Jump to content

Qteκ 2020


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

oxi ems? dld den dehetai eikonominimata? kala den me peirazei poli auto...a kai kati akoma... akusa kati gia thiki? metaliki? mipos boreite na mu dosete link? xerete an pulane sdio kartes stin ellada? kai ti dinatotiton?

 

alexkass thx, ama den isun esy tha eihe klisei auto to thema

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

skeftomai na to tsimpisw k egw re guys.

 

gia peite, aksizei? exei bgalei tpt problmata?

 

kat diabasa oti an pesei i mpataria tou xanei oti exei stin mnimi?

 

ps.poso kostizei kai apo pou? ti me symferei?

Spearfishing with greekdivers.com

Join us :)

Link to comment
Share on other sites

einai telio makran kalitero apo p900 eho dulepsei kai me auto..

 

auto pu akuses einai lathos ehei esoteriki bataria pu kai na pesei h bataria su krataei nomizo gia 72h ta dedomena

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος okapi ( 7 Μάρ. 2004 , 00:26)

 

auto pu akuses einai lathos ehei esoteriki bataria pu kai na pesei h bataria su krataei nomizo gia 72h ta dedomena

 

 

όταν η κανονική μπαταρία πάει στο 0% έχει ακόμα 72 ώρες αναμονή (με κλειστή κεραία και κλειστό pda) και μετά μπαίνει σε λειτουργία η backup που κρατάει για 30 λεπτά σε αναμονή και ουσιαστικά είναι για να αλλάζουμε τις μπαταρίες.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

gdeme,

 

έχει 2 μπαταριες. η μία είναι η κανονική μπαταρία (αυτή που βγαίνει) και μια εσωτερική (εφεδρική).

 

Η κανονική μπαταρία ΑΝ αδειάσει, και κλείσεις την συσκευή ΚΑΙ ως PDA ΚΑΙ ως τηλεφωνική συσκευή, τότε θα μπορεί να κρατηθεί για 72 ώρες. Αν περάσουν κι αυτές οι 72 ώρες και ΔΕΝ το έχεις φορτίσει, τότε μπαίνει σε λειτουργία η εφεδρική (εσωτερική) μπαταρία που μπορεί να σου δώσει άλλη μισή ώρα ζωής!

Εννοείται ότι ποτε δεν θα αφήσεις βέβαια να συμβεί κάτι τέτοιο γιατί τότε θα χαθεί ότι υπάρχει στην εσωτερικη μνήμη του τηλεφώνου!

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexkass ( 7 Μάρ. 2004 , 01:40)

 

όταν η κανονική μπαταρία πάει στο 0% έχει ακόμα 72 ώρες αναμονή (με κλειστή κεραία και κλειστό pda) και μετά μπαίνει σε λειτουργία η backup που κρατάει για 30 λεπτά σε αναμονή και ουσιαστικά είναι για να αλλάζουμε τις μπαταρίες.

 

 

sorry gια το άσχετο ποστ

αλλά θέλω να ρωτήσω αν το ίδιο ισχύει και για τα υπόλοιπα Pocket PC

Link to comment
Share on other sites

ως διαδικασία φυσικά και ισχύει αρκεί να υπάρχει η ενσωματωμένη μπαταρία (που στα περισσότερα τελευταία μοντέλα υπάρχει).

 

δεν ισχύει ως χρόνος αναμονής, αφού αυτό είναι σε συνάρτηση με το "μέγεθος" της κάθε μπαταρίας

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος N1GHTM4R3 ( 6 Μάρ. 2004 , 20:49)

 

endiaferete kaneis gia metaxirismeno 1 mina qtek 2020? poulaei enas filos mou.

an ine PM me

 

 

Πόσο...;;;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος okapi ( 7 Μάρ. 2004 , 00:21)

 

...a kai kati akoma... akusa kati gia thiki? metaliki? mipos boreite na mu dosete link?

 

 

Όντως είχε αναφερθεί αυτό από τον azeppos (καμμιά 15αριά σελίδες πίσω). Πριν λίγες μέρες ρώτησα και εγώ αν υπάρχουν πληροφορίες για την αξιοπιστία των δύο 'μαγαζιών' αλλά δεν απάντησε κανείς... :confused:

Τα links που ψάχνεις okapi είναι:

Innopocket και

Proporta (θα το δεις φάτσα μόστρα μετά την επιλογή γλώσσας/νομίσματος).

 

Επι τη ευκαιρία ξαναρωτάω:

  1. [*]υπάρχουν σχόλια για την αξιοπιστία των εν λόγω καταστημάτων;[*]Στην Proporta έχει screen protectors για το XDA (αλλά όχι το ΙΙ που είναι το 2020 μας). Ξέρει κανείς αν οι διαστάσεις της οθόνης είναι ίδιες; Θα ήθελα να πάρω protector για το 2020 μου αλλά δεν έχει για XDA II...[*]Κάνενα άλλο accessory στο οποίο αξίζει να τα χώσουμε και δεν βρίσκουμε εδώ στο Ελλάντα;[/list=1] Θενξ...
Link to comment
Share on other sites

εχω πει και σε προηγούμε ποστ ότι κατά την γνώμη μου και την εμπειρία μου, τα 2 καλύτερα Online shops είναι το brando και το doml.

 

 

λοιπον.

και τα 2 μαγαζία τα εχω χρησιμοποιήσει. στελνουν σε 4-5 μερες οτι παραγγείλετε, με έξοδα αποστολής το πολύ 4 ευρω!

έχουν και τα 2 screen protectors για το 2020.

 

το brando έχει και μεταλικές θήκες πολύ καλές!

τα site τους είναι:

 

brando

doml

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DrMaslow ( 9 Μάρ. 2004 , 13:54)

 

εχω πει και σε προηγούμε ποστ ότι κατά την γνώμη μου και την εμπειρία μου, τα 2 καλύτερα Online shops είναι το brando και το doml.

 

λοιπον.

και τα 2 μαγαζία τα εχω χρησιμοποιήσει. στελνουν σε 4-5 μερες οτι παραγγείλετε, με έξοδα αποστολής το πολύ 4 ευρω!

έχουν και τα 2 screen protectors για το 2020.

 

το brando έχει και μεταλικές θήκες πολύ καλές!

τα site τους είναι:

 

brando

doml

 

 

Doctor ευχαριστώ πολύ για την απάντηση... Δεν ήθελα να σε κάνω να επαναλάβεις τα λεγόμενα σου, αλλά καταλαβαίνεις οτι μετά απο 60 σελίδες posts, αρχίζεις να ξεχνάς τι έχεις διαβάσει και που το βρήκες. Τώρα που το ξαναείδα, είχα όντως πάει στο brando αλλά στις πρόσφατες αναζητήσεις που έκανα, δεν ξαναβρήκα το link... Τέλως πάντων.

Μάλλον από εκεί θα πάρω τελικά το "πακετάκι"... Έχει και τη μεταλλική θήκη (ίδια με τους άλλους και πιο φθηνά), και screen-protectors (ακριβότερα από τους άλλους) και ένα ωραίο (και βολικό αν βαριέσαι το τύλιγε-ξετύλιγε όλη την ώρα) retractable USB καλώδιο (που δεν είδα στους άλλους)...

 

Τα παραγγέλνω εντός 5λέπτου από brando λοιπόν...

 

Όταν έρθουν θα σας πω τη γνώμη μου για τη θήκη - για όποιον ενδιαφέρεται :whistle:

 

Ευχαριστώ πολύ και πάλι Δόκτορ... :)

Link to comment
Share on other sites

αντε με το καλό να τα δεχθείς :D

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DrMaslow ( 9 Μάρ. 2004 , 13:54)

 

 

το brando έχει και μεταλικές θήκες πολύ καλές!

τα site τους είναι:

 

brando

doml

 

 

giati omos sto site toy brando den exi poy8ena sxetika me shipping policy (rates, company), ektos vevea ke den to blepo :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος patelis ( 9 Μάρ. 2004 , 18:13)

 

giati omos sto site toy brando den exi poy8ena sxetika me shipping policy (rates, company), ektos vevea ke den to blepo :cry:

 

 

Είχα και εγώ αυτήν την απορία pateli...

Μου λύθηκε μόλις έστειλα την παραγγελία όμως (με το αναμενόμενο πρέπει να πω - όταν δεν λένε είναι απλό ταχυδρομείο). Ιδού το κείμενο αυτούσιο από το email της παραγγελίας:

Screen Protector always taking around 15 days to overseas, for others, always taking around 12 days to overseas.

If you ordered Screen Protector with other products, they will be packed into separated packages.

If you cannot get your order over 22 days, please email to order@brando.com.hk for further.

Σε ότι αφορά τα ταχυδρομικά: SHIPPING : USD 3.00

 

12 ή 15 ή 22 (σαν όριο) μέρες + χαμηλά ταχυδρομικά σημαίνει... πρίξε τον ταχυδρόμο. Γιατί τον courrier δεν θα τον χρειαστείς. Τι να κάνουμε...

 

Good luck...

Link to comment
Share on other sites

βρε αφήστε να λενε οτι λενε! σε 5 μερες maximum θα το εχετε στα χερια σας με κανονικό ταχυδρομιο!!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

Από το στόμα σου και στου Θεού τ' αυτί Δόκτορα :)

Για να μην τα παραλέμε όμως, όντως οι χρόνοι του ταχυδρομείου έχουν βελτιωθεί πολύ.

Απλά επειδή και εγώ την είχα την απορία και έψαχνα γύρω-γύρω στο site, παρέθεσα το κειμενάκι τους προς πληροφόρηση ημών και υμών...

Link to comment
Share on other sites

ναι έτσι είναι!

 

 

κοιταξτε να δειτε.....

 

πρωτη φορά πέρσυ τους εκανα παραγγελία. ήρθε σε 3 μερες. μετα από λίγο όταν άλλαξα και πήρα το p900 και αγόρασα καινούριο προστατευτικό και θήκη και μνήμη ήρθαν σε 4 μερες. πριν 1 μηνα που αγόρασα προστατευτικό και θήκη για το 2020 ήρθαν πάλι σε 3 μερες. μετά απο 2 μέρες που αγορασα θήκη μεταλλική για το ipaq της αδερφής μου ήρθε σε 5 μερες. και τωρα που της αγόρασα screen protector έχουν περάσει 5 μέρες αλλά δεν έχει έρθει ακόμα.

 

αυτό που θέλω να πω είναι ότι εξαρτάται από τις πτήσεις, και τις ανταποκρίσεις που χρησιμοποιούν κάθε φορά για να έρθει το ταχυδρομίο από το χονγκ κονγκ στην Ελλάδα. λογικό είναι να "παιζουν" λίγο οι μέρες. γι'αυτο λέω 4-5 οπότε να είμαστε μέσα. βεβαια αυτοι σου βάζουν 15 για να είναι στανταρ μεσα :D :D :D

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και μπορούν. απλά άνοιξε το ΒΤ και απενεργοποίησε το Passkey Authendication απο τα Bluetooth settings.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Qteκ 2020

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...