Jump to content

Qteκ 2020


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PPP12 (16 Μάι. 2004 , 15:16)

 

@Murdof

 

Η Dangaard κυκλοφόρησε επίσημα την 1.66 rom για το Qtek

και η T-Mobile έβγαλε beta την 1.72

 

Εμείς εδώ τίποτα ακόμα ?

 

 

Εγώ έχω την 1.66 beta.... Θα ρωτήσω αύριο εαν υπάρχει κάτι νεότερο και θα ενημερώσω.

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μα η μπέτα δεν είναι για απλούς χρήσθες. είναι για τέστερς. όταν βγει (έλθει) η 1.66 φάιναλ τότε λογικά ο Σπύρος θατην ανεβάσει.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Demon (16 Μάι. 2004 , 18:17)

 

Μήπως καθυστερεί λόγω Ελληνικών;

Λέω μήπως. :whistle:

 

 

Τα ελληνικά τα κάνουμε μαζί με τη Paragon οπότε κάθε αλλαγή/διόρθωση που κάνουμε πρέπει να τη στείλουμε πίσω και να μας στείλουν νέο αρχείο...

Οπότε δεν έχει καμία σχέση με το upgrade.

 

Απλά δεν έχω το upgrade για να σας το δώσω!

Το upgrade στο κάτω κάτω στη beta που έχω δεν έχει και τίποτα το καινούργιο... Εαν ξέρετε τι έχει καινούργιο παρακαλώ ενημερώστε με να το δω και εγώ (καθώς δεν υπάρχει όπως γνωστό release history)

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μιας και αναφέρθηκε η Paragon να αναφέρω κι εγώ με τη σειρά μου το εξής.

Πριν αρκετό καιρό (πολλές σελίδες πιο πίσω) είχα αγοράσει και εγκαταστήσει το πακέτο με την εξελληνοποίηση της Paragon.

Ήταν πολύ καλό πακέτο και ο λόγος που δεν τα άφησα τελικά ήταν ένα σοβαρό bug κατά την απενεργοποίηση του flight mode.

Πριν λίγες μέρες μου έστειλε email και μου είπε να κατεβάσω την νέα version και το πρόβλημα αυτό είχε λυθεί και τρέχουν πάρα πολύ καλά. Οπότε το Qtek το έχω ήδη στα Ελληνικά και δεν καταλαβαίνω ποιος ο λόγος να γίνει μια νέα δουλειά πάνω σε αυτό το θέμα αφού η Paragon το έχει ήδη έτοιμο και μάλιστα το αποτέλεσμα όπως είπα είναι πάρα πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι οτι αυτή η λύση δεν έχει πλήρη ελληνικά με την έννοια της ρομ και είναι κάπως πιο αργή.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Demon (17 Μάι. 2004 , 00:31)

 

Πάντως μιας και αναφέρθηκε η Paragon να αναφέρω κι εγώ με τη σειρά μου το εξής.

Πριν αρκετό καιρό (πολλές σελίδες πιο πίσω) είχα αγοράσει και εγκαταστήσει το πακέτο με την εξελληνοποίηση της Paragon.

Ήταν πολύ καλό πακέτο και ο λόγος που δεν τα άφησα τελικά ήταν ένα σοβαρό bug κατά την απενεργοποίηση του flight mode.

Πριν λίγες μέρες μου έστειλε email και μου είπε να κατεβάσω την νέα version και το πρόβλημα αυτό είχε λυθεί και τρέχουν πάρα πολύ καλά. Οπότε το Qtek το έχω ήδη στα Ελληνικά και δεν καταλαβαίνω ποιος ο λόγος να γίνει μια νέα δουλειά πάνω σε αυτό το θέμα αφού η Paragon το έχει ήδη έτοιμο και μάλιστα το αποτέλεσμα όπως είπα είναι πάρα πολύ καλό.

 

 

Ο λόγος που η Paragon έβγαλε αυτό το fix είναι λόγω της συνεργασίας μας.

Απλά θα δεις ότι κάποιες εφαρμογές δεν είναι στα Ελληνικά (MMS Composer, Album και ειδικά οι εφαρμογές της IA Style). Αυτά τελειώνουμε τώρα και θα βγεί η έκδοση που θα έχει τα πάντα μεταφρασμένα...

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος murdof (17 Μάι. 2004 , 00:36)

 

Ο λόγος που η Paragon έβγαλε αυτό το fix είναι λόγω της συνεργασίας μας.

Απλά θα δεις ότι κάποιες εφαρμογές δεν είναι στα Ελληνικά (MMS Composer, Album και ειδικά οι εφαρμογές της IA Style). Αυτά τελειώνουμε τώρα και θα βγεί η έκδοση που θα έχει τα πάντα μεταφρασμένα...

 

Οι extra εφαρμογές όντως δεν είναι εξελληνοποιημένες.

Πάντως αν γίνει έτσι θα είναι απλώς τέλεια.

 

Με την ευκαιρία να κάνω και μια πρόταση για την Ελληνική version.

Καλό θα ήταν το Ελληνικό πληκτρολόγιο να περιέχει πλήρως το Ελληνικό λεξιλόγιο όπως και το Αγγλικό.

Δηλαδή γράφωντας μια λέξη να μαντεύει τι θα γράψεις και να στο βγάζει σαν επιλογή από πάνω. Έχει κάνει μια προσπάθεια η Paragon αλλά είναι πολύ φτωχή και δεν βοηθάει.

Επίσης καλό θα ήταν και να προσεχτεί το θέμα του sms. Να μπορούμε επιτέλους να γράφουμε ένα μήνυμα με 160 ελληνικούς χαρακτήρες και να αποστέλλεται σε ένα και όχι σε τρία.

Και τέλος στις επαφές να υπάρχει μια τάξη δίνοντας από πάνω τους ελληνικούς χαρακτήρες και όταν ψάχνουμε μια επαφή γραμένη με Ελληνικά να την βρίσκει ακόμα και βάζοντας 1 ή 2 γράμματα. Προς το παρόν αυτό γίνεται τώρα μόνο με τους αγγλικούς χαρακτήρες.

 

Αυτά... :X ;)

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά όπως τα λέτε και όμορφα.....

ΑΛΛΑ δεν θα υπάρχει Ελληνική έκδοση μέσα σε ROM!

Θα είναι ένα install του Language Extender απλά!

 

Είναι κάποια μέρη του WM που δε μπορεί να τα πειράξει κανένας δυστηχώς για να φιάξει κάποια πράγματα όπως λές...

π.χ. τα SMS και 160 χαρακακτήρες και η αναζήτηση με Ελληνικούς χαρακτήρες...

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

αναζήτηση στα ελληνικά έχουν τα ΣΕ :)

 

μα γιατί δεν το κάμετε σε ρομ? όπως στο 8080? :(

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος okapi (18 Μάι. 2004 , 00:51)

 

θα ειναι δωρεαν ή οχι ?

 

Λογικά πρέπει να είναι όπως και του 8080.

Η μη απάντηση όμως σε αυτό το επαναλαμβανόμενο ερώτημα με κάνει να σκέφτομαι αρνητικά...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος theangel (13 Μάι. 2004 , 12:44)

 

ΕΙΜΑΙ ΣΥΓΧΗΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΨΩΝΙΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ teleservice.

 

Το σάββατο μου έπεσε το 2020 αλλά δεν είχε κανένα πρόβλημα.

Δούλευε κανονικά και φόρτιζε κανονικά.

Την τρίτη το πρωί δεν φόρτιζε...ούτε στον φορτιστή αυτοκινήτου ούτε στον σταθερό.

Πέρνω τηλ. στην telesevice και μου λένε οτι πρέπει να το στείλω στην Αθηνα(εγω μένω θεσ/κη).

Τους ρωτάω πότε θα ξέρω την βλάβη που έχει και μου είπανε μόλις έρθει θα το παραλάβουμε και την ίδια μέρα θα ξέρουμε το πρόβλημα.

Εγω πέρνω κατευθείαν την courier τηλ. και το στέλνω.Η courier μου διαβεβαιωνει οτι την άλλη μέρα το πρωί θα το έχουν παραλάβει.

Περνω εχθες γύρω στις 13.00 το μεσημέρι στην teleservice και μου λένε δεν ήρθε ακόμα, καλύτερα να μας πάρετε αυριο.

Μέχρι εδώ όλα καλά...λεω δεν τρεχει τπτ μια μέρα είναι.

 

Πριν από μισή ώρα τους πέρνω τηλ. και μου απαντάει μια κοπέλα και μου λέει οτι ακόμα δεν το παραλάβανε, εγω τις λεώ αποκλειεται γιατι το έστειλα με την courier την τρίτη.....

η κυρια επιμένει και μολίς τις λέω...καλά θα μιλησω με την courier και θα σας ξαναπάρω....

μου λέει ...περιμενετε λιγο κυριε....

φωναζει σε μια αλλη κοπελα....κοιτα εκει στα ποδια σου κατω απο το γραφείο μήπως εχει κανένα τηλ. 2020 με το όνομα ΝΕΝΟΠΟΥΛΟΣ σε ενα καφέ φακελο ....

και η άλλη της απανταει .... ναι υπαρχει

μου το επιβεβαιωνει και αυτη...

εγω τότε ρωταω...ποτε θα το εξετασεται??

και μου απανταει.....θα το παραλάβουμε σήμερα ή αύριο και θα το εξετάσουμε απο βδομάδα(ΤΩΡΑ ΑΥΤΗ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΗ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ??????)....

τότε εγω τις απαντάω.....καλά ειναι δυνατον την μία να μου λέτε μολις ερθει θα το παραλάβουμε και θα το εξετάσουμε και την άλλη να εχει ερθει εχθες και να μου λέτε θα το παραλαβουμε σημερα-αυριο και θα το εξετάσουμε απο βδομάδα.....

και η απντηση της....εχουμε πολλά τηλ. να εξετασουμε κυριε.....

....καλα τις λέω πως είναι δυνατον μια μεγάλη εταιρεια να μην έχει προσωπικο να εξυπηρετει τους πελατες της??...

και η απαντηση της...τι να σας πω κυριε παρτε τηλ. την δευτερα το μεσημερι και μου το κλεινει.......

 

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ????

ΤΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΤΙΣ ΑΣΠΡΕΣ ΦΟΡΜΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΑΣΙΝΑ ΑΛΟΓΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΝ ΑΜΕΣΑ Ή ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΠΡΙΝ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ ΤΗΛ. ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝΕ....

ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΦΙΛΕ murdof ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΤΑ ΕΡΓΑ.....

 

Συγνωμη σε ολους για το υφος και για τον τονο μου αλλα πιστευω οτι με κοροιδευουνε και ειλικρινα αρχισω να μετανοιωνω που αγορασα το qtek....για του λόγου το αλήθες έγραψα και το επιθετο μου για να επιβεβαιωσεται αν θελετε στην teleservice τι γινεται........

ειλικρινα λυπαμαι....

 

επειδη παντοτε λεω τα συκα-συκα και την σκαφη-σκαφη

 

εχθες μιλησα με τον τεχνικο του τμηματος της teleservice...

και ο κυριος ηταν αψογος και κατατοπιστικοτατος....

καταρχην με πηρε στο κινητο και μιλησαμε την πρωτη φορα περιπου 4.30 λεπτα μου ειπε οτι το προβλημα το ειχα δημιουργησει εγω(ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΤΑΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΓΙΑ ΦΟΡΤΙΣΗ).....επισης μου ειπε οτι εχει υγρασια στην κεραια (λιγο νερο πρεπει να επεσε) και αρκετη σκονη εσωτερικα της οθονης.....

Αλλα εκεινο που με εντυπωσιασε ηταν οταν μου ειπε οτι μπορει να τα φωτογραφισει και να μου τα στειλει....

Τελος με ενημερωσε για το κοστος και μου ειπε οτι θα με ξαναπαρει οταν θα τελειωσει να μου πει οτι ειναι ετοιμο...

Μετα απο 2 περιπου ωρες με ξαναπηρε και μου ειπε οτι ειναι ετοιμο και θα μου το στειλουν με courier.....

 

Για μενα το πιπισι ειναι απαραιτητο εργαλειο με πολυ excel και πολλα mail .......να φανταστειται οτι τις περισσοτερες ωρες εργασιας μου βρισκομαι εκτος γραφειου και δουλευω με το πιπισι σαν να ειμαι στο γραφειο μου....επισης επειδη ταξιδευω σε χωρες που το δικτυο ειναι χαλια (π.χ. Κοσσοβο) δουλευω πολυ τον messenger και τα mail....

 

 

και καταληγω:

Αν η κυρια που μιλησα την πρωτη φορα μου ελεγε οτι θα κανει 5-6 μερες θα το δεχομουνα και θα κανονιζα το προγραμμα μου.....

 

Δυστυχως πολλες φορες ορισμενες εταιριες εκτιθονται απο λαθη ορισμενων ανθρωπων.....

 

Υστερα απο την αντιμετωπιση που ειχα απο τον τεχνικο της εταιριας, και χωρις ακομα να εχω παραλαβει την συσκευη εχω απολυτη εμπιστοσυνη στην teleservice για οτι προκυψει απο δω και περα στην συσκευη....

Χρήστης:Nokia 9500-7610, Qtek 2020-S100, SE P900 .

 

softwares & games 9500 εδώ

Link to comment
Share on other sites

ποπο , και μενα εχει μαζεψει εκει σκονη....

 

να παρει..... λες να εχω προβλημα;

 

 

αληθεια ποσο πληρωσες περιπου?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος theangel (18 Μάι. 2004 , 09:34)

 

το προβλημα το ειχα δημιουργησει εγω(ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΤΑΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΓΙΑ ΦΟΡΤΙΣΗ).....

 

Πως ακριβώς είχες δημιουργήσει το πρόβλημα; Να δώσουμε προσοχή - αλλά σε τί;

Αν σου εξηγήσει τι έκανες στραβά και τι προκάλεσε αυτό, πες το κι από 'δώ μεριά...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gmo (18 Μάι. 2004 , 13:38)

 

Και αν μπορείς να ανεβάσεις τις φωτογραφίες θα ήταν πολύ καλό.

 

τις φωτογραφιες δεν τις ζητησα :(

τωρα οσο αφορα το προβλημα με την φορτιση απ΄ότι καταλαβα οταν φορτιζει πρεπει να ειναι σε σταθερο σημειο...

εγω τις περισσοτερες φορες το φορτιζα στο αυτοκινητο.....

λακουβες,αποτομα φρεναρισματα......καπως ετσι πιστευω....

μου επεσε και μια φορα......

 

το κοστος μαζι με φ.π.α. 34ευρω

Χρήστης:Nokia 9500-7610, Qtek 2020-S100, SE P900 .

 

softwares & games 9500 εδώ

Link to comment
Share on other sites

Όταν το φορτίζουμε γιατί στο τέλος το led αναβοσβήνει πορτοκαλί και πράσινο διαδοχικά και δεν μένει μόνο πράσινο;

 

Επίσης αν το βγάλεις τότε από την φόρτιση λέει ότι φορτίστηκε κατά 94%.

Για να δείξει 100% πρέπει να το αφήσεις για 1 λεπτό ανοικτό το pda και τότε θα μείνει τελείως πράσινο το led και θα σου δείχνει 100% η φόρτιση.

 

???

Link to comment
Share on other sites

όντως και εγώ το είχα παρατηρήσει αυτό. bug? (γιατί είναι δύσκολο σε ένα λεπτό να πάρει 6%)

 

Σπύρο? στο είχε αναφέρει και ο Άγγελος νομίζω παλιά.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Qteκ 2020

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...