Jump to content

[Επίσημο] Alcatel OT-990


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 620
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αναφέρω το κόστος επισκευής για ορισμένα μέρη του κινητού μας, μετά απο επικοινωνία μου με την ARVATO service στις 26/7/2013.

 

Σας ενημερώνουμε για το κάθε κόστος ξεχωριστά όπως μας ζητήσατε:

 

1) Αντικατάσταση οθόνης (εσωτερικά - όχι οθόνη αφής) : 49€

 

2)Αντικατάσταση usb : 32€

 

3)Αντικατάσταση μπαταρίας : 43,05€

 

4)Οθόνη αφής : 49€

 

5)Πρόσοψη : 33€ (εφ'οσον υπάρχουν αιχμές/χτυπήματα/σπάσιμο/στρέβλωση)

 

 

Οι τιμές είναι τελικές με το ΦΠΑ, και την εργασία στο κάθε ένα ξεχωριστά

 

Η εργασία είναι 25€ και το ΦΠΑ 23%

 

ΦΑΡΜΑΚΕΊΟ :X

Παίρνουν 25€ για να σου αλλάξουν την μπαταρία των 18€ ! Το βρήκα εκεί θα πάω να δουλέψω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνωμη και παλι που αργησα να μιλησω τοσο καιρο αλλα το κινητο της κοπελας μου τα ειχε τιναξει μαλλον λογω ζεστης υποθετω. Ευτυχως ήταν εντος εγγυησης το εστειλα για service και με ηρθε μετα απο 3.5 εβδομαδες αφου αντικαταστησανε τη πλακετα και αλλαξε λογικο οπως ηταν imei και ειχαν ήδη περασει αυτοί τη 2.3.4 οποτε με γλιτωσανε απο το κοπο της αναβαθμισης.

Λοιπον χθες βραδυ περασα την cm7 συγκεκριμενα την εκδοση 20130704 που μπορειτε να την κατεβασετε απο εδώ υπάρχουν βεβαια και 2 πιο νεες εκδοσεις αλλα εχουν μονο αγγλικα και ρωσικα σαν γλωσσες ενω αυτη που περασα εγω ειναι multilingual και εχει και ελληνικά εννοειται οτι πρεπει να περασετε και τα αναλογα gapps που με προτεινει ο mrgamatos μια σελιδα πίσω. Τωρα με μια μερα χρησης και κατι με φαινεται πολυ σταθερη και κανει και καλη εξοικονομηση μπαταριας οπως βλεπω προς το παρον. Έχει πολλες επιλογες για να πειραξετε μεχρι και το χρωμα και τη θεση της ωρας πανω στη μπαρα ή και να βαλετε οσα power widgets θελετε στο κουρτινακι πραγμα πολυ εξυπηρετικο τουλαχιστον για τα δικα μου δεδομενα. Ειναι ics theming υπαρχει και επιλογη για να σβηνει η οθονη με εφφε σαν τις παλιες τηλεορασεις για να καταλαβετε οσοι δεν ξερετε τι εννοω πατηστε στο youtube crt off. Με αρεσε και η φωτογραφικη μηχανη και οι επιλογες που δινει. Αυτα προς το παρον θα λειψω τωρα για κανα 2 εβδομαδες και θα γυρισω με εντυπωσεις πιο αναλυτικα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παίδες καλησπέρα, έχω ένα θέμα με ένα Alcatel OT-990 του ξάδελφού μου. Ξαφνικά σταμάτησε να βλέπει το ρουτερ με το οποίο εδώ και πολλούς μήνες λειτουργούσε κανονικά. Δεν μπορεί να συνδεθεί ούτε και αν ακόμα κάνει προσθήκη δικτύου χειροκίνητα. Βλέπει όλα τα άλλα WIFI της γειτονιάς και μάλιστα συνδέεται κανονικά σε αυτά. Το ρούτερ από την άλλη δεν έχει κάποιο πρόβλημα μιας και σε αυτό συνδέονται κανονικά 3 διαφορετικά κινητά που δοκιμάσαμε καθώς επίσης και ένα λάπτοπ. Τέλος να σας πω ότι εγκαταστήσαμε στο κινητό μέσω της SD την εφαρμογή Wifi Ruler η οποία και πάλι είδε όλα τα ξένα δίκτυα εκτός από το δικό μας. Έχετε να προτείνετε καμία λύση πάνω στο θέμα, πριν το πάω για service? Πράγμα το όποιο απεύχομαι μιας και εκεί θα δοκιμάζουν στο δικό τους δίκτυο, θα δουν ότι δουλεύει κανονικά και θα μου το επιστρέψουν.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, έχω ένα θέμα με ένα Alcatel OT-990 του ξάδελφού μου. Ξαφνικά σταμάτησε να βλέπει το ρουτερ με το οποίο εδώ και πολλούς μήνες λειτουργούσε κανονικά. Δεν μπορεί να συνδεθεί ούτε και αν ακόμα κάνει προσθήκη δικτύου χειροκίνητα. Βλέπει όλα τα άλλα WIFI της γειτονιάς και μάλιστα συνδέεται κανονικά σε αυτά. Το ρούτερ από την άλλη δεν έχει κάποιο πρόβλημα μιας και σε αυτό συνδέονται κανονικά 3 διαφορετικά κινητά που δοκιμάσαμε καθώς επίσης και ένα λάπτοπ. Τέλος να σας πω ότι εγκαταστήσαμε στο κινητό μέσω της SD την εφαρμογή Wifi Ruler η οποία και πάλι είδε όλα τα ξένα δίκτυα εκτός από το δικό μας. Έχετε να προτείνετε καμία λύση πάνω στο θέμα, πριν το πάω για service? Πράγμα το όποιο απεύχομαι μιας και εκεί θα δοκιμάζουν στο δικό τους δίκτυο, θα δουν ότι δουλεύει κανονικά και θα μου το επιστρέψουν.

 

Κάνε restart το router!

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνωμη και παλι που αργησα να μιλησω τοσο καιρο αλλα το κινητο της κοπελας μου τα ειχε τιναξει μαλλον λογω ζεστης υποθετω. Ευτυχως ήταν εντος εγγυησης το εστειλα για service και με ηρθε μετα απο 3.5 εβδομαδες αφου αντικαταστησανε τη πλακετα και αλλαξε λογικο οπως ηταν imei και ειχαν ήδη περασει αυτοί τη 2.3.4 οποτε με γλιτωσανε απο το κοπο της αναβαθμισης.

Λοιπον χθες βραδυ περασα την cm7 συγκεκριμενα την εκδοση 20130704 που μπορειτε να την κατεβασετε απο εδώ υπάρχουν βεβαια και 2 πιο νεες εκδοσεις αλλα εχουν μονο αγγλικα και ρωσικα σαν γλωσσες ενω αυτη που περασα εγω ειναι multilingual και εχει και ελληνικά εννοειται οτι πρεπει να περασετε και τα αναλογα gapps που με προτεινει ο mrgamatos μια σελιδα πίσω. Τωρα με μια μερα χρησης και κατι με φαινεται πολυ σταθερη και κανει και καλη εξοικονομηση μπαταριας οπως βλεπω προς το παρον. Έχει πολλες επιλογες για να πειραξετε μεχρι και το χρωμα και τη θεση της ωρας πανω στη μπαρα ή και να βαλετε οσα power widgets θελετε στο κουρτινακι πραγμα πολυ εξυπηρετικο τουλαχιστον για τα δικα μου δεδομενα. Ειναι ics theming υπαρχει και επιλογη για να σβηνει η οθονη με εφφε σαν τις παλιες τηλεορασεις για να καταλαβετε οσοι δεν ξερετε τι εννοω πατηστε στο youtube crt off. Με αρεσε και η φωτογραφικη μηχανη και οι επιλογες που δινει. Αυτα προς το παρον θα λειψω τωρα για κανα 2 εβδομαδες και θα γυρισω με εντυπωσεις πιο αναλυτικα.

 

Περιμένω εντυπώσεις!!!

 

Κάνε restart το router!

 

Αν δεν πιάσει ούτε αυτό κοίτα μήπως με κάποιον τρόπο έχεις αποκλείσει τη συσκευή απο τις ρυθμίσεις του router.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Κάνε restart το router!

 

Φίλε μου όλα καλά, αν και με απλό restart δεν δούλεψε. Αναγκάστηκα να το αποσυνδέσω τελείως και να το αφήσω για λίγη ώρα αλλά στο τέλος όλα καλά. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω εντυπώσεις!!!

 

Λοιπον επεστρεψα απο διακοπες και εχω να σας πω μετα απο τοσο καιρο χρησης της cm7 με αφηνει απολυτα ικανοποιημενο σε ολους τους τομεις σαν τηλεφωνο σαν καμερα σαν παιχνιδομηχανη και σαν διαρκεια μπαταριας. Σχετικα με την διαρκεια μπαταριας με κραταει αρκετα σε συνδυασμο η cm7 με το application dubattery saver μπορειτε να το βρειτε δωρεαν στο play store ειναι ευχρηστο και εχει πολλες παραμετρους για ολα τα γουστα αλλα και κανει πραγματικη εξοικονομηση μπαταριας θα το καταλαβετε μετα απο 2 με 3 μερες χρησης. Πάντως η cm7 με αρεσε πολυ και καθεται ωραια στο κινητο μας χωρις να πεφτει βαρια εγω προς το παρον μεχριν κατι νεοτερο να βγει λεω μαλλον να αραξω εδω!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εβαλα και εγω την cm7 στο τηλεφωνο,και προς το παρον φαινεται καλη (2 μερες χρηση)

Αντιμετωπισα καποια προβληματα ομως:

 

Τα google apps δεν εμπαιναν με τιποτα με τον τροπο που περιγραφεται μια σελιδα πισω,δηλαδη με install zip απο το recovery.Χρειαστηκε να ψαξω και να βαλω χειροκινητα ενα ενα τα περιεχομενα του zip στο φακελο system και μετα να τους δωσω "δικαιωματα" χειροκινητα παλι ενα ενα...Το ευτυχες ειναι οτι δουλεψε και δεν πηγε τζαμπα ο κοπος!

 

Η θερμοκρασια και η ταση της μπαταριας εμφανιζονται λαθος,σχεδον μηδενικα...Το ποσοστο που απομενει φαινεται να ειναι σωστο.Πχ με 100% μπαταρια δινει 3,6C θερμοκρασια και 0.004V ταση...Μετα το φλασαρισμα της ρομ εκανα battery calibration,αλλα δεν ξερω αν φταιει αυτο,δεν παρατηρησα αν υπηρχε το προβλημα απο πριν....

 

Επισης εχει αγορασει κανεις μπαταρια για το τηλεφωνο;Σκεφτομαι για μια δευτερη,γιατι αυτη που εχω ειναι στα τελευταια της-φορτιζει σε μιση ωρα και κατι και κραταει μια μερα με το ζορι...Σκεφτομαι ebay αλλα ειπα μηπως εχει να προτινει κανεις τιποτα απο Ελλαδα σε νορμαλ τιμη ή κατι δοκιμασμενο απο εξω

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά και συγνώμη για την απουσία μου! Δυστυχώς το αλκατελάκι μου επιβιώνει μετά δυσκολίας και αποφάσισα να το αποσύρω. Όπως χαιρετώ και το κινητό μου χαιρετώ και εσάς, που περάσαμε όλες τις δυσκολίες που παρουσίασε το 990 και βρήκαμε λύσεις μαζί. Ευχαριστώ όλους για την υποστήριξη σας απέναντι στο κινητό γιατί εσείς ήσασταν αυτοί που κάνατε το κινητό ξεχωριστό και ενα ευχαριστώ στον tzivas31 για την αξιόλογη συνδρομή του στο forum. Θα ήθελα να ευχαριστήσω και τα άτομα που με βοήθησαν στις αρχές να καταλάβω τι παίζει με το android όμως οι πιο πολλοί σταμάτησαν απο αυτό το νήμα με την πάροδο του χρόνου, ίσως με την μετακίνηση τους σε άλλο κινητό. Ελπίζω να ξαναβρεθούμε σε κάποιο αντίστοιχο value for money κινητό ξανά.Αν πώ, οτι δεν θα μου λείψει το αλκατελάκι και εσείς, θα πώ ψέματα! :cry: Καλή συνέχεια!! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και συγνώμη για την απουσία μου! Δυστυχώς το αλκατελάκι μου επιβιώνει μετά δυσκολίας και αποφάσισα να το αποσύρω. Όπως χαιρετώ και το κινητό μου χαιρετώ και εσάς, που περάσαμε όλες τις δυσκολίες που παρουσίασε το 990 και βρήκαμε λύσεις μαζί. Ευχαριστώ όλους για την υποστήριξη σας απέναντι στο κινητό γιατί εσείς ήσασταν αυτοί που κάνατε το κινητό ξεχωριστό και ενα ευχαριστώ στον tzivas31 για την αξιόλογη συνδρομή του στο forum. Θα ήθελα να ευχαριστήσω και τα άτομα που με βοήθησαν στις αρχές να καταλάβω τι παίζει με το android όμως οι πιο πολλοί σταμάτησαν απο αυτό το νήμα με την πάροδο του χρόνου, ίσως με την μετακίνηση τους σε άλλο κινητό. Ελπίζω να ξαναβρεθούμε σε κάποιο αντίστοιχο value for money κινητό ξανά.Αν πώ, οτι δεν θα μου λείψει το αλκατελάκι και εσείς, θα πώ ψέματα! :cry: Καλή συνέχεια!! :)

 

Mrgamatos αν και το αλκατελακι δεν ηταν δικο μου αλλα της κοπελιας μου παλι καλα που εισουν εσυ οταν το επιασα να ασχοληθω που με βοηθησες στα πρωτα βηματα για να το πειραξω. Η κοπελα μου ακομη το εχει και δουλευει με cm7 και ειναι ευχαριστημενη αν και εγω θελω να δοκιμασω και αλλες ρομ και να μοιραστω μαζι σας τις εντυπωσεις μου,μεχρι τοτε περιμενω δικες σας εντυπωσεις οταν το πειραζετε εγω καθε μερα τσεκαρω το forum εδω και περιμενω και δικα σας νεα. Mrgamatos αντιο απο αυτο το thread και μπορει να ξαναβρεθουμε σε thread για καποιο αλλο κινητο. Αν πας προς huawei μπορω να σε βοηθησω αρκετα γιατι στο thread του ideos x5 pro που ειναι το κινητο μου διαβαζω και γραφω εδω και 1.5 χρονο και για recovery σε ολα τα huawei ειναι τα ιδια βήματα. Αν οχι καλα να εισαι με οποιο κινητο και αν ασχοληθεις και παλι ευχαριστω για ολη τη χρησιμη βοηθεια σου εδώ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

παιδια γεια σας..

 

μια ερωτηση θελω να κανω και νομιζω οποιος εχει το 990 2.2.2 μπορει να με βοηθησει

 

θελω να μου πειτε τις εκδοσεις των μανισιων εφαρμογων

 

facebook, layar, office suite, twidroyd, easy installer, barcode scanner, Gmail

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να εχει μεινει κανεις χωρις να εχει κανει καποια αναβαθμιση στις εν λογω εφαρμογες ωστε να γνωριζει τις μαμα εκδοσεις...Βασικα δεν νομιζω να εχει μεινει κανεις στην 2,2,2

Ετσι και αλλιως το κινητο δουλευει κανονικα με τις τελευταιες εκδοσεις των εφαρμογων,απο τις περισσοτερες που αναφερεις

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπερα ,δεν ξερω αν ασχολειται κανεις ακομα ,το ειχε η γυναικα μου και δουλευε μια χαρα ,ειχε αρπαξει κατι τουμπες απο οτι μου ειπε ,απο τις οποιες δεν ειχε ουτε το παραμικρο σημαδακι.

Πηραμε αλλο και το επιασα στα χερια μου ,οποτε εγινε και ρουτ κλπ κλπ ,με τελικη ρομ την AndroidianiRom RC3 Alcatel OT 990 βασισμενη στην cyanogenmont απο οτι ειδα ,,παρα πολυ καλη και σταθερη ρομ ,με τρομερη αποδωση και της μπαταριας ...την ειχα καμια εβδομαδα ,ανοιξε ,κλεισε τιποτα αλλο ,δεν το ειχα ξανα πειραξει ,οποτε προχθες ,προσπαθησα να το ανοιξω οπως συνηθως και δεν ανοιγει.

recovery = δεν μπαινει με τιποτα

fastboot = μια απο τα ιδια

και γενικα δεν ανοιγει ,κανει μονο την δονηση και μετα ενα μαυρο πεπλο...

ουτε και το pc το αναγνωριζει...ειναι κατι που πρωτη φορα το παθαινω με τηλεφωνο ,μηπως ξερει κανεις τι μπορει να επαθε και να με βοηθησει ???

ευχαριστω εκ των προτερων ...

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,δεν ξερω αν ασχολειται κανεις ακομα ,το ειχε η γυναικα μου και δουλευε μια χαρα ,ειχε αρπαξει κατι τουμπες απο οτι μου ειπε ,απο τις οποιες δεν ειχε ουτε το παραμικρο σημαδακι.

Πηραμε αλλο και το επιασα στα χερια μου ,οποτε εγινε και ρουτ κλπ κλπ ,με τελικη ρομ την AndroidianiRom RC3 Alcatel OT 990 βασισμενη στην cyanogenmont απο οτι ειδα ,,παρα πολυ καλη και σταθερη ρομ ,με τρομερη αποδωση και της μπαταριας ...την ειχα καμια εβδομαδα ,ανοιξε ,κλεισε τιποτα αλλο ,δεν το ειχα ξανα πειραξει ,οποτε προχθες ,προσπαθησα να το ανοιξω οπως συνηθως και δεν ανοιγει.

recovery = δεν μπαινει με τιποτα

fastboot = μια απο τα ιδια

και γενικα δεν ανοιγει ,κανει μονο την δονηση και μετα ενα μαυρο πεπλο...

ουτε και το pc το αναγνωριζει...ειναι κατι που πρωτη φορα το παθαινω με τηλεφωνο ,μηπως ξερει κανεις τι μπορει να επαθε και να με βοηθησει ???

ευχαριστω εκ των προτερων ...

 

Το εχω εγω ακομα το κινητο,σαν δευτερο και δεν ασχολουμε πλεον...Αν και με καινουρια μπαταρια πλεον που του πηρα απο ebay κραταει ενα 2μερο+!

Την ROM που ανεφερες δεν την ξερω,νομιζα οτι δεν ασχολουνται πλεον.Μπορεις να δωσεις καποιο λινκ να δω τι παιζει?

Οσο για το προβλημα σου,δοκιμασε να του βγαλεις την μπαταρια για λιγη ωρα,μην την βαλεις κατευθειαν,και μετα να μπεις κατευθειαν σε recovery.Σε καποια φαση που μου ειχε κολλησει σε φλασαρισμα ετσι επανηλθε για να το περασω σωστα....

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω ,αν και δεν ελπιζω πολλα ,κατι χοντρο'' πρεπει να επαθε ,αλλα θα το κανω ,ναι εδω ειναι ,εγω δεν εβαλα τα patch και ειχα την πρωτη μονο γιαυτο και ειχα ενα θεματακι μονο με το torch ,,μικρο το κακο ,κατα τα αλλαηταν φανταστικη ρομ

 

http://www.modaco.com/topic/362873-androidiani-rom-alcatel-ot-990/

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω ,αν και δεν ελπιζω πολλα ,κατι χοντρο'' πρεπει να επαθε ,αλλα θα το κανω ,ναι εδω ειναι ,εγω δεν εβαλα τα patch και ειχα την πρωτη μονο γιαυτο και ειχα ενα θεματακι μονο με το torch ,,μικρο το κακο ,κατα τα αλλαηταν φανταστικη ρομ

 

http://www.modaco.com/topic/362873-androidiani-rom-alcatel-ot-990/

 

Ελληνικα ειχε αυτη η rom?

Οσο για το προβλημα σου γραψε 'unbrick alcatel 990' sto google και δες....μπορει κατι ναπιασει!

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Αργησα να απαντησω ,ναι βεβαια εχει Ελληνικα και ειναι και πολυ καλη ,με τα παντα που χρειαζονται εγκατεστημενα + 150 mb free για να βαλεις ,που σε συνδιασμο με την μεταφορα στην sd ,το κανεις σουπερ ....ασε ημουν πολυ ευχαριστημενος ,τι τοπιασε ξαφνικα ,ισως εφταιγαν οι τουμπες απο τη συζηγο .......

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Θελω τη βοηθεια σας, το παλιο μου τηλ οτ 990 το εδωσα στη συζηγο, εκανα εργοστασιακες ρυθμισεις τωρα δεν βγαινει ουτε πληκτρολογιο, εχει android 2.2.2 θελω να φλασαρω cyanogenmont, τι κάνω? βηματα? τνκς
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Θελω τη βοηθεια σας, το παλιο μου τηλ οτ 990 το εδωσα στη συζηγο, εκανα εργοστασιακες ρυθμισεις τωρα δεν βγαινει ουτε πληκτρολογιο, εχει android 2.2.2 θελω να φλασαρω cyanogenmont, τι κάνω? βηματα? τνκς

 

Αρχικά κατέβασε απο εδώ κάποια εφαρμογή keyboard για να μπορείς να κάνεις την δουλειά σου (Συνδέσου με το gmail του κινητού). Πρόσεχε γενικά με το ποιές εφαρμογές περνάς στη κάρτα μνήμης γιατί μπορεί να ξαναμείνεις χωρίς πληκτρολόγιο. Μπορείς να κοιτάξεις εδώ για το πώς να εγκαταστήσεις recovery στο κινητό. Με το recovery μπορείς να κάνεις root αλλά και να flashάρεις άλλη ρομ. Αν κάποιο link δεν δουλεύει δοκίμασε να το βρείς στο google. Μιάς και απέχω αρκετό διάστημα απο το αλκατελάκι λόγω βλάβης του κινητού δεν θυμάμαι με λεπτομέρειες το τι πρέπει να κάνεις και τι να προσέξεις. Θα σου πρότεινα να διαβάσεις όλο το θέμα μιας και έχουμε σχετικά λίγες καρτέλες. Και όταν νιώσεις σχετικά ενημερωμένος και άνετος με την διαδικασία του flashαρίσματος αν έχεις απορίες πες μας εδώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@aetos100 Συγνώμη που δεν απάντησα νωρίτερα αλλά δεν είχα μπει σε αυτόν τον λογαριασμό εδώ και καιρό. Πες μας αν τελικά τα κατάφερες. Γενικά ότι σου είπε ο φίλος lxt85 είναι το σωστό. Αν κατέχεις τα εγγλέζικα τότε εδώ εξηγούν τι πρέπει να κάνεις. Αν πάλι δεν δουλέψει ούτε αυτό τότε με ένα Motorola Moto G 2nd Gen (8GB) Dual SIM σου εγγυώμαι οτι δεν θα κλάψεις ούτε ένα ευρώ και θα έχεις και Android - 5.0 Lollipop. Το πιο value for money κινητό κατα την γνώμη μου αυτή τη στιγμή... :whistle: :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...