Jump to content

Samsung S300


znet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά χαρά σε όλους. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με το πρόβλημα του καταλόγου???

'Εχω στον τηλ. κατάλογο ονόματα/τηλέφωνα στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!! και καταχωρημένα στο ΤΗΛΕΦΩΝΟ!!!

Προσπάθησα να τα μεταφέρω στην SIM μέσω EasyGPRS και ενώ μου έδειξε ότι έγινε σωστά η μεταφορά...όταν έκανα reload τότε έγινε το εξής τρελό!!! Ότι ονόματα είχα μου τα συρίκνωσε!!! Δηλαδή στην θέση 1 μου έχει βάλει 10 τηλέφωνα και μου έχει σβήσει το όνομα!!!!!

Το ίδιο και σε άλλες θέσεις..από 170 μου τις έκανες 20 περίπου.

Το μόνο που κράτησε στεθερό ήτανε τα ονοματα που είχα με λατινικούς χαρακτήρες!!!

Έχουμε κάποιο "κόλπο" για να επιστρέψω στην αρχική κατάσταση και να μην χάσω τα τηλέφωνα-ονόματα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lefkal (26 Ιαν. 2004 , 16:59)

 

:) distixws de xerw... alla genika to easy gprs exei provlima me tous ellinikous xaraktires!

 

 

To easy studio kanei douleia? Synergazete me to sgh-s300?

To ekana eggatastasi sto pc alla otan anagnorizei to kinito mou bgazei minima lathous kai me bgazei apo to programa

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πήρα πρόσφατα το S300 και προσπάθησα να μεταφέρω ήχους και εικόνες χωρίς όμως να τα καταφέρω :( . Άλλα κινητα δεν έχουν πρόβλημα και δεν ξέρω γιατί. Μήπως είναι κλέιδωμένες; Αν ναι υπάρχει τρόπος να τις ξεκλειδώσω; Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηλθες καταρχην. :)

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος freewiz4758 (16 Μάρ. 2004 , 01:18)

 

Πήρα πρόσφατα το S300 και προσπάθησα να μεταφέρω ήχους και εικόνες χωρίς όμως να τα καταφέρω :( . Άλλα κινητα δεν έχουν πρόβλημα και δεν ξέρω γιατί. Μήπως είναι κλέιδωμένες; Αν ναι υπάρχει τρόπος να τις ξεκλειδώσω; Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

 

Λιγο πιο αναλυτικος; Πηγες να μεταφερεις εικονες και ηχους απο το S300 σ'αλλο κινητο; Ή να μεταφερεις απο το PC στη συσκευη;

 

Αν ειμαστε στη πρωτη περιπτωση που ειναι το πιθανοτερο απ'οτι καταλαβαινω, ναι οι υπερυθρες των Samsung ειναι "κλειδωμενες" για μεταφορα οποιουδηποτε αρχειου (εκτος επαφων απο τον τηλ. καταλογο) σε καποια αλλη συσκευη.

 

Αν ειμαστε στη δευτερη, θα χρειαστεις το Easy GPRS 2.1.8 .

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Αυτό που προσπάθησα να κάνω είναι να μεταφέρω ήχους από άλλες συσκευές όπως Nokia ή Sonyericson στην συσκευή μου. Δεν έχω προσπαθήσει να κάνω σύνδεση με PC ακόμα. Την συσκεύή την πήρα με αναβάθμηση από την Cosmote και γι αυτό μου φαίνεται περίεργο που είναι "κλειδωμένη" αυτή η δηνατότητα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τις ξεκλειδώσω ή είμαι καταδικασμένος :( ...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παντως παιδια,αυτό που γίνεται με τις υπέρυθρες σε πολλά κινητά είναι αισχρό και απαράδεκτο!!!!!!!!!Και καλό θα ήταν όσοι έχουν τηλέφωνα , στων οποίων τα χαρακτηριστικά συμπεριλαμβανόντουσαν οι υπέρυθρες ,να πάνε στα καταστήματα και να τρίψουν στην μούρη των υπαλλήλων τις συσκευές,αφού πρώτα κάνουν όλο το μαγαζί λίμπα!!!!!!!!!!!!!! Δεν μπορεί ο άλλος, όταν θέλει να διαφημίσει το τηλέφωνο στα διάφορα προσπέκτους,να σου γράφει οτι έχει υπέρυθρες, την στιγμή που ξέρει οτι αυτές δεν λειτουργούν!!!!Σου λέει "έλα μωρέ,ας το πάρει το κινητό,και μετά που θα το καταλάβει,σιγά μην ασχοληθεί".Γι αυτό πρέπει να υπάρξει αντίδραση απο τους καταναλωτές, για να σταματήσουν να μας γράφουν στα αρ....α τους!!!!Όσο κανείς δεν μιλάει, τέτοια θα κάνουν!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχει ενεργοποιήσει κανείς το πακέτο gprs της cosmote σε samsung s300?

Σκεφτομαι να το βάλω αλλα θέλω να δώ αν κάποιος το έχει βάλει και παίζει καλα το internet σε σύνδεση με το pc.

Aκετή ώρα σπάτάλησα με τα java που δεν γίνεται με τίποτα να φόρτωσουν στο τηλέφωνο Τουλάχιστον μην την πατήσω και με το gprs και πληρώσω τσάμπα και το παγιο των 30€.

Πάντως έχω μείνει πλήρως αποηοητευμενος απο το τηλεφωνάκι αν και μουράτο, απο ουσία δεν έχει τίποτα γαμώτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχω ένα samsung s300m. Η συσκευή έχει 2 μπαταρίες. Μία standar και μια slim. Το θέμα είναι οτι με την standar μπαταρία είμαι υπέρκαλυμμένος. Δεν χρησιμοποιώ την 2η εδώ και ένα μήνα που πήρα το τηλέφωνο. Πώς μπορώ να την συντηρήσω; Να την φορτίζω και να την χρησιμοποιώ κάθε μήνα ασ πούμε; Ή να μην την φορτίσω καθόλου( δεν την έχω χρησιμοποιήσει καθόλου). :whistle:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Eγώ που έχω το V200 μου έδωσαν και εμένα 2 μπαταρίες.

 

Απλά για να τη συντηρώ την χρησιμοποιώ 1-2 φορές τον μήνα και την δουλεύω μέχρι να τελειώσει τελείως.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα, αφου δεν σε βολευει να τη χρησιμοποιεις να μην το κανεις καθολου. Δεν νομιζω να εχει επιπτωσεις η μη χρηση της στην αυτονομια της αν καποτε τη χρειαστεις.

 

Αν παλι αποφασισεις πως θα την χρησιμοποιεις, να φροντιζεις οι κυκλοι φορτισης της να ειναι πληρεις.(αδεισμα τελειως και μετα φορτιση)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Ki egw se ena s500,tin 2h den tin xrisimopoiw katholou:)Krata tin giati tha sou xreiastei sto mellon:)(emena prin 5 xronia an thimamai kala eixe kai to Samsung A100 2mpataries,kai stin 2etia xalase i prwth,kai meta me volepse i allh.Dld gia 4+xronia den agorasa mpataria:) )

Link to comment
Share on other sites

Αν την χρησιμοποιεις που&που κανε οτι σου ειπε ο STEPHEN,ενω αν δεν την χρησιμοποιεις καθολου,απλως κοιτα να την εχεις σε ενα δροσερο&σκιερο μερος,χωρις πολυ υγρασια για να μην σκουριασουν οι επαφες της! ;)
Link to comment
Share on other sites

To swsto einai na th forizeis mia fora to mhna plhrws kai na th xrhsimopoieis mexri na adeiasei teleiws. Etsi toulaxiston proteinoun oi kataskeyastes.

 

Alliws thn afhneis sto kouti ths se kshro meros xwris megales thermokrasies. Symplhrwma ston Stephen...

Nothing is impossible. The impossible just takes longer...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prospathw na sundesw to ppc mou MESW IR me to samsung s300 gia GPRS Internet ths Cosmote

Ti rithmiseis prepei na kanw sto kinito akribws?

exw dokimasei oles tis pithanes liseis alla tipota.

To xei kataferei kaneis?

Plirwnw tsampa to pagio kai internet den exw kataferei akoma na dw :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • The title was changed to Samsung S300

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...