Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

λοιπον μια απορια βγαιναμε με καποια για πολλη καιρο συνηθως για καφε ,διακοπες κλπ και μια μερα χωρις να προηγηθει τπτ μου ειπε θελω να μεινουμε φιλοι? ? τι τρεχει αφου δεν της εδωσα σημασια οτι υπονοω κατι περισοτερο αν και θα επρεπε τι κανω τωρα μαζευομαι και εξαφανιζομαι η συνεχιζω

 

Εξαφανισου,αν σε εχει αναγκη θα γυρισει πισω,αν δεν ενδιαφερεται καλα θα κανεις να μεινεις μακρυα.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπον μια απορια βγαιναμε με καποια για πολλη καιρο συνηθως για καφε ,διακοπες κλπ και μια μερα χωρις να προηγηθει τπτ μου ειπε θελω να μεινουμε φιλοι? ? τι τρεχει αφου δεν της εδωσα σημασια οτι υπονοω κατι περισοτερο αν και θα επρεπε τι κανω τωρα μαζευομαι και εξαφανιζομαι η συνεχιζω

 

Εξαφανίσου μπας συνειδητοποιήσει τι έχασε, γιατί έτσι πως το βλέπω, αυτή μάλλον ήθελε να γίνει κάτι. Έτσι και αλλιώς τελείως άκυρη και άσχετη ατάκα σου πέταξε στα καλά καθούμενα. Πάντως οι γυναίκες τον τελευταίο καιρό δεν ξέρω γιατί αλλά τα έχουν χάσει τα μυαλά τους.....:ninja: :ninja:

mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

isos auto na ine to pio sosto .em den ginetai na lei mamakies kai na perimeni oti tha ime entaxi

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι γυναίκες τον τελευταίο καιρό δεν ξέρω γιατί αλλά τα έχουν χάσει τα μυαλά τους.....:ninja: :ninja:

 

Τώρα εγώ ίσως θα έπρεπε να υπερασπιστώ το γυναικείο φύλο....αλλά άλλαξα γνώμη...έχετε και κάποια δίκια εδώ που τα λέμε:(

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Τώρα εγώ ίσως θα έπρεπε να υπερασπιστώ το γυναικείο φύλο....αλλά άλλαξα γνώμη...έχετε και κάποια δίκια εδώ που τα λέμε:(

 

Αγαπητη astarti εχουμε πολλα δικια.

Οι γυναικες εχουν χασει μυαλα,και οι αντρες εχουν γινει υποχειρια τους για να λεμε ολη την αληθεια.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχει χαθεί η ουσία από πολλά πράγματα και το θέμα είναι ότι οι περισσότεροι είναι κολλημένοι και ξεροκέφαλοι.

Εννοείται ότι υπάρχουν και άντρες-γουρούνια, απλά έχω παρατηρήσει ότι οι γυναίκες είναι αυτές που συνήθως δεν αλλάζουν γνώμη και θέλουν τον άντρα λ.χ. μεγαλύτερο, με λεφτά, καταξιωμένο, τυπικό, σοβαρό, ώριμο, να αρέσει στη μαμά τους κ.ο.κ. (βασικός λόγος διαφωνίας με φίλες μου, όπου στο τέλος καταλήγω απλά να ακούω εφόσον η συζήτηση δεν βγάζει πουθενά!) και στο τέλος μένουν μπουκάλες και είναι και μέσα στα νεύρα:mad:

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Ε λογικό είναι να τα παίξουν οι γυναίκες αφού έτσι όπως έχουμε καταντήσει όλοι, μόλις δουν κάποια στο δρόμο τους τρέχουν τα σάλια και της την πέφτουν όλοι σαν τρελοί και μετά τους φένεται και παράξενο που περπατούν οι περισσότερες με την μύτη να κοιτά τα άστρα... Έτσι είναι ο άντρας ρε, που δεν μπορεί να συγκρατήσει τις ορμές του; :p

Για μαζευτείτε λίγο γιατί σε λίγο θα νομίζουν οτι μας σέρνουν απ' τη μύτη και θα κάνουν οτι θέλουν :p

Link to comment
Share on other sites

Ε λογικό είναι να τα παίξουν οι γυναίκες αφού έτσι όπως έχουμε καταντήσει όλοι, μόλις δουν κάποια στο δρόμο τους τρέχουν τα σάλια και της την πέφτουν όλοι σαν τρελοί και μετά τους φένεται και παράξενο που περπατούν οι περισσότερες με την μύτη να κοιτά τα άστρα... Έτσι είναι ο άντρας ρε, που δεν μπορεί να συγκρατήσει τις ορμές του; :p

Για μαζευτείτε λίγο γιατί σε λίγο θα νομίζουν οτι μας σέρνουν απ' τη μύτη και θα κάνουν οτι θέλουν :p

φιλε μου αν μια γυναικα θελει να σε κανει να τρεχεις απο πισω της....θα το κανει...και χαμπαρι δεν θα παρεις...

δεν στα παν καλα μαλλον!! :p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ε λογικό είναι να τα παίξουν οι γυναίκες αφού έτσι όπως έχουμε καταντήσει όλοι, μόλις δουν κάποια στο δρόμο τους τρέχουν τα σάλια και της την πέφτουν όλοι σαν τρελοί και μετά τους φένεται και παράξενο που περπατούν οι περισσότερες με την μύτη να κοιτά τα άστρα... Έτσι είναι ο άντρας ρε, που δεν μπορεί να συγκρατήσει τις ορμές του; :p

Για μαζευτείτε λίγο γιατί σε λίγο θα νομίζουν οτι μας σέρνουν απ' τη μύτη και θα κάνουν οτι θέλουν :p

 

 

Μα οι περισσότερες γκρινιάζουν για το ακριβώς αντίθετο, ότι δεν τους την "πέφτουμε" (τη άσχημη λέξη, για κάτι τόσο ωραίο). Πώς να στην πέσουμε βρε κοπέλα μου, όταν από την πρώτη κιόλας ματιά την βλέπεις TOP MODEL και βάλε, όταν εσύ πρώτη μας κάνεις μόλις σε κοιτάξουμε να νιώθουμε μειονεκτικά που σηκώσαμε τα μάτια μας στην ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ.... εεεεε Είναι λίγο περιέργα τα πράγματα στις μέρες μας, δεν ξέρω τι φταίει, αλλά δεν είμαστε σε καλό δρόμο.

mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αν μια γυναικα θελει να σε κανει να τρεχεις απο πισω της....θα το κανει...και χαμπαρι δεν θα παρεις...

δεν στα παν καλα μαλλον!! :p

Κι όμως έτσι είναι. κι όπως λέει κι ένας φίλος "αν δεις καράβι πάνω σε βουνό μην απορήσεις ποιος το έσυρε μέχρι εκεί";)

 

Μια χαρά φλερτάρουν οι άντρες, απλά μάλλον αυτές που γκρινιάζουν ίσως να έχουν κάτι που απωθούν. Είτε το υφάκι, είτε λάθος τρόπο. Πιστεύω πως πιο πολύ μετράει αυτό για να προσελκύσεις κάποιον και ότι η εμφάνιση είναι απλά το έναυσμα για ένα βλέμμα.

Α, και να μην ξεχάσω τους κλασσικούς "πέφτουλες" με το ανοιχτό πουκάμισο, το μπλαζέ υφάκι και στο αμάξι τέρμα να λαλάει ο Γονίδης!:wacko:

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

kai olo trexo kai olo trexo na sotho .xa xa xa epi 2 meres agnoo tin iparxi tis kai exi skuliasi

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Α, και να μην ξεχάσω τους κλασσικούς "πέφτουλες" με το ανοιχτό πουκάμισο, το μπλαζέ υφάκι και στο αμάξι τέρμα να λαλάει ο Γονίδης!:wacko:

και μ'αυτον τον τροπο πεφτουν?:blink:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

και μ'αυτον τον τροπο πεφτουν?:blink:

Μερικές ναι....αφού βρήκαν γκόμενο "μέσα στα πράγματα, που ξέρει όλους τους πορτιέρηδες.... και πολύ τρέντι":p

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ναι....αφού βρήκαν γκόμενο "μέσα στα πράγματα, που ξέρει όλους τους πορτιέρηδες.... και πολύ τρέντι":p

α ενταξει τοτε..

ειπα κι εγω! χαλασατε κι'αλλο?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εχω κανει πολλες συζητησεις σε αυτο το θεμα,πως γινεται ενας ανθρωπος να θελει καποιον,να ενδιαφερεται για καποιον οταν αυτος τον φτυνει,του φερεται ασχημα η του φερεται αδιαφορα.και αν το ιδιο προσωπο ξαφνικα δειξει τρελο ενδιαφερον γινεται το αντιθετο.

γιατι ο ανθρωπος θελει να τον φτυνουν για να "κολλησει"?

σε ολους σας εχει συμβει και ολοι σας το εχετε κανει.

δεν ειναι τρομερα ανωμαλο να φοβασαι να δειξεις κατι για να μην σε περασει ο αλλος για θυμα του?σιγουρα ολοι εχουμε ζησει και εξαιρεσεις,αλλα ανοιξα θεμα γι αυτη τη περιπτωση που συμβαινει παρα πολυ συχνα.

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Σενάριο Α

Αρχικά ελπίζεις θεωρείς οτι κάνει "κόλπα" και ναζάκια κλπ, , στη συνέχεια πεισμώνεις και όταν ο άλλος δήξει ενδιαφέρον βγαίνουν τα αποθημένα σου πώς σου φέρθηκε πρίν, και μιας και έχει "τραφεί" ο εγωισμός σου και το πείσμα σου οτι "να τα κατάφερα και ας μην με ήθελε" δεν ενδιαφέρεσαι πια.

Γελοία πράγματα κατά τη γνώμη μου.:mad:

 

Σενάριο 2

Δεν ξέρεις τον άλλον κυνηγάς ουσιαστικά μια εικόνα και έναν άνθρωπο που έχεις δημιουργήσει στο μυαλό σου οτι είναι αυτός που ενδιαφέρεσαι και πολύ απλά ανακαλύπτεις οτι αυτή η εικόνα που έχεις φτιάξει στο μυαλό σου δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα και ξενερώνεις.:confused:

 

 

Φυσικά και είναι χαζό να μη δήχνεις τα συναισθήματα σου για να μη σε περάσει ο άλλος θύμα, αν εκτιμήσει το τι μπορείς να προσφέρεις καλώς αν απλά θέλει να σε "υποτάξει" και να σε κάνει θύμα του απλά δεν αξίζει τον κόπο να ασχολείσαι.:rolleyes:

"We all have the ability, our choices make the difference ":baby:
Link to comment
Share on other sites

ena prosfato paradeigma,xtes gnwrisa mia kopela pou to agori tis,tis ferotan oxi apla athlia,se shmeio na tin lypasai,kai ayti ekane ta panta gi ayton.An egw ta eftiaxna mazi tis,kai tis feromoun teleia,den tha eixe tin idia antimetopisi s emena pou eixe me ayton.

posoi apo esas den exate enan mia prwin pou sto parelthon eixan kaki sxesi,eseis ferosastan poly kalytera kai omws vlepate pws mporei na ypirxe nostalgia?enw an o prwin ferotan eksisou kala mporei kan na min ton thimontousan?

 

kserw apeira paradeigmata,o kollitos mou ithele mia kopela san trelos,molis ta ftiaksane oli ayti i trela pou eixe tou efyge molis edeikse to endiaferon tis.poses fores eixate kapoion pou ton ftynate,kai meta molis eidate oti pige kapou allou,i oti sas kseperase niwsate ena periergo keno,kai ena estw proswrino:mipos den to eixa skeftei kala?

 

kai ayto pou aneferomai den einai mono gia sxesi antra gynaikas,einai kai gia filikes sxeseis kai gia oikogeneiakes.

kserw paidia pou trexoun agkaliazoun tous goneis tous,tous filane,kai oi goneis einai poly pio "anetoi" mporei oute kan na min tin psaxnoun, kai an ta idia paidia den tous eixan dwsei pote mia agkalia oi goneis tha itan aytoi pou tha trexane kai tha tin psaxnane.

 

egw toulaxiston oses fores to exw paiksei adiaforos,pantote exw kerdisei,oses

fores exw pei oti skeftomai kai aistanomai to lew,tis perisoteres m exoun ekmetaleytei.ayto eksigw san anwmalia tis anthrwpinis fysis na thes kati otan den se thelei.kai na min thes kati otan se thelei.

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

egw toulaxiston oses fores to exw paiksei adiaforos,pantote exw kerdisei,oses

fores exw pei oti skeftomai kai aistanomai to lew,tis perisoteres m exoun ekmetaleytei.ayto eksigw san anwmalia tis anthrwpinis fysis na thes kati otan den se thelei.kai na min thes kati otan se thelei.

 

τι να σου πώ, προσωπικά διαφωνώ με όλο αυτό το "παιχνιδάκι" της αδιαφορίας, ας κρατάμε τα πράγματα απλά η θες ή δε θες, τα παιχνίδια νομίζω είναι καλά για την "παι΄δική χαρά" και όχι για τις ανθρώπινες σχέσεις.:X

"We all have the ability, our choices make the difference ":baby:
Link to comment
Share on other sites

den diafwnw se ayto,tin pragmatikotita sou lew,prepei na epiviwseis sto perivalon pou zeis,kai akoma kai an esy mou peis pws eisai eksairesi ktl ktl.den mporeis n arnitheis pws se terastia pleiopsifia o kosmos niwthei kai anridra etsi akrivws.pws otan kapoios ton thelei kai tou deixnei ta panta xanei to endiaferon tou enw den tha eprepe.oloi to exoume pathei kai kyriws oloi to exoume dei.
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

den diafwnw se ayto,tin pragmatikotita sou lew,prepei na epiviwseis sto perivalon pou zeis,kai akoma kai an esy mou peis pws eisai eksairesi ktl ktl.den mporeis n arnitheis pws se terastia pleiopsifia o kosmos niwthei kai anridra etsi akrivws.pws otan kapoios ton thelei kai tou deixnei ta panta xanei to endiaferon tou enw den tha eprepe.oloi to exoume pathei kai kyriws oloi to exoume dei.

 

ναι οκ, αλλά κοίτα

δεν μου αρέσει να το παίζω εξαίρεση:O

όλοι εχουμε μελανά σημεία συμπεριφοράς στο παρελθόν μας, αλλά το θέμα είναι να μην συνεχίζεται, πιστεύω οτι πλέον δεν συμβαίνει όσο παλιά, με εξαίρεση κάποιες μικρές ηλικίες που ισως και να δικαιολογείται, θέλω να πιστεύω οτι έχει ωριμάσει λίγο το ανθρώπινο είδος:p

Απο την άλλη τι να πώ, δεν πολυκυκλοφωρώ τελευταία πάντως δεν νομίζω οτι είναι θέμα ανωμαλίας αλλά ωριμότητας. ;)

"We all have the ability, our choices make the difference ":baby:
Link to comment
Share on other sites

ναι οκ, αλλά κοίτα

δεν μου αρέσει να το παίζω εξαίρεση:O

όλοι εχουμε μελανά σημεία συμπεριφοράς στο παρελθόν μας, αλλά το θέμα είναι να μην συνεχίζεται, πιστεύω οτι πλέον δεν συμβαίνει όσο παλιά, με εξαίρεση κάποιες μικρές ηλικίες που ισως και να δικαιολογείται, θέλω να πιστεύω οτι έχει ωριμάσει λίγο το ανθρώπινο είδος:p

Απο την άλλη τι να πώ, δεν πολυκυκλοφωρώ τελευταία πάντως δεν νομίζω οτι είναι θέμα ανωμαλίας αλλά ωριμότητας. ;)

 

και πείσματος :lol:

"We all have the ability, our choices make the difference ":baby:
Link to comment
Share on other sites

ena prosfato paradeigma,xtes gnwrisa mia kopela pou to agori tis,tis ferotan oxi apla athlia,se shmeio na tin lypasai,kai ayti ekane ta panta gi ayton.An egw ta eftiaxna mazi tis,kai tis feromoun teleia,den tha eixe tin idia antimetopisi s emena pou eixe me ayton.

posoi apo esas den exate enan mia prwin pou sto parelthon eixan kaki sxesi,eseis ferosastan poly kalytera kai omws vlepate pws mporei na ypirxe nostalgia?enw an o prwin ferotan eksisou kala mporei kan na min ton thimontousan?

 

kserw apeira paradeigmata,o kollitos mou ithele mia kopela san trelos,molis ta ftiaksane oli ayti i trela pou eixe tou efyge molis edeikse to endiaferon tis.poses fores eixate kapoion pou ton ftynate,kai meta molis eidate oti pige kapou allou,i oti sas kseperase niwsate ena periergo keno,kai ena estw proswrino:mipos den to eixa skeftei kala?

 

kai ayto pou aneferomai den einai mono gia sxesi antra gynaikas,einai kai gia filikes sxeseis kai gia oikogeneiakes.

kserw paidia pou trexoun agkaliazoun tous goneis tous,tous filane,kai oi goneis einai poly pio "anetoi" mporei oute kan na min tin psaxnoun, kai an ta idia paidia den tous eixan dwsei pote mia agkalia oi goneis tha itan aytoi pou tha trexane kai tha tin psaxnane.

 

egw toulaxiston oses fores to exw paiksei adiaforos,pantote exw kerdisei,oses

fores exw pei oti skeftomai kai aistanomai to lew,tis perisoteres m exoun ekmetaleytei.ayto eksigw san anwmalia tis anthrwpinis fysis na thes kati otan den se thelei.kai na min thes kati otan se thelei.

 

 

egw symfwnw se polla apo auta pou les...

ontws yparxei anwmalia....

http://memimage.cardomain.com/member_images/4/web/700000-700999/700852_28.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ας δούμε τα πράγματα ρεαλιστικά.Δεν είναι θέμα ανωμαλίας,είναι κάτι ανθρώπινο που συμβαίνει πολύ συχνά.

Όταν ο χ κάνει τα πάντα για να πολιορκήσει την ψ,και φροντίζει διαρκώς να της υπενθυμίζει την παρουσία του στη ζωή της,η ψ,αρχίζει να θεωρεί ότι η παρουσία του χ στη ζωή της είναι δεδομένη.Μην ξεχνάμε και πόσο την βολεύει η αίσθηση του ότι είναι επιθυμητή σε κάποιον.

Όταν ο κύριος χ,όμως απομακρυνθεί από κοντά της και μάλιστα όχι χωρίς λόγο,αλλά εξαιτίας κάποιας κυρίας ω,η κυρία ψ επαναφέρεται στην σκληρή πραγματικότητα για δύο λόγους:

1.Χάνει "κάτι" που είχε συνηθίσει να τρέχει από πίσω της και κάπως της φαίνεται.

2.Δεν μπορεί να πιστέψει πως ο χ που έκανε σαν τρελός για αυτήν την άφησε για μια άλλη η οποία αποκλείεται να είναι καλύτερη από αυτήν-όπως θέλει να πιστεύει.

Το συμπέρασμα είναι ότι τα άτομα που μας δίνουν τόσο μεγάλη αξία,βγάζουν προς τα έξω τον εγωκεντρισμό μας.

Και είναι πολύ ωραίο να νιώθεις μερικές φορές ότι είσαι το κέντρο του κόσμου.Αλλά όταν χάσεις αυτό το προνόμιο ξαφνικά είναι πολύ άσχημο.

Link to comment
Share on other sites

sta idia kataligoume...ayto den einai anwmalo?na prepei na xaseis kati pou sou feretai toso kala gia na katalaveis?kai an apo tin arxi to idio atomo pou s ekane na aistanesai to kentro tou kosmou sou edeixne ta misa apo ayta,esy profanws den tha eixes xasei to endiaferon sou.ayto den einai anwmalia tis anthrwpinis fysis?na prepei na katapieseis ta synaistimata sou gia na min peseis thyma ekmetalevsis?episis epiases mono ti mia apo tis periptwseis pou sou lew,giati yparxoun para polles periptwseis pou kapoios ferete athlia se kapoion kai aytos kollaei.kai akoma kai an proxwrisei mporei na nostalgei to parelthon tou epeidi ferotan asxima kai ton/tin eftyne.
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

το'χω πάθει και εγώ αυτό...να με φτύνουν και να κολάω περισσότερο :)

δεν μπορώ να το εξηγήσω. Ίσως μας αρέσει να ποθούμε πράγματα που δεν μπορούμε να έχουμε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...