Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλοι με προνόμια,αυτό μου άρεσε....

με τόσες φίλες πού εχω φαντάσου πόσο προνομιούχος θα μπορούσα να νιώσω...αν έκανα sex με όλες η με μία από όλες....

Δεν υπάρχουν αυτά τα πράγματά.

Η σχέση υπάρχει,η ξεπετες κάθε λίγο και λιγάκι...

Αυτό καλό θα ηταν να ξεκαθαρίζεται ώστε μελλοντικά να μην υπάρχουν καταστάσεις πανικού και δάκρυα.

Και δεν υπάρχει στο λεξικό το οτι δεν μπορώ να κόψω.αν υποκύψουν όλοι στα πάθη τους θα γινόταν Σόδομα και

Γομορα το θέμα.

Καλό είναι λοιπόν να ξεκαθαριστεί.να γίνει κουβέντα γιατί και οι άντρες μην νομίζεις οτι ήμαστε καλά παιδιά,οτι κουνιέται εκτελείται ήμαστε οι περισσότεροι,άσχετα οτι προσωπικά νιώθω οτι εδώ και πολύ πολύ καιρό πλέον,είμαι σε φάση κάθομαι στα αυγά μου.σημασία εχει οτι κι εγώ κάποτε είχα τον επίτιμο τίτλο του γυναικά,κάτι πού δεν το θεωρώ ως προνόμιο,καθώς πλήγωσα ψυχές με πάμπολλους τρόπους,ειδικά με κινήσεις οπως του τύπου πού γίνεται φάση με την κοπέλα,κι αυτό μόνο δίκαιο πού δεν είναι.

Οπότε βρείτε κάποια άκρη,αλλιώς,γύρισμα σελίδας μα υπάρχουν και αλλού καλά παιδιά πού ξέρουν τι ζητάνε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πες του την αλήθεια. Αν πει όχι γράψτον. Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιες. Υπάρχει πάντα η πιθανότητα τόσο καιρό να σε χρησιμοποιεί ως 2η επιλογή.

Τι δουλειά κάνει άραγε;

Φίλε να σαι καλά μου έφτιαξες το βράδυ :lol:

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ξαναγραψει για μια σχεση που ειχα. Χθες σε μια εξοδο που ειχα και έχοντας περασει 5-6 μηνες χωρια φασωθηκε με εναν φιλο-γνωστο μου μπροστα μου. Χορευε και γενικα ηταν αλλαγμενη πολυ απο τοτε που τα ειχαμε. Εγω να συνεχισω να μιλαω με τον φιλο μου; Μου βγαινει θυμος αλλα δεν ξερω τι πρεπει να κανω...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ξαναγραψει για μια σχεση που ειχα. Χθες σε μια εξοδο που ειχα και έχοντας περασει 5-6 μηνες χωρια φασωθηκε με εναν φιλο-γνωστο μου μπροστα μου. Χορευε και γενικα ηταν αλλαγμενη πολυ απο τοτε που τα ειχαμε. Εγω να συνεχισω να μιλαω με τον φιλο μου; Μου βγαινει θυμος αλλα δεν ξερω τι πρεπει να κανω...

 

Αγνόησε τους.Τόσος καιρός πέρασε,το σε νοιάζει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ξαναγραψει για μια σχεση που ειχα. Χθες σε μια εξοδο που ειχα και έχοντας περασει 5-6 μηνες χωρια φασωθηκε με εναν φιλο-γνωστο μου μπροστα μου. Χορευε και γενικα ηταν αλλαγμενη πολυ απο τοτε που τα ειχαμε. Εγω να συνεχισω να μιλαω με τον φιλο μου; Μου βγαινει θυμος αλλα δεν ξερω τι πρεπει να κανω...

Κανόνας ν1 , ποτέ δεν πας με γκόμενά φίλου ΕΚΤΟΣ εάν έχει δώσει την άδεια του ο προηγούμενος.για μένα είναι σκουπίδι

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Αγνόησε τους.Τόσος καιρός πέρασε,το σε νοιάζει;

 

 

Ναι εχει περασει καιρος αλλα ξερει οτι με πειραζει ακομα. Φαση η σχεση δεν ξερω τι κανουν και τι θα κανουν απλα νταξει αμα τον δω δεν θα θυμωσω απλα ξενερωνω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανόνας ν1 , ποτέ δεν πας με γκόμενά φίλου ΕΚΤΟΣ εάν έχει δώσει την άδεια του ο προηγούμενος.για μένα είναι σκουπίδι

 

 

Απτην μια συμφωνω απτην αλλη αμα παει με αλλους 10 θα κοψω την καλημερα και στους 10;

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει περασει καιρος αλλα ξερει οτι με πειραζει ακομα. Φαση η σχεση δεν ξερω τι κανουν και τι θα κανουν απλα νταξει αμα τον δω δεν θα θυμωσω απλα ξενερωνω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Απτην μια συμφωνω απτην αλλη αμα παει με αλλους 10 θα κοψω την καλημερα και στους 10;

Ρε φιλαράκι οι φίλοι σου δεν ξέρουν τι είχε παιχτεί μαζί της? Θα της την πέφτουν ενώ ξέρουν την κατάσταση σου? Δεν είναι φίλοι αυτοί.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλαράκι οι φίλοι σου δεν ξέρουν τι είχε παιχτεί μαζί της? Θα της την πέφτουν ενώ ξέρουν την κατάσταση σου? Δεν είναι φίλοι αυτοί.

 

 

Ναι εχεις δικιο

Link to comment
Share on other sites

Σε πρώην κοπέλα φίλου δεν χώνεσαι ποτέ. Χώνεσαι μόνο αν σου πει ότι δεν έχει κανένα θέμα, κι αυτό σε μερικές περιπτώσεις. Νόμος.-

Στη θέση σου, θα του έλεγα στα ίσα ότι με πείραξε η φάση και θα ψύχραινα τις σχέσεις μαζί του.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει περασει καιρος αλλα ξερει οτι με πειραζει ακομα. Φαση η σχεση δεν ξερω τι κανουν και τι θα κανουν απλα νταξει αμα τον δω δεν θα θυμωσω απλα ξενερωνω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Απτην μια συμφωνω απτην αλλη αμα παει με αλλους 10 θα κοψω την καλημερα και στους 10;

 

Αν οι φίλοι σου ξέρουν ιδίως το κόλλημα σου τότε είναι απαράδεκτο δεδομένου ότι δεν έχει περάσει και κάνα τρελό διάστημα. Συν ότι προκειμένου να φάνε γράφουν στα @@ τους εσένα.

 

Αν πες για εσένα ήταν απλά μια φάση και κάποιος φίλος σου ήταν κολλημένος με αυτήν τότε ok αντε λες να κάνει κάτι. Αφου στο πει.

 

Εδώ σε μένα φιλαράκι με ρώτησε αν είχα θέμα αν έκανε κάτι αυτός με μια κοπελιά που δεν είχα κατι σοβαρό στο παρελθόν.

 

Πάντως δεν μπορώ να πω. Η κοπέλα κάνει ότι μπορεί για να την ξεπεράσεις.

Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως δεν μπορώ να πω. Η κοπέλα κάνει ότι μπορεί για να την ξεπεράσεις.

και τι να κανει?αν της τελειωσε, να περιμενει τι?

δες το λιγο αντιστροφα.

Αν καποιος εδω μέσα γράψει πως χωρισε την κοπέλα του και μετα 6 μηνες φασωθηκε αυτος με αλλη, και η πρωην του αρχισε τα κλαματα κτλ κτλ, τι θα του λεγατε?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Φίλε xago καλή η ανωτερότητα αλλά δεν υπάρχει λόγος να δηλητηριαζεσαι για βλακειες.

 

Αν είναι φίλος σου πραγματικά από εδώ και πέρα δεν αξίζει να είναι φίλος.

Αν απλά κάνετε παρέα, οκ. Καιρός να ξεσκαρταρεις με ποιους κάνεις παρέα.

 

 

Φίλη Κατερίνα, είναι μονόδρομος αυτό που πρέπει να κάνεις και είναι αυτό που σου είπαν και τα παιδιά. Καλύτερα να διαχειριστεις μια κατάσταση με ρίσκο να τελειώσουν τα προνόμια πάρα να ξυπνήσεις μια μέρα και να τον δεις με άλλη. Πόσο μάλλον να καταλήξει να τα έχει με την άλλη αλλά να εκμεταλλευται και εσένα. Διεκδίκησε αυτό που θες από εκείνον. Αν δεν πάει όπως το θες, είναι μαθηματικά βέβαιο πως θα ξανά βρεις κάτι ενδιαφέρον και πιο κοντά στα θέλω σου. Είσαι και μικρή. ε

Link to comment
Share on other sites

Αν οι φίλοι σου ξέρουν ιδίως το κόλλημα σου τότε είναι απαράδεκτο δεδομένου ότι δεν έχει περάσει και κάνα τρελό διάστημα. Συν ότι προκειμένου να φάνε γράφουν στα @@ τους εσένα.

 

 

 

Αν πες για εσένα ήταν απλά μια φάση και κάποιος φίλος σου ήταν κολλημένος με αυτήν τότε ok αντε λες να κάνει κάτι. Αφου στο πει.

 

 

 

Εδώ σε μένα φιλαράκι με ρώτησε αν είχα θέμα αν έκανε κάτι αυτός με μια κοπελιά που δεν είχα κατι σοβαρό στο παρελθόν.

 

 

 

Πάντως δεν μπορώ να πω. Η κοπέλα κάνει ότι μπορεί για να την ξεπεράσεις.

 

 

Ναι οντως απλα δεν θελω να πει αυτη πως με πειραξει και καλα πως ασχολουμε μαζι της. Χαχα η τελευτεα προταση σου ρισπεκτ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και τι να κανει?αν της τελειωσε, να περιμενει τι?

 

δες το λιγο αντιστροφα.

 

Αν καποιος εδω μέσα γράψει πως χωρισε την κοπέλα του και μετα 6 μηνες φασωθηκε αυτος με αλλη, και η πρωην του αρχισε τα κλαματα κτλ κτλ, τι θα του λεγατε?

 

 

Δεν ειπα εγω να μην προχωρησει. Αλλα αν εβλεπες παλιοτερα αυτα που ειχα γραψει θα καταλαβαινες καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

και τι να κανει?αν της τελειωσε, να περιμενει τι?

δες το λιγο αντιστροφα.

Αν καποιος εδω μέσα γράψει πως χωρισε την κοπέλα του και μετα 6 μηνες φασωθηκε αυτος με αλλη, και η πρωην του αρχισε τα κλαματα κτλ κτλ, τι θα του λεγατε?

 

Δεν λέω να περιμένει...άλλωστε έχω πει και παλιά ότι δεν έχει νόημα να μείνει από λύπηση...πόσο μάλλον δεν έχω 2 μέτρα και 2 σταθμά ;)

Link to comment
Share on other sites

η αλλη η κοπέλα μίλησε στο φακ μπαντι της τελικα?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος εδω μέσα γράψει πως χωρισε την κοπέλα του και μετα 6 μηνες φασωθηκε αυτος με αλλη, και η πρωην του αρχισε τα κλαματα κτλ κτλ, τι θα του λεγατε?

 

:D - πως την πατησε ασχημα απο τον νεο της γκομενο και τωρα αναπολει την παλαιοτερη σχεση ομως ειναι καπως αργα αλλα να το σκεφτει διπλα να ξαναγυρισει πισω γιατι τα δακρυα των γυναικων συνηθως ειναι "κροκοδειλια" (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μας χωρισαν σε τμηματα και ειμαι στο ιδιο τμημα με την πρωην μου. Πως πρεπει να φερθω; Δεν μιλαμε πολυ καιρο τωρα.

 

Αλλαξε ταυτότητα και πήγαινε σε άλλη χωρα!!!!

 

 

 

Μα τι παιδιάστικες συμπεριφορές είναι αυτές;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε ταυτότητα και πήγαινε σε άλλη χωρα!!!!

 

 

 

 

 

 

 

Μα τι παιδιάστικες συμπεριφορές είναι αυτές;:rolleyes:

 

 

Παιδιαστικες; Νταξει 16 ειμαι απλα βοηθεια ζητησα δεν ειναι και ευκολο ξερεις..

Link to comment
Share on other sites

διαζυγιο πηρατε ή τρεχετε σε δικαστικες διαμαχες; :lol:

 

το οτι δε μιλατε καιρο τωρα τι σχεση εχει με το αν ειστε στο ιδιο τμημα;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

διαζυγιο πηρατε ή τρεχετε σε δικαστικες διαμαχες; :lol:

 

το οτι δε μιλατε καιρο τωρα τι σχεση εχει με το αν ειστε στο ιδιο τμημα;;;;;;;;

 

 

Θα ειναι αμηχανα και επισης αν π.χ χρειαστει να κανουμε μαζι μια εργασια; Πως θα φερθω; Αυτη διεκοψε καθε επαφη εγω δεν ειχα θεμα να μιλαμε..

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να εκφραστω ελευθερα για το πως πρεπει να φερθεις :D

πανω απ ολα να εισαι κυριος ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα ειναι αμηχανα και επισης αν π.χ χρειαστει να κανουμε μαζι μια εργασια; Πως θα φερθω; Αυτη διεκοψε καθε επαφη εγω δεν ειχα θεμα να μιλαμε..

 

Αφού διέκοψε κόβεις και εσύ όπως θα έπρεπε να είχες κάνει ήδη.

 

Edit: είσαι 16 και το συζητάμε;;; και ήδη έχει κάνει πόσες φάσεις;;;

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Παιδιαστικες; Νταξει 16 ειμαι απλα βοηθεια ζητησα δεν ειναι και ευκολο ξερεις..

 

Φιλενάδα όμως ξέρεις να έχεις!!!:p:p

Τι είναι το δύσκολο δηλαδή;Σου έχει κάνει ασφαλιστικά μέτρα;:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...