Jump to content

Για πρώτη φορά στην Ελλάδα! :: Η Επάνασταση στο aDSL...


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 130
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SuRfer (20 Ιούλ. 2004 , 15:07)

 

Περισσότερα, αύριο στο myPhone.gr :cool:

 

Σύμφωνα με το παραπάνω υποτίθεται ότι στις 21/7 θα ανακοινωνόταν η φοβερή και τρομερή προσφορά, η επανάστασης στο adsl από τη vivodi. Μήπως άργισε λίγο;

Link to comment
Share on other sites

Μήμπως, λέμε τώρα, μήμπως, τον παρα-τσακίζουμε τον άνθρωπο;

 

Από τη μια μας είναι αδιάφορη η πληροφορία αλλά από την άλλη την αναζητούμε.

 

Αν πάλι τα παρατήσει, θα τρέχουμε να τσιμπάμε μόνοι μας τα νέα και αυτό πάλι θα μας ξινίζει.

 

Τώρα, όσοι τα έχουν πάρει στο κρανίο με το topic ή με το surfer δεν έχουν παρά να μη διαβάζουν αυτά που γράφει. Γιατί να μπλέκουμε τα πράματα όταν είναι απλούστατα;

 

Φιλικότατα και τα σέβη μου.

There is no host like http://localhost .

 

Σύνθημά μας: "Try SCE to AUX!". Αν δε πιάσει, δοκιμάστε SCE2AUX @ danaus .NET

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ νομίζω οτι δεν χρειάζεται προσωπική επίθεση. Πάντος Surfer, κράτα και καμία πισινή γιατί απο ότι εχω καταλάβει, στην Ελλάδα όλες οι εταιρίες του χώρου συμπεριφέρονται λίγο πολύ όπως ο πΟΤΕ...
Link to comment
Share on other sites

Τι είστε 'σεις ρε???

Πώς κάνετε έτσι?

Έχουμε και δουλειές... :wacko:

 

ΣΗΜΕΡΑ ή αύριο θα σκάσει το νέο... αναμείνατε στην πρώτη σέλιδα του myPhone.gr :D

 

... ΔΩΡΕΑΝ ... και ΧΩΡΙΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥΣ... :D ;)

 

Η Vivodi Telecom καινοτομεί... :alien:

 

uziel... στην προκειμένη - σε ότι αφορά τη Vivodi - δεν κρατώ καμία επιφύλαξη... απλά όταν έχεις ένα πρωτότυπο service να δώσεις στην αγορά... θέλει & κάποιες μέρες test το σύστημα... ΟΛΑ είναι έτοιμα! :confused: :p :p

 

Και για να τελειώνουμε... ξεκολλήστε... δεν εργάζομαι ούτε στη Vivodi ούτε στη Vodafone Greece. :)

 

OΛΑ ΣΤΗ VIVODI!

TO MEΛΛΟΝ ΤΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ... ΣΗΜΕΡΑ!

 

ΠΡΟΣ danton:

Υ.Γ.: και σταματα να αναφερεσαι για πακετα με 1 εως 2% εκπτωση σε σχεση με αλλες εταιριες ως επανασταση.κανταντας βαρετος... H EΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΥΡΙΕ, ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ... ΕΙΠΑΜΕ - ΕΞΗΓΗΣΑΜΕ ΣΤΟ DSL-PHONE ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΝΤΟΣ 24 ΩΡΩΝ! :)

Link to comment
Share on other sites

Ας γελασω ακου DSLphone ειναι επανασταση στον χωρο μας(Ελλαδα).Πριν καμια 5αρια χρονια μπορουσες να χρησιμοποιησεις voip για να παρεις οποιον ηθελες σε μεγαλες χωρες του εξωτερικου (και στην Ελλαδιτσα μας) δωρεαν .Ακομα και τωρα υπαρχει για την Αθηνα δωρεαν server για voip και ειναι εντελως δωρεαν.Μην τα περνεις εντελως προσωπικα αλλα εχω βαρεθει να μου τα περνουν χοντρα για οποιαδηποτε υπηρεσια που θεωρειται και κάλα πρωτοπορική και απλά μας επιστρέφει στο μεσαίωνα.
Link to comment
Share on other sites

Giati den kanoume oloi ypomoni ena 24oro kai meta na krinoume?

pantws egw proti fora akouw to dslphone..

Den exoume para na perimenoume 1 mera an alitheuoun ta osa leei o Filos Serfer.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

οσο αφορα το DSL εγω μια ειδηση περιμενω.Ο κωστακης ειχε εξαγγειλει προεκλογικα φθηνο ιντερνετ σε φοιτητηες.ελπιζω να μην μας ξεχασε.μακαρι η VIVODI να προτωπορησει και παλι και να κανει καποιες μειωσεις ωστε να τονωθει ο ανταγωνισμος
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος danton (27 Ιούλ. 2004 , 22:19)Ο κωστακης ειχε εξαγγειλει προεκλογικα φθηνο ιντερνετ σε φοιτητηες.ελπιζω να μην μας ξεχασε.

 

Τα'πιασες τα λεφτά σου φίλε... Ο ΟΤΕ είναι Α.Ε. κι όποιος σου τάζει φτηνό Internet πρέπει να βρεί ένα σύννομο τρόπο να τον χρημματοδοτήσει...

Όταν αποσβέσει αυτά που θέλει ο ΟΤΕ θα πέσουυν οι τιμές.

 

Όσον αφορά το πόσο πρωτοποριακό είναι το Voice over DSL αφού η Vivodi είναι η πρώτη που το προσφέρει είναι δίκαιο να λέμε ότι πρωτοπορεί...

Η πρωτοπορία είναι ότι με VoDSL οι κλήσεις δεν δρομολογούνται μέσω ΟΤΕ αλλά μέσω Vivodi κάτι που της μειώνει τα έξοδα... Πάντως απορώ γιατί VoDSL και όχι VoIP...

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα δεις φωνές... :ninja: :ninja: :o :o

 

Καλημέρα!

Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι θα πρέπει να περιμένουμε άλλη μια βδομάδα για να δούμε το πολυσυζητημένο και άγνωστο (προς το παρόν) καινοτόμο προϊόν της Vivodi!

 

ΜΗ ρωτήσετε για ποιο λόγο θα καθυστερήσει η εμπορική του διάθεση... :innocent: :innocent:

 

ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ! :up: :up: :up:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος danton (27 Ιούλ. 2004 , 20:19)

 

οσο αφορα το DSL εγω μια ειδηση περιμενω.Ο κωστακης ειχε εξαγγειλει προεκλογικα φθηνο ιντερνετ σε φοιτητηες.ελπιζω να μην μας ξεχασε.μακαρι η VIVODI να προτωπορησει και παλι και να κανει καποιες μειωσεις ωστε να τονωθει ο ανταγωνισμος

 

 

Και ο Γιωργάκης είχε υποσχεθεί internet με ταχύτητες έως 1Μbps σε λογικές τιμές... αλλά δεν είναι αυτός στην εξουσία! :p

 

Τεσπα... εξουσία αυτή τη στιγμή έχει η Vivodi :lol: ... οπότε ...

Χμ... φοιτητικά πακέτα??? That's a good idea! AKOYTE??? :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ALR (28 Ιούλ. 2004 , 15:48)oti nanai....voice over ip?auto ginetai kai twra omws.den ginetai?

 

Όχι και πάλι όχι, δε γίνεται και τώρα. Εκτός αν εννοείς από PC σε PC γιατί αυτό χαίρω πολύ... Το θέμα είναι έχεις λ.χ. μια DSL ή άλλη μορφή μόνιμης σύνδεσης στο Internet και να μπορείς με κατάλληλο hardware να καλείς μέσω της DSL σταθερά τηλέφωνα εντώς Ελλάδας. Να προσφέρουν δηλαδή οι εναλλακτικοί υπηρεσία όπως αυτή που προσφέρει το Dialpad κλπ κλπ...

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος valerio (28 Ιούλ. 2004 , 16:34)

 

Όχι και πάλι όχι, δε γίνεται και τώρα. Εκτός αν εννοείς από PC σε PC γιατί αυτό χαίρω πολύ... Το θέμα είναι έχεις λ.χ. μια DSL ή άλλη μορφή μόνιμης σύνδεσης στο Internet και να μπορείς με κατάλληλο hardware να καλείς μέσω της DSL σταθερά τηλέφωνα εντώς Ελλάδας. Να προσφέρουν δηλαδή οι εναλλακτικοί υπηρεσία όπως αυτή που προσφέρει το Dialpad κλπ κλπ...

 

me tin analogh xreosh fisika etsi ?
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. PC2PC μπορούμε να κάνουμε από τότε που υπάρχει το TCP/IP.

 

Το καινούριο είναι να έχεις ένα "τηλέφωνο" δλδ με πλήκτρα 0-9 και ακουστικό, να το συνδέεις σε ethernet/adsl και όχι μόνο να κάνεις εξερχόμενες κλήσεις ΠΡΟΣ ΤΗΛΕΦΩΝΑ 210, 693, ... (οχι PC) αλλά και να λαμβάνεις, που σημαίνει ότι το "τηλέφωνο" έχει πλέον και αριθμό του στυλ 210χχχ ή 211χχχχ, δε ξέρω πως θα τα κάνουν στην Ελλάς.

 

Στην Ελβετία, το "Digital Phone" δουλεύει ως εξής:

 

1) Εδώ και πολύ καιρό μπορούσες να έχεις γρήγορο ίντερνετ μέσω του δικτύου της καλωδιακής τηλεόρασης (όπως αμερρρική).

2) Εδώ και 2 μήνες, για αυτούς τους χρήστες, παρέχεται η δυνατότητα να συνδέσουν το digital phone στο cable modem, να πάρουν και αριθμό τηλεφώνου και να κάνουν κλήσεις σαν να είχαν fix τηλέφωνο.

 

Και που το όφελος; Πολύ απλά ΔΕΝ χρειάζεται γραμμή ΟΤΕ, αφού ΟΛΑ περνάνε από το καλώδιο της τηλεόρασης.

 

Και ποιό το κόστος; Φθηνότερο πάγιο (χωρίς να μετράω το πάγιο για TV signal) και φθηνότερο κόστος κλήσεων, δωρεάν εθνικές κλήσεις τα βράδυα και το Σ/Κ.

 

Και ποιά η ποιότητα ήχου; Καμία διαφορά από μια κλασσική fix γραμμή.

 

Δε ξέρω πως το λένε μερικοί αυτό, όμως εγώ όχι μόνο το λέω πρωτοπορία αλλά και επανάσταση...

 

Οσον αφορά τον ανταγωνισμό που ανέφερε κάποιος. Ανταγωνισμός δεν είναι να προτείνει μόνο 1 εταιρία (vivodi). Ο ανταγωνισμός δημιουργείται αν μια εταιρία προτείνει κάτι, μια άλλη αντιπροτείνει, μια 3η διαφοροποιείται κοκ. ΟΤΕ vs vivodi = 2 εταιρίες = περιορισμένος ανταγωνισμός.

 

Καλύτερα από το τπτ βεβαίως!!!

There is no host like http://localhost .

 

Σύνθημά μας: "Try SCE to AUX!". Αν δε πιάσει, δοκιμάστε SCE2AUX @ danaus .NET

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος danaus (28 Ιούλ. 2004 , 17:09)

 

Ακριβώς. PC2PC μπορούμε να κάνουμε από τότε που υπάρχει το TCP/IP.

 

Το καινούριο είναι να έχεις ένα "τηλέφωνο" δλδ με πλήκτρα 0-9 και ακουστικό, να το συνδέεις σε ethernet/adsl και όχι μόνο να κάνεις εξερχόμενες κλήσεις ΠΡΟΣ ΤΗΛΕΦΩΝΑ 210, 693, ... (οχι PC) αλλά και να λαμβάνεις, που σημαίνει ότι το "τηλέφωνο" έχει πλέον και αριθμό του στυλ 210χχχ ή 211χχχχ, δε ξέρω πως θα τα κάνουν στην Ελλάς.

 

Στην Ελβετία, το "Digital Phone" δουλεύει ως εξής:

 

1) Εδώ και πολύ καιρό μπορούσες να έχεις γρήγορο ίντερνετ μέσω του δικτύου της καλωδιακής τηλεόρασης (όπως αμερρρική).

2) Εδώ και 2 μήνες, για αυτούς τους χρήστες, παρέχεται η δυνατότητα να συνδέσουν το digital phone στο cable modem, να πάρουν και αριθμό τηλεφώνου και να κάνουν κλήσεις σαν να είχαν fix τηλέφωνο.

 

Και που το όφελος; Πολύ απλά ΔΕΝ χρειάζεται γραμμή ΟΤΕ, αφού ΟΛΑ περνάνε από το καλώδιο της τηλεόρασης.

 

Και ποιό το κόστος; Φθηνότερο πάγιο (χωρίς να μετράω το πάγιο για TV signal) και φθηνότερο κόστος κλήσεων, δωρεάν εθνικές κλήσεις τα βράδυα και το Σ/Κ.

 

Και ποιά η ποιότητα ήχου; Καμία διαφορά από μια κλασσική fix γραμμή.

 

Δε ξέρω πως το λένε μερικοί αυτό, όμως εγώ όχι μόνο το λέω πρωτοπορία αλλά και επανάσταση...

 

Οσον αφορά τον ανταγωνισμό που ανέφερε κάποιος. Ανταγωνισμός δεν είναι να προτείνει μόνο 1 εταιρία (vivodi). Ο ανταγωνισμός δημιουργείται αν μια εταιρία προτείνει κάτι, μια άλλη αντιπροτείνει, μια 3η διαφοροποιείται κοκ. ΟΤΕ vs vivodi = 2 εταιρίες = περιορισμένος ανταγωνισμός.

 

Καλύτερα από το τπτ βεβαίως!!!

 

katse tora milas gia elvetia...stin ellada pisteuw oti tha argisei na ginei kati tetoio.
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να αργήσει. Μη σε μπερδεύει το θέμα της καλωδιακής τηλεόρασης.

 

Η ουσία είναι να υπάρχει γρήγορο ίντερνετ με οποιοδήποτε μέσον: καλώδια, WiFi, WLL, ΟΛΑ ΠΑΙΖΟΥΝ. Πάνω από αυτή την υποδομή κολλάς εσύ ένα "digital phone" ή ονόμασέ το όπως θες εσύ. Του δίνεις και ένα νουμεράκι για να σε βρίσουν απ'όλο τον κόσμο. Απλά πράματα (που λέει κι ο λαός).

 

Την Ελβετία την έθεσα ως παράδειγμα, τπτ άλλο.

There is no host like http://localhost .

 

Σύνθημά μας: "Try SCE to AUX!". Αν δε πιάσει, δοκιμάστε SCE2AUX @ danaus .NET

Link to comment
Share on other sites

voip υπαρχει και αυτην την στιγμη και μαλιστα δωρεαν.κατι ακουσα οτι ειναι μονο για την πανεπιστημιακη κοινοτητα.εγω εχω συνδεση μεσω της σχολης μου και δεν αντιμετωπιζω προβλημα.για οποιον ενδιαφερεται το προσφερει το ΤΕΙ Πειρεα νομιζω και λειτουργει με το microsoft netmeeting. ειναι μονο για αθηνα ομως.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος danton (28 Ιούλ. 2004 , 22:37)voip υπαρχει και αυτην την στιγμη και μαλιστα δωρεαν.κατι ακουσα οτι ειναι μονο για την πανεπιστημιακη κοινοτητα.εγω εχω συνδεση μεσω της σχολης μου και δεν αντιμετωπιζω προβλημα.για οποιον ενδιαφερεται το προσφερει το ΤΕΙ Πειρεα νομιζω και λειτουργει με το microsoft netmeeting. ειναι μονο για αθηνα ομως.

 

Εσύ μιλάς από PC σε PC. Αυτό δεν έχει ενδιαφέρον, πίστεψέ με... Εκτός αν μάθεις τη μάνα σου τη γιαγιά σου κλπ να μπαίνουν στο internet... Εγώ από UK είχα βολευτεί με Dialpad η οποία προσφέρει VoIP gateway στο οποίο συνδέεις απλές συσκευές POTS και καλείς κανονικά. Βέβαια εγώ το χρησιμοποιούσα μέσω PC αλλά μια λύση με gateway καλύπτει και την υπόλοιπη οικογένεια... Είναι λίγο χαζό όταν οι τεχνολογίες συγκλίνουν στο IP πρωτόκολο για τα πάντα να χρησιμοποιείς VoDSL. Οι ευκολίες που σου δίνει η χρήση του IP πρωτοκόλου (που είναι layer 3 protocol) είναι πολύ περισσότερες. Όπως γράφτηκε και παραπάνω με VoIP μπορείς να περάσεις και από WiFi, και από DSL καί ό,τι ήθελε προκύψει στο μέλλον...

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος valerio (29 Ιούλ. 2004 , 15:57)

 

Εσύ μιλάς από PC σε PC. Αυτό δεν έχει ενδιαφέρον, πίστεψέ με... Εκτός αν μάθεις τη μάνα σου τη γιαγιά σου κλπ να μπαίνουν στο internet... Εγώ από UK είχα βολευτεί με Dialpad η οποία προσφέρει VoIP gateway στο οποίο συνδέεις απλές συσκευές POTS και καλείς κανονικά. Βέβαια εγώ το χρησιμοποιούσα μέσω PC αλλά μια λύση με gateway καλύπτει και την υπόλοιπη οικογένεια... Είναι λίγο χαζό όταν οι τεχνολογίες συγκλίνουν στο IP πρωτόκολο για τα πάντα να χρησιμοποιείς VoDSL. Οι ευκολίες που σου δίνει η χρήση του IP πρωτοκόλου (που είναι layer 3 protocol) είναι πολύ περισσότερες. Όπως γράφτηκε και παραπάνω με VoIP μπορείς να περάσεις και από WiFi, και από DSL καί ό,τι ήθελε προκύψει στο μέλλον...

 

pantos oi aurianes giagies de nomizw na exoun problima na xrisimopoioun voip apo pc se pc :)

Anarotiemai tote ti tha apoginoun oi etairies tilefonias :p

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SuRfer (20 Ιούλ. 2004 , 12:05)

Θα στρώσει το ping - Θα στρώσει... ΠΟΛΥ πιο σύντομα από το θέμα με τις οπτικές... ;)

Μπορεί και μέσα στον Αύγουστο δλδ? :blink: :blink: :) :D :alien:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος valerio (29 Ιούλ. 2004 , 15:57)

 

Εσύ μιλάς από PC σε PC. Αυτό δεν έχει ενδιαφέρον, πίστεψέ με... Εκτός αν μάθεις τη μάνα σου τη γιαγιά σου κλπ να μπαίνουν στο internet... Εγώ από UK είχα βολευτεί με Dialpad η οποία προσφέρει VoIP gateway στο οποίο συνδέεις απλές συσκευές POTS και καλείς κανονικά. Βέβαια εγώ το χρησιμοποιούσα μέσω PC αλλά μια λύση με gateway καλύπτει και την υπόλοιπη οικογένεια... Είναι λίγο χαζό όταν οι τεχνολογίες συγκλίνουν στο IP πρωτόκολο για τα πάντα να χρησιμοποιείς VoDSL. Οι ευκολίες που σου δίνει η χρήση του IP πρωτοκόλου (που είναι layer 3 protocol) είναι πολύ περισσότερες. Όπως γράφτηκε και παραπάνω με VoIP μπορείς να περάσεις και από WiFi, και από DSL καί ό,τι ήθελε προκύψει στο μέλλον...

 

 

δεν εννοω pc to pc alla pc to phone.δειτε το παρακατω λινκ.εμενα μου δουλευει κανονικοτατα

 

http://gun.teipir.gr/GUNet/VoIP-Test.html?back=Back

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος valerio (29 Ιούλ. 2004 , 15:57)

 

Εσύ μιλάς από PC σε PC. Αυτό δεν έχει ενδιαφέρον, πίστεψέ με... Εκτός αν μάθεις τη μάνα σου τη γιαγιά σου κλπ να μπαίνουν στο internet... Εγώ από UK είχα βολευτεί με Dialpad η οποία προσφέρει VoIP gateway στο οποίο συνδέεις απλές συσκευές POTS και καλείς κανονικά. Βέβαια εγώ το χρησιμοποιούσα μέσω PC αλλά μια λύση με gateway καλύπτει και την υπόλοιπη οικογένεια... Είναι λίγο χαζό όταν οι τεχνολογίες συγκλίνουν στο IP πρωτόκολο για τα πάντα να χρησιμοποιείς VoDSL. Οι ευκολίες που σου δίνει η χρήση του IP πρωτοκόλου (που είναι layer 3 protocol) είναι πολύ περισσότερες. Όπως γράφτηκε και παραπάνω με VoIP μπορείς να περάσεις και από WiFi, και από DSL καί ό,τι ήθελε προκύψει στο μέλλον...

 

 

δεν εννοω pc to pc alla pc to phone.δειτε το παρακατω λινκ.εμενα μου δουλευει κανονικοτατα

 

http://gun.teipir.gr/GUNet/VoIP-Test.html?back=Back

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς λοιπόν για εξερχόμενη κλήση από PC πρός τηλέφωνο χρησιμοποιώντας H.323 gateway.

 

Εγώ (και όχι μόνο) αυτό που έλεγα ήταν κλήση από τηλεφωνική συσκευή προς τηλεφωνική συσκευή, χωρίς μεσολάβηση PC αυτού καθ'εαυτού αλλά με χρήση TCP/IP, δηλαδή VoIP. Εχουμε λοιπόν τους εξής συνδιασμούς:

 

1) από VoIP Dialpad προς OTE fixnet

2) από VoIP Dialpad προς VoIP Dialpad

3) από OTE fixnet προς VoIP Dialpad

4) από OTE fixnet προς OTE fixnet

 

Από τα 4, κατ'εμέ, το μεγαλύτερο ενδιαφέρον έχει το 3, καθώς σήμερα δύσκολα μπορούν να σε καλέσουν από OTE fixnet προς Νetmeeting (ΝΜ) καλώντας ένα απλό νουμεράκι.

 

Στη συνέχεια έρχονται με τη σειρά το 1 και 2. Το 2 δεν είναι παρά ένα μασκαρεμένο ΝΜ προς ΝΜ (ή PC2PC).

 

To 4... μπαναλιτέ. Υπάρχει από τη 10αετία του 50; Ισως και πιο πριν;

There is no host like http://localhost .

 

Σύνθημά μας: "Try SCE to AUX!". Αν δε πιάσει, δοκιμάστε SCE2AUX @ danaus .NET

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν βοηθάω τη συζήτηση αλλά έχω από τη Vivodi εδώ και 3 βδομάδες Voice Over ADSL.

Καλή υπηρεσία, με κάποια προβλήματα στο ότι χάνει κάποιες φορές στον ήχο καθώς και ότι όταν με καλούν από εταιρίες που διαθέτουν τηλεφωνικά κέντρα τους δείχνει ότι έχει πρόβλημα η γραμμή ενώ αν με καλέσουν από απλό τηλέφωνο, κανένα πρόβλημα. Επίσης δεν μπορώ να καλέσω ακόμα 3ψήφια και 4ψήφια αλλά αυτό θα λυθεί σε κανά δυό μήνες.

 

Πάντως σαν ιδέα είναι πολύ καλή, όσο για την ποιότητα ήχου, απλά κάνεις τη δουλειά σου. Φυσικά έχω απαλλαγεί από τον ΟΤΕ, έτσι, μην το ξεχνάμε αυτό!

Γραμμή FULL Vivodi 256/128.

Αυτά, πάντως προτιμώ να δίνω λιγότερα λεφτά σε κάτι που πρέπει να εξελιχθεί παρά να δίνω περισσότερα λεφτά στο κατεστημένο (ΟΤΕ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...