Jump to content

Εξαιρετικά Αφιερωμένο!!! Εσωτερικές αναζητήσεις


ONR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 80
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Papathbas σέβομαι ότι λές χωρίς ειρονία και απαντώ: ο Πράσινος Μάγος εκφράζει για εμένα κάτι το μυστίριο το οποίο μπορω να ανακαλήψω... τώρα γιατί είναι Πράσινος? αυτές της απαντήσεις μπορεί να της δόσει μονάχα η Φαντασία μου και κανένας άλλος..... τα συμπεράσματα δικά σου :)
AplA^ o OneiroS
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σε όσους άρεσαν τα προηγούμενα μπορουνε να δούνε και την συνέχεια....

 

 

 

 

Ο Πράσινος Μάγος (μερος4ο)

 

Το τέταρτο μέρος του Πράσινου Μάγου είναι κουραστικό και ενοχλιτικό για τον αναγνώστη.... μα τα βρήκα ολα μπροστά μου ο πονος είναι αλήθεια και το ψέμα η χαρά... Πράσινος Μάγος είναι η οσοροποία μεταξη του πραγματικου και του ονείρου του Ακρόνειρου-Απειροπλαισίου...τραβάει μαζί του πολλά.... και θα τραβάει όσο υπάρχει η στενοχόρια για να την κάνει χαρά... ο Πράσινος Μάγος δεν ειναι μηχανή χαράς .... ειναί πλάσμα.. πλάσμα αλλόκοτο που υπάρχει και όποιος δεν πιστεύει θέλημα του... Ο Πράσινος Μάγος συγχωρεί δεν τιμωρεί... είναι ο χαλαρός αγνος και πονηρος ταυτόχρονα εαυτος μου... σαν με δεις δεν θα καταλάβεις τι είμαι ποιανου ειμαι αντιπρόσωπος αλλα σαν με γνωρίσεις καλα θα γνωρίσεις την καλα φιλαγμέν και κριμένη πλευρα... οχι εμενα.... αλλά αυτόν... δεν εχω δυχασμο προσωπικότητας...απλα εξειγουμε για να μην παρεξηγουμε... εχω 2 φύσεις... τον κατοικο του Απειροπλαισίου και αυτον πυ γράφει τωρα εδω... αυτοί οι 2 συνανυιύντε μονο σε Απειροπλαίσιο μεριά...και σηζητουν... ασταματητα.... για ώρες... και μιλάνε... όλο μιλάνε... και αυτό γινεται για να γνωρίσει ο ένας τον αλλον.... μονο σαν γνωρίσει ο ένας τον άλλον θα μπορέσουνε να ενοθουνε... και αυτο δεν συμβαίνει μόνο σε εμένα που πολοί αποκαλιτε το μυαλο σας τρελο αλλά σε Όλους όσους ψαχνουνε μέσα τους... βαθια... αλλά εγω θα γίνω ο παράξενος που θέλει μονο να έχει για στέγη τον καθαρό ουρανό... μακρια απο φλορους, τσουλες, κινητά και λεφτα.... να κοιτάει στον ουρανό και να σιγοτραγουδάει..... είναι όνειρο ζωής αυτός ο τρόπος ζωης.... όλοι με βλέπουν σαν να αργοπεθένω... δεν με νοιάζει τι λένε για μένα οι αλλοι... η μελοδία της ψυχης θα με παέι στον Μάγο... Μάγε το στο όνειρο ειμαι χαμένος γιατι γουστάρω εγω του είπα.... και μου απαντησε με εκοφαντικη και βαριά φωνή ‘’εσύ είσαι γιατί έτσι γουστάρεις εγω γιατί έτσι επέλεξα.... αλλά θα δούμε τελικά ποιός έχει δίκιο... το δικιο του μου είναι η λυτροση σου... ο χορός της νιότης σου... εγω μεγάλωνω...και εσυ ακολουθεις... κυκλο ζωης νομίζω τον λέτεεκει κατω όπου μένεις... εγω το λέω... το μαγικό της αργόρυθμης και ονειρικης σκόνης....’’ κατι είδα σαν να έπεσε... ήτανε το δάκρι του.... φοβισμενος για πρωτη φορά Μάγε δεν σε καταλαβαίνω... του απλωσα το χέρι να ρθεί κοντα μου... και μου είπε ‘’ το χέρι σου που μου απλώνεις ετσι... το χέρι βοητηειας που μου προσφέρεις... δεν ειναι αληθεινο ακόμα... όταν γ΄νει τότε θα γίνουμε ενα... ένα... θα πιούμε τον χρόνο.... ειμαι φυδι και εισαι σωμα... μετά θα είμαστε πουλι που ταξιδευει... ταξιδευει χωρίς σταματιμο... θα γυρίσουμε όλα τα μέρη επι γης... και στο Απειροπλαίσιο θα καταλειξουμε.... μην με προδόσεις... ειμαι αδύναμο ξοτικο....και είμαι και θα ειμαι γιατι απο το μικρό μου μυαλο βγαίνει μεγάλη βλασφίμια... πως ο Θεός που τα άντα κεινει ίσως να φτιάχτηκε απο ανθρώπινη μικρή φωνη...’’ αυτο μου είπε και εκλεγε σιοπιλα.καθως ξημέρωνε για αλλη μια φορά... και χάθηκε μέσα στο Δάσος λέγοντας μου ‘’θα τα ξαναπούμε αλλόκοτε επισκέπτη... που την ψυχη μου ανατάραξες και τον πόνο μου τον γιατρεψες... θα τα ξαναπούμε σιντομα....’’

 

© Γιώργος Κωνσταντινίδης (το παραπάνω κείμενο θέλω να κατοικεί στις ψυχές ολου τυ κοσμου... του πραγματικού κόσμου... και όχι του Απειοπλαισίου θέλοντας να δήξω πως φιλε Alexel δεν είμαι παγηδευμένος στο Απειροπλαίσιο αλλά μέσα απο αυτό το φανταστικό μέρος εκφράζω σηναισθήματα και εμπειρίες που με πλήγώσανε... δεν θα επαναλάβω τα ίδια λάθη για αυτο δημιούργησα το Απειροπλαίσιο....)

AplA^ o OneiroS
Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικά απίστευτος ο κόσμος του ονειροπλαισίου τον οποίο περιγράφεις με τόσο όμορφο κι άμεσο τρόπο.

 

Πιστεύω ότι όλοι μας το έχουμε επισκεφτεί σε κάποια φάση της ζωής μας ακόμα κι ακούσια, μη γνωρίζοντας ότι βρισκόμασταν εκεί.

 

Θα ήθελα να μιλήσω με τον πράσινο μάγο, μήπως και μάθω τι επιλογές πρέπει να κάνω, τι ψάχνω, τι να ξεχάσω για πάντα και τι να κρατήσω αναλοίωτο στη μνήμη μου για πάντα.

 

Τα συγχαρητήρια μου στον Όναρ που μας έφερε σε επαφή με αυτόν τον εικονικό κόσμο που ο καθένας μπορεί να χρησιμοποιήσει για άλλο σκοπό και σίγουρα μπορεί να γίνει η όαση για μπερδεμένες ψυχές σα τη δική μου :o

Link to comment
Share on other sites

Φίλε kostas@sl45i σε ευχαριστώ καταρχάς για τα καλά σου λόγια... θέλω να υπενθημίσω όμως κάποια πράγματα για να μην ξεχνιόμαστε... το Απειροπλαίσιο και ΟΧΙ ονειροπλαίσιο όπως μάλλον καταλάθος είπες δεν είναι εικονικό μέρος αλλά πνευματικό.. ένα εικονικό μέρος το βλέπεις και το επισκέπτεσαι μόνο με τεχνολογικά μέσα... Το Απειροπλαίσιο ΔΕΝ είναι κάτι τέτοιο... αφου η λέξη πνευματικός κόσμος πιστεύω το διαφοροποιεί παρασανγκας! Τέλος θέλω να πώ πως αυτό το μέρος που περιγράφω δεν πάει κάποιος σε ΚΑΠΟΙΑ φάση της ζωής του αλλά πάνε μόνο επίλεκτα άτομα... ΜΟΝΟ ευαισθητα άτομα τα οποία μπορουνε να νιώσουνε την γαλλήνη του Απειροπλαισίου και να εκιμίσουνε τον Πράσινο Μάγο που είναι κομμάτι του καθενός... είναι το κομμάτι με τους φόβους, τις χαρές ,τις λύπες... είναι μέρος του πνεύματος μας που ενσαρκώνετα μέσα στο Απειροπλαίσιο και μπορείς αν θελεις να τον γνωρίσεις... και πραγματικά να ζήσεις... :)
AplA^ o OneiroS
Link to comment
Share on other sites

philipBRAZIL αν αλήθειασε γυροφέρνει ο Πράσινος Μάγος δεν πρέπει να κάνεις ευχέλεο αλλά να περιμένεις να έρθει κοντά σου... δεν είναι κακός ο Πράσινος Μάγος... αλλά δεν νομίζω να λες αλήθεια αφού ο συγκεκριμένος Μάγος κατοικεί στο Απειροπλαίσιο και δεν γυροφέρνει κανέναν... μόνο όποιος θέλει να ανακαλύψει την γαλλήνη και την ηρεμία μέσα στον διεστραμένο κόσμο όπου και ζούμε μπορεί να τον γνωρίσει...
AplA^ o OneiroS
Link to comment
Share on other sites

xm..."eimai fidi kai eisai swma[...]eimai adynamo kswtiko" o prasinos magos einai to kommati me tous fobous,tis xares kai tis lupes..opws kai me tis epithymies,ton fthono kai th zhlia file onar..giati oloi kseroume ti symbolizei to "fidi" symfwna me th thriskeytikh paradosh...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε klainmein λοιπόν καταρχάς σου λέω το Απειροπλαίσιο δεν είναι γραμμένο βάση θρησκευτικών παραδόσεων... και κατα δεύτερον εγώ δεν πιστεύω σε θεό(εκκλησία,δογμα,θρησκευτηκές παραδόσεις)και οτι παει πακέτο, εγώ πιστεύω στον Δημιουργό... είδες πως σε εγκλόβήσε η θρησκευτική παράδοση ή διάταξη η οποία ακολουθείς??? Πίστεψες πως ο Μάγος είναι κακός επειδή τον παρουσιάζω μεταφορικά σαν φύδι... Τον έθεσα λοιπόν μεταφορικά σαν φύδι διότι το φύδι είναι ερπέτο και είναι καταδικασμένο να σέρνεται σε όλη του την ζωη... τώρα τα υπόλοιπα συμπεράσματα δικά σου φίλε μου...! :)
AplA^ o OneiroS
Link to comment
Share on other sites

Απειροπλαίσιο (μέρος 5ο)

 

Το Απειροπλαίσιο έρχεται κοντά μας... κοντά μου... Το Απειροπλαίσιο περιμένει υπομονετικά το ταξιδιότη που έρχεται... πλεισιάζει! Ο Ταξιδιότης έρχεται από έναν άλλον κόσμο... έναν κόσμο όπου μειωνεκτεί... Ποιός είναι ο Ταξιδιότης? Το ερώτημα τούτο έχει άπειρες λύσεις καθώς ο Ταξιδιότης συμβολίζει τον καθένα απο εμας... εμας που ζούμε αποκακρισμένοι από τον πυρήνα... Ο πυρήνας της ανθρώπινης σημβίωσης και απδοχής... τον έχουνε διαγράψει πολοί. Εγώ δεν θα τον διαγράψω αλλά θα τον αγκαλιάσω... και η αγκαλιά θα ζεσταθεί... και θα γίνει αδιάσπαστη επυθημία για ζωή... Μια ΖΩΗ πλασμένη και διαδραματιζούμενη μέσα... βαθιά μέσα στο Απειροπλαίσιο... Δεν θα παραπονεθω για αυτά που έχασα... μόνο για αυτα που έκλαψα! Αυτά είναι τα συμαντικα. Συμαντικά δεν είναι αυτα που καθορίζουνε την ζωή σου απλά αλλά είναι αυτά τα οποία σε ενδιαφέρουν αν θα αλλάξουνε την ζωή σου. Μέσα στο Απειροπλαίσιο θα βρείς απαντήσεις σε όποιο ερώτημα κι αν έχεις... Ο Πράσινος Μάγος θα σου απαντήσει με χαρά και ατανόηση όσο επιθετικη ή βλακόδεις μπορεί να είναι η ερώτηση που θα κάνεις.... Ο Πράσινος Μάγος οντας κομμάτι του εαυτού σου δεν μπορεί να σε ‘’παρεξιγήσει’’ αλλά μονάχα να σε κατανοήσει! Βέβαια υπάρχει και η ατυχής περίπτωση να μην καταλαβαίνεις τον εαυτο σου... σε αυτην την περίπτωση είσαι μόνος εσυ κι ο εαυτος μα το κατάλαβες αργα... εγω ευτυχός δεν είμαι πια μόνος... είμαι παρέα με τον Μάγο.Τον καλήτερο σύμβουλο της ψυχης και του πνεύματος... τον άλλο μου εαυτό που κατοικεί μέσα μου... τουτο το ξοτικό είναι η μαγεία ενός άλλου κόσμου ενός κόσμου που όμοιο του δεν φαντάστικες ποτέ σου... εσύ βλάκα παγιδευμένε απο συνήδιση και πνεύμα αναγνώστη... ασε το πνε΄μα σου να ταξιδεψει και να φύγεις μακριά.... Μακριά από όλους... όσοι είναι ερωτευμένοι θέλουνε και το ημιση μαζί τους μόνο που το πρόσωπο αυτο πρέπει να είναι 100% άξιο! Τώρα για το αν εσύ είσαι αξιος... απο την στιγμη που δήλωσες επιθημία να βρεθείς κατά Απειροπλαίσιο μεριά παει να πει πως είσαι... κάτι άλλο δεν θα πω εγώ αλλά ο Μαγος.... ‘’ εσεις παιδια, μικροί, μεγάλοι μαντραχαλοι βρείτε με μέσα σας για να σας δόσω απο το πανέρι με τις ευχές... και οι ευχές είναι κατάρες και οι κατάρες απείλες που πρέπει να ξεπεράσεις για να Απειροπλαισιωθείς...’’

© Γιώργος Κώνσταντινίδης

AplA^ o OneiroS
Link to comment
Share on other sites

το απειροπλαίσιο ίσως να είναι και η αναζήτηση και κατανόηση του ίδιου μας του εαυτού και οι λύσεις που προσπαθούμε να βρούμε στις δικές μας αναζητήσεις :o , οι "συζητήσεις " που κάνουμε με τον ίδιο μας τον εαυτό !
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος <<ON@R>> (25 Απρ. 2004 , 13:56)

 

Απειροπλαίσιο (μέρος 5ο)

 

.......

 

εσύ βλάκα παγιδευμένε απο συνήδιση και πνεύμα αναγνώστη... ασε το πνε΄μα σου να ταξιδεψει και να φύγεις μακριά.... Μακριά από όλους... όσοι είναι ερωτευμένοι θέλουνε και το ημιση μαζί τους μόνο που το πρόσωπο αυτο πρέπει να είναι 100% άξιο! Τώρα για το αν εσύ είσαι αξιος... απο την στιγμη που δήλωσες επιθημία να βρεθείς κατά Απειροπλαίσιο μεριά παει να πει πως είσαι...

 

 

Αυτό είναι πολύ σημαντικό. Πρέπει να θέλεις να πας στο απειροπλαίσιο για να μπορέσεις. Αλλιώς δεν είσαι άξιος να βρεθείς εκεί.

 

Όταν κάποιος δε θέλει μπορεί να νομίσει ότι όλα αυτά που λέμε δεν ισχύουν. Εμείς που έχουμε πάει όμως ξέρουμε :) :)

Link to comment
Share on other sites

kostas@sl45i νομίζω μερικά κομμάτια ακόμα του Απειροπλαισίου σε συνεργασία με τον Πράσινο Μάγο μπορούνε να αναβαθμήσουνε κατά πολύ την οπτική γωνία σκέψης και ονείρου σε πολλά μέλη τα οποία ενδιαφέρονται με τέτοιο τρόπο έτσι ώστε να δηδακτούν κάποια πράγματα... Όχι από εμένα αλλά από αυτά που σημαίνουνε για τον καθε ένα αυτά που γράφω! Και αυτό δεν σου κρίβω με χαρωποιεί ιδιέταιρα :)
AplA^ o OneiroS
Link to comment
Share on other sites

Πρώτoν θα ήθελα να σε συγχαρώ φίλε μου, γιατί μπόρεσες να φέρεις .. να αποτυπώσεις και να μας κάνεις να νιώσουμε κατά κάποιο τρόπο τον δικό σου κόσμο διαφυγής της σκληρής ..άδικης πραγματικότητας.

 

Θα ήθελα να πω πως όσο ευαίσθητος και αν είναι κάποιος δεν νομίζω πως θα βρει αυτόν τον συγκεκριμένο κόσμο, ο καθένας έχει δική του φαντασία και τα δικά του προσωπικά προβλήματα που τον οδηγούν στην πλάση ενός ωραίου κόσμου... ενός κόσμου αρμονίας και γαλήνης. Στην δική σου περίπτωση το Απειροπλάσιο . :)

 

Ακόμα, ο πράσινος μάγος αν κατάλαβα καλά είναι ο άλλος σου εαυτός που σε βοηθά στην κατανόηση και επίλυση των προβλημάτων σου τον οποίο έχεις δημιουργήσει με την δική σου και μοναδική φαντασία.

 

Εγώ για παράδειγμα δεν έχω δημιουργήσει έναν ανάλογο κόσμο αλλά για να δω και να αναθεωρήσω τα προβλήματά μου, τα αναπάντητα ερωτήματα μου και τους προβληματισμούς κάνω το εξής: όταν νιώθω την ανάγκη για ένα restart, όπως το λέω ή μια ερώτηση πηγαίνω στο κρεβάτι μου ξαπλώνω και κλείνω τα μάτια μου και κάνω ένα είδος flash back δηλαδή αναθεωρώ και ξαναβλέπω κάποιες στιγμές του κοντινού παρελθόντος βλέποντας τα και ακούγοντας κατά κάποιο τρόπο. Έτσι βλέπω τα λάθη μου, και βλέπω την διόρθωση. Σαν το the butterfly effect αλλά φυσικά εγώ δεν αλλάζω τα γεγονότα lol ούτε μπορώ να τα βλέπω όλα τόσο καθαρά.

 

Έτσι λοιπόν αγαπητέ ΟΝΑΡ ο καθένας μας έχει έναν κάλο και κακό εαυτό έναν σωτήρα και έναν προστάτη ή ότι διάολο θέλει η φαντασία του, αλλά έτσι βάζει σε λειτουργία την λεγόμενη ενόραση. Έτσι λοιπόν εσύ έχεις τον πράσινο μάγο. Εγώ έχω τα flash backs!!!!

 

Φιλικά dread! :)

Albert Einstein : "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." :!: :)

 

<-><-><-><-><->

This signature is protected by Norton AntiVirus 2005 :cool:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε dread! Θέλω να διαφωνήσω μαζί σου σε κάποια σημεία: κατρχάς ''όσο ευαίσθητος και αν είναι κάποιος δεν νομίζω πως θα βρει αυτόν τον συγκεκριμένο κόσμο, ο καθένας έχει δική του φαντασία και τα δικά του προσωπικά προβλήματα που τον οδηγούν στην πλάση ενός ωραίου κόσμου... ενός κόσμου αρμονίας και γαλήνης. Στην δική σου περίπτωση το Απειροπλάσιο . '' διαφωνώ διότι ο κάθε ένας δεν έχει ονομάσει αυτόν τον κόσμο και οπως λες (όταν νιώθω την ανάγκη για ένα restart, όπως το λέω ή μια ερώτηση πηγαίνω στο κρεβάτι μου ξαπλώνω και κλείνω τα μάτια μου και κάνω ένα είδος flash back δηλαδή αναθεωρώ και ξαναβλέπω κάποιες στιγμές του κοντινού παρελθόντος βλέποντας τα και ακούγοντας κατά κάποιο τρόπο. Έτσι βλέπω τα λάθη μου, και βλέπω την διόρθωση. Σαν το the butterfly effect αλλά φυσικά εγώ δεν αλλάζω τα γεγονότα lol ούτε μπορώ να τα βλέπω όλα τόσο καθαρά. ) δεν το έχεις ονομάσει ούτε εσύ ούτε εχεις προβάλεις εικόνες ανάλογες στο μυαλό σου... Εγώ τα έκανα αυτά ενσαρκόνοντας για τον κάθε ένα αυτο που πολύ παραστατικά περιεγραψες... μόνο αυτο. Δεύτερον μην νομίζεις πως όλοι οι άνθρωποι βρίσκουνε τέτοιες διόδους στην ζωή τους! Επειδή εσυ ίσως να εντάσεσαι σε αυτούς δεν μπορείς να αποκλείεις διάφορες άλλες περιπτώσης διαφυγης απο την πραγματικότητα κ.λ.π.

ΠΑΝΤΑ Φιλικά :)

AplA^ o OneiroS
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος <<ON@R>> (25 Απρ. 2004 , 20:47)

 

Επειδή εσυ ίσως να εντάσεσαι σε αυτούς δεν μπορείς να αποκλείεις διάφορες άλλες περιπτώσης διαφυγης απο την πραγματικότητα κ.λ.π.

ΠΑΝΤΑ Φιλικά :)

 

 

Γιατί φίλε μου να ξεφύγεις από την πραγματικότητα;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

DeathAngel σε μερικές σοβαρές φάσεις της ζωής σου μπορεί να χρηαστεί ή να θελίσεις να ξεφύγεις... να νιώθεις φυλακισμένος εδώ και απλά να θες να κάνεις ένα μικρό διάλειμα από την πραγματικότητα... ::)
AplA^ o OneiroS
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DeathAngel (27 Απρ. 2004 , 11:03)

 

Γιατί φίλε μου να ξεφύγεις από την πραγματικότητα;

 

 

Eσύ δεν ήσουν έφηβος ποτέ??? ;)

Albert Einstein : "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." :!: :)

 

<-><-><-><-><->

This signature is protected by Norton AntiVirus 2005 :cool:

Link to comment
Share on other sites

Απειροπλαίσιο (μέρος 6ο)

 

Άλλη μια μέρα ξεκινάς μα δεν ξέρεις τελικά που θα σε πάει... μπορεί να σε βγάλει στο βασήλειο των Σκιών... Το Απειροπλαίσιο είναι εκεί... οι σκιές η μόνη παρέα... δεν είναι μιζέρια είναι κατι που μου αρέσει... κάτι που με διεγύρει... Θέλω... να κανω πολλά Ονείρατα πραγματικότητα... Τα Ονείρατα φευγάτα απο την ζωή μου... Ο Πράσινος Μάγος με περιμένει όπως πάντα... πολλές οι στενοχώριες... τα Ονείρατα ήτανε λίγα και καλά... Τα ονείρατα περίεργα... λίγα... μακρινά.... Πραγματοποιώ την θέληση μου... Αγαπάω, αγαπώ είναι το ψεύτικο ρήμα... δεν υπάρχει πια αγάπη... είμαι εγω και ο εαυτός μου μα το κατάλαβα αργά... είμαι στο Απειροπλαίσιο τωρα πια. Εδώ που είμαι σε καλώ να έρθεις... Τα δάκρια του Μάγου θα κάψουνε όποιον φέρει αντιρισεις στους νόμους του Απειροπλαισίου... Οι ματσομένοι πούστιδες που δίχνονται θα καούν χωρίς να μπορούνε να αντιδράσουνε... και εμείς πληγομένα ξοτικα.... εμεις ευαίσθητοι ανθρωποι... Ελάτε λοιπόν να σφύξουμε τα δοντια και όσοι δεν μας σέβονται θα μας φοβουνται.... ο ουρανός μας χςράει ολους όμως στο Απειροπλαίσιο ο Ουρανος των ονειρικών αστρων δεν είναι για όλους... είναι για λίγους.... Το δικό μου αστρο όμως είναι μικρό... παράξενο.... Ο Μάγος.... μετον Μάγο θα ενοούμε και θα είμαστε μαζί το πιο λαμπρό αστέρι στο Απειροπλαίσιο... Οι συζητήσεις θα έχουνε τελειώσει... και ο Μάγος θα με Πάει στο Απειροπλαίσιο για πάντα... θα σκέφτομαι νειρικά... καθώς η μορφή μου θα τριγυρνά στο Απειροπλαίσο με χαρά και πανηγυρια θα γιορτάζωκάθε μέρα που φεύγει και καθε μέρα που έρχεται... Μαζι με ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ φίλους και ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΥΣ συγγενεις θα είμαι για πάντα σε μία Απειροπλαισιομένη πραγματικότητα....

 

Γιώργος Κωνσταντινίδης ©

AplA^ o OneiroS
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι εκει εξω τελικα... προσφατα το Focus ειχε ενα αρθρο στο οποιο υποστηριζε οτιυπαρχουν ενδειξειες οτι το συμπαν ειναι ενας υπολογιστης και τοι πιθανον να ειμαστε το..Ματριξ. Α να σχολιασω κατι. Λετε οτι μεσα μας εχουμε το καλο και κακο μας εαυτο Σωστο, οπως εχουμε το ανδρικο και το γυναικειο με τις 2 φυσεις να κυριαρχουν μεσα μας. Το λεω αυτο γιατι οι επιστημονες δηλωνουν οτι γεννιομαστε αρχικα ως γυναικες και μετα διαμορφωνεται το φυλο μας.. Αρα ολα πανε στην δυαδικοτητα...
Link to comment
Share on other sites

21century εγώ μηλάω με την καρδιά και τα Ονείρατα.... Τα Ονείρατα με βάζουνε στο δρόμο του Απειροπλαισίου.... εσύ μηλάς ας μου επιτραπεί η έκφραση ομά :)
AplA^ o OneiroS
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dread (30 Απρ. 2004 , 17:33)

 

Eσύ δεν ήσουν έφηβος ποτέ??? ;)

 

 

Ήμουν αλλά η φυγή από την πραγματικότητα δεν ήταν λύση.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eXecrable (24 Αύγ. 2004 , 02:19)

 

Ρε παιδιά τι κάνει ο ΟΝΑΡ???

Που χάθηκε?

 

έλα μου ντε! :confused: μήπως παραθερίζει; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...