Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

Ειναι δυσκολο να ξεπερασεις καποιον κ να μη το σκεφτεσαι οταν για αυτον νιωθεις πραγματα...Η απομακρυνση για μενα δεν ειναι λυση...Μονο σε πολυ ειδικες περιπτωσεις...Το καλυτερο ειναι να συζητας,να ξεκαθαριζεις και ολα γινονται καλυτερα..

Το πρώτο εννοείται πάντα είναι δύσκολο να ξεπεράσεις κάποιον/κάποια,όσον αφορά την απομάκρυνση δεν ξέρω σε ποιόν κόσμο ζείς βρε stalitsa αλλά αυτό δεν γίνεται στην ελληνική πραγματικότητα αλλά ούτε και σε καμία άλλη,αν δεν απομακρυνθεί κάποιος το μόνο που καταφέρνει είναι να τραβάει το ζόρι για περισσότερο καιρό,το να συζητάς με τον/την άλλο/άλλη δεν λύνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η αληθεια ειναι οτι δεν την σκευτομαι καθολου τωρα.

Επισης αλλαξα αριθμο και ουτε αυτη ουτε και η φιλη της τον ξερει.

Να παει να γ.....ι , εγω δεν ασχολουμαι αλλο μαζι της

Αυτή είναι η σωστή λύση για να ξεπεράσεις κάποια και όσο και να ακούγεται κάπως για μερικούς βγές έξω φίλε και ποιός ξέρει τι θα βρείς.:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η σωστή λύση για να ξεπεράσεις κάποια και όσο και να ακούγεται κάπως για μερικούς βγές έξω φίλε και ποιός ξέρει τι θα βρείς.:)

Παρα πολυ δυσκολο ειναι.

Δεν ξερετε τι περασα για να την ξεπερασω, κι αυτη... σαν να μην εγινε τιποτα.

Τι να πω?

 

Στα γενεθλια μου μου εστειλε αυτο:

"Ακομα κι αν εισαι θυμωμεναος μαζι μου και να μην μου μιλας... τεσπα για να μην λεω πολλα, χρονια πολλα οτι επιθυμεις, καλη επιτυχια στο τελος. Θα τα πουμε και απο κοντα μαλλον. φλκ"

ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΑ

 

 

 

Στην γιορτη μου... ουτε μια αναπαντητη.

Οχι οτι με νοιαζει,στα @@ρια μου την γραφω

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας...να μπω κατευθειαν στο ψητο...περυσι που πηγαινα πρωτη γυμνασιου, στον αγιασμο, γνωρισα, καινουργιους συμμαθητες-συμμαθητριες...εκει γνωρισα και τον ερωτα...:love: με την πρωτη κουβεντα που ανταλαξαμε, ταιριαξαμε, ερωτευτηκαμε αμεσως... :love: τεσπα, να μην σας τα πολυλογω, την αλλη μερα πηγαμε σε ενα απομερο μερος, για να φιληθουμε κτλ. εγω ομως τα ειχα με μια αλλη κοπελα απο το καλοκαιρι, και τα χαλασα με εκεινη, για να τα φτιαξω με τον μεγαλο ερωτα... και εκει που πηγαμε να μπαλαμουτιαστουμε, εγω δν εκανα τπτ :O γιατι δεν ειχα ξεπερασει την παλια...αυτη νευριασε που δεν εκανα τπτ, και τα χαλασαμε...μετα απο λιγες μερες της εφυγαν τα νευρα,μου την επεφτε κανονικα, αλλα εγω δεν της τα ζητησα, γιατι φοβομουν για χυλοπιτα...:( μετα απο κανα 2 μηνες, μου εφυγε η φοβια, και της τα ζητησα. με απεριψε, και οταν ρωτησα την φιλη της γιατι, μου ειπε γιατι οταν τα ειχαμε δεν εκανα τπτ, και φοβαται μην γινει και τωρα το ιδιο, και με πληγωσει για δευτερη φορα... κανουμε μεχρι σημερα παρεα, αλλα δεν την εχω πιασει να της εξηγησω... αν τα εφτιαχνα με μια αλλη κοπελα, και με εβλεπε να της κανω αυτα που δεν εκανα σε αυτην, θα με ξεγραφε τελειως, η θα καταλαβαινε οτι ηταν ενα προβλημα της στιγμης????
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ δυσκολο ειναι.

Δεν ξερετε τι περασα για να την ξεπερασω, κι αυτη... σαν να μην εγινε τιποτα.

Τι να πω?

Στα γενεθλια μου μου εστειλε αυτο:

"Ακομα κι αν εισαι θυμωμεναος μαζι μου και να μην μου μιλας... τεσπα για να μην λεω πολλα, χρονια πολλα οτι επιθυμεις, καλη επιτυχια στο τελος. Θα τα πουμε και απο κοντα μαλλον. φλκ"

ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΑ

Στην γιορτη μου... ουτε μια αναπαντητη.

Οχι οτι με νοιαζει,στα @@ρια μου την γραφω

Δύσκολο ναι ακατόρθωτο όμως όχι φίλε μου,ξέρω τι πέρασες δεν νομίζω να είναι πολλοί αυτοί που δεν έχουν περάσει το ίδιο ή κάτι παρόμοιο.:)

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο εννοείται πάντα είναι δύσκολο να ξεπεράσεις κάποιον/κάποια,όσον αφορά την απομάκρυνση δεν ξέρω σε ποιόν κόσμο ζείς βρε stalitsa αλλά αυτό δεν γίνεται στην ελληνική πραγματικότητα αλλά ούτε και σε καμία άλλη,αν δεν απομακρυνθεί κάποιος το μόνο που καταφέρνει είναι να τραβάει το ζόρι για περισσότερο καιρό,το να συζητάς με τον/την άλλο/άλλη δεν λύνει τίποτα.

Θεωρω την απομακρυνση ως εσχατη λυση..Δηλαδη εσυ αν εχεις καποιο προβλημα με την κοπελα σου της λες τελος και απομακρυνεστε ή τα βαζετε κατω τα συζητατε και προσπαθειτε να βρειτε λυση???

Για μενα αυτο ειναι οτι καλυτερο..Εχεις προβλημα??Το συζητας με τον αλλον και αν θες την σχεση αυτη και τον αλλον προσπαθεις να βρεις λυση ωστε να γινουν ολα καλα..Αν δεν γινεται να αλλαξει κατι και δεν βρισκεται λυση τοτε απομακρυνεσαι...Εχω αδικο???:(

Link to comment
Share on other sites

γεια σας...να μπω κατευθειαν στο ψητο...περυσι που πηγαινα πρωτη γυμνασιου, στον αγιασμο, γνωρισα, καινουργιους συμμαθητες-συμμαθητριες...εκει γνωρισα και τον ερωτα...:love: με την πρωτη κουβεντα που ανταλαξαμε, ταιριαξαμε, ερωτευτηκαμε αμεσως... :love: τεσπα, να μην σας τα πολυλογω, την αλλη μερα πηγαμε σε ενα απομερο μερος, για να φιληθουμε κτλ. εγω ομως τα ειχα με μια αλλη κοπελα απο το καλοκαιρι, και τα χαλασα με εκεινη, για να τα φτιαξω με τον μεγαλο ερωτα... και εκει που πηγαμε να μπαλαμουτιαστουμε, εγω δν εκανα τπτ :O γιατι δεν ειχα ξεπερασει την παλια...αυτη νευριασε που δεν εκανα τπτ, και τα χαλασαμε...μετα απο λιγες μερες της εφυγαν τα νευρα,μου την επεφτε κανονικα, αλλα εγω δεν της τα ζητησα, γιατι φοβομουν για χυλοπιτα...:( μετα απο κανα 2 μηνες, μου εφυγε η φοβια, και της τα ζητησα. με απεριψε, και οταν ρωτησα την φιλη της γιατι, μου ειπε γιατι οταν τα ειχαμε δεν εκανα τπτ, και φοβαται μην γινει και τωρα το ιδιο, και με πληγωσει για δευτερη φορα... κανουμε μεχρι σημερα παρεα, αλλα δεν την εχω πιασει να της εξηγησω... αν τα εφτιαχνα με μια αλλη κοπελα, και με εβλεπε να της κανω αυτα που δεν εκανα σε αυτην, θα με ξεγραφε τελειως, η θα καταλαβαινε οτι ηταν ενα προβλημα της στιγμης????

εμενα δν θα μου απαντησει καποιος???εχω παθει την πλακα μου...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

anaferese se istoria gia perusi..na upo8eso opti meta apo enan xrono kai de thn exeis kseperasei akoma?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

apo oti katalaba tin thes akoma!:!:

egw pisteuw oti an se dei na kaneis auta pou den tis ekanes se alli kopela tha se ksegrapsei, giati tha skeutei "gia na min mou ekane emena auta pou kanei se autin tin *** ,paei na pei oti den me goustare".

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εμενα δν θα μου απαντησει καποιος???εχω παθει την πλακα μου...

Τι να σου απαντήσουμε; Τα αυτονόητα;

Γράφτες όλες!! :lol:

Θα έρθουν σε σένα μετά από μόνες τους... :ninja:

Κι άμα θες να σκυλιάσει η μικρή που σου έριξε χυλό φτιάξε τα με αυτή που λες για να κάνεις ότι δεν έκανες με την άλλη. Εννοείται ότι θα πρέπει να κάτσει έτσι η φάση ώστε να είναι μπροστά και να βλέπει. :shifty: :lol:

 

Dimitris79 θα συμφωνήσω μαζί σου, απόλυτα όμως! Πολύ εύκολα "πέφτουν τα τείχη" την σήμερον ημέρα... :lol:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Paidia exw ena provlima k tha ithela na me voithisete an mporeite. prosfata apektisa mia nea sxesi autes tis meres vrethikame k paroli tin triferotita ktl. Egw den eniotha tpt. Out kan sta filia dn eniwsa kati itan poli mixanika gia na eime ilikrineis. Thelw na me simvoulepsete ws pros to ti na kanw. Na tis zitisw na kopsoume tin sxesi i na perimenw na dw ti tha ginei stin poreia ?thx gia to xrono sas

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Περιμενε λιγακι να δεις ...Μπορει και να αλλαξεις γνωμη..Αν οχι τοτε πες της να τα χαλασετε:) :)
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές η εμφάνιση δεν κάνει τον άνθρωπο.

Ίσως μας ξεγελά κάποιες φορές. Ίσως νόμιζες ότι επειδή ήταν όμορφη στην θέα θα ήταν και σε όλα τα υπόλοιπα.

Ίσως η μεγάλη ευκαιρία για εσένα να δείς την ζωή από άλλη γωνία.

 

Πριν πετάξεις την τούρτα. Τσίμπα όσο μπορείς :p

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

τι κανεις οταν πονας παρα πολυ λογο αγαπης?με παρατησε γιατι εκανα μαλακιες πολλες ειναι η αληθεια αλλα δεν αντεχω τωρα τρεχω απο πισω της αλλα δεν γυρναει.σχεση 2 χρονων....αγαπητοι μου περναω τεραστιο λουκι και θελω συμβουλες κατι που ισως με κανει να νιωσω καλυτερα
Link to comment
Share on other sites

File lilith30, se katalavainw giati k gw imoun se paromoia katastasi t kalokairi p perase..8 s proteina, afou eisai kollimenos, n epimeineis..dei3tis oti exeis alla3ei k oti exeis wrimasei..katse n tis miliseis sovara k eilikrina..dn 3erw an auta s fainontai polu klise k vlakeies, pantws egw auto ekana k twra eimaste pali mazi..

a, k steiltis louloudia! leei polu se tetoies periptwseis!

akolou8ei apopeira veltiwsis tis dia8esis s:

 

 

Ένας παππούς 97 ετών πάει σε έναν ασφαλιστή.

 

-Γεια σας, θέλω να κάνω μια ασφάλεια ζωής.

 

-Τι λες ρε παππού, ασφάλεια ζωής, τρελάθηκες, πόσο είσαι;

 

-97 ετών, λέει ο παππούς.

 

Τρελαίνεται ο ασφαλιστής.

 

-Μιλάς σοβαρά τώρα; Τι να την κάνεις;

 

-Να, θέλω να πάω με τον πατέρα μου ένα ταξίδι στο εξωτερικό και καλό είναι να είμαστε ασφαλισμένοι.

 

Ο ασφαλιστής έχει τρελαθεί!

 

-Με τον πατέρα σου; Πόσο είναι εκείνος;

 

-Ε, 125 τον άλλο μήνα.

 

-Και τι θα κάνετε στο εξωτερικό;

 

-Να μωρέ, πηγαίνουμε να επισκεφτούμε τον παππού μου.

 

Ο ασφαλιστής χτυπάει το κεφάλι του στο γραφείο.

 

-Τι λε ρε μπάρμπα, με κοροϊδεύεις; Πόσο είναι ο παππούς σου;

 

-Κλείνει τα 142 σε μια βδομάδα.

 

-Και τι θα κάνετε εκεί;

 

-Παντρεύεται και πάμε στο γάμο!

 

Ο ασφαλιστής έχει σκαρφαλώσει στο πρεβάζι και είναι έτοιμος να φουντάρει.

 

-Και ..γιατί παντρεύεται;

 

-Βλακείες μωρέ, τον πιέζουν οι γονείς του!!!

 

:lol: :lol: :lol:

 

kalimera file k smile o,ti k n ginei :) :D :) :D :) :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

Sigoura den einai tropos na se en8arinoun apopsis kai gnomes apo edo mesa se ena toso lepto zitima.

Se paratise les epidi ekanes koytamares,an se agapouse..h kai se agapa akoma 8a dexti ena kalesma soy na brethite na milisete kai na tis aniksis tin kardia soy na tis pis ti nio8is kai oti tin thes.

An pali den dexti den mporis na kanis kati para na tin kseperasis! sigoyra den einai eukolo giati kai ego prin kati mines diekopsa epikinonia me ena filo poy to theorousa ena apo tous kaliterous..ala telika epita apo 6 xronia katalabame oti den teriazoume.

 

file.. o xronos ine i kaliteri iatria..kai ego ton skeutomoun (to filo moy,min mas pareksigisoyn) ala me ton xrono ton kseperasa..

http://www.ert.gr/site/news/photos/2005/7/internet_xxxx.jpg
Link to comment
Share on other sites

τι ηλικια εχει? και εχεις εξαντλησει ολες τις περιπτωσεις να γυρισει? δεν αλλαζει γνωμη?

εγω λεω αφου την θελεις τοσο πολυ...προσπαθησε κι αλλο...αλλα αν δεις οτι δεν γινεται τιποτα...πανε γι'αλλα. μη καθεσαι και σκας.απλα σκεψου οτι ηταν μια καλη αναμνηση στην ζωη σου.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

τι κανεις οταν πονας παρα πολυ λογο αγαπης?με παρατησε γιατι εκανα μαλακιες πολλες ειναι η αληθεια αλλα δεν αντεχω τωρα τρεχω απο πισω της αλλα δεν γυρναει.σχεση 2 χρονων....αγαπητοι μου περναω τεραστιο λουκι και θελω συμβουλες κατι που ισως με κανει να νιωσω καλυτερα

Aν οι μ... που έκανες (και είναι και πολλές), σχετίζονται με θέματα απιστίας, καλύτερα να προσπαθήσεις να την ξεχάσεις και να πας παρακάτω.

Αφου βρήκε το κουράγιο και διέλυσε σχέση δύο χρόνων, δε νομίζω να κάνει τη βλακεία να επιστρέψει, για να ξαναπεράσει το ίδιο λούκι!

Κοίταξε στην επομενη σχέση σου να μη κάνεις αυτά που διέλυσαν την προηγούμενη.

Link to comment
Share on other sites

Se paratise les epidi ekanes koytamares,an se agapouse..h kai se agapa akoma 8a dexti ena kalesma soy na brethite na milisete kai na tis aniksis tin kardia soy na tis pis ti nio8is kai oti tin thes.

 

Διαφωνώ...Μέσα στις τόσες κουταμάρες ο άλλος κουράζεται..Δεν αντέχει άλλο και όσο και να σε αγαπάει και ότι και να είσαι για αυτόν όταν φτάσει στο τέρμα και αποφασίσει να σε χωρίσει..Σημαίνει τέλος και συνήθως δεν έχει γυρισμό...

Μπορεί να τον αγαπάει τον άνθρωπο αλλά να έχουν γίνει τόσα που να μην μπορεί να γυρίσει...Σε τέτοια πράγματα δεν έχει θέση η αγάπη αλλά η ψυχική υγεία..Επίσης μη ξεχνάς πόσο δύσκολο θα ήταν και για εκείνη..Και όταν λές τέλος θες να μείνεις μόνο να το ξεπεράσεις...:(

 

Αγαπητέ lilith30 προσπάθησε να τα ξαναβρείτε αλλά ΑΝ μέσα στις κουταμάρες συγκαταλέγεται και η απιστία τοτε πολύ καλά θα κάνεις να ακολουθήσεις τα λόγια της garfield,στα οποία συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί της...(γιατί και να τα ξαναβρείτε ΠΟΤΕ δεν θα είναι η ίδια...Όπως κάποτε!!!)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να τον αγαπάει τον άνθρωπο αλλά να έχουν γίνει τόσα που να μην μπορεί να γυρίσει...Σε τέτοια πράγματα δεν έχει θέση η αγάπη αλλά η ψυχική υγεία

Πολύ πολύ σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...