Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

να αισθάνεσαι και μεινεκτικά;;;; έλεος!!! μα καλά, εγώ γιατί πίστευα πως μόνο γυναίκες θύματα υπήρχαν;; πρέπει να αναθεωρήσω αλλά κι εσύ offtopicman πρέπει να λογικευτείς..

σε λίγο θα σου ζητήσει να πάρεις κανα καταναλωτικό να ξοδεύει..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@ifrit:

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον PCMan. Η απάντηση κάποιου στο "σε βλέπω φιλικά" είναι μία: Επόμενος/η. Και αν σε γουστάρει, πίστεψέ με, θα ξαναγυρίσει. ;)

 

@OffTopicMan

Νομίζω πρέπει να το ξανασκεφτείς. Κατ' αρχάς θεωρώ οτι η κοπέλα σου λειτουργεί εγωιστικά, ειδικά με την αντίδρασή της όταν το συζήτησες. Κατ' εμένα είναι έλλειψη κατανόησης. Η απλά είναι κακομαθημένη και θέλει να περνάει πάντα το δικό της.

 

Να ρωτήσω κάτι: Οι μισθοί σας είναι πάνω-κάτω οι ίδιοι; Και επίσης, μήπως η κοπέλα σου έχει οικονομική ανασφάλεια;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζεις, λειτουργει εγωιστικα και σε πολλά άλλα πράγματα. Αυτο που με προβληματιζει ειναι πως δεν μπορω να συνεχισω σαν να μην συμβαινει τιποτα με ένα άτομο που δυσκολευεται να με κατανοήσει και αρχιζει να μου πετάει ψιλοειρωνικα "ειναι κάτι καινούργιο για εμένα αυτο που μου λες, θα το αποδεχτω, 50-50 απο εδω και πέρα" και εγω εχω μείνει μα*ακας αφου ποτε δεν της ζητησα κάτι τέτοιο...

Δεν θα εβγαινα ποτε εξω για καφε και θα της ζητουσα να μου δωσει τα μισα μισα αλλα οχι να πληρώνω παντα μα πάντα εγω.

Ελλειψη κατανόησης κατα τη ταπεινη μου γνωμη.

 

Οι μισθοι ειναι οι ιδιοι. Εχει αρκετα εξοδα το μήνα όπως και έχω.

Link to comment
Share on other sites

τι θα πει "είναι κάτι καινούργιο για μένα"..ξέρει κανένα που να ξεκίνησε μια σχέση και να ήταν καρμπόν με τις άλλες?η κάποιον που να έκανε σχέση και να μην προσαρμόστηκε-σε λογικά πλαίσια- στα "πρέπει"

για μένα όλα αυτά είναι φτηνές και ανόητες δικαιολογίες...

επιμένω να ξανακάνεις ένα τεστάκι..βγείτε έξω για καφέ/φαγητό/ποτό να δεις αν θα φιλοτιμηθεί τουλάχιστον να κάνει κάποια κίνηση

πέρα του οικονομικού έχεις αλλα παράπονα?

κατανόηση σε αλλα θέματα έχει τουλάχιστον?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

δυσκολο πολυ δυσκολο το οικονομικο...αλλες τα τρωνε και μετα δεν ξερουν τιποτα...

φιλε μου μη δινεις αξια...ακολουθα την καρδια σου και πανε γι'αλλα...εκει μπορει να ειναι καλυτερα.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

@ifrit:

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον PCMan. Η απάντηση κάποιου στο "σε βλέπω φιλικά" είναι μία: Επόμενος/η. Και αν σε γουστάρει, πίστεψέ με, θα ξαναγυρίσει. ;)

Ε αρχίζω να το παίρνω απόφαση σιγά-σιγά. Πάντως κανείς δεν ξέρει τι γίνεται στο μέλλον. Ένιγουεϊ.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

τι θα πει "είναι κάτι καινούργιο για μένα"..ξέρει κανένα που να ξεκίνησε μια σχέση και να ήταν καρμπόν με τις άλλες?η κάποιον που να έκανε σχέση και να μην προσαρμόστηκε-σε λογικά πλαίσια- στα "πρέπει"

για μένα όλα αυτά είναι φτηνές και ανόητες δικαιολογίες...

επιμένω να ξανακάνεις ένα τεστάκι..βγείτε έξω για καφέ/φαγητό/ποτό να δεις αν θα φιλοτιμηθεί τουλάχιστον να κάνει κάποια κίνηση

πέρα του οικονομικού έχεις αλλα παράπονα?

κατανόηση σε αλλα θέματα έχει τουλάχιστον?

 

Και εγω όταν ακουσα το "ειναι κάτι καινούργιο για εμένα" στράβωσα....με έκανε να αναρωτιεμαι εαν ειμαι ελέφαντας. Εχει αλλαξει. Δεν λεω. Αλλα τι νόημα εχει αν το κάνει επειδη της το εχω πει, δεν εχει κατανοησει πως ειναι λιγο πιο λογικο αυτο, το θεωρει περιέργο και πρωτη φορα της συμβαινει και μου πετάει σπόντες οταν πληρώνω εγω "θα σου δώσω τα μισα". Διαστρεβλωνει αυτα που της έχω πει.

 

Εχουμε βγει, εχει κανει τη κίνηση να πληρώσει, την εχω αφήσει αλλα όχι πάντα...εχει τύχει να πλακωνόμαστε(με τη καλή εννοια) στο ταμείο για το ποιος θα πληρώσει :rolleyes:

 

Αλλα παράπονα; Αυτος ο αναθεματισμένος εγωισμος κάνει ζημια..απίστευτη χημεια, ειμαι ερωτευμενος μαζι της (δεν φαίνεται; ) αλλα αυτη η έλλειψη κατανόησης απο τη δικια της μερια με κανει και τρομάζω ώρες ώρες...

Link to comment
Share on other sites

και ξαναρωτώ...έλλειψη κατανόησης μονο στο οικονομικό?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ξαναλεω. Αν είναι μόνο αυτο το πρόβλημα, λυστε το.

Σου είπα πως. Η βρες κατι καλυτερο που να ταιριάζει και στους δυο και να μην προβληματιζει κανεναν.

Αν δεν παιρνει απο λόγια... "παμε γι'αλλα".

 

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ να σκάς για ενα τόσο απλό θέμα.

Αστο, αφου το θέλει ετσι ας βρεί εναν που να την καλυπτει(το ιδιο υσχυει και για σ'ενα).

 

ΕΡΩΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ :)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σχεσεις...Σε αυτον τον τομεα για αλλους τα πραγματα πανε καλυτερα για αλλους χειρωτερα..!!Μαλλον ειμαι στη δευτερη κατηγορια.Χωρις παρεξηγηση πραγματικα τα αγορια δεν τα καταλαβαινω!Αλλα λενε αλλα κανουν και αλλα εννοουν!!τι θελουν πια???Γιατι στους περισσοτερους αρεσει να παιζουν με τους αλλους να τους κανουν να δινουν ολα τα αισθηματα τους και στο τελος να τους πληγωνουν με το χειρωτερο τροπο??Και εμεις εχουμε αισθηματα!!παντα ζητουν κατι παραπανω κατι που μπορει να σου ειναι δυσκολο!Στα λογια καλοι ειναι και σε κανουν να τους πιστευεις και στο τελος λενε αντιο με την πλεον κλασσικη φραση ''να προσεχεις''.Και μετα ενω εσυ εχεις αγαπησει πραγματικα και τα εχεις δωσει ολα...εισαι μονη και δεν ξερεις απο που να πιαστεις!Και ενω αυτος σου ειπε τελος,μετα σου δινει ξανα ελπιδες..και λεει οτι κατι μπορει να γινει ...λες και ειμαστε του χεριου του!!και το χειρωτερο μενουμε να περιμενουμε ενω ξερουμε πως ειναι λαθος!!Τελικα αυτο σημαινει αγαπη πονος και τιποτα αλλο.
!!!!Οι χωρισμενοι δεν γιορταζουνε ποτε!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Σχεσεις...Σε αυτον τον τομεα για αλλους τα πραγματα πανε καλυτερα για αλλους χειρωτερα..!!Μαλλον ειμαι στη δευτερη κατηγορια.Χωρις παρεξηγηση πραγματικα τα αγορια δεν τα καταλαβαινω!Αλλα λενε αλλα κανουν και αλλα εννοουν!!τι θελουν πια???Γιατι στους περισσοτερους αρεσει να παιζουν με τους αλλους να τους κανουν να δινουν ολα τα αισθηματα τους και στο τελος να τους πληγωνουν με το χειρωτερο τροπο??Και εμεις εχουμε αισθηματα!!παντα ζητουν κατι παραπανω κατι που μπορει να σου ειναι δυσκολο!Στα λογια καλοι ειναι και σε κανουν να τους πιστευεις και στο τελος λενε αντιο με την πλεον κλασσικη φραση ''να προσεχεις''.Και μετα ενω εσυ εχεις αγαπησει πραγματικα και τα εχεις δωσει ολα...εισαι μονη και δεν ξερεις απο που να πιαστεις!Και ενω αυτος σου ειπε τελος,μετα σου δινει ξανα ελπιδες..και λεει οτι κατι μπορει να γινει ...λες και ειμαστε του χεριου του!!και το χειρωτερο μενουμε να περιμενουμε ενω ξερουμε πως ειναι λαθος!!Τελικα αυτο σημαινει αγαπη πονος και τιποτα αλλο.

Συμφωνουσα πολυ πριν ενα χρονο με αυτα που λες.Και εγω απορουσα με αυτες τις συμπεριφορες των αντρων μεχρι που ετυχε να φερθω και εγω ετσι σε καποιον και καταλαβα πως τελικα δεν ειναι οτι το κανουν οι αντρες αυτο...

Σε φερνουν οι καταστασεις σε ενα σημειο που ο μονος τροπος που σου μενει ειναι να αντιδρασεις ετσι(τουλαχιστον να μιλαω για τα δικα μου τα καμωματα)

Θα σου συμβει και εσενα καποτε να αντιδρασεις ετσι και δεν θα το πιστευεις...

Εγω ακομη και τωρα δεν παραδεχομαι οτι φερθηκα ετσι....

http://www.bravo.ru/images/crazy-frog-wallpaper-1280x1024-1-small.jpg
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω free77air.

ειδικα τα αγορια τις ηλικιας μας δεν τα καταλαβαινω καθολου...(κ μεταξυ μας,ουτε θελω...)

Link to comment
Share on other sites

για αυτο υπαρχουν και οι μεγαλυτεροι :p Περα απο την πλακα,τα πραγματα ειναι δυσκολα σε ολες τις ηλικιες.Και σε ανθρωπους της δικιας μου ηλικιας(αγοριακ κοριτσια)εχω δει τετοιες συμπεριφορες IRONMAIDEN και free77air.Μαλιστα τις εχω βιωσει κιολας..

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνουσα πολυ πριν ενα χρονο με αυτα που λες.Και εγω απορουσα με αυτες τις συμπεριφορες των αντρων μεχρι που ετυχε να φερθω και εγω ετσι σε καποιον και καταλαβα πως τελικα δεν ειναι οτι το κανουν οι αντρες αυτο...

Σε φερνουν οι καταστασεις σε ενα σημειο που ο μονος τροπος που σου μενει ειναι να αντιδρασεις ετσι(τουλαχιστον να μιλαω για τα δικα μου τα καμωματα)

Θα σου συμβει και εσενα καποτε να αντιδρασεις ετσι και δεν θα το πιστευεις...

Εγω ακομη και τωρα δεν παραδεχομαι οτι φερθηκα ετσι....

 

Μπράβο , δεν περίμενα τέτοια παραδοχή από γυναίκα !!

 

Ετσί είναι καλώς ή κακώς αυτά συμβαίνουν και στα δύο φύλα.

Link to comment
Share on other sites

η συμπεριφορα ειναι πιστευω και θεμα ψυχολογιας...και το πως αντιδρας στην προκειμενη στιγμη....ισως να φταιει και ο αλλος/η.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω free77air.

ειδικα τα αγορια τις ηλικιας μας δεν τα καταλαβαινω καθολου...(κ μεταξυ μας,ουτε θελω...)

Kala ennoeite pos eidika ta agoria ths hlikias mas den ta katalabaino alla kai oyte kathomai na asxolho!!mexri na orimasoun auta...tha perasei kairos...xronia aloklhra!den anaferomai kan se auta!kala kaneiw mhn prospasueis kan na ta katalabeis ta perissotra den ajizoyn kan!

 

για αυτο υπαρχουν και οι μεγαλυτεροι :p Περα απο την πλακα,τα πραγματα ειναι δυσκολα σε ολες τις ηλικιες.Και σε ανθρωπους της δικιας μου ηλικιας(αγοριακ κοριτσια)εχω δει τετοιες συμπεριφορες IRONMAIDEN και free77air.Μαλιστα τις εχω βιωσει κιολας..

 

Το θεμα ειναι οτι την λαδια εγω την επαθα απο μεγαλυτερο ατομο και το κακο ειναι πως ηταν και πολυ καλος ηθοποιος...Δεν ειμαι κοριτσι που ζηταει σχεσεις και να καθομαι να σκεφτομαι τι θα γινει με τον εναν και με τον αλλον..!Δεν με νιαζει κατι τετοιο και τωρα πλεον βαρεθηκα!Δεν ξανα ασχολουμε.το ολο θεμα εγινε ετσι τυχεα.ουτε που το ειχα σκεφτει ποτε.και τωρα πληρωνω ενα μεγαλο λαθος!

 

Συμφωνουσα πολυ πριν ενα χρονο με αυτα που λες.Και εγω απορουσα με αυτες τις συμπεριφορες των αντρων μεχρι που ετυχε να φερθω και εγω ετσι σε καποιον και καταλαβα πως τελικα δεν ειναι οτι το κανουν οι αντρες αυτο...

Σε φερνουν οι καταστασεις σε ενα σημειο που ο μονος τροπος που σου μενει ειναι να αντιδρασεις ετσι(τουλαχιστον να μιλαω για τα δικα μου τα καμωματα)

Θα σου συμβει και εσενα καποτε να αντιδρασεις ετσι και δεν θα το πιστευεις...

Εγω ακομη και τωρα δεν παραδεχομαι οτι φερθηκα ετσι....

 

Κοιτα δεν λεω πως και γω δεν εχω φερθει αναλογα..αλλα ποτε δεν εδινα ελπιδες ποτε δεν εκανα τους αλλους να πιστεψουν κατι παραπανω και να νομιζουν αλλα!εγω οτι ηθελα το ελεγα και ελεγα παντα μεχρι που ειναι αυτα τα ατιμα τα ορια...Ισως τωρα να καταλαβαινω και γω πως ενιωθαν καποιοι που τους φερθηκα με αναλογο τροπο!Αλλα το θεμα ειναι αλλο εγω τους ελεγα την αληθεια απο την αρχη..εμενα ομως μου ειπαν χιλια δυο ψεμματα και φτασαμε στο σημειο που ειμαστε σημερα!

!!!!Οι χωρισμενοι δεν γιορταζουνε ποτε!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα δεν λεω πως και γω δεν εχω φερθει αναλογα..αλλα ποτε δεν εδινα ελπιδες ποτε δεν εκανα τους αλλους να πιστεψουν κατι παραπανω και να νομιζουν αλλα!εγω οτι ηθελα το ελεγα και ελεγα παντα μεχρι που ειναι αυτα τα ατιμα τα ορια...Ισως τωρα να καταλαβαινω και γω πως ενιωθαν καποιοι που τους φερθηκα με αναλογο τροπο!Αλλα το θεμα ειναι αλλο εγω τους ελεγα την αληθεια απο την αρχη..εμενα ομως μου ειπαν χιλια δυο ψεμματα και φτασαμε στο σημειο που ειμαστε σημερα!

 

Ρε παιδιά, στα 16 σας τι ακριβώς μπορεί να περιμένει κάποιος/κάποια από τον/την άλλο/η στη σχέση;; Δλδ τι περιμένει ένα κορίτσι; πρόταση γάμου ή να συζήσουνε; ή το αγόρι περιμένει το καλύτερο σεξ της ζωής του;; Δηλαδή να έχουμε και λίγο λογική...

 

Free77air δεν κάνω επίθεση σε έσενα αυτή τη στιγμή αλλά γενικά στους πολύ νέους που νομίζουν οτι τα έχουν ζήσει και κάνει όλα. Είναι πολύ νωρίς για να τα λέτε αυτά τα πράγματα ρε παιδιά. :!:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ισως να ειναι και θεμα ψυχολογιας οπως λεει και ο billakosss...μονο που το συγκεκριμενο ατομο ηταν αψυχολογιτο...νομιζει οτι μπορει να παιζει με τους αλλους.Λυπαμαι πραγματικα για οτι εγινε!Αυτο ηταν και το τελευταιο..εμπιστοσυνη πλεον δεν υπαρχει.Αφου και αυτος ηταν ετσι..Ισως να ειμαι μικρη αλλα κανεις δεν καταλαβαινει πως και εμεις εχουμε αισθηματα...Πιο καλα ειναι μαλλον να περιμενουμε να περασουν μερικα χρονακια Τωρα το καταλαβα βλπετε...Γκρεμιστικαν ολα τα καστρα και οι ελπιδες.

 

Ρε παιδιά, στα 16 σας τι ακριβώς μπορεί να περιμένει κάποιος/κάποια από τον/την άλλο/η στη σχέση;; Δλδ τι περιμένει ένα κορίτσι; πρόταση γάμου ή να συζήσουνε; ή το αγόρι περιμένει το καλύτερο σεξ της ζωής του;; Δηλαδή να έχουμε και λίγο λογική...

 

Free77air δεν κάνω επίθεση σε έσενα αυτή τη στιγμή αλλά γενικά στους πολύ νέους που νομίζουν οτι τα έχουν ζήσει και κάνει όλα. Είναι πολύ νωρίς για να τα λέτε αυτά τα πράγματα ρε παιδιά. :!:

Και σε μενα να τα λες εχεις δικιο εγω πρωτη και καλυτερη κατακρινω τον εαυτο μου για οτι εκανα και λεω ωρες ωρες τι χαζομαρες ειναι αυτες που κανω 16 χρονων κοπελα..Αλλα ξερεις κατι ισως να μην το καταλαβαινεις αλλα αμα αισθανθεις κατι τοσο δυνατο για πρωτη φορα δεν το ξεχνας και ευκολα.Και κακα τα ψεμματα σε κατι τετοιες ηλικιες ερχοντε οι πρωτες αναποδιες!Και ουτε λεω πως περιμενω απο αυτη την ηλικια δεσμευσεις και χαζομαρες...ελεος αμα ελεγα κατι τετοιο θα ημουν πολυ χαζη..Το μονο που ζητησα ειναι να μου λενε την αληθεια και να μην με κοροιδευουν! Τιποτα αλλο

!!!!Οι χωρισμενοι δεν γιορταζουνε ποτε!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ισως να ειναι και θεμα ψυχολογιας οπως λεει και ο billakosss...μονο που το συγκεκριμενο ατομο ηταν αψυχολογιτο...νομιζει οτι μπορει να παιζει με τους αλλους.Λυπαμαι πραγματικα για οτι εγινε!Αυτο ηταν και το τελευταιο..εμπιστοσυνη πλεον δεν υπαρχει.Αφου και αυτος ηταν ετσι..Ισως να ειμαι μικρη αλλα κανεις δεν καταλαβαινει πως και εμεις εχουμε αισθηματα...Πιο καλα ειναι μαλλον να περιμενουμε να περασουν μερικα χρονακια Τωρα το καταλαβα βλπετε...Γκρεμιστικαν ολα τα καστρα και οι ελπιδες.

 

Κανένας σοβαρός άνθρωπος δεν αμφισβητεί πως οι άνθρωποι όλων των ηλικιών έχουν ανάγκες και συναισθήματα, ρε συ free77air.

 

Και όσο για τα υπόλοιπα που λες...έχεις να περάσεις τέτοιες λύπες και απογοητεύσεις....Ουυυυυυυυυ...ρώτα και εμάς τους (λίγο, έστω) μεγαλυτέρους σου!

 

Αλλά μέσα στο πρόγραμμα είναι ΟΛΑ αυτά... και να σου πω και κάτι;; Αν δεν γίνονταν αυτά πως θα μάθαινες;; Από αυτά που σου λένε γονείς/ φίλοι;; Ποτέ δεν σε βοηθάνε τα θεωρητικά πράγματα...Πρέπει να ζήσεις για να καταλάβεις! ;)

 

και κακα τα ψεμματα σε κατι τετοιες ηλικιες ερχοντε οι πρωτες αναποδιες

 

Όχι μόνο το ξέρω... το θυμάμαι κιόλας...Αχχχχ

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, στα 16 σας τι ακριβώς μπορεί να περιμένει κάποιος/κάποια από τον/την άλλο/η στη σχέση;; Δλδ τι περιμένει ένα κορίτσι; πρόταση γάμου ή να συζήσουνε; ή το αγόρι περιμένει το καλύτερο σεξ της ζωής του;; Δηλαδή να έχουμε και λίγο λογική...

 

Free77air δεν κάνω επίθεση σε έσενα αυτή τη στιγμή αλλά γενικά στους πολύ νέους που νομίζουν οτι τα έχουν ζήσει και κάνει όλα. Είναι πολύ νωρίς για να τα λέτε αυτά τα πράγματα ρε παιδιά. :!:

 

 

δεν περιμενεις εννοειτε σε καμμια περιπτοση αυτα κ ουτε τα επιδιωκεις...!

αυτο με το καλυτερο σεξ κ τον διαχωρισμο πολυ μαρεσε :lol: :lol: :blink:

κ σε καμμια περιπτωση δεν πιστευω οτι τα εχω ζησει ολα...αμα τα ειχα ζησει ολα δεν θα ειχα λογο να ζω...

οχι ομως οτι ειναι πολυ νωρις να τα λεμε αυτα...

Link to comment
Share on other sites

δεν περιμενεις εννοειτε σε καμμια περιπτοση αυτα κ ουτε τα επιδιωκεις...!

αυτο με το καλυτερο σεξ κ τον διαχωρισμο πολυ μαρεσε :lol: :lol: :blink:

 

Ε είπα να χρησιμοποιήσω τα στερεότυπα του "πως βλέπουν τα αγόρια τα κορίτσια και τούμπαλιν" :lol: :lol: :lol:

 

κ σε καμμια περιπτωση δεν πιστευω οτι τα εχω ζησει ολα...αμα τα ειχα ζησει ολα δεν θα ειχα λογο να ζω...

οχι ομως οτι ειναι πολυ νωρις να τα λεμε αυτα...

 

Εννοώ πως είναι πολύ νωρίς να απογοητεύεσαι τόσο πολύ και να λες πως "αφού και αυτός/αυτή είναι έτσι τότε...." (τα οποία φυσικά είναι λόγια που λέγονται πάνω σε μια στιγμή πόνου, και το καταλαβαίνω). Εννοείται πως και 16 χρονών έχεις και συναισθήματα και έχεις μια "μορφή" σχέσης... Γιατί ακριβώς σχέση...με όλη την έννοια, δεν είναι, κατ εμε!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι με 16χρονο οχι δεν ειναι σχεση,αλλα αν ειναι με μεγαλυτερο ειναι σχεση...
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι με 16χρονο οχι δεν ειναι σχεση,αλλα αν ειναι με μεγαλυτερο ειναι σχεση...

 

 

Μμμμμ...όχι πάντα...για δύο λόγους...

 

1) Εκτός από το αγόρι, πρέπει και το κορίτσι να είναι ώριμο και να ξέρει τι θέλει... Στα 16 τους πόσα κορίτσια είναι έτσι;;

 

2)Ποίος σου είπε πως τα αγόρια άνω των 16 (ή άνω και των 20!) είναι απαραίτητα ώριμα;:p :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

1) Εκτός από το αγόρι, πρέπει και το κορίτσι να είναι ώριμο και να ξέρει τι θέλει... Στα 16 τους πόσα κορίτσια είναι έτσι;;

 

2)Ποίος σου είπε πως τα αγόρια άνω των 16 (ή άνω και των 20!) είναι απαραίτητα ώριμα;:p :p

 

Πιστεψεμε πολλα κοριτσια ξερουν πολυ καλα τι θελουν και σε αυτην την ηλικια..και εχω οσα παραδειγματα θελεις..δεν ξερω ισως να ειναι η παρεα μου ετσι...και αυτοι που γνωριζω!Ισως να ειμαστε πολυ ''μικρες'' για καποια πραγματα που ζηταν ατομα μεγαλυτερης ηλικιας αλλα το ξερουν πολυ πιο νωρις πριν αποφασισουν να κανουν κατι..αν εχουν αλλες ελπιδες δεν φταιμε εμεις!!και δυστυχως το εμαθα πως και μεγακυτερα ατομα δεν ειναι ωριμα...αλλα δηλωνουν πως ειναι και αλλοι ειναι!

!!!!Οι χωρισμενοι δεν γιορταζουνε ποτε!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Πιστεψεμε πολλα κοριτσια ξερουν πολυ καλα τι θελουν και σε αυτην την ηλικια..και εχω οσα παραδειγματα θελεις..δεν ξερω ισως να ειναι η παρεα μου ετσι...και αυτοι που γνωριζω!Ισως να ειμαστε πολυ ''μικρες'' για καποια πραγματα που ζηταν ατομα μεγαλυτερης ηλικιας αλλα το ξερουν πολυ πιο νωρις πριν αποφασισουν να κανουν κατι..αν εχουν αλλες ελπιδες δεν φταιμε εμεις!!και δυστυχως το εμαθα πως και μεγακυτερα ατομα δεν ειναι ωριμα...αλλα δηλωνουν πως ειναι και αλλοι ειναι!

 

Μα το έχει πει και η Ηρώ χρόνια πριν... "Έτσι είναι οι σχέσεις..." :cry:

 

ΥΓ: Δεν διαφωνώ καθόλου πως υπάρχουν πολλά ώριμα κορίτσια (όπως και αγόρια)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...