, όσοι από εσάς κάνατε την αναβάθμιση, διαπιστώσατε κάποιο πρόβλημα όταν :

 

1. Kάνετε λήψη Βίντεο HD;

2. Playback Video HD; κολλήματα;

3. WiFi προβλήματα;

 

Για το μπροστινό Led δεν ρωτάω μιας και αναφέρονται προβλήματα και στο 4.0.3 και στο 4.04 για όποια τηλέφωνα βγήκε η αναβάθμιση

 

Τα προβλήματα αναφέρθησαν εδώ:

http://talk.sonymobile.com/message/205475#205475

 

Βγάζουν που βγάζουν την αναβάθμιση, ας την βγάλουν σωστή τουλάχιστον. Εγώ δεν την έχω περάσει αλλά με αυτά, που διάβασα στη διασύνδεση, που παραθέτω, "χαλάστηκα"!

 

Εγώ πάντως είχα θέμα με WiFi κ video σε xperia neo v με ics..

Έκανα downgrade κ ησυχασα.

Λογικά σε επόμενες αναβαθμίσεις θα τα φτιάξουν

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Πως ξεκλειγώνουμε τον bootloader? θέλω να βάλω καμιά custom rom γιατί σέρνεται...

Η rom που βρηκες θελει ξεκλειδωμενο bootloader? με σκετο rootαρισμενο δεν υπαρχει καμια?(ρωταω, δεν το εχω ψαξει)

 

Δες εδω μηπως και δεν ξεκλειδωσεις το bootloader http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=333153 δεν ξερω αν ειναι και για το live with wallkman.

 

Ξεκλειδωμα με imei εδω http://unlockbootloader.sonymobile.com/

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι αρκετα ευχαριστημενος με το παγωτακι στο walkman.Καταρχην το κινητο βλεπει τα καναλια 12 και 13 στο wifi κατι που για μενα ηταν πολυ σημαντικο.

Καποιες εφαρμογες οπως το in.gr και το google reader λειτουργουν σαφως καλυτερα και πιο γρηγορα.

Ο browser βελτιωθηκε σημαντικα.

Το talk που το χρησιμοποιω αναβαθμίστηκε και πλεον μπορεις να καλεσεις καποιον φωνητικα χωρις να ειναι απαραίτητο να ανοιξεις καμερα.

Το λεντακι στα sms και στις αναπαντητες λειτουργει κανονικα.Ενταξει σε καποιες εφαρμογες οπως το talk και το wats up δεν λειτουργει οπως παλια αλλα αυτο ισως ειναι θεμα των εφαρμογων.

Γενικα μεχρι τωρα δεν εχω δει κατι που να με κανει να ξενερωσω και το κινητο το εχω λιωσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Το κινητό της κοπέλας μου χθές ήταν στο 40% περίπου και σήμερα το πρώι το βρήκαμε κλειστό. Κοίταξα στην χρήση μπαταρίας και είδα ότι το 'com.sonyericsson.music' είναι στο 40%. Επείδη δεν είχα ποτέ sony κινητό μπορεί να μου πει κάποιος τι είναι αυτο και γιατί είναι τόσο ψηλά το ποσοστό του;

 

Το κινητό είναι με 2.3.4 και είναι αγορασμένο πριν 3 μέρες απο ΠΛΑΙΣΙΟ.

:D
Link to comment
Share on other sites

το προβληματακι με το LED το μπροστινο το καταλαβα και εγω δεν αναβει ουτε σε sms παρα μονο οταν η μπαταρια παει για φουντο οπως δεν αναβει γενικα σε οποιαδηποτε εφαρμογη αναβε πριν β" ειδοποιηση σε twitter
Link to comment
Share on other sites

το προβληματακι με το LED το μπροστινο το καταλαβα και εγω δεν αναβει ουτε σε sms παρα μονο οταν η μπαταρια παει για φουντο οπως δεν αναβει γενικα σε οποιαδηποτε εφαρμογη αναβε πριν β" ειδοποιηση σε twitter

 

Εμενα παντως ειναι κανονικα πρασινο στην αναπ και μπλε στο μηνυμα.χρησιμοποιω handcent sms και εχω βγαλει τις ειδοποιησεις και εχω βαλει μονο το blink και δουλευει μια χαρα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson "Live with Walkman"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...