Jump to content

Ελληνικό Tts στο iGO MyWay (Android)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο τελευταίο primo 2, οι ελληνικές tts κάνουν νερά.

 

Οι φωνές που έδωσα εδώ δεν είναι για το Primo 2. Όποιος θέλει μπορεί να ασχοληθεί και αν τις φτιάξει τις ανεβάζουμε εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιζει κανονικα.

Ευχαριστώ

 

Το πρόβλημα που έχω είναι ότι οταν με καλει καποιος χαμηλωνει ο ήχος και εμφανιζεται η φωνη της Σημιτη οπου μου λεει τον τηλεφωνικο αριθμο.

πχ 6 δισεκατομμυρια 944 χιλιαδες κλπ (6944...)

 

Αν τον αριθμό τον εχω αποθηκευμενο σε επαφη, τοτε μου λεει το ονομα της επαφης

 

Πως το απενεργοποιώ αυτο;

εβαλα και εγω το svox trial αλλα δεν μου λεει ουτε το νουμερο ουτε το ονομα της επαφης...ποια εκδοση android εχεις;

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω το svox trial αλλα δεν μου λεει ουτε το νουμερο ουτε το ονομα της επαφης...ποια εκδοση android εχεις;

 

Ρυθμισεις, Γλωσσα και εισαγωγη, Εξοδος κειμενου σε ομιλια, Λειτουργια οδηγησης(τικαρεις).

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις, Γλωσσα και εισαγωγη, Εξοδος κειμενου σε ομιλια, Λειτουργια οδηγησης(τικαρεις).

 

εχω nexus s με εκδοση jb. παω ρθυμισεις , γλωσσα και εισαγωγη, εξοδος μετατροπης κειμενου σε ομιλια, τικαρω SVOX Classic TTS. το παραδειγμα που εχει μπορω και το ακουω αλλα σε κληση δεν μου λεει το ονομα της επαφης :(

Link to comment
Share on other sites

Στο μενου των ρυθμισεων ακολουθησε ακριβως την διαδρομη που σου εγραψα, εκανες μονο τις δυο πρωτες κινησεις. Δεν θελουμε αυτο που εκανες, δες προσεκτικα τι εγραψα, ελπιζω να μην τα εχει πολυ διαφορετικα γραμμενα η jb βρες την επιλογη "λειτουργια οδηγησης"
Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω το svox trial αλλα δεν μου λεει ουτε το νουμερο ουτε το ονομα της επαφης...ποια εκδοση android εχεις;

αν θυμάμαι καλά δεν μπορεί να διαβάσει κεφάλαια γράμματα στα μηνύματα, μήπως είναι έτσι o κατάλογος σου?

Οι επαφές σου πρέπει να είναι με μικρά ελληνικά και να μην υπάρχουν μέσα γράμματα με λατινικά.

επίσης αυτό που γράφεις ότι δεν λέει ούτε το νούμερο εννοείς ότι σε καλεί κάποιος που δεν τον έχεις στης επαφές σου δεν λέει το νούμερο?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

αν θυμάμαι καλά δεν μπορεί να διαβάσει κεφάλαια γράμματα στα μηνύματα, μήπως είναι έτσι o κατάλογος σου?

Οι επαφές σου πρέπει να είναι με μικρά ελληνικά και να μην υπάρχουν μέσα γράμματα με λατινικά.

επίσης αυτό που γράφεις ότι δεν λέει ούτε το νούμερο εννοείς ότι σε καλεί κάποιος που δεν τον έχεις στης επαφές σου δεν λέει το νούμερο?

 

ναι οι επαφες μου ειναι με κεφαλαια...αλλα και αγνωστο νουμερο δεν το εκφωνει

 

Στο μενου των ρυθμισεων ακολουθησε ακριβως την διαδρομη που σου εγραψα, εκανες μονο τις δυο πρωτες κινησεις. Δεν θελουμε αυτο που εκανες, δες προσεκτικα τι εγραψα, ελπιζω να μην τα εχει πολυ διαφορετικα γραμμενα η jb βρες την επιλογη "λειτουργια οδηγησης"

 

στην jb λειτουργια οδηγησης δεν εχει ....ουτε κατι παρομοιο

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

εχω nexus s με εκδοση jb. παω ρθυμισεις , γλωσσα και εισαγωγη, εξοδος μετατροπης κειμενου σε ομιλια, τικαρω SVOX Classic TTS.

Δηλαδη απο εκει που εφτασες σκρολαροντας πιο κατω, δεν εχει αλλες ρυθμισεις το μενου;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει γιατι αυτό ειναι λειτουργία που έβαλε η samsung στο s2 και όχι η google

Αρα να μην τί ψάχνω άλλο δεν έχει εκφωνηση το nexus s.

Κάτι άλλο να ρωτήσω, παρατήρησα τελευταία πως όταν έχω εισερχομενη κλήση απο σταθερό που δεν είναι στις επαφες μου, μου βγάζει την πόλη που προέρχεται η κλήση. Πως γίνεται αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει γιατι αυτό ειναι λειτουργία που έβαλε η samsung στο s2 και όχι η google

Μαλιστα. Εντελως απο περιεργεια, το S3 τις εχει επισης αυτες τις επιπλεον ρυθμισεις του tts?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχω κατεβασει απο το πρωι το svox ελληνικα (Αριάδνη)και δεν μπορω να το ενεργοποιησω με τιποτε.Μπορει καποιος να μου πει τι ρυθμισεις πρεπει να κανω?Εχω το samsung galaxy nexus με την εκδοση jb.Oχι τιποτε αλλο αλλά την αγορασα κιολας.
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εχω το igo myway 8.4.3.179971, εκανα ολη την διαδικασια οπως περιγραφεται στην αρχη, ακουω την φωνη της SVOX στην δοκιμη της εφαρμογης, αλλα στο στις επιλογες του igo δεν υπαρχει ελληνικη γλωσσα.

Τι κανω λαθος;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα σε iGO αλλά έχω μια απορία αν κάποιος ξέρει:

Πως γίνεται, εφόσον έχουμε αγορασμένο το TTS, να μας λέει ποιος καλεί στο συνδεμένο bluetooth ;

 

Ευχαριστώ :)

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...