Jump to content

Sony Ericsson "Live with Walkman"


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατι μου λεει οτι θα το κανω μετα την εγκατασταση γιατι η εγκατασταση ξεκινησε..... εγω συνηθως κανω καθαρισμα στην sd αφου τελειωσω πρωτα την αναβαθμιση... δεν μου το εχει πει κανεις απλα ετσι εχει τυχει ως τωρα να το κανω....

ΥΓ οπως βλεπεις δεν προτιμω μονο εγω τα ελληνικα χαχαχαχαχα

Ε σιγά δεν πειράζει χαχα

Την τελευταία nightly από τις 30/8 να φλασαρεις

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ε σιγά δεν πειράζει χαχα

Την τελευταία nightly από τις 30/8 να φλασαρεις

ναι αυτη φλασαρα, εβαλα και gapps και κανω τις πρωτες ρυθμισεις.... μου φανηκε οτι αργησε παρα πολυ να ανοιξει αλλα παλι καλα ανοιξε

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτη φλασαρα, εβαλα και gapps και κανω τις πρωτες ρυθμισεις.... μου φανηκε οτι αργησε παρα πολυ να ανοιξει αλλα παλι καλα ανοιξε

 

Πάντοτε την πρώτη φορά έτσι αργεί. Ελπίζω να φλασαρες mini gapps έτσι;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντοτε την πρώτη φορά έτσι αργεί. Ελπίζω να φλασαρες mini gapps έτσι;

ναι ναι... την προηγουμενη φορα που ειχα κανει αυτη την διαδικασια δεν ειχα φλασσαρει και την ξανα εκανα απο την αρχη :Ρ

το κινητο δουλειυει κανονικα και επισης λειτουργει και η καμερα χωρις να κατεβασω επιπλεον εφαρμογη.... μηπως θα μπορουσες να μου πεις για ποιο λογο να κανω partition την sd??

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται απαραίτητα να εγκαθιστάς gapps αφού εγκαταστησεις ρομ. Μπορείς να εγκαταστησεις ρομ να ανοίξει το κινητό και μετά εγκαθιστάς και gapps. Είναι και αυτός ένας τρόπος.

Ο λόγος που κάνεις partition στην micro-SD είναι για να κερδίσεις αποθηκευτικό χώρο των εφαρμογών που περνάς πάνω. Τα 470mb εσωτερικής μνήμης είναι λίγα.. Ένας κύριος λόγος είναι και αυτό δηλαδή..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται απαραίτητα να εγκαθιστάς gapps αφού εγκαταστησεις ρομ. Μπορείς να εγκαταστησεις ρομ να ανοίξει το κινητό και μετά εγκαθιστάς και gapps. Είναι και αυτός ένας τρόπος.

Ο λόγος που κάνεις partition στην micro-SD είναι για να κερδίσεις αποθηκευτικό χώρο των εφαρμογών που περνάς πάνω. Τα 470mb εσωτερικής μνήμης είναι λίγα.. Ένας κύριος λόγος είναι και αυτό δηλαδή..

τοτε ομως δεν το ηξερα....

Ναι σε αυτο που λες εχεις ενα δικιο για την ακριβεια τα 470mb δεν φτανουν για τπτ..... Θα το κοιταξω ομως αυριο αυτο... Σ ευχαριστω πολυ και για τον χρονο σου και για την βοηθεια σου.. Καλο βραδυ

Link to comment
Share on other sites

τοτε ομως δεν το ηξερα....

Ναι σε αυτο που λες εχεις ενα δικιο για την ακριβεια τα 470mb δεν φτανουν για τπτ..... Θα το κοιταξω ομως αυριο αυτο... Σ ευχαριστω πολυ και για τον χρονο σου και για την βοηθεια σου.. Καλο βραδυ

 

Καλό βράδυ να είσαι καλά φίλε!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

τελικα μαλλον ξανα χρειαζομαι την βοηθεια σου.... ειπα να κανω σημερα το partition στην SD και ακολουθησα αυτο τον οδηγο: http://www.greeceandroid.gr/app/238-link2sd αλλα οταν ανοιγω την εφαρμογη Link2SD και επιλεγω ext3 μου βγαζει αυτο: http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=64407&stc=1&d=1444774658

 

ξερεις τι να κανω??

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ext2 στο δεύτερο Πάρτισιον φίλε μου! Σορρυ για την καθυστέρηση

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ext2 στο δεύτερο Πάρτισιον φίλε μου! Σορρυ για την καθυστέρηση

Ναι ρε φιλε δικιο εχεις.... τωρα δουλευει... σ ευχαριστω πολυ και σιγα την καθυστερηση...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε δικιο εχεις.... τωρα δουλευει... σ ευχαριστω πολυ και σιγα την καθυστερηση...

Μια χαρα!! Επισης για να κατεβασεις το link2sd plus χωρις πληρωμη (γιατι το plus συνδεει ολοκληρωτικα μια εφαρμογη στην microsd) πες μου. Να θυμασαι οτι κανεις μονο συνδεση και οχι μεταφορα στην microsd.

ΥΓ τι class microsd και ποσα gb partition χρησιμοποιησες; απο περιεργεια ρωτω.

 

Ορίστε! Ανέβηκε και η "επαναστατική" ρομ της κιτκατ των legacyxperia μετά από 2,5 μήνες αδράνειας! Καλοφόρετη!

 

http://i67.tinypic.com/2e3758j.png

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ορίστε! Ανέβηκε και η "επαναστατική" ρομ της κιτκατ των legacyxperia μετά από 2,5 μήνες αδράνειας! Καλοφόρετη!

 

http://i67.tinypic.com/2e3758j.png

 

φιλος, ακομη με αυτο ασχολησε; σε παραδεχομαι ,εισαι ηρωας :D

Link to comment
Share on other sites

dimtz αξίζει τον κόπο ! Εξάλλου το έχω για δεύτερο! ;)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

με την μπαταρια τι εκανες ; αυτην που παρελαβες ειναι οκ; κοιτα φιλε για δευτερο καλα ειναι, απλα υπαρχουν και καλυτερες αλλα και χειροτερες επιλογες :) ,αρα μια χαρα σε βρισκω, εγω δε μπορω να κρατησω τοσο πολυ καιρο ενα κινητο :cry:
Link to comment
Share on other sites

με την μπαταρια τι εκανες ; αυτην που παρελαβες ειναι οκ; κοιτα φιλε για δευτερο καλα ειναι, απλα υπαρχουν και καλυτερες αλλα και χειροτερες επιλογες :) ,αρα μια χαρα σε βρισκω, εγω δε μπορω να κρατησω τοσο πολυ καιρο ενα κινητο :cry:

Το βλέπω από το εικονίδιό σου! :lol::lol: Ναι η μπαταρία μετά από 5 μήνες χρήσης είναι κομπλέ!! Άξιζε η αγορά!;)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το βλέπω από το εικονίδιό σου! :lol::lol: Ναι η μπαταρία μετά από 5 μήνες χρήσης είναι κομπλέ!! Άξιζε η αγορά!;)

 

οκ :D , επι της ευκαιριας εργαλειο το m9 :p , καλη συνεχεια φιλε μου ;)

Link to comment
Share on other sites

οκ :D , επι της ευκαιριας εργαλειο το m9 :p , καλη συνεχεια φιλε μου ;)

 

Το γνωρίζω και μελώνει στο κράτημα επίσης αυτή η μεταλλάρα! Πες μου ότι πήρες και το χρυσό να με τρελάνεις!

Ό,τι χρειαστείς για την αντίκα πες μου!;)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω και μελώνει στο κράτημα επίσης αυτή η μεταλλάρα! Πες μου ότι πήρες και το χρυσό να με τρελάνεις!

Ό,τι χρειαστείς για την αντίκα πες μου!;)

 

ναι χρυσο το πηρα, gold an silver ;) (used)

Link to comment
Share on other sites

ναι χρυσο το πηρα, gold an silver ;) (used)

Μια χαρά! Άντε σου εύχομαι και προς SONY μεριά! Κανά Ζ5!!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά να κάνω μια ερώτηση, έβαλα να φορτίζει το κινητό,και θυμάμαι πιο παλιά όταν φόρτιζε όταν είχα κλειδωμένο το κινητό δλδ εκεί που σέρνεις το χέρι για να ξεκλειδώσεις το κινητό πάνω αριστερά έλεγε το ποσοστό της μπαταρίας όταν φόρτιζε, τώρα που έβαλα να φορτίζει δεν το εμφανίζει. Μήπως ξέρετε γιατί ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά να κάνω μια ερώτηση, έβαλα να φορτίζει το κινητό,και θυμάμαι πιο παλιά όταν φόρτιζε όταν είχα κλειδωμένο το κινητό δλδ εκεί που σέρνεις το χέρι για να ξεκλειδώσεις το κινητό πάνω αριστερά έλεγε το ποσοστό της μπαταρίας όταν φόρτιζε, τώρα που έβαλα να φορτίζει δεν το εμφανίζει. Μήπως ξέρετε γιατί ?

Ευχαριστώ

Καπου στις ρυθμισεις θα ειναι . . Δεν θυμαμαι καθολου πως ηταν στην ics rom...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε gingerbread είμαι δεν το έχω αναβαθμίσει σε ice cream, και δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση

Χμμ...για δε κατεβαζεις το gsam battery doctor από το playstore; Με εκείνο θα τα έχεις αυτά που θες αν θυμάμαι καλά...

 

 

 

Φορώντας την τελευταία 1711 nightly Kitkat των legacyxperia το επόμενο βήμα είναι πάντα ποιες gapps θα φορέσεις και αν αυτές δεν θα κρασαρουν. Είχα δοκιμάσει να εγκαταστήσω από εδώ http://opengapps.org/?api=4.4&variant=nano τις νανο αλλά δεν με άφηνε να τις εγκαταστήσω και τελικά αποφάσισα να βάλω τις Pico gapps που δούλεψαν μια χαρά. Μόνο ένα μικρό θεματακι προβληματάκι υπάρχει έτσι να έχουμε να λέμε! Οι συγκεκριμένες gapps δεν με αφήνουν να μεταφέρω πλήρως μια εφαρμογή συστήματος( π.χ. Πλαίσιο υπηρεσιών Google κτλπ) από την εσωτερική μνήμη στο ext2 της micro-SD που έχω δημιουργήσει χρησιμοποιώντας πάντα ένα πειρατικό link2sd plus... σε αντίθεση με κάποιες άλλες gapps που με άφηναν... Δηλαδή με τις παλιότερες μπορούσα να μεταφέρω πλήρως στην ext2 οποία εφαρμογή συστήματος ήθελα! Για εφαρμογές που κατεβαζω δεν υπάρχει κανένα θεματακι εννοείται πως τις φορτωνω πλήρως στην ext2 ακόμα και τώρα.

Edited by athanaso77

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
γιατι δεν μ αφηνει να κατεβασω τα gapps?τον κερμελ που τον βρισκουμε;
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν μ αφηνει να κατεβασω τα gapps?τον κερμελ που τον βρισκουμε;

Ο κερνελ είναι το αρχείο boot.img που βρίσκεται μέσα σε κάθε ρομ που κατεβαζεις. Θα σου συνιστούσα να κατεβάσεις την τελευταία έκδοση της κιτκατ από εδώ https://s.basketbuild.com/devs/LegacyXperia/coconut/cm-11.0/nightlies

Ενώ τα gapps κατέβασε τα μικρότερα δηλαδή τα Pico από δω

http://opengapps.org/

Θα επιλέξεις Arm 4.4 Pico και μετά download

Επίσης δες και το βίντεο αυτό που έχω φτιάξει εγώ για κιτκατ

Ενώ αυτό στην υπογραφή μου είναι για λολιποπ.

 

Όποιος έχει εγκατεστημένα τα windows 10 σε λαπτοπ/ντεσκτοπ αλλά και το flashtool εγκατεστημένο, θα παρατηρεί το εξής πρόβλημα, ότι ενώ πάει να συνδέσει το κινητό σε fastboot mode θα λείπουν τα drivers.

Για να λυθεί κάνουμε τα εξής

1)Settings-->Update & security-->For Developers--> τικαρει το developer mode

2)Settings-->Update & Security-->Recovery-->restart στο advanced startup--> troubleshoot--> advanced options -->startup settings--> πατήστε restart και μετά επιλέξτε το 7) disable driver signature enforcement

 

 

 

Στην συνέχεια περιηγούμεθα στον προορισμό C:\flashtool\drivers και κάνουμε install όλα τα drivers

Θα παρατηρήσουμε πως όταν θα τελείωνει η εγκατάσταση αυτών , τα windows θα μας πετάξουν να εγκαταστήσουμε και κάποια άλλα drivers, πατάμε οκ . Θα μας πετάξει όμως ένα παράθυρο που λέει Dont install drivers or install anyway , εμείς θα πατάμε επίμονα για καμια 15-20 φορές την 2η επιλογή ώσπου να εγκατασταθούν. Αφού γίνει αυτό και συνδέσουμε το κινητό στο φλαστουλ σε fastboot mode πλεον θα του αναγνωρίζει τα drivers.

 

Ελπίζω να φάνηκα χρήσιμος.

 

 

 

Μόλις που ξεφουρνίζεται η marshmellow (cm13) για το κινητάκι μας!

http://i63.tinypic.com/210ho9l.png

 

Επίσης φορτώθηκε και η νέα cm12.1 άρα ετοιμάζεται και η νέα cm11!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson "Live with Walkman"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...