Jump to content

Μετράει η διαφορά ηλικίας στον έρωτα και τη φιλία;


GGGXXXXXXX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...δεν νομίζω πως υπάρχει απάντηση σε αυτό το ερώτημα!

στην φιλία σαφώς και δεν παίζει ρόλο η ηλικία :) αλλά στον έρωτα τον αν μπορεί να έχει διάρκεια μια τέτοια σχέση πιστεύω πως παίζει ρόλο η ωριμότητα και των δυο , αλλά και οι συνθήκες που βιώνουν.

Ας μας απαντήσουν καλύτερα οι παντρεμένοι , να μας πουν αν με το έτερον ήμισυ έχουν διαφορά ηλικίας :D

Link to comment
Share on other sites

Όταν δύο άτομα έχουν σχέση και έχουν μεγάλυ διαφορά ηλικίας 10χρόνια++++ τα παρατράγουδα θα αρχίσουν όταν θα αρχίσουν να μένουν μαζί και όταν αρχίσουν να μεγαλώνουν ηλικιακά.....

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι αντίθετος με την άποψη ότι μόνο οι συνομίλικοι πρέπει να είναι φίλοι και να μπορούν να ερωτεύονται. Άμα ταιριάξεις με κάποιον ταίριαξες! Thats it! :rolleyes:
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Ολα ειναι μεσα στο μυαλο μας! Ενταξει μια σχεση που ο ενας ειναι 25 και ο αλλος 40 σιγουρα χλωμη την κοβω, αλλα για διαφορες του τυπου 6-7 χρονια δεν νομιζω οτι ειναι δυσκολο να δεσει ενα ζευγαρι. Το ιδιο ισχυει και στις φιλιες. Εχω φιλους που ειναι 10 χρονια μεγαλυτεροι μου και κανουμε τρελη παρεα, αλλα και ατομα που τους περναω 5-6 χρονια και τα παμε καλα.
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη παιδια αλλα με εχουν απογοητευσει τοσο πολυ ορισμενες "φιλιες" με συνομιληκες που πιστευω οτι περισσοτερο ειναι θεμα του τι εγκεφαλου κουβαλαει κανεις παρα του τι ηλικιας ειναι.Οσο για τις σχεσεις,το αν θα τα πανε καλα δυο ανθρωποι εχει να κανει με πολλους παραγοντες.Εβλεπες το "κοκκινο βαθυ"???Χαχα!
Link to comment
Share on other sites

Το πάν είναι η πνευματική επικοινωνία,μπορείς να την βρείς ακόμα και σε 17χρονη,αλλά θέλει πολύ ψάξιμο
The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα στη φιλία δεν παίζει ρόλο η ηλικία (μιλώ εκ πείρας). Βέβαια, κάποια στιγμή ίσως υπάρξουν διαφορετικά ενδιαφέροντα π.χ. ο ένας έχει οικογένεια παιδιά ενώ ο άλλος ψάχνεται, αλλά δεν έχει ιδιαίτερη σημασία αν είναι πραγματική φιλία.

 

οσον αφορά για τον έρωτα, οταν η διαφορά είναι μεγάλη υπάρχουν πολλές πιθανότητες να μην αντέξει στο χρόνο. Οχι βέβαια οτι δε γίνεται, αλλά είναι πιο σπάνιο.

Φυσική σε μικρές καθημερινές δόσεις! fysikhblog.wordpress.com

spread it out!

Link to comment
Share on other sites

the truth is out there and love is covering us all... whats wrong and whats right? ολα επιτρεπονται αρκει να μην υπερβαινουμε καποια ορια.. και η ηλικια ποτε δεν επαιξε και ποτε δεν θα παιξει ρολο οταν τα αισθηματα ειναι πανω απ ολα! καλημερα στο φορουμ!

[sIGPIC][/sIGPIC]...breath taking...

 

http://www.chf.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...